Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

95

Свинарством займатися відносно нескладно, але і в цій справі у новачків обов’язково виникають питання, і один з найпоширеніших: чи потрібна кастрація свиней? а якщо потрібна, то в якому віці її варто проводити, і чи можна здійснити цю процедуру самостійно?

Що дає кастрація свиней?

Оскільки в результаті кастрації повністю припиняється статева життєдіяльність свиней (статеві залози видаляються), вам необхідно заздалегідь визначити, яких кабанчиків варто залишити для подальшого розмноження, а яких ви будете відгодовувати на м’ясо – ось їх-то і варто каструвати.

Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

Коли некастровані кнури стають кастрованими боровами, властива їм підвищена агресивність зникає, тварини стають спокійнішими

У підростаючих кнурів під дією статевих гормонів в організмі починають утворюватися такі речовини, як тестостерон і скатол, які просочують все м’ясо кнура специфічним запахом. Навряд чи вам доводилося пробувати м’ясо некастрованого кнура, інакше ви добре б запам’ятали, наскільки неприємно воно пахне в приготованому вигляді. З видаленням яєчок, де і утворюються гормони-винуватці «пахощів» кнура, характерний запах пропадає, і м’ясо стає цілком придатним для їжі.

відео про кастрацію поросят

До того ж, після процедури кастрації у поросят повністю змінюється обмін речовин і біохімічний склад крові, завдяки чому вони краще відгодовуються, свинина виходить ніжною, м’якою, і жирових прошарків в ній міститься більше. Каструвати свиней вигідно, адже кастратам потрібно менше корму для приросту, а їх м’ясо вище цінується споживачами.

Не можна не відзначити і позитивний вплив кастрації на характер свиней: коли некастровані кнури стають кастрованими боровами, властива їм підвищена агресивність зникає, тварини стають спокійнішими.

Який вік-найбільш підходящий для кастрації?

За великим рахунком, каструвати можна і маленьких поросят, і дорослих кнурів в будь-якому віці. Але чим молодше порося, тим легше він переносить операцію, а кастрація кнурів в дорослому віці чревата ускладненнями. Тому свинарі в основному намагаються каструвати кнурів до півтора-двох місяців.

Хоча деякі піддають кастрації маленьких поросяток трьох-п’яти днів від роду, пояснюючи це тим, що в такому ранньому віці операція для поросят найменш травматична, крововтрати незначні, рана заживає дуже швидко і без наслідків, та й самі тварини набагато менше чинять опір.

Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

Каструвати можна і маленьких поросят, і дорослих кнурів в будь-якому віці

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

Чим молодше поросята, тим простіше проводити кастрування в домашніх умовах без помічників.

Фахівці ж рекомендують каструвати кнурів за п’ять днів до того, як відняти їх від свиноматки, щоб рана встигла зажити перш, ніж молодняк буде переведений в окремі загородки. До того ж, згідно з дослідженнями вчених, поросятки, кастровані в тижневому віці, ростуть повільніше, ніж ті, яких кастрували в два тижні.

В які б терміни ви не запланували провести кастрацію, пам’ятайте, що кнурів, призначених для беконного відгодівлі, потрібно піддати операції до досягнення двомісячного віку. А тварин, вирощуваних на відгодівлю, каструють не пізніше шести місяців, інакше вже проявлені статеві інстинкти у них зберігаються навіть після видалення статевих залоз, і групове утримання свиней стає скрутним.

Як проводиться кастрація свиней?

Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

Якщо ви маєте намір самостійно каструвати порося без використання верстата, вам буде потрібно помічник, який буде міцно тримати тварину

Найоптимальніший варіант-довірити кастрування свиней ветеринару або досвідченій людині, у якого для цієї мети є спеціальний верстат. Маленьких поросяток знеболювати не обов’язково, але можна скористатися місцевим знеболюючим. Для дорослих кнурів використовують внутрішньом’язово азаперон (4%-ний розчин).

Поросят каструють відкритим способом, розрізаючи мошонку, щоб насінник вийшов за її межі. Перехідну зв’язку відокремлюють скальпелем або пальцем і накладають лігатуру (стерильні нитки без голки) на насіннєвий канатик, видаляючи його на відстані півтора сантиметрів від лігатури.

Для кастрації дорослих кнурів і свиней з грижами застосовують закритий спосіб, при якому обходяться без розтину вагінальної оболонки. Замість цього її отпрепаровивают від навколишніх тканин, використовуючи марлевий тампон. Потім у пахового кільця накладають шов на насіннєвий канатик і нижче нього відсікають насінник.

Якщо ви маєте намір самостійно каструвати порося без використання верстата, вам буде потрібно помічник, який буде міцно тримати тварину. Проводиться кастрація в домашніх умовах так:

  • порося фіксують, поклавши спиною до себе на коліна, або взявши за задні ноги і затиснувши голову між своїх колін;
  • каструючий захоплює мошонку і натягує її так, щоб зручно було розрізати шкіру паралельно білій смужці;
  • зробивши розріз, яєчко видавлюють з оболонок, відокремлюючи його від перехідної зв’язки;
  • тримаючи лівою рукою яєчко, насіннєвий канатик міцно захоплюють пальцями правої руки якомога нижче і обривають його;
  • те ж саме проробляють з другим яєчком;
  • після виконаної операції рани обробляють настоянкою йоду.

Навіщо потрібна кастрація свиней, як і в якому віці вона проводиться?

Після виконаної операції рани обробляють настоянкою йоду