Клітини, вольєри або ями — як краще утримувати кроликів?

120

Серед досвідчених кролівників не одне десятиліття ведуться суперечки про те, який зміст кроликів є найоптимальнішим: вільне або клітинне? у обох варіантів є як плюси, так і мінуси, з якими ви детально зможете ознайомитися нижче, тому однозначної відповіді на питання: «як утримувати кроликів?»досі немає. І кожному починаючому кролівнику доводиться самостійно аналізувати особливості клітинного і вільного змісту, а часом і вчитися на власних помилках в пошуках того способу, який виявиться найбільш вдалим.

Переваги та недоліки змісту кролів без клітин

Багато в чому зміст кролів в домашніх умовах залежить від того, в яких масштабах ви плануєте займатися кролівництвом, і скільки місця на ділянці готові для цих цілей виділити. Так, для вільного утримання будуть потрібні досить великі площі, які може собі дозволити далеко не кожен кролівник. Клітини займають значно менше місця, їх цілком реально розмістити біля будинку або на дачі, особливо якщо поголів’я кроликів невелика.

Але найекономічнішим варіантом в цьому плані буде ямне утримання кроликів (відео у вкладці дасть вам деяке уявлення про це зручному способі), оскільки в одну яму розмірами два на два метри можна помістити до двохсот особин!

Клітини, вольєри або ями - як краще утримувати кроликів?

Для вільного утримання будуть потрібні досить великі площі

В цілому, серед різних варіантів вільного змісту вуханів виділяються три основних:

    • випасного спосіб (тварини проводять кілька місяців на кормі подножном);
    • зміст в ямах (кролики живуть в ямі глибиною близько метра, де самі риють собі нори);
    • вольєрне утримання кроликів (звірята мають можливість гуляти на волі, але харчуються з годівниці).

відео про плюси і мінуси змісту кроликів у вольєрі

Плюси змісту кроликів на волі очевидні: у вухатиків проходить млявість і нервозність, відчуття свободи викликає у них безмежну радість, вони приймаються багато бігати, стрибати і скакати, що позитивно позначається на їх самопочутті. Помічено, що кролики, у яких є можливість активно рухатися, краще розвиваються і рідше хворіють, а значить, потреба в регулярній вакцинації зникає.

Зміст кроликів у вольєрах або на випасі істотно полегшує працю кролівників, адже відпадає необхідність щодня заготовлювати свіжу траву для годування кроликів і піклуватися про наявність корму і води в кожній клітині – у вольєрі всі кролики харчуються разом. Крім того, не потрібно витрачати час на регулярне прибирання відходів життєдіяльності тварин: кал перемішується з підстилкою, а сеча вбирається в грунт. У клітинах же охайним кроликам доводиться справляти нужду поруч з годівницею, чому і запах біля клітин стоїть відповідний, і шкурка кроликів брудниться.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Клітини, вольєри або ями - як краще утримувати кроликів?

Проти утримання кроликів поза клітками існують наступні аргументи: через незручність проведення лікувальних заходів зростає ризик масового ураження тварин небезпечними захворюваннями; складно здійснювати племінну роботу, а близькі родинні зв’язки меду кроликами призводять до їх виродження.

Клітини, вольєри або ями - як краще утримувати кроликів?

Зміст кроликів у вольєрах або на випасі істотно полегшує працю кролівників

Вибирати зміст в ямах кроликів доцільно тільки в тому випадку, якщо ви вирощуєте велике поголів’я тварин на м’ясо, оскільки кроляча шкурка в таких умовах може попсувати. Зміст в ямах зручно тим, що кролики не мерзнуть взимку в своїх норах, швидко розмножуються і рідко хворіють, але їх складно контролювати, тварини дичають, та й забиратися в ямі досить важко.

Клітинний вміст кроликів – плюси і мінуси

Прихильники утримання кроликів в клітинах стверджують, що тільки цей спосіб дозволяє належним чином піклуватися про здоров’я тварин, особливо якщо забезпечити оптимальні гігієнічні умови і вчасно проводити вакцинацію кроликів.

Клітини, вольєри або ями - як краще утримувати кроликів?

Вміст кроликів в клітинах дозволяє домагатися високої якості м’ясної і шкіркової продукції

Плюси клітинного змісту:

  • можливість контролювати самопочуття кроликів, своєчасно виявляти ознаки захворювань і ізолювати хворих особин від інших;
  • племінна робота істотно полегшується, злучку можна проводити відповідно до плану;
  • зручно проводити належні профілактичні заходи;
  • можна регулювати годування кожного кролика при необхідності;
  • клітини легко виготовити самостійно, чимало заощадивши свій бюджет.

До того ж, зміст кролів в клітинах дозволяє домагатися високої якості м’ясної і шкіркової продукції, що особливо актуально для тих, хто займається кролівництвом з метою отримання прибутку.

відео про розведення кроликів в домашніх умовах

Існують різні варіанти клітинного змісту кроликів. На великих кролівницьких фермах зазвичай будують закриті кролятники з опаленням — утримання кролів взимку в таких умовах найбільш продуктивно, оскільки злучки і окроли відбуваються цілий рік, забезпечуючи високу рентабельність бізнесу. В аматорському кролівництві частіше використовуються відкриті клітини, встановлені під навісом в місці, яке захищене від сильних вітрів.