Кімнатні фіалки: види, покупка і догляд в домашніх умовах

34

Почесне місце серед кімнатних рослин традиційно займає фіалка кімнатна-догляд за нею хоч і приносить квітникарям чимало клопоту, зате нагородою стає пишне цвітіння. В даний час селекціонерами виведено понад 900 видів сенполій або узамбарскіх фіалок, що розрізняються за формою і забарвленням квіток, за листям і за багатьма іншими ознаками. Серед такого різноманіття кожен квітникар обов’язково зможе вибрати кілька сортів кімнатних фіалок собі до душі.

Різноманіття видів узамбарських фіалок

Але наскільки нешкідливі фіалки кімнатні? можливо, вам доводилося чути дивне марновірство, згідно з яким не можна прикрашати квартиру фіалками-чоловіки не будуть затримуватися в будинку, і особистого щастя побудувати не вдасться. Не дивно, що у багатьох молодих жінок виникає питання: » чи можна тримати вдома фіалки?».

Насправді, в народі існує і протилежна думка-ніжні сенполії допомагають згладжувати конфлікти в родині, приносять любов і благополуччя в будинок. А відповідно до фен-шуй ці кімнатні квіти і зовсім є символом сімейного щастя, вчать стриманості, утихомирюють егоїзм (особливо сприяють взаєморозумінню в родині фіалки фіолетового забарвлення).

До того ж, кімнатні рослини фіалки ще й чудово зволожують повітря, особливо якщо тримати їх на гнітному поливі. Тільки не варто розводити занадто багато сенполій в спальні, інакше можуть виникнути проблеми зі сном.

відео про кімнатні фіалки

Загальна ознака всіх сенполій-зібрані в прикореневу розетку листя. В іншому ж види кімнатних фіалок розрізняються:

 • за формою будови квіток (каемчатие, класичні, фантазійні, зіркоподібні, химери);
 • по виду пелюсток (прості, махрові і напівмахрові);
 • за забарвленням квіток (однотонні білі, рожеві, блакитні, фіолетові і т. Д., а також квітки з неоднорідною забарвленням);
 • за формою листя (округлі, овальні і видовжені, з щербинами по краях і гладкі);
 • за кольором листя (від світло-зеленого до темного);
 • за розмірами самої рослини (мініатюри, мікромініатюри, гіганти).

Кімнатні фіалки: види, покупка і догляд в домашніх умовах

Менш вимогливі до догляду домашні квіти фіалки класичного типу з п’ятипелюстковими квіточками

Самими примхливими вважаються фантазійні домашні фіалки, на пелюстках яких є цяточки, рисочки і точки різних відтінків. Якщо за ними неправильно доглядати, фантазійний візерунок просто пропаде з пелюсток. Складнощі у початківців квітникарів виникають і з фіалками-химерами, що мають контрастні смужки на пелюстках квітів. При розмноженні живцями візерунок у химер не зберігається, тому допускається розмноження тільки бічними пасинками або діленням маточного куща.

Менш вимогливі до догляду домашні квіти фіалки класичного типу з п’ятипелюстковими квіточками, зіркоподібні сенполії з квітками, що нагадують зірочку, і облямовані фіалки, у яких по краю пелюсток проходить облямівка різного забарвлення і ширини.

Що потрібно врахувати, купуючи квіти кімнатні фіалки

Багато сортів сенполій зараз коштують досить дорого, тому до покупки квітки слід поставитися серйозно, заздалегідь розібравшись в найбільш важливих моментах. Найчастіше, в квіткових магазинах продають комерційні фіалки з красивим букетним цвітінням, які після відцвітання простіше викинути – такі кімнатні рослини фіалки догляд вимагають особливий.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кімнатні фіалки: види, покупка і догляд в домашніх умовах

Для успішного вирощування і розведення фіалок краще брати листові живці. По-перше, не факт, що на наступний рік у дорослої рослини цвітіння буде точно таким же, як і при покупці (сенполіям взагалі властива мінливість), після пишного цвітіння фіалки в домашніх умовах і зовсім можуть втратити декоративність і ослабнути. По-друге, від одного листочка при укоріненні ви зможете отримати кілька діток і розсадити їх в різні горщики. Звичайно, до химерам це не відноситься.

Кімнатні фіалки: види, покупка і догляд в домашніх умовах

Найчастіше, в квіткових магазинах продають комерційні фіалки з красивим букетним цвітінням

Якщо ви не уявляєте собі, як будуть виглядати дорослі фіалки кімнатні, фото обраних сортів слід заздалегідь подивитися в інтернеті. Тільки не забудьте при покупці попросити продавця вказати сорт кожного живця, щоб потім не заплутатися. І запитайте, чи характерно для придбаних вами сортів незбереження сортового забарвлення (замість строкатих квітів виходять однотонні).

При покупці молодого рослини, переконайтеся, що фіалка домашня не має цяток на листках, ознак загнивання точки росту, листочки її не витягнуті (що буває від нестачі світла), розетка симетрична. На поверхні грунту не повинно бути нальоту. Не рекомендується купувати сенполії в занадто холодну або жарку пору року – за зовнішнім виглядом рослини ви відразу не визначите, що коріння його підморожені або перепріли від спеки. Найкраще себе почувають куплені навесні домашні фіалки: догляд за ними не ускладнюється усуненням проблем з кореневою системою.

Листові живці слід транспортувати додому в пластикових контейнерах або коробочках, щоб ненароком не зламати. В крайньому випадку, зав’яжіть держак в поліетиленовий пакет. Якщо ж при транспортуванні надломилися листочки молодого рослини, відразу видаліть їх з розетки.

Основні правила, як доглядати за домашніми фіалками

Нарешті, у вас вдома з’явилися фіалки кімнатні: як доглядати за цими ніжними рослинами, щоб не нашкодити? спочатку бажано на пару тижнів помістити придбаний квітка на карантин в кімнату, де немає інших рослин. Якщо ви помітите найменші ознаки хвороби фіалки, обприскати рослина системним фунгіцидом» максим » і через 20 хвилин промокніть листочки серветкою.

Кімнатні фіалки: види, покупка і догляд в домашніх умовах

При видаленні нижнього листя в горщик досипається грунт, а коли стовбур сенполії занадто оголюється, проводиться пересадка

Відразу займатися пересадкою не варто-кімнатна квітка фіалка може спокійно рости в невеликій ємності, поки розмір розетки не перевищить діаметр горщика більше, ніж в три рази.

Фіалка домашня догляд вимагає наступний:

 • регулярний полив при підсиханні поверхні грунту;
 • щотижневу підгодівлю мінеральними добривами;
 • відсутність протягів;
 • додаткове підсвічування при нестачі світла;
 • видалення зів’ялих квіток;
 • очищення листочків від пилу пензликом або вологою губкою.

відео про пересадку фіалок

Для утворення симетричної розетки молоді рослини потрібно повертати на 45 градусів кожні три дні. Якщо ж у вас росте доросла фіалка, догляд в домашніх умовах буде включати в себе обов’язкове видалення старого листя. При видаленні нижніх листків в горщик досипається грунт, а коли стовбур сенполії занадто оголюється, проводиться пересадка із заглибленням розетки до нижніх листків. В середньому, пересадку проводять раз на рік, оскільки за цей час грунт в горщику виснажується, і рослині в горщику стає тісно.