Розмноження орхідеї дендробіум в домашніх умовах

34

Коротка довідка про дендробіум

дендробіуми — епіфітні орхідеї з ланцетоподібним листям і великими квітками, поодинокими або зібраними в суцвіття. Найбільш поширені в культурі гібриди на основі дендробіума благородного (dendrobium nobile), які так і продаються під торговою назвою «дендробіум нобіле».

Дендробіуми вирощувати не важко, але вони потребують прохолодному утриманні, яскравому розсіяному освітленні і свіжому повітрі, без протягів. У період активного росту полив повинен бути рясним, в інший час помірним – у міру підсихання грунту.

Відділення діток дендробіума

Більшість орхідей, в тому числі і дендробіум, ділять і пересаджують раз в 3-4 роки. Сигналом про необхідність пересадки служить відсутність цвітіння, сильно розрісся кущ і порушення структури грунту.

Найлегший спосіб розмноження дендробіума – це укорінення діток .

Дітки зрізають з материнського стебла, коли довжина корінців досягне 3 см і більше. Лезо секатора або ножиць перед використанням бажано продезінфікувати: помити міцним розчином марганцівки або протерти спиртом.

У невеликій мисці розведіть будь-який стимулятор росту і розвитку, наприклад «циркон». Зрізані і очищені від сухих коренів і листя дітки покладіть в готовий розчин на годину.

Невеликі ємності наполовину заповніть сосновою корою розміром від 5 мм до 1 см.вона виконає роль дренажного шару і затримає вологу. Поливши. Потім розташуйте молоде рослина дендробіума по центру горщика і розправте коріння.

Зверху присипте готовою сумішшю для орхідей, в яку входить соснова кора невеликої фракції і сфагнум. Закріпіть рослини у вертикальному положенні і акуратно полийте по краю, не розмиваючи грунт.

Маленька хитрість по розсадці діток дендробіума

Якщо у вас немає в наявності маленьких горщиків, їх можна зробити самостійно. В ідеалі підійдуть прозорі пластикові стаканчики для води, але можна використовувати і пластикові гуртки для гарячих напоїв.

Приготуйте майбутні горщики, манікюрні ножиці або ніж з тонким лезом. Виконайте в пластиковому посуді дірки на дні і по стінках: вони необхідні для природної аерації кореневої системи і не дадуть накопичуватися зайвій волозі.

Розподіл дорослої орхідеї

Акуратно вийміть орхідею з горщика. Розсуньте коріння руками. Уважно огляньте стан кореневої системи.

Виріжте всі мертві частини коренів і стебел.

Розділіть кущ на кілька частин, щоб на кожній з деленок залишилося приблизно по два-три молодих здорових паростка.

Для посадки підберіть прозорий пластиковий горщик для орхідей. На дно насипте великі шматки кори-вони послужать дренажем і стануть основою субстрату. До готового грунту для орхідей додайте сфагнум і трохи готового грунту для троянд. Грунти для орхідей в чистому вигляді підходять для посадки фаленопсисів.

Висадіть деленки дендробіуму в горщики і засипте залишками субстрату для орхідеї, складеного з тих же компонентів. Зверху грунт корисно замульчувати сфагнумом.

Після посадки акуратно під корінь полийте орхідеї і поставте біля вікна, щоб на рослини не потрапляли прямі сонячні промені. Найбільш підходяща температура змісту +22…+25 °с. Поливайте рослини тільки після підсихання грунту.

Підживлення можна відновити разом з поверненням до звичних умов: через 2-3 тижні виставте рослина на більш відкрите місце (пряме сонячне освітлення допустимо тільки у вечірні або ранкові години).

Через пару місяців можна насолоджуватися цвітінням відродженого дендробіуму!