Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

45


1 кімнатний сюрприз створений вітчизняними селекціонерами для аматорського вирощування помідорів на балконах і підвіконнях. Крім того, сорт використовується як ущільнювальна культура, компактні кущі можна посадити в теплицю «під ноги» високорослим томатам.

Про походження томата кімнатний сюрприз

Автором сорту є відома всім городникам агрофірма «гавриш». Кімнатний сюрприз був створений її селекціонерами за підтримки вчених московського нді селекції овочевих культур. У держреєстр томат внесений в 2011 році з допуском до вирощування у всіх регіонах рф.

Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

Насіння кімнатного сюрпризу від автора-фірми «гавриш»

Опис сорту

Це скоростиглий томат, не гібрид. Якщо вам сподобається кімнатний сюрприз смаком і врожайність, то можна зібрати своє насіння і вирощувати цей томат щороку. Свої насіння сходять швидше, кущі виростають пишніше і врожайніше. Це помічено вже багатьма городниками.

Сорт ранній: від появи сходів до початку плодоношення проходить всього 80-90 днів. Кущ кімнатного сюрпризу штамбовий, компактний, висотою 40-50 см.рослина утворює міцний, стійкий стовбур і бічні пагони на ньому — пасинки.

Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

Кущ кімнатного сюрпризу невисокий, весь обвішаний плодами

Цвітіння починається після утворення 6-7 справжніх листочків. Кисть проста, зав’язі на ній кріпляться з зчленуванням, тобто помідори при зборі врожаю будуть легко відламуватися з частиною плодоніжки. Плоди подовжені, сливовидні з гладкою, глянцевою поверхнею. У міру дозрівання шкірка рівномірно забарвлюється в червоний колір, біля плодоніжки немає темно-зеленого або жовтої плями.

Маса одного помідора в кімнатній культурі-20-30 г, а у відкритому грунті або в теплиці кущі можуть вирости до 70 см і принести плоди по 60 г. Помідори кімнатного сюрпризу багатокамерні, на поперечному розрізі можна нарахувати 4-6 насіннєвих гнізд. Смак оцінений фахівцями на «відмінно». Та й судячи з відгуків городників, томат смачний, діти збирають і їдять урожай, ніби це ягоди. Щільні плоди кімнатного сюрпризу підходять для цільноплідного консервування.

Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

Помідори кімнатного сюрпризу красиві і смачні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

Сорт відрізняється тіньовитривалістю, що і дозволяє його вирощувати в домашніх умовах навіть взимку. Урожайність-2.5-2.9 кг/м2 при посадці на ділянці за схемою 30х30 см, що не так вже й мало для дрібноплідного горщикового томата. Плодоношення кімнатного сюрпризу дружне, практично всі помідори зріють одночасно.

Особливості вирощування кімнатного сюрпризу

Якщо томати плануєте вирощувати вдома в горщиках, то до посіву приступайте на початку лютого, а для висадки на ділянку — в середині березня. Грунт використовуйте пухку і родючу. Підійде універсальний грунт з магазину або власний, складений з садової землі і компосту (1:1).

Насіння сійте в загальну миску на глибину 1 см.при температурі 22-25 °c сходи з’являться через 7-10 днів. Перенесіть їх на світлий підвіконня і поливайте, не даючи пересихати землі.

Коли на сіянцях виростуть перші справжні листочки, проведіть пікіровку в стаканчики об’ємом 150-200 мл.розсада кімнатного сюрпризу дуже компактна, росте повільно. Так і повинно бути, це особливість сорту.

Кімнатний сюрприз: як виростити компактний томат будинку

Для порівняння: зліва розсада томата анжеліка, праворуч-кімнатного сюрпризу, посіяних одночасно

Після пересадки в індивідуальну тару поливати доведеться вже рідше — у міру просихання грунту на глибину 1-2 см.у розсади до цього віку розвивається довгий корінь, який може добувати воду з глибини стаканчика. Через тиждень після пікіровки починайте підгодівлі: кожні 10-14 днів комплексним добривом для томатів (фертика, біомастер і ін.).

Коли на кущах відросте по 5-6 листочків, пересадите їх в постійну тару — горщики, вазони, балконний ящик. Оптимальний обсяг грунту для кожного томата — 3-5 л.у дні ємності повинні бути отвори. Якщо їх немає, укладіть дренаж з колотих цегли, керамзиту, каменів шаром близько 3 см.для вирощування на ділянці розсаду пересаджуйте на грядку разом з іншими томатами, коли закінчаться поворотні заморозки.

За квітучими і плодоносними томатами кімнатний сюрприз потрібен все той же догляд: поливи і підгодівлі. Якщо кущ занадто розрісся, крона стала густою, до листя і плодів всередині не проникають сонячні промені, то прорідити, видаливши пасинки і листя, що ростуть в глибині куща.

Відео: вирощування кімнатних помідорів від посіву насіння до збору врожаю

Після збору врожаю, коли зірвете останні помідори, витрусіть кущі разом з грунтом з горщиків в сміття або ємність для компосту. Горщики помийте з кальцинованої содою і просушіть. Тара буде готова до наступного сезону. Не можна вирощувати помідори кожен раз на одній і тій же землі. Для наступної посадки кімнатного сюрпризу купите або складіть нову грунтосуміш.

Догляд за кімнатним сюрпризом на грядці майже такий же, з невеликою різницею. Відчувши простір, кущі можуть вирости вище заявлених меж, тоді буде потрібно підв’язка до кілочків або шпалер. При обох способах вирощування рихлите землю під кущами, не дозволяючи утворюватися кірці, або замульчируйте тирсою.

Відгуки овочівників сорту кімнатний сюрприз

Сорт томатів «кімнатний сюрприз» сподобався, легкий у догляді і урожай хороший. Всім раджу.

Sia

Http://1mnenie.ru/reviews/tomat-komnatnyy-syurpriz/review-14534.html

Кімнатний сюрприз в цьому році перший раз садила. Дітлахам сподобався. На наступний рік постараюся побільше місця для нього виділити. З високорослими час не вистачає займатися. Та й теплиця маленька. А на вулиці у нас в підмосков’ї краще ультра скоростиглих нічого немає.

Женя фіалкова

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=5872&start=90

Хороший томат, садила правда не в горщик, а у відкритий грунт — з п’яти кущів насолила 15 літрових банок, та ще їли їх свіжими. Сподобалося що немає потворних жовтих плям при дозріванні, як частенько можна зустріти у старих сортів.

Marusiavasilkova

Http://otzovik.com/review_930719.html