Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

44

Любителі домашнього квітництва іноді стикаються з різними труднощами, беручись за таку рослину, як глоксинія. Вирощування і догляд за нею пов’язаний з деякими хитрощами, які слід знати, щоб полегшити домашню агротехніку цього представника сімейства геснерієвих в рази.

Зміст

 • Що робити небажано
 • Правильне вирощування глоксинії з листа
 • Проблеми та їх вирішення
 • Боротьба за красу

Що робити небажано

Підводні камені можуть виникати під час будь-якого етапу глоксиниеводства. Ви можете неправильно розмножувати, вкорінювати листові живці, наплутати з підгодівлею, температурним, світловим режимом. Взагалі глоксинія-оманливий квітка. Вона здається вимогливою, але надмірний догляд шкодить їй стільки ж, скільки неуважність.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

Фотографія глоксинії

Що, перш за все, неприпустимо при догляді за синнінгією:

 1. перезволоження грунту-бульба дозволяє квітці переносити незначну посуху, але від надлишку вологи починає гнити
 2. протяги – рослина це дуже сильно пригнічує
 3. недотримання режиму зимового сну – бульба стає пухким, паростки дає чахлі, хворобливі. Прохолода, темрява, середня вологість повітря – ідеальна зима.
 4. передозування добрив-те саме навалі паразитів. Глоксинія страждає від зніження.
 5. власне самі паразити і хвороби-геснерієві не володіють потужним імунітетом, схильні дивуватися всякими хворобами: від чорної ніжки до нематод. Після багатьох бульби, на жаль, доводиться викидати. Так що найкраще тут профілактика або грамотна боротьба з тими, кого можна вапна.

відео про вирощування і догляд за глоксинією

Проблеми можуть виникати ще на самому початковому етапі такого процесу, як вирощування глоксиній в домашніх умовах, тобто під час вкорінення листових живців, які згодом повинні стати майбутніми повноцінними квітами.

Правильне вирощування глоксинії з листа

Листок глоксинії великого розміру розрізається на фрагменти. Ріжемо гострим лезом. Це потрібно для пошкодження камбіального шару, який відповідальний за коренеутворення. Залишайте на кожен шматок по жилці від листа, з неї будуть рости коріння, так що дрібні листки садимо, не розрізаючи.

Для пророщування готуємо грунтовий субстрат з рівної частини: торфу, листового перегною, сірого прожареного піску. Суміш повинна бути попередньо продезінфікована на пару в емальованому відрі, пролита добривами і комплексами гумінових кислот, ефективних мікроорганізмів.

Дезінфекція грунтової суміші дуже важлива. Багато розсади губить чорна ніжка, якою глоксинії якраз заражаються від неякісного грунту. Боротися з цією хворобою марно, тільки заходами профілактики.

Субстрат розкладаємо по маленьким посадковим стаканчиках не більше 200 мілілітрів. Хоча логічніше використовувати великі посадочні ящики — на ваш розсуд. Але після цього саджанців потрібно пересадка, а з горщиків вкорінені сіннінгіі розсаджувати поки нікуди не треба буде.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

На фото вирощування глоксинії з листка

Вкорінюючи листи, ставимо їх ребром на землю, злегка поглиблюючи кінцем з прожилкою. Нормально зволожена грунт буде здатна їх тримати сама. Так що ніякої додаткової підпори не потрібно. Зверху закриваємо ящики або горщики харчовою плівкою або звичайним поліетиленом, щоб уникнути влагопотерь з поверхні грунту і вкорінюється зелені. Ставимо наші розсадники в тепле, світле місце. Але не можна поміщати їх під прямі сонячні промені, інакше під плівкою там все просто звариться.

Через півмісяця велика частина листя повинна почати давати коріння. Чекаємо, коли підуть паростки і поділяємо молоді глоксинії на окремі саджанці – вкорінений лист утворює, як правило, відразу цілу колонію діток. Щоб за цей час майбутні сіннінгіі не заразилися цвіллю або іншими грибковими захворюваннями, то можна час від часу проливати розсаду блідим розчином перманганату калію.

Є інший спосіб того, як виростити глоксинію з листа. У лоток наливаємо води десь 2-3 сантиметри. Накладаємо туди накришеної листя. Також вкриваємо плівкою і ставимо в тепле світле місце, захищаємо від сонця. Через два-три тижні багато листя почнуть обростати корінцями. Чекаємо, коли вони сформують невелику кореневу борідку, розрізаємо їх по точках росту, вкорінюємо в стерилізований грунт, аналогічний тому, що пропонувався вище для вкорінення. Тепер уже логічно висаджувати паростки по окремих горщиках, щоб зайвий раз не піддавати глоксинії пересадці.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

Фото вирощування глоксинії з листка

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

До речі, щоб уникнути зараження рослини чорною ніжкою можна висаджувати листочки в гідрогель, замочений на розчині добрив з комплексом мікроелементів. Він стерильний і поживний. Підросли квіточки легко витягуються з нього без пошкодження коренів і вже не бояться цієї шкідливої зарази, що губить розсаду багатьох культур.

Тепер варто уважно зупинитися на проблемах, що виникають під час вегетації синнінгії.

Проблеми та їх вирішення

 • рослина не дає приріст-це може залежати або від виснаження грунтового субстрату, або від знижених температур під час вегетації. Потрібно поліпшити температурні або грунтові умови
 • згортання і зморшкуватість листя поряд з всиханням їх кінчиків-це не хвороба, а сухість повітря. Потрібно регулярно обприскувати кущ з пульверизатора або влаштовувати теплий душ
 • повне в’янення зелені, рослина ось-ось зачахне-таке буває від перезволоження грунту, загнивання бульби. Ображати і укоренити зелену частину рослини, бульба витягніть із землі, очистіть гострим ножем або лезом бритви гнилі місця, присипте золою для дезінфекції. Садіть в абсолютно новий, здоровий від хвороб субстрат.
 • також таке в’янення стає наслідком надмірного зволоження після пересихання. Два стресу один за іншим для рослини. Потрібно просто стежити за вологістю грунту, не допускати критичної вологості або сухості.
 • ще однією причиною того, що рослина загинається, є ураження нематодою. Такий кущ вже ніяк не врятувати. Негайно знищіть заражений квітка, поки паразити не перекинулися на сусідні рослини.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

Фотографія зараження домашньої рослини нематодою

 • листя бліднуть-це найчастіше недолік освітленості. Присуньте горщик ближче до сонця або висвітлюйте люмінесцентними лампами.
 • бутони довго сидять не розкрилися-швидше за все винні протяги, глоксинія дуже часто їх боїться. Приберіть горщик з квіткою подалі від такого місця
 • утворення темних плям на аркуші служить ознакою або передозування мінеральними речовинами, або поливу холодною водою, або занадто високих температур навколишнього середовища. Вихід простий: перестати переудобрять, поливати нормальної температури водою або зробити умови в кімнаті трохи прохолодніше, тільки без протягів.
 • якщо листя покриваються світло-жовтими плямами або сухі по краях, значить вони отримують сонячні опіки. Потрібно притіняти рослина
 • про надмірне освітлення також свідчать маленькі квіти і скукожіваніе листя біля основи.
 • пухнастий сіруватий наліт свідчить про зараження сіннінгіі борошнистою росою. Слід використовувати фунгіциди, наприклад топаз, або розчин колоїдної сірки.
 • квітка перестав рости, зелень зблідла — не дістає азоту. Слід внести азотовмісні добрива.
 • повільне зростання, а також почервоніння листя говорить нам про дефіцит фосфору – необхідно підгодувати суперфосфатом.
 • листя починає жовтіти і всихати по краях – рослині не вистачає калію. Удобріть грунт сульфатом калію або калійної магнезією.
 • пожовтіння зелені також може говорити про нестачу заліза. Рекомендується удобрити 1%розчином залізного купоросу.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

На фото пожовкле листя глоксинії

 • однак, про перебудову скаже вам поява рідких плям на листі глоксинії. Вам потрібно пролити рослина великою кількістю води, головне вчасно зливайте зайву вологу з піддону.
 • жовтуватий, білий або сизий наліт свідчить про високу жорсткість води. Найкраще поливати квіти фільтрованої водою, або знижувати жорсткість додаванням оцтової кислоти низької концентрації, чекаючи випадання осаду.
 • крива, асиметрична розетка свідчить про те, що сіннінгія росла поверненою завжди однією тільки стороною до сонця. За час вирощування потрібно періодично її повертати. Тоді можна перекосів уникнути.

Боротьба за красу

будьте завжди напоготові. Тому що не одні ви любите глоксинії. Трипси і кліщі їх просто обожнюють.

Окремо від загальних симптомів нездоров’я потрібно розповісти про найбільш поширених паразитах глоксиній. Це кліщі і трипси. З цими дрібними шкідниками, на відміну від тієї ж нематоди, боротися можна. Паразитуючі на синнінгіях кліщі бувають, як правило, двох видів:

 • цикламеновий кліщ
 • павутинний кліщ

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

На фото павутинний кліщ

Потрібно найбільш сучасні акарициди, тому що паразити дуже швидко набувають резистентність до хімічних обробок. Поки що успішно справляються з ними фуфанон, фитоверм, актеллік. Але перед обробкою видаліть найбільш уражені частини квітки.

Також з цикламеновим кліщем борються повним зануренням зараженої глоксинії в гарячу воду. Фізіологія цього шкідника така, що при температурах вище 46 °с він гине. Нагріваємо воду до 50°с, занурюємо туди квітка повністю. Тримаємо там близько 20 хвилин. Заміряємо термометром, якщо опуститься нижче 47°с, додаємо гарячої води.

Здорова глоксинія-вирощування і догляд без клопоту і турбот

На фото рослина, пошкоджена павутинним кліщем

Ознаками зараження павутинним кліщем на початковій стадії є спочатку дрібні чорні точки на зворотному боці листа, коли шкідників стає багато, листя починає обростати павутиною. Позбавлятися від шкідника можна як біологічними речовинами, так і акарицидами. З природних можна використовувати обпилювання тютюновим пилом. Розсипаєте по всій рослині тонким шаром тютюн, повторюєте кілька разів.

Застосовується також обприскування часниковим відваром. Його готують так: подрібнені півкілограма часнику в трьох літрах води ставлять в тепле, темне місце на п’ять діб. Потім багаторазово обробляємо цією сумішшю заражені рослини. Можна ж вдатися просто до хімічних речовин: акарину, актеліку, апполо, демітану. Про застосування читайте в інструкціях до них.

Трипс-це дрібна мошка, що паразитує на зеленій частині синнінгій. Розміром не більше двох міліметрів, бліда, абсолютно невиразна. Вредітельствуют їх личинки, що п’ють соки листя, квітконосів. Помітити їх присутність можна за наявністю численних чорних дрібних точок з верхньої сторони листа, борозенок, штрихів. Коли комах багато, то великі ділянки листя покриваються сріблястим нальотом.

Також часто можна помітити наявність личинок трипсів по відходах їх життєдіяльності. У підстав черешків і квітконіжок накопичується чорний наліт екскрементів паразитів.

відео про глоксинію, догляд в домашніх умовах

Трипси дуже живучі. Необхідно проводити кілька обробок. Після першого геноциду дорослих особин вилуплюються личинки з відкладених всередину тканини рослини яєць, а також виповзають ті, що сиділи в грунті. Так що рекомендується після першого хімічного впливу, рослина вилучити з грунту, очистити бульба коріння, помістити в розчин інсектициду, пересадити в нову, чисту землю.

Знезараження проводяться циклічно, щотижня. Також обробіть від трипсів навколишній глоксинію простір: вікно, підвіконня і т. Д. Найбільш ефективні препарати: актара, старий засіб карбофос, інтавір, фитоверм.