Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

72

Троянди-незамінні квіти в ландшафтному дизайні, адже для будь-якого різновиду троянд знайдеться цікаве застосування на ділянці: створити клумбу, повністю складається з троянд або змішану з іншими квітами, висадити уздовж доріжки в якості бордюру, використовувати в міксбордері або на альпійській гірці.

Зміст

 • Старовинні і сучасні різновиди троянд
 • Основні види троянд, поширені в даний час

  • Чайно-гібридні
  • Флорибунда
  • Грандифлора
  • Поліантові
  • Плетисті
  • Полуплетистые (шраби)
  • Мініатюрний
  • Старовинні троянди

Старовинні і сучасні різновиди троянд

В’юнкі троянди красиво обплетуть паркан, альтанку або терасу, карликові троянди прекрасно виглядатимуть в скельному садку, з чагарникових троянд виходять витончені штамбові деревця, а англійські троянди не тільки прикрасять ділянку, але і наповнять його чудовим пахощами.

Оформити свою ділянку трояндами ви можете і без допомоги професіонала з ландшафтного дизайну, але перш потрібно розібратися, які існують різновиди троянд, і в чому полягають особливості їх вирощування.

Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Оформити свою ділянку трояндами ви можете і без допомоги професіонала з ландшафтного дизайну

Всі відомі сорти троянд поділяються на дві основні категорії:

 • старовинні сорти, багато з яких вже давно забуті,
 • сучасні сорти, що включають в себе паркові троянди (чагарникові сорти), кучеряві (троянди кордеса, в’юнкі, великоквіткові напівплетисті сорти), куртинні троянди (грандіфлора, поліантові, флорибунда, мініатюрні, чайно-гібридні сорти та ін.).

відео про сорти і вибір троянд

Перші згадки про культурні троянди зустрічалися ще чотири тисячоліття тому. В епоху відродження в садовому дизайні використовувалися дамаські, галльські і столепестние троянди. У 18-19 століттях в результаті схрещування європейських сортів з американськими і азіатськими, були отримані нуазетові троянди, портлендські, бурбонські і чайні. Однак у старовинних сортів того часу було багато недоліків, серед яких одноразове цвітіння і низька зимостійкість. Лише в 19 столітті селекціонерам вдалося вивести ремонтантні троянди — декоративні, морозостійкі і багаторазово квітучі.

Так, до 19 століття відноситься поява троянд флорибунда, поліантових, чайно-гібридних, мініатюрних, плетистих. Шляхом схрещування чайно-гібридної групи троянд з групою флорибунда селекціонери отримали троянди гранліфлора. А від схрещування плетистих троянд з сортами флорибунда або чайно-гібридними з’явилися великоквіткові плетисті сорти. Селекція нових сортів троянд не припиняється, і порівняно недавно була виділена ще одна нова група – почвопокривні троянди.

Майте на увазі, що китайська троянда (гібіскус) до звичайних троянд відношення не має. Ця рослина відноситься до сімейства мальвові і може вирощуватися в якості кімнатної квітки або садового чагарнику.
Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Китайська троянда

Основні види троянд, поширені в даний час

Кількість виведених сортів і гібридів троянд вже обчислюється десятками тисяч, не дивно, що часто виникає плутанина – до якої групи належить той чи інший сорт. Згідно загальноприйнятої класифікації, відомі в даний час сорти троянд поділяються на наступні групи:

Чайно-гібридні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Саме ці вишукані квіти з відігнутими пелюстками і високим центром асоціюються у нас зі словом «троянда». Чого варта ніжна троянда аква з чудовим бузковим відтінком, за який її багато хто називає блакитною трояндою, або ж яскрава троянда анжеліка, чиї хвилясті червоні пелюстки немов сяють під час цвітіння!

Квіти чайно-гібридних троянд розпускаються на прямих або розлогих кущах висотою до 80 см.форма квіток може бути чашоподібної, келихоподібної, конусоподібної, сорти переважно махрові, забарвлення пелюсток дуже різноманітна. Цвітуть троянди з останньої декади червня і до глибокої осені, виділяючи при цьому приємний аромат. В даний час налічується 10 000 сортів, але з них широко поширені тільки близько двохсот.

Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Чайно-гібридна троянда

Флорибунда

Кущисті троянди, що виростають до одного метра у висоту, хоча зустрічаються і карликові рослини, що не перевищують 40 см.на пагонах кущів розпускаються невеликі волотисте суцвіття різного забарвлення. Квітки бувають різного діаметру, келихоподібної, чашоподібної або плоскої форми, простими і махровими. Троянди флорибунда цінуються садівниками за тривале пишне цвітіння, зимостійкість, невибагливість і приємні пахощі (наприклад, троянда фрезія має ніжний фруктовий аромат).

Компактна троянда патіо (мініфлора) з дрібними листочками також відноситься до групи троянд флорибунда – перш її сорти ставилися до підгрупи карликових троянд флорибунда. Висота троянди патіо близько 50 см, квітки у неї порівняно великі, тому до мініатюрної різновиди троянд її не зараховують. Троянди патіо відмінно підходять для вирощування в контейнерах, кашпо і горщиках на терасі або на передньому плані клумби і бордюру.

Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Троянди сорту» флорибунда »

Грандіфлора

Для створення живоплоту і прикраси огорожі троянди грандіфлора підходять якнайкраще – вони утворюють дуже потужні зимостійкі кущі, що виростають до двох метрів і рясно квітучі досить великими квітками. В європі цю групу окремо не розглядають, і всі сорти, що відносяться до різновиду грандіфлора, включають зазвичай в групу троянд флорибунда.

Поліантові

У ландшафтному дизайні поліантові троянди (багатоквіткові) часто використовуються, адже невеликі густі кущі, суцільно всипані великими суцвіттями з дрібними квіточками, виглядають дуже ефектно. Крім того, поліантові троянди не бояться поганої погоди і хвороб, невибагливі, цвітуть безперервно до глибокої осені. Найчастіше зустрічаються сорти з червоними або рожевими квітами, білі не так популярні.

Різновиди троянд сучасні і старовинні-які вибрати для оформлення ділянки?

Поліантові троянди

Плетисті

Всі сорти троянд, які утворюють плетевідние пагони довжиною до 6 метрів, прийнято зараховувати до групи плетистих. У свою чергу цей вид поділяють на підгрупи rambler (кучеряві) і climber (в’юнкі). За допомогою колючок в’юнкі троянди можуть чіплятися за опори і дерева, утворюючи красиві квітучі зарості на альтанках, терасах, арках і стінах. У більшості сортів climber квітки в суцвіттях великі, цвітуть до осені, а сорти rambler характеризуються дрібними квітками, зібраними в пухкі суцвіття, і тонкими никнуть стеблами.

Напівплетисті (шраби)

Численна група чагарникових троянд, що включає в себе сорти з великими кущами і невисокими, розлогими і прямими, з густомахровими квітками ( піоновідние троянди ) і простими, як у шипшини. Напівплетисті троянди на відміну від сортів флорибунда і гібридно-чайних більш витривалі, але цвітіння менш рясно, оскільки основні сили рослини йдуть на формування високого куща.

До групи шрабів відносяться і канадські троянди, а також прекрасні троянди остіна, звані англійськими трояндами. Чудові махрові квітки англійських троянд нагадують старовинні троянди, їх незвичайний аромат поєднує в собі фруктові, мускусні і чайні нотки. До того ж, остінкі стійкі до хвороб, поганій погоді, вимагають мінімального догляду.

відео про напівплетисті троянди

Мініатюрні

Це садові троянди в мініатюрі – їх висота варіюється від 15 см до 25 см, крихітні бутони розкриваються в трояндочки діаметром до трьох сантиметрів, квіти можуть бути поодинокими або зібраними в суцвіття. Кущики компактні, але дуже гіллясті, густі, посипані дрібними листочками. Зустрічаються і в’юнкі маленькі троянди, здатні розростатися густим килимом на кілька метрів. Мініатюрні троянди відносяться до категорії садових троянд, проте цілком підходять і для вирощування в домашніх умовах. Інша відома назва мініатюрної різновиди-кімнатні троянди.

Старовинні троянди