Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

69

Якщо раніше у вітчизняних квітниках росли переважно тюльпани яскраво-червоного або червоного кольору, то тепер різноманіття забарвлень бутонів просто вражає уяву: червоні, жовті і рожеві тюльпани всіляких відтінків, білі як сніг і зеленуваті тюльпани, коричневі, помаранчеві, бузкові, чорні. З’явилися у продажу навіть тюльпани блакитні і сині. А вже які дивовижні поєднання відтінків можна зустріти-складно відірвати погляд!

Тюльпани традиційного забарвлення

При складанні букетів з тюльпанів флористи часто спираються на символіку квітів:

Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

  • червоні тюльпани прийнято дарувати коханим, як полум’яне визнання в любові;
  • білосніжні тюльпани вважаються символом прощення;
  • тюльпани жовтого кольору раніше підносили в знак розлуки, тепер же жовтий букет сприймається як побажання багатства;
  • ніжні квіти рожевих відтінків символізують щастя;
  • сонячні помаранчеві тюльпани немов випромінюють життєрадісність, вони служать яскравим підтвердженням найдобріших і позитивних побажань.

Але одна справа дарувати букети з тюльпанів, і зовсім інше – вирощувати їх в своєму квітнику. Вже тут можна дати волю фантазії, не піклуючись про те, що можуть символізувати чорні або фіолетові тюльпани. А якщо вам поки складно зорієнтуватися в найширшому асортименті тюльпанів різних сортів і відтінків, в нашій статті ви знайдете найбільш популярні сорти всіх забарвлень, які тільки були виведені селекціонерами.

відео про різновиди тюльпанів

Червоні

Безумовно, найяскравіше на клумбах навесні виглядають червоні тюльпани, фото яких у величезній кількості представлені на просторах інтернету. Можна з упевненістю сказати, що для блискучих полум’яно-червоних тюльпанів знайдеться містечко практично в кожному квітнику. До того ж вибір сортів червоного кольору дуже широкий: величні тюльпани ред емперор (бутони розкриваються), яскраві гарден спот і аріє хоек (не розпускаються на сонці), темно-червоні оскар, ред президент, бостон, мадам кюрі, широко поширені парад, оксфорд, махровий немов півонія сорт міранда, бахромчаті тюльпани едда, фринджед апельдоорн, редвинг, минстрел та ін.

Рожеві

Якщо ви хочете надати своєму квітника ніжний, романтичний вигляд, рожеві тюльпани підійдуть для цієї мети краще всього. Серед поширених сортів рожевого кольору зустрічаються справжні перлини: дивовижний у своїй простій красі сорт эйприкот б’юті ніжно-лососевою відтінку, перлинно-рожевий густомахрова сорт анжеліка, лилиевидные рожеві тюльпани притти леді, кремово-рожеві тюльпани-хамелеони нью дизайн (група тріумф), пурпурно-рожевий сорт барселона, бахромчаті тюльпани нью-лук з рожевими пелюстками і білою бахромою, бруснично-рожевий бэллфлауер зі світлою бахромою і вишнево-рожевий брендбург з білою бахромою.

Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

Рожеві тюльпани

Жовті

Немов маленькі сонечка, жовті тюльпани пожвавлять ваш сад і допоможуть створити весняний життєрадісний настрій. Наскільки святково і яскраво виглядають на клумбі жовті тюльпани, фото не можуть повною мірою передати-це варто бачити на власні очі!

Вибирайте кращі сорти: золотисті великі тюльпани голден апельдорн, піоноподібні єллоу помпонет насиченого жовтого кольору, розкішні махрові монте-карло, ошатні попугайные тюльпани техас голд, густомахрові мон амур, бахромчаті тюльпани канаркового кольору лаверок і лютиково-жовтого відтінку гамільтон.

Помаранчеві

Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

Помаранчеві махрові тюльпани

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

Прекрасним доповненням до весняної квіткової композиції на клумбі стануть помаранчеві тюльпани, яскраві і сонячні, як сама весна! серед тюльпанів оранжевого кольору варто відзначити такі сорти, як махровий віллем ван оранж, густомахровий оранж принцес з квітками оранжево-червонуватого відтінку, сорт грін рівер інтенсивного оранжево-рожевого кольору, витончені тюльпани грейга, бахромчасті квіти ламбада, що поєднують в собі кілька відтінків теплої гами.

Білі

Якщо вам подобаються витончені, вишукані квіти, білі тюльпани стануть ідеальним варіантом для прикраси вашого квітника! бездоганно білий тюльпан чудово поєднується з іншими квітами будь-яких відтінків, дозволяючи створювати найрізноманітніші композиції в саду-ознайомтеся з варіантами поєднання тюльпанів з іншими рослинами.

Популярні сорти білих тюльпанів: чисто-білий махровий кардинал миндженти, вершково-білий лилиевидный сорт пуриссима, бахромчаті сорти свон вінгс і хані мун (наскільки ці дивовижні білі тюльпани, фото у вкладці дасть вам уявлення), ніжно-кремові махрові тюльпани касабланка, пишні махрові квіти айс вондер з рожевими цятками на білих пелюстках, новий сорт энджелс уиш з білосніжними великими келихами.

Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

Тюльпани сорту «касабланка»

Сорти тюльпанів екзотичних відтінків

Висадивши на клумби тюльпани зеленого, коричневого, фіолетового або чорного кольору, ви обов’язково привернете до них увагу як своїх гостей, так і цікавих перехожих. Тюльпани незвичайних забарвлень додадуть вашому саду родзинку, а ви отримаєте додатковий привід пишатися своїми стараннями.

Популярні сорти тюльпанів з нестандартним забарвленням:

  • коричнево-червоні з жовтою облямівкою гавота і абу-хассан;
  • з зеленоцветних-оранжево-жовті з зеленими смугами голден артист, червоні з зеленим долз менует, ніжно-рожеві з зеленим чайна таун, пурпурні з зеленим вайолет берд, молочно-білий з зеленим дейрдре;
  • чорні блек хіроу, куїн оф найт, блек джевел з густою бахромою, блек меджік, блек б’юті;
  • бузкові тюльпани валентайн з білою облямівкою, інгмар стенмарк з вишневим відливом, рожево-бузковий з зеленим кристмас екзотик, світло-фіолетовий сорт алібі, темні фіолетові з білою облямівкою джекпот, балада з ліловими пелюстками і світло-бузковим облямівкою, темно-фіолетовий сорт рекреадо, фіолетові тюльпани з зеленим найтрайдер, тревелер насиченого фіолетового кольору.

відео про тюльпани

Звичайно, ті сорти, що прийнято називати «чорними», насправді мають інше забарвлення. Не можна сказати, наприклад, що у сорту куїн оф найт справжній відтінок чорний, — тюльпан поблизу виглядає, скоріше, пурпурно-фіолетовим. А ось з невеликої відстані квіти вже здаються чорними. Те ж стосується і інших сортів, що відносяться до чорних тюльпанів. Проте, чорні тюльпани (фото прикладено до статті) виглядають на клумбі дуже ефектно, особливо в поєднанні з білосніжними, червоними, рожевими або бузковими квітами.

Тюльпани справжнього синього або блакитного кольору вам теж не вдасться виростити, як би продавці насіння не стверджували зворотне. Сині тюльпани в природі просто не існують з тієї причини, що в цибулинних цього виду відсутній синій пігмент дельфінідін, що забезпечує квітам забарвлення синьо-блакитної гами. Навіть голландським селекціонерам найбільше, чого вдалося домогтися, — вивести тюльпани з фіолетовим забарвленням, яка при певному освітленні виглядає як блакитна або синя.

Кольорова палітра тюльпанів-від традиційних червоних до загадкових чорних тюльпанів

Бузково-фіолетові тюльпанів

Так, в якості блакитних тюльпанів вирощують такі бузково-фіолетові сорти з синюватим відливом, як blue spectacle (махрові), blue beauty (група тріумф), blue diamond (махрові), purple, dream (лилиевидные), blue hero (бахромчаті) і blue parrot (попугайные).