Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

74

Гірчиця-улюблений сидерат у прихильників екоземледелія. Вона здатна замінити фунгіциди, інсектициди, звільнити вас від трудомісткої перекопування землі, а ділянка — від багатьох бур’янів. А все тому, що гірчиця має унікальні властивості, які вже відкрили для себе багато городників.

Зміст

  • Гірчиця-корисний сидерат

    • Відео: виросла гірчиця
    • Відео: гірчиця і фацелія на одній ділянці
  • Технологія застосування
  • Відгуки городників про гірчиці

Гірчиця-корисний сидерат

У природі існує багато видів гірчиці. Найпопулярніші з них: сарептська (російська, сиза), чорна (французька, справжня) і біла (англійська). Останню якраз і використовують як сидерат.

Жовта гірчиця-це простонародна назва білої. Насіння у неї білі, а квіти — жовті.

Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

Гірчиця названа білою через колір насіння, у інших видів вони чорні або бурі

Всі види гірчиці мають аналогічні властивості, використовуються в кулінарії і медицині, мають пекучим смаком і гострим ароматом, надають антисептичну і протигрибкову дію. Мабуть, біла гірчиця в росії більш поширена і недорога, тому саме її насіння і продають в якості сидерату великими обсягами.

Гірчиця благотворно впливає не тільки на людський організм, але і на грунт. Вона і там бореться з вірусами і грибками, відлякує багатьох шкідників. Саме тому її часто чергують з картоплею. Земля звільняється від фітофторозу і дротяники. Крім того, виконується сівозміна.

Гірчиця відноситься до сімейства капустяних, тому приваблює хрестоцвітних блішок. Не сійте її перед капустою, ріпою, редискою та іншими хрестоцвітними. І не чергуйте ці культури на одній ділянці. Крім загальних шкідників, у них одні і ті ж хвороби.

Відео: виросла гірчиця

Скоростиглість і морозостійкість гірчиці дозволяють вирощувати її навесні, перед теплолюбними культурами, і в кінці літа — восени, після збирання ранніх овочів. Насіння сіють і під зиму. У молодих рослинах немає грубих волокон. Скошені до цвітіння, вони швидко перегнивають і перетворюються в гумус — харчування для рослин. Корінці мочкуваті і тонкі, їх залишають в землі. Пронизуючи верхній пласт, як капіляри, вони роблять грунт повітропроникною, пухкої.

Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

Коріння гірчиці пронизують землю, роблячи її пухкою

Гірчиця, посіяна густо і дуже рано навесні, є сильним конкурентом для бур’янів, які тільки починають пробиватися з землі. Вона їх глушить своїми великими листками і соковитими стеблами, не даючи пробитися до сонця, відбираючи харчування і воду.

Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

Навіть на цілому полі гірчиці ви не знайдете жодного бур’яну

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

Гірчиця-перший сидерат, який я випробувала на своїй ділянці і залишилася неймовірно задоволена. Моя картопля перестала хворіти. Два роки з гірчицею, і з мого городу йде найлютіший бур’ян-в’юн, який обплітав все, що йому траплялося. Зараз лише зрідка зустрічаються поодинокі екземпляри. А ще: моє знайомство з гірчицею стало початком райського життя. Я два роки не копаю землю, і все відмінно росте!крім гірчиці, вирощую фацелію, віку, жито, овес, конюшина. У злакових потужний корінь, їх сію вздовж паркану, щоб не запустити на город бур’яни. Віка і конюшина за допомогою бульбочок на коренях концентрують в орному шарі азот. Фацелію сію перед капустою, вона не приваблює блішок, росте пишними невисокими кущиками і служить живою мульчею, зберігає вологу. Кожен сидерат хороший по-своєму. Не можна сказати, що якийсь краще. Та й вирощувати щороку гірчицю на одному місці не можна. Сидератам теж потрібна сівозміна.

Відео: гірчиця і фацелія на одній ділянці

Технологія застосування

Як тільки відтане і підсохне земля, рихлю верхній шар плоскорізом, їм же нарізаю рядки глибиною 2-3 см. Густо сиплю насіння і зарівнюю ділянку. Ніякі поворотні заморозки гірчиці не страшні, навіть у нас в сибіру. Якщо вже сильно холодно, вона перечекає в землі і зійде пізніше. Не поливаю, ніяк не доглядаю. Приходить пора садити основну культуру, гірчиця ще невисока, роблю лунки прямо в її рядках. Зрізаю, коли сидерат набирає колір, і тут же залишаю як мульчу. Все! як бачите: копати землю не довелося. За гірчиці я саджу картоплю, росте прекрасно: кущі здорові, бульби великі.

Правила посіву та використання гірчиці:

  • терміни посіву: рано навесні, після збирання ранніх овочів і під зиму.
  • схема посіву: вроссип або рядками через 10-15 см.
  • витрата насіння: 150-300 г на сотку.
  • терміни скошування: коли рослини виростуть до 20-30 см.потрібно встигнути, поки зелень гірчиці не загрубіла і не утворилися насіння.

Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

Якщо дочекатися утворення стручків, то гірчиця перетвориться в бур’ян: насіння рознесуться по всій ділянці з бадиллям або вітром

Способи використання:

  • зрізати плоскорізом, заглиблюючи його на 2-3 см в землю, і залишити зелень гірчиці на місці. У спеку вона висохне і замінить на якийсь час мульчу, а в сиру погоду перегниє відразу і збагатить землю органікою.
    Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

    Сидерат підрізають плоскорізом трохи нижче рівня землі

  • гірчицю посіяти за 1.5-2 місяці до настання холодів і залишити нескошеною. Взимку вона послужить снігозатриманням, навесні захистить від утворення кірки на землі і ерозії. Перед посадкою основної культури згребти граблями і прибрати в компост або використовувати як мульчу.
    Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

    Якщо гірчицю залишити до весни, вона, звичайно, підмерзне і засохне, навесні лежатиме на землі, як сіно

  • зрізати і разом з іншою травою використовувати для приготування зеленого добрива.
    Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

    Гірчиця продовжує грати роль фітосанітару навіть у складі зеленого добрива

  • зелену масу закладати під теплі грядки.
    Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

    Сидерати закладають в теплі грядки

  • скосити тримером, який подрібнить зелень, і закрити в грунт лопатою, плоскорізом або мотокультиватором.
    Сидерат гірчиця-надійний помічник на вашій ділянці

    Для скошування і закладення гірчиці часто використовують механізми: тримери і культиватори