Чому ми цокаємося шампанським і говоримо: «ура!»?

26

Протягом всієї історії святкових застіль гості аплодують, дзвенять келихами і вимовляють тости: за щастя, міцне здоров’я і довге життя. Шампанське без малого два століття не здає позицій головного новорічного напою, кращі бренди як і раніше затребувані королівською сім’єю, аристократією і подекуди вцілілим середнім класом. Інші тим часом знаходять менш дорогі ігристі вина, щоб зустріти новий рік з кава або просекко, абрау і ламбруско. Важлива частина новорічної ночі — це момент відкривання пляшки і особливі звуки, якими в ту ж мить наповнюється все навколо. І неважливо, чокаетесь ви через монітор або змогли побачити дорогих людей по-справжньому, це бажання не відпускає все свято.

Чому ми цокаємося?

Звичайно, ніхто не заважає тихо сісти в куточку, покласти олів’є на блюдечко з золотою облямівкою і насолодитися самим собою під мирне сопіння монітора. Але якщо напади мізантропії вам чужі, знайте — традиція цокнутися і випити за здоров’я іншої людини сходить до середньовіччя, і в своєму прагненні знайти компанію з пиття ви ого-го як не самотні. Правда, привід у неї був моторошнуватий. У той час перед початком пиятик потрібно було переконатися в добрих намірах сусіда по столу: отруєння товариша по чарці було справою часу. Щоб перемогти сумніви і увірувати, що напій безпечний, келихи наповнювали до країв і цокалися, дозволяючи рідинам перемішуватися. Якщо отруєний один стакан, загинуть обидва (звичайно, якщо ваш візаві не патологічний отруйник моріарті). Такий ось святковий тест на вошивість, або російська рулетка — як подивитися.

Психологи, яким вічно хочеться що-небудь досліджувати, виявили ще 4 причини, за якими ми продовжуємо цокатися шампанським.

4 причини, чому ми цокаємося

1 нам необхідно посилення почуттів: при випиванні задіяні практично всі органи чуття: напої можна побачити, відчути бульбашки, спробувати на смак і понюхати, а слух залишився не при справах.

2 приємний звук дзвону келихів: це свого роду відсутня фізична зв’язок, доказ приналежності до групи друзів (на жаль, іноді всього лише товаришів по чарці). Вважається, що дзвін келихів допомагає задовольнити всю гаму, завершуючи питну насолоду. З правильною кількістю шампанського у вашому келиху, налитим не більше ніж на третину, ви почуєте приємний звук дзвону кришталю при легкому постукуванні стінок. Якщо ваш келих занадто повний, звук буде приглушеним.

3 відображення зла: в середні століття учасники застілля дзвеніли кружками і голосно аплодували, щоб відігнати демонів і злих духів. Цокатися потрібно було так, щоб пролити трохи на підлогу і пригостити злих духів, тоді вони залишать вас у спокої. Досі збереглася німецька традиція бити кружками з алкоголем по столу і голосно кричати, щоб відлякати привидів (або їх так і не навчили себе вести за столом, хто ж розбере цей святковий етикет).

4 умасливлення богів: у багатьох стародавніх цивілізацій був свій власний спосіб почитати богів під час бенкетів. Вважається, що під час жертовних узливань священна рідина (кров або вино) пропонувалася богам в обмін на молитву про здоров’я. Сьогодні ми як і раніше піднімаємо келихи до неба, як би пропонуючи богам тост за здоров’я живих.

Зачекайте, так адже тост-це смажений хліб?

Перш за все, тост-це жест щастя! у стародавній французькій мові «тостер» означало «смажений»або «гриль». Термін тост, як вживання алкоголю під слід побажанням здоров’я і щастя, походить від буквальної практики вмочати шматок засмаженого тосту в свій напій. У 16 столітті було звичайною справою вмочати в вино шматочок підгорілого або приправленого прянощами тосту — хліб допомагав увібрати деяку кислотність і поліпшити смак поганого вина.

До 18 століття термін тост вже означав людину, яку удостоїли тосту-побажання, а не реальний плаваючий шматок хліба.

Чому ми говоримо: «ура!«

Готуйтеся до дзвону келихів в 2022 році — піднімемо келихи і вигукнемо» ура » за новий рік. Але чому ми це робимо, кого перемогли?

Посміхатися на весь рот фотографу, кажучи дружно «сир», ми стали недавно. Однак « «сһеегѕ «походить від старовинного французького слова chiere, яке означало» обличчя «або»голова». До 18 століття воно означало «радість» і використовувалося як спосіб вираження підбадьорення. Далі половина букв і звуків перемішалася, як водиться, плюс додався англійський «cheese (сир по-нашому), але традиція працювати обличчям залишилася.

Ось що кажуть, бажаючи доброго здоров’я в інших країнах:

  • у англійців, якщо вірити вікіпедії, спочатку розпивання супроводжували вигуки, що нагадують «ура» або «гіп-гіп, ура»
  • салют — по-італійськи означає здоров’я, і це еквівалент французького sante або німецького proit.
  • cin cin (вимовлений. Chin chin) — це старий вислів, що вийшов з моди кілька років тому, але все ще зустрічається. Щось типу нашого » вип’ємо, товариші!»
  • німецька — proit
  • французька — sante
  • датська — skal — (вимовляється skoal)
  • голландська — proost (вимовляється prohst)
  • шотландська, ірландська гельська — sláinte (вимовляється як slawn-cha)
  • іспанська — salud
  • японська — канпай
  • норвезька — skål (вимовляється як данська skoal)
  • іврит — ле хаїм (до життя!)

Додавайте в коментарях ваші версії популярних вигуків:)