Різновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та інші

50

бересклет японський аурео-маргінатаРізновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та іншібересклет бородавчастийРізновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та іншібересклет вкорінюється вегетусРізновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та іншієвропейський бересклетРізновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та іншібересклет крилатийРізновиди і сорти бересклета на фото: японський, європейський, форчуна та іншібересклет японський латіфоліус альбомаргінатус&1&бересклет японський медіопіктус&1&бересклет японський мікрофілла&1&бересклет вкорінюється (форчуна)&1&бересклет вкорінюється (форчуна)емеральд голд&1& бересклет японський

Що потрібно бересклету

Бересклет — не ніжна рослина тропіків, а суворий житель помірного клімату. Тому взимку занадто тепле повітря йому шкідливий, а до вологості він не дуже вимогливий. Деякі форми в природі звикли до обмеженого освітлення, сонця в підліску не вистачає. Одноколірні кімнатні бересклети благополучно зеленіють і в півтіні. А ось більш вибагливим строкатим сортам для збереження забарвлення знадобиться багато світла.

Таблиця: принципи догляду за рослиною в домашніх умовах

час годаосвещениевлажностьтемпературавеснаяркий, розсіяне світло. Зелені сорти бруслини можуть рости в півтіні. Для строкатих корисно пряме сонце в помірних кількостях. Воно зробить забарвлення яскравіше.від жарких полуденних променів рослина необхідно притіняти.помірна або злегка підвищена.у спеку обприскуйте листя. Обполіскуйте рослина.помірний. Оптимально 20-25 градусів.бережіть від протягів і значних перепадів температури.особливо вітається утримання на свіжому повітрі.летоосеньсвет яскравий і розсіяний.світловий день повинен тривати не менше 12 годин, інакше листя втратять строкате забарвлення і позеленіють. Забезпечте штучне підсвічування.при теплому вмісті зволожуйте повітря навколо рослини: поставте його на піддон з вологою галькою або мохом.поставте поруч домашній фонтанчик або електрозволожувач повітря.при утриманні в холодному приміщенні зберігайте помірну вологість. Обприскування не потрібні.прохолодний зміст. Температура нижче помірної, не більше + 18 градусів, допустимо зниження до +5. Не ставте поблизу від опалювальних приладів. Найкраще місце — у холодного віконного скла. У теплому приміщенні може початися листопад. В цьому випадку переставте рослина в приміщення, підійде засклений балкон або веранда.зима

Бересклет вкорінюється (форчуна) в регіонах з відносно теплим кліматом використовують взимку для озеленення засклених балконів. Рослина проводить літо в саду, а в кінці осені його ставлять на балконі. Температура не повинна опускатися нижче -5 градусів. Щоб бересклет комфортно перезимував, йому утеплюють коріння. Під ємність з рослиною треба постелити пінопласт, верх замульчувати торфом або тирсою. А сам горщик обернути поролоном, ватином або іншим утеплювачем.

&1&

Утеплений бересклет може провести зиму на теплому балконі

Горщик, грунт, посадка і пересадка

Бересклет рекомендують пересаджувати щорічно, на початку періоду зростання — навесні. Для молодих кущиків ця процедура обов’язкова, для дорослих, старше 5 років — можна проводити її через 2-3 роки. Бересклет некапризен у виборі грунту. Він добре розвивається навіть в не дуже живильному грунті, важливіше, щоб вона була пориста і легка.

  • універсальний грунт для кімнатних рослин.
  • дернова, перегнійна і листова земля в пропорції 2: 1: 1. До суміші обов’язково додати великий пісок.
  • дернова земля, торф і пісок в пропорції 3: 0,5:0,5.

Однак для бересклетів, з яких формують бонсай, грунт повинен бути більш щільним і важким. У нього слід додати частину суглинку. Так коренева система краще буде закріплена в малому обсязі грунту.

Ємність для посадки і пересадки бересклета вибирайте не глибоку, а широку. Його коріння розташовуються біля поверхні, не заглиблюючись. Для великих кущів краще взяти керамічний горщик, він більш стійкий і активніше випаровує вологу. Якщо ви хочете, щоб кущик бересклета залишався невеликим, обмежуйте його зростання розміром ємності для посадки. Чим скромніше обсяг горщика, тим повільніше буде розвиватися рослина.

&1&

Пересаджуючи бересклет будьте обережні, рослина містить отруту

Як пересадити бересклет будинку

  1. перед посадкою простерилизуйте новий горщик, обполоснувши окропом, дренаж і грунтовий субстрат прожарити. Не забудьте про заходи безпеки при роботі з бересклетом.
  2. на дно покладіть дренажний шар 2-3 см.зверху насипте частину грунту, зволожите його.
  3. вийміть рослину зі старого горщика і обережно, не порушуючи кому землі з корінням, перемістіть в новий.
  4. можна оглянути коріння, якщо є підгнилі, акуратно видаліть їх.
  5. земляний кому поступово засинайте новим грунтом, ущільнюючи порожнечу між ним і стінкою горщика. В процесі можна трохи струшувати ємність, щоб не залишити незаповнених ділянок.
  6. полийте рослину і поставте в трохи притінене місце.
  7. коли бересклет адаптується, переставте його на яскраве світло. Довге перебування в тіні шкідливо для ряболисті форм.

Відео: бересклет форчуна з горщика висаджують в сад, як відрізнити благородну рослину від дешевих підробок

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

А можна при посадці бересклета відмовитися від традиційного горщика і спробувати оригінальну кокедама (kokedama). Це новомодне напрямок бонсай, яке придумали в японії. «кока « — мох і» дама» — куля, тобто це шароподобний грудку землі, обгорнутий в мох. На вирощування деревця бонсай йдуть роки, а для виготовлення кокедама, потрібні певні інгредієнти і дві-три години. Бересклет-підходяще рослина для такого експерименту.

Відео: кокедама з бересклета

Як доглядати за рослиною

Бересклет відрізняється чоловічим суворим характером. Але, як будь-який чоловік, цей кущик не може обійтися без турботливого догляду. Він включає полив і годування, підтримання чистоти крони і її стрижка. Інакше ваш бересклет стане, немов «запущений сад».

Поливаємо і годуємо

З весни до осені бересклет любить рясне пиття. Він не дуже перебірливий, але все ж водопровідної хлорованій воді віддасть перевагу більш вишукані напої. Дощову, талу, профільтровану або хоча б відстояну теплувату водичку. Щоб визначити періодичність, стежте за станом верхнього шару грунту. Як тільки підсох-поливайте.

У літню спеку бересклет зрадіє обприскування, але вода теж повинна бути м’якою і тепленькою. Можна навіть обмити рослина під слабким душем. Не забувайте стежити за чистотою листя, запилений бересклет не тільки погано виглядає, але і повільно розвивається.

З приходом осінніх холодів водні процедури треба припинити. Достатньо лише час від часу протирати листя від пилу вологою тканиною. Виняток-бересклети, залишені в теплих жарко натоплених кімнатах, вони будуть страждати і від сухості повітря, і обприскування буде доречним.

&1&

Кущик бересклету треба утримувати в чистоті

Полив восени і взимку слід обмежити. При холодному утриманні звести до мінімуму. Якщо бересклет зимує на заскленому балконі, його практично не поливають.

Під час активного нарощування пагонів і листя, навесні і влітку, бересклет добре сприйме підгодівлю. Можна чергувати органічні і мінеральні комплекси, додаючи їх до поливної води раз в два-три тижні. Підійдуть будь-які добрива для декоративнолистних рослин, бересклет не дуже вибагливий. Взимку, коли він відпочиває в прохолоді, харчування треба припинити.

Обрізаємо бересклет

При утриманні в кімнаті бересклет практично не цвіте, його головне — гідність красива крона. Тому вона вимагає регулярно обрізки і прищіпки. Причому, іноді корисну стрижку треба робити частіше, ніж раз на рік. Бересклет дуже добре реагує на обрізку.

Зазвичай обрізають кущик в самому кінці зими. Перш за все прибирають тонкі, витягнуті гілочки. Для підвищення кущистості прищипують верхівки пагонів. Таким чином, стимулюють пробудження сплячих бічних нирок. Якщо ви хочете виростити деревце, обрізайте нижні пагони, залишаючи голий стовбур і пишну «шапку» зверху.

&1&

Бересклет добре піддається формуванню

Влітку регулярно прищипуйте пагони, щоб поліпшити гіллястість. По осені проведіть гігієнічну обрізку. Виріжте слабкі, підсохлі гілочки, якщо треба, поновіть форму крони.

Умілі квітникарі формують з крони бересклета різні фігури. Їй можна надати шаро — або конусоподібний або кубічний вигляд. Рослини, з яких вирощують бонсай, обрізають за особливими правилами.

Забезпечуємо спокій

Час відпочинку для бересклета — зима. Листопадні форми, навіть при кімнатному вирощуванні восени змінюють колір листя, а потім повністю або частково скидають її. У вічнозелених різновидів листя повинні зберегтися. Але при надмірно сухому і теплому повітрі вони теж можуть опадати. Щоб зупинити листопад, треба знизити температуру в приміщенні. Можна поставити бересклет ближче до вікна і прикрити від тепла, поставивши на підвіконня імпровізовану ширму. Або, навпаки, винести на засклений балкон, утепливши горщик.

&1&

Листопадні бересклети навіть вдома не змінюють природних звичок, восени вони змінюють колір листя, а потім скидають її