Фитоверм — для захисту рослин від шкідників

106

Шкідники-проблема не з чуток знайома абсолютній більшості городників. Комахи, якщо з ними не боротися, здатні позбавити садівника більшої частини, а то і всього врожаю. Для їх знищення використовують і народні засоби, і хімікати, і біоактивні препарати. Останні-вдале поєднання ефективності з безпекою для людей, домашніх тварин і природи. До них відноситься і фитоверм.

Зміст

  • Фитоверм: загальний опис препарату, вирішувані проблеми, користь для садівника

    • Відео: особливості та досвід застосування препарату фитоверм
  • Як використовувати фітоверм

    • Відео: приготування розчину фитоверма
    • Відео: фитоверм проти колорадського жука
    • Таблиця: використання фитоверма для захисту від найбільш типових для культур шкідників
    • Відео: обробка фітовермом орхідей
  • Відгуки садівників про застосування препарату

Фитоверм: загальний опис препарату, вирішувані проблеми, користь для садівника

Фитоверм — біоактивний препарат, що допомагає позбутися від шкідливих комах, кліщів і забезпечує профілактику їх появи. Підходить для садових культур і кімнатних рослин.

За способом дії препарат кишково-контактний. Діючий інгредієнт-аверсектин с, похідна метаплазми ґрунтових грибків streptomyces avermitilis. При попаданні в шлунок комах провокує параліч і загибель протягом наступних 12-72 годин. На кліщів препарат діє повільніше, 5-7 діб.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Фитоверм-один з небагатьох універсальних препаратів, ефективних і проти комах-шкідників, і проти рослиноїдних кліщів

У росії фітоверм випускається з 1993 року єдиною організацією (тов нцб «фармбіомед»). Існують його варіанти фитоверм-ке (більш концентроване речовина для боротьби з кліщами) і фитоверм-п (проти нематод). Садівникам-любителям зручніше невелика за обсягом розфасовка-ампули по 2, 4 і 5 мл, флакони по 10-400 мл. Для захисту культур, вирощуваних в промислових масштабах, є каністри по 5 л.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Якщо потрібно набрати необхідний обсяг концентрату фитоверма з великої ємності, зручніше зробити, це проткнув пробку шприцом — так препарат менше контактує з повітрям

Відео: особливості та досвід застосування препарату фитоверм

Препарат-це концентрована емульсія з характерним, але слабким запахом дусту, яка перед використанням розводиться водою. Термін придатності при дотриманні рекомендованих виробником умов (температура 15-30°c, низька вологість, відсутність світла) – 2 роки. Подбайте про недоступність речовини для дітей і домашніх вихованців.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Фітоверм ке (концентрована емульсія) рекомендується для боротьби з рослиноїдними кліщами

Фитоверм-препарат iii класу небезпеки (помірно небезпечна речовина). Але це скоріше перестраховка виробника. Проте при роботі з препаратом прийміть заходи, що запобігають потраплянню розчину на шкіру і слизові. Одягніть закритий одяг, взуття, гумові рукавички, окуляри, респіратор, сховайте волосся під головний убір. В процесі обробки заборонено їсти і пити, курити. Якщо препарат потрапив на шкіру, вимийте уражену ділянку з милом, в очі — промийте їх під струменем води, рот прополощіть. Випадково проковтнувши розчин або концентрат, прийміть активоване вугілля або випийте побільше води і викликайте блювоту.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Працюючи з фітовермом, не нехтуйте засобами індивідуального захисту; препарат визнаний відносно безпечним, але краще перестрахуватися

При дотриманні інструкції ефективність препарату тримається на рівні 90-98%. Виробник рекомендує використовувати фітоверм для захисту від:

  • колорадських жуків;
  • будь кліщів, що харчуються рослинами;
  • метеликів і гусениць білянки і совки;
  • пильщика;
  • листовійок;
  • плодожерок;
  • трипсів;
  • попелиці;
  • борошнистого червця;
  • білокрилки;
  • щитівки.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Колорадський жук, здатний позбавити садівника більшої частини врожаю картоплі та інших пасльонових-один з шкідників, проти яких ефективний фитоверм

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Основні переваги препарату:

  • екологічна безпека і нешкідливість для здоров’я. Фитоверм без залишку розкладається в грунті за добу. Овочі, фрукти, ягоди з обприсканих рослин можна їсти вже через два дні. При обробці хімікатами доведеться чекати мінімум місяць.
  • універсальність. Засіб підходить для захисту рослин від дуже багатьох шкідників.
  • безпека для оброблюваних рослин. Їх розвиток йде нормальними темпами, без всякого гноблення.
  • можливість використання в спеку. Багато інсектициди хімічного походження при температурі 25°c і більш марні.
  • низька резистентність шкідників. Імунітет до фітоверму у комах розвивається повільно. Бажаний ефект спостерігається протягом 5-6 років. Потім на 1-2 сезони можна перейти на інші препарати для відновлення сприйнятливості. Єдиний виняток-кліщі, які звикають до засобу досить швидко, вже після декількох обробок. Але це стосується і інших акарицидів. При боротьбі з кліщами препарати потрібно постійно міняти.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Безсумнівна перевага фитоверма-можливість без побоювання вживати власноруч вирощені плоди в їжу вже через кілька днів після обробки

Є і недоліки:

  • необхідність неодноразових обробок (зазвичай вистачає 2-4 разів). Оскільки препарат швидко розкладається, уражаються тільки дорослі особини. Для личинок, лялечок, яєць, які ще не харчуються, він нешкідливий.
  • необхідність використання особливого «прилипача» для кращого контакту розчину з поверхнею рослин. Інакше фитоверм швидко змиється росою, дощем.
  • досить висока вартість в порівнянні з іншими інсектицидами (близько 25 рублів за 4 мл).
  • неможливість одночасного використання багатьох інших препаратів.
  • вплив не тільки на шкідливих комах, але і на корисних (наприклад, на бджіл, що запилюють рослини). Обробки не рекомендується проводити під час цвітіння.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Фитоверм не діє вибірково: корисні комахи страждають так само, як і шкідливі

При покупці препарату, виробленого за кордоном (letto, plantafol, optiroza), будьте уважні. У молекули аверсектину є дві модифікації молекули. У росії для застосування на особистих садових ділянках схвалений тільки варіант aij. Препарати на базі молекули bij дають більш виражений ефект, але вони набагато токсичніше. В єс їх використовують тільки для обробки кімнатних квітів і неплодоносящих рослин.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Зарубіжний фитоверм може бути набагато токсичніше російського аналога; уважно вивчіть інструкцію виробника там повинно бути вказано, для обробки яких саме рослин призначена речовина

Як використовувати фитоверм

Для обробки посадок у відкритому грунті вибирають сухий, ясний, безвітряний вечір. Під впливом світла активний інгредієнт швидше розкладається. Поцікавтеся і прогнозом погоди-краще, якщо протягом наступних 8-10 годин не буде опадів. Максимальна ефективність досягається обприскуванням при температурі 25-32°c. Якщо вона опускається до 15-17°c і нижче, засіб практично марно.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Вибираючи час для обприскування посадок, потрібно врахувати багато факторів, в тому числі, прогноз погоди

Фитоверм розпилюють на рослини і грунт з дрібнодисперсного пульверизатора. Розчин кожен раз готують заново, зберігати його не можна, навіть недовго. Вміст ампули, безперервно помішуючи, виливають в ємність з 1-1,5 л чистої води. Потім цей розчин, теж постійно заважаючи, переливають у велику тару, доводячи обсяг до необхідного. Використовувати його потрібно якомога швидше.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Для кожної наступної обробки потрібно готувати нову порцію розчину; в розведеному вигляді фитоверм не зберігається

Відео: приготування розчину фитоверма

Щоб розчин фитоверм краще «прилипав» до рослин, попередньо їх обприскують мильною піною. Близько 30 г господарського або зеленого калійного мила натирають на дрібній тертці, збивають у відрі. Ефективність обробки препаратом безпосередньо залежить від ретельності садівника. Рослини обприскують, намагаючись не пропустити жодного листочка.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Попереднє обприскування рослин мильною піною допомагає продовжити ефект від обробки фітовермом

Препарат сумісний з біостимуляторами, добривами, фунгіцидами та інсектицидами, за винятком тих, що мають лужну реакцію. Перевірити це легко. Змішайте по 10-15 мл кожного розчину. Якщо не утворюється осаду, їх можна використовувати одночасно.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

При обробці фітовермом кімнатних рослин не обмежуйтеся самою квіткою — обприскати грунт, горщик, піддон, навіть ділянку підвіконня, на якому стояла ємність

Чи можна прати спанбонд і які ще є способи його очистити

&1&

Зазвичай спанбонд натягують на дуги, а краю притискають до землі або закопують в неї. Добре, якщо на ділянці грунт піщаний, багато бруду до покривного матеріалу не налипне. А якщо він став сірим або чорним за сезон? та й не тільки через бруд цього матеріалу потрібна прання.

Чи можна прати спанбонд: думаємо разом

Якщо поміркувати логічно, то прати покривний матеріал можна. Адже на ділянці він витримує і тривалі дощі, і спеку під +40 °c, а то і вище. Значить, ми можемо прати спанбонд при температурах, які бувають на вулиці влітку. Сумніви викликає вплив прального порошку. Деякі городники вважають, що пранням можна змити якийсь захисний шар або просочення. Але якщо вірити вікіпедії та аналітичному порталу newchemistry.ru, то спанбонд створений з тонких ниток розплавленого пластику.

Про просочення йдеться тільки в зв’язку з кріпленням цих ниток між собою, тобто деякі марки отримують шляхом хімічного склеювання, але в більшості випадків використовується термоскріплення — спайка.

Скріплення ниток у полотні може здійснюватися кількома способами:

  • іглопрокаливаніе,
  • хімічна просочення ниток сполучними,
  • термоскріплене на каландрі,
  • водоструйне скріплення
  • термоскріплене гарячим повітрям

Найбільш поширеними способами скріплення є термоскріплене на каландрі і іглопрокаливаніе

Https://ru.wikipedia.org/wiki/%d0%a1%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b1%d0%be%d0%bd%d0%b4

&1&

Схема виробництва спанбонду методом термоскріплення

Якщо ваш спанбонд отриманий шляхом просочення хімічними сполучними речовинами, то, можливо, під дією порошку і високих температур він і розпушиться. Для проби виперіть один невеликий шматок. Але судячи з відгуків на форумах («велике питання.ру» «» дачний форум», webсад), а також в соцмережі otvet.mail.ru, матеріал перуть, і служить він після цього ще не один рік.

Я перу, користуюся одним і тим-же четвертий рік.

◄без гмо►

Https://otvet.mail.ru/question/175597595

Я стираю з порошком, служить кілька років. У хорошій машині звичайно прати не стала б, у мене на дачі машина малютка спеціально для таких цілей.

Наталія левіна

Https://otvet.mail.ru/question/74168173

Машинка бош-автомат, завантажую по одному полотну 4,2 * 10м товщиною 60мкм або по 2 полотна такого ж розміру товщиною 32 мкм або 17 мкм. Сушу склавши в кілька шарів, найбільше висихає за добу. Після висихання складаю щільніше і можна відвозити на дачу для подальшого використання.

Надежда1303

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/2771042-kak-stirat-netkanyj-material-agrovolokno-spanbond-agrospan-agroteks.html

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Інструкція з прання спанбонду:

  1. просушіть брудні полотна, розвісивши їх на паркані або білизняний мотузці. Без просушування сирі налиплі шматки бруду буде важко обтрусити.
  2. добре витрусіть, звільніть від зачепилися травинок, сховалися комах і т.п.
  3. якщо на тканині залишилося багато бруду, спочатку замочіть її в бочці або ванні, можна з милом.
  4. періть в машинці при 30-40 °c в дбайливому режимі.
  5. висушіть звичайним способом (в сушінні або розвісивши на мотузці).

Є городники, які зашивають в спанбонді дірки і навіть гладять після прання, що не позбавлене логіки: під дією температури відкріпилися один від одного волокна можуть знову склеїтися.

Спанбонд не можна віджимати, викручуючи його. Це призведе до деформації, спаяні нитки можуть розірватися. Матеріал втратить цілісність, стане пухким, буде пропускати воду сильніше звичайного, термін його служби скоротиться.

Інші способи очищення та дезінфекції

На думку багатьох городників, прати покривний матеріал-дуже трудомістке заняття, перед зимою його досить:

  • просушити;
  • прогріти на сонечку;
  • почистити щіткою.

У журналі «супер дачники» йдеться про те, що агротекстиль не тільки можна, але і необхідно дезінфікувати, адже він використовується по кілька років, в порах можуть осідати і накопичуватися грибки хвороб. А найпоширеніший спосіб дезінфекції-це прання. Але також даються і інші поради:

  • замочіть або прополоскайте матеріал в слабкому розчині марганцівки.
  • під час просушування обприскати розчином фунгіциду (хома, хоруса, скора і ін.) за інструкцією.

&1&

Спанбондом закривають теплолюбні культури, які в умовах рф часто хворіють, спори грибків осідають на покривному, його потрібно дезінфікувати

Я намагалася перепрати все наявне у мене агроволокно. Городничаю в сибіру, тому його у мене стільки, що можна накрити всі мої 6 соток або половину, але в два шари. Після прання першого ж шматка зрозуміла, що це нереально, та й не заслуговує покривний матеріал такої честі. Хоч сміття і обтрушувала, але в барабані все одно виявилося його достатньо. Сам матеріал відіправся погано, став сірим. Тому з чоловіком вирішили не гробити машинку, а замочити всі шматки в поливних бочках. У воду додала мідний купорос для дезінфекції (1 ст. Л. На 10 л води). День у нас спанбонд пролежав в такому розчині, а ввечері почали віджимати, але і від цієї затії відмовилися — сильно важко, коли багато матеріалу. Просто витягли з бочок на травичку і дали стекти воді, потім розвісили і просушили. Нічого, звичайно, не відіпралося, але багато бруду отмокло, і дезінфекція, сподіваюся, відбулася.

Відгуки городників про прання спанбонду

Не треба прати. За спостереженнями (правда, не моїм, я ніколи не прала) це погіршує його якості — змінюється щільність, він починає пропускати воду.

Makaronka

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=658766

У мене є нетканий матеріал ще 10-річної давності, він вже не білий, пожовтів від бруду, а є і новий, але теж з брудом. Одного разу я такий матеріал прала в машинці, прочитавши таку рекомендацію робити це щороку (де — не пам’ятаю). Матеріал побілів (не до первозданної білизни), але став м’якше. Щільність матеріалу 60. Навіть не приходило в голову звернути увагу на різницю в пропусканні води. Обов’язково проведу експеримент))

Ohra

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=658766

Я прала вже кілька разів агротекс, в пральній машинці-автомат. Режим-делікатне прання. Все нормально. Торік покривала парник ім. Восени зняла-кріпився меблевим степлером до деревинок. На наступний рік не буду розорятися, буду знову його використовувати.

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t1740.html