Якщо ви бажаєте схуднути, низька калорійність кавуна вам в допомогу

50

Він смачний, соковитий, солодкий. Немає більш річного плоду, ніж кавун. Але це не тільки смачний десерт. Калорійність кавуна, набір його корисних якостей — все говорить про те, що це відмінний дієтичний продукт і чудовий засіб підтримки здорового духу.

Чим корисний кавун

Якщо ви бажаєте схуднути, низька калорійність кавуна вам в допомогу

Фотографія кавуна

Відомо, що солодкий смугастий плід прочищає наш організм не гірше цілої клініки лікарів. Це можна пояснити тим, що кавунова ягода — надзвичайно водянистий плід, рідини міститься в ній близько 90%. За цим показником вона поступається тільки огірку. Однак з’їсти кавунів можна істотно більше ніж огірків. В цьому і полягають корисні властивості.

Крім того зелений смугастик має цілий ряд корисних мікроелементів. Це вітаміни групи b, вітаміни c, a, pp. Наша червона літня солодкість у величезній кількості містить залізо, по концентрації його він не поступається гранату. Власне залізо і надає м’якоті цієї гарбузини характерний червоний окрас. Якщо ви страждаєте зниженим рівнем гемоглобіну, то вам вкрай бажано споживати багато стиглих кавунів. Також ці смугастики йдуть в числі лідерів серед зелених культур за вмістом кальцію, калію, фосфору, натрію. А за вмістом магнію кавунового соку взагалі просто немає рівних. І головне, що всі ці корисні для організму людини речовини знаходяться тут в легкозасвоюваній формі. Ось чим корисний кавун.

відео про корисні властивості кавуна

Молодим мамам також дуже добре споживати зелені плоди з червоною м’якоттю. Вони чудово очищають ниркову систему, тим самим покращуючи якість грудного молока, містять природні антиоксиданти: тіамін, рибофлавін, ніоцин, що дуже добре впливають на майбутній імунітет дитини. Однак через високу сечогінності остерігайтеся споживати його на пізніх термінах вагітності.

Але цим лікувальні властивості кавуна не обмежуються. Для нього характерна наявність нікотинової і фолієвої кислот в соку. Фолієва кислота визнається як один з кращих антиоксидантів. Вона сприяє якнайшвидшому омолодженню клітин, профілактиці розвитку ракових пухлин. Також фолієва і нікотинові кислоти нормалізують обмін речовин.  споживання продуктів, багатими цими кислотами, веде до більш інтенсивного жиросжиганию, що сприяє схудненню. За вмістом фолієвої кислоти арбузик стоїть нарівні з салатом, шпинатом. Так що він дуже корисний, як продукт харчування дієтичного раціону.

Якщо ви бажаєте схуднути, низька калорійність кавуна вам в допомогу

На фото кавун

Кавун для дієтичного харчування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Якщо ви бажаєте схуднути, низька калорійність кавуна вам в допомогу

До речі, а скільки калорій в кавуні? зовсім небагато, 38 кілокалорій на 100 грам продукту.

Така низька калорійність обумовлюється надзвичайною водянистістю. Не дивно, що цей плід давно взятий на озброєння при складанні різних дієт по скиданню ваги.

Дієт для схуднення за участю кавуна багато. Навіть так званих монодієт, коли вам доводиться харчуватися тільки якимось одним продуктом. У нашому випадку кавуном. Ефективність монодієт, до речі, ставиться під сумнів багатьма провідними дієтологами. У випадку з кавуновими дієтами позитивні властивості містяться в ньому жиросжигателей перекриваються високим глікемічним індексом-питомим показником вмісту простих вуглеводів до загальної сухої маси плода. Тобто, харчуючись одними кавунами, ви отримуєте занадто багато цукрів за один прийом їжі. А при низькій калорійності цієї ягідки, ви самі не помітите, як з’їли занадто багато її за один присід. Цим оманливий кавун. Калорії йдуть всередину невеликим числом, а цукру, навпаки, перевищують всі дієтичні норми.

Якщо ви бажаєте схуднути, низька калорійність кавуна вам в допомогу

На фотографії кавун

До речі, про прості і складні цукри. Незважаючи на високий показник глікемічного індексу, наш смугастий друг не протипоказаний діабетикам. Це завдяки тому, що здебільшого він містить складні цукру — фруктозу і сахарозу. Глюкози, за вмістом якої слід уважно стежити діабетикам, тут зовсім небагато.

ендокринологами рекомендується споживати в день не більше 600-800 грамів кавуна.

Також вельми корисним для дієтичного харчування продуктом є кавунове насіння. Все завдяки наявності ряду корисних речовин: ліноленової, пальмітинової, стеаринової, олеїнової кислот. Але найбільше важливо вміст в них l-карнітину. Ця речовина активно сприяє обміну речовин, жиросжиганию, набору м’язової маси.

Протипоказання

Користь кавуна очевидна, але є у нього і протипоказання. Як вже було сказано, кавун мало бажаний на пізніх термінах вагітності, з огляду на те, що це сильний сечогінний засіб. Однак дискомфорт швидше пов’язаний з почастішанням і без того регулярних позивів в туалет. Будь-яких негативних впливів на здоров’я матері або дитини він не робить.

Також кавун впливає на шлунково-кишковий тракт. Ягода містить клітковину і може спровокувати загострення виразки дванадцятипалої кишки або шлунка. Однак, в меншій мірі, ніж інші баштанні культури надає подразнюючу дію на стінки шлунка.

відео про користь і шкоду кавуна

Велике споживання смугастої ягоди призводить до рясного газоутворення, діареї, зневоднення організму. Є у ягоди на ім’я кавун протипоказання для осіб, що мають проблеми з тиском, тому що вона містить речовину циртулін, який, будучи прийнятий всередину, перетворюється в аргінін. Аргинин розширює судини.