Картопля ред скарлетт-фаворит серед ранніх сортів

96

Хіба можна уявити свій раціон без картоплі? скільки разів вона виручала і виручає людство у важкі часи! і в будні, і в свята цей продукт одним з перших потрапляє на стіл. Недарма народна приказка говорить:»хліб — батюшка, картопля — матінка». Сортів картоплі безліч, і на кожен знайдеться свій любитель. Сорт ред скарлетт вже завоював шанувальників серед російських дачників завдяки високій врожайності і здатності довго зберігатися.

Опис сорту ред скарлетт

Ред скарлетт — ранній сорт, виведений голландськими селекціонерами. Термін дозрівання становить від 45 до 55 днів після появи повних сходів. За кольором шкірки він цілком виправдовує свою назву (в перекладі з англійської red — червоний, scarlet — червоний).

Картопля ред скарлетт-фаворит серед ранніх сортів

М’якоть очищеної картоплі ред скарлетт жовтого кольору

Кущ низький, напівпрямостоячий. Бульби червоного кольору, подовжено-овальної форми, на яких можна розгледіти злегка затемнені, ледь помітні очі, розташовані на глибині 1-1,3 мм м’якоть жовта.

Формування бульб відбувається майже одночасно, тому відмінності в розмірі незначні.

Виходець з голландії найбільш успішно вирощується в помірних кліматичних зонах. Районований сорт для центрального регіону.

Переваги голландського сорту

Картопля ред скарлетт високоврожайний. Максимальний урожай становить 270 ц/га. Маса одного бульби може варіюватися від 56 до 102 г.кількість коренеплодів з одного куща — близько 20 штук.

Картопля ред скарлетт-фаворит серед ранніх сортів

З картоплі ред скарлетт можна приготувати різноманітні страви

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля ред скарлетт-фаворит серед ранніх сортів

Бульби відрізняються хорошим смаком. Вони підходять для смаження, запікання, приготування чіпсів, запіканок.

Ред скарлетт хороший і в відварному вигляді, якщо ви хочете додати його в салат або не любите розваристі бульби.

Ця картопля містить амінокислоти, мінеральні речовини і зберігає їх до кінця зими. Лежкість врожаю відмінна-98 %, що вигідно відрізняє ред скарлетт від інших ранніх сортів.

Стійкий цей сорт і до хвороб — до золотистої картопляної нематоди і раку. Сприйнятливий до фітофторозу по бадиллі, зате менш чутливий до фітофторозу бульб. Разом з тим варто нагадати, що фітофтора вражає ранні сорти рідко, вони встигають віддати урожай до поширення грибка.

До переваг сорту можна віднести:

  • дружну віддачу раннього врожаю;
  • високу товарність (82-96%);
  • довгий термін зберігання (зберігається до весни, практично не змінюючи форми);
  • хорошу транспортабельність.

Відбір і зберігання насіннєвої картоплі

Подбати про насіннєвому матеріалі на наступний рік потрібно заздалегідь. Для цього відбираються коренеплоди з врожайних, здорових кущів. Необхідно відокремити їх від пошкоджених бульб, щоб уберегти від загнивання.

Картопля ред скарлетт-фаворит серед ранніх сортів

Картопля з паростками розміром 5 мм можна висаджувати

Коренеплоди рекомендується відбирати не великого, а середнього розміру — діаметром приблизно 5 см.їх зберігають в прохолодному приміщенні з вентиляцією. За два тижні перед посадкою його слід скласти в ящики і залишити в теплому місці для проростання. Бульби з товстими паростками розміром 5 мм можна висаджувати.

Якщо паростки виростуть довше, намагайтеся не обламати їх під час посадки.

Відео: думка експерта про картоплю ред скарлетт

Відгуки про сорт картоплі ред скарлетт

Садили в звичайні терміни, доглядали не краще, ніж завжди. У підсумку з кілограма насіннєвого матеріалу (10 бульб — 10 кущів) ми викопали чотири 12-літрових відра добірної (жодної дрібної, жодної кривої) картоплі. «скарлетт» не підвела, виявилася апетитно-жовтою, в міру розсипчастою і дуже смачною, з’їли і про масло не згадали. Загалом, якщо ви любите картоплю так, як люблю її я — від душі рекомендую сорт «ред скарлетт»!

Elenn

Http://otzovik.com/review_2400522.html

Вирощую вже другий рік цей сорт, мій батько каже що за всі роки не пам’ятає такого врожаю, як з ред скарлетт. Спочатку виростали непоказні рослини, пізніше почали падати на землю, думав що фітофтора їх доб’є але прийшов час збирання і у мене очі стали великими від врожаю! мій брат мені говорив що у цього сорту така особливість-стелитися по землі, фітофтора його вражає позно так що хвилюватися не треба. Урожай будете мати такий що всі сусіди будуть заздрити. Величина картоплин-як маленькі цеглинки, це треба бачити! при такому врожаї ми навіть навесні не вносили в землю ні перегною ні добрива (просто не було за що купити) і тут такий результат! зберігається взимку теж прекрасно, дуже вдалий сорт .

Vikli

Http://otzovik.com/review_2546399.html

Картопля сорту ред скарлетт вирощуємо вже три роки. Раніше вирощували тільки тулеевский. Однак з кожним роком врожайність ставала все менше і менше. У підсумку, від даного сорту вирішили відмовитися. Насіння ред скарлетт купували в спеціалізованому садівничому магазині. Для першого разу обмежилися десятьма кілограмами посадкового матеріалу. І так, як сорт ранній, з висадкою не поспішали. В результаті картопля була посаджена десь в середині червня. Через два тижні стали з’являтися сходи. А вже через місяць, на ділянці красувалися потужні середньої висоти картопляні кущики. Ну, а тепер, найголовніше! врожайність цього сорту перевершила всі наші очікування. З десяти кілограмів посадкового матеріалу, нам вдалося зібрати 38 відер високоякісної картоплі. Бульби-рівні, без вад. Смак-відмінний. Рекомендую спробувати. Не пошкодуєте!

Юліта

Http://otzovik.com/review_2374750.html

Насіннєву картоплю цього сорту купувала в перевіреному магазині. Вибір на цей сорт припав через таку характеристики виробника: сприйнятливий до збудника фітофторозу по бадиллі і помірно сприйнятливий по бульб.фітофтора в моєму городі (кіровська область) мешкає. Крайня ділянка, поля, туман, а значить, волога — все це їй сприяє, тому фактор стійкості до цього злісного захворювання важливий.але щось сорт зовсім мені не сподобався. Ранньостиглий, шкірка рожева. Вирішила спробувати картоплю 24.07.16. Листя захворіло фітофторою, незважаючи на тепле малодощлівое літо. Бульби теж не порадували: на фото урожай з 3 кущів і 2 картоплини були гнилі, 1 гнила всередині (схоже на ризоктоніоз), шкірка теж не дуже здоровою виглядала. Вихід сорту вийшов таким: 800 грам накопала, 550 грам на їжу — за нехитрим підрахунком 30% картоплі — на викид, і це зовсім не шкірка (самі розумієте, шкірка у молодої картоплі ще нічого не важить). Ну і смак: картопля зовсім не крохмальна, тобто не розварюється і як ніби сильно волога всередині, навіть враження гнильці якийсь, на мій погляд. Можу допустити ймовірність, що ще не дозрів, ближче до осені доповню відгук. Моя оцінка-2.

Didishka

Http://irecommend.ru/content/ne-ponravilsya-1129