Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

14

Своєю появою гібриди вишні і споріднених культур зобов’язані одвічному прагненню селекціонерів вивести нові рослини з бездоганними характеристиками: високоврожайні, швидко зростаючі і рано вступають в плодоношення, з великими смачними плодами, стійкі до морозів і до поширених хвороб.

Солодко-кисла черевишня або дюк

Якщо різні сорти звичайної або повстяної вишні у вашому саду вже ростуть, і душа вимагає чогось незвичайного, спробуйте посадити гібриди вишні, схрещені з черешнею, черемхою або сливою. Плоди таких гібридів поєднують в собі корисні властивості обох батьківських рослин і мають своєрідний смак – іноді дуже приємний, а іноді специфічний, на любителя.

На жаль, надії селекціонерів досі не виправдалися – виведені гібриди вишні і черемхи, черешні або сливи так і не заслужили захоплених відгуків садівників. Незважаючи на вдосконалені характеристики, гібриди все ж не змогли значно перевершити материнські рослини за смаковими якостями, та й певні недоліки у них теж є.

відео про церападус від квітів до ягід

Вишня цінується садівниками за високу зимостійкість і компактність, проте плоди її багатьом здаються занадто кислими. Черешня ж, навпаки, приносить смачні солодкі плоди більших розмірів, та й до хвороб більш стійка, ніж вишня. З’єднати ці переваги в одній рослині селекціонери давно мріяли, але найчастіше схрещування вишні та черешні призводило до створення безплідних гібридів, які після рясного цвітіння плодів не зав’язували.

Перші врожайні гібриди вишні та черешні з’явилися в 17 столітті в західній європі, в росії за ними закріпилася коротка назва «дюкі» на честь англійського старовинного сорту май-дюк. Ось тільки європейські дюки до суворих російських зим виявилися нестійкі. І лише в кінці 19 століття в росії мічуріним був виведений вітчизняний гібрид вишні та черешні краса півночі, що відрізняється підвищеною зимостійкістю.

Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

Вишня цінується садівниками за високу зимостійкість і компактність, проте плоди її багатьом здаються занадто кислими

Звичайно, сучасні сорти вишнево-черешневих гібридів набагато перевершують красу півночі по врожайності, смаковими якостями і розмірами плодів. В даний час в російських садах частіше зустрічаються такі сорти черевишні, як диво-вишня, метеор, англійська рання, іграшка, пустунка, нічка, сестричка, зустріч, чернявка, шпанка пізня. І селекціонери не зупиняються на досягнутому, продовжуючи схрещувати одні дюки з іншими, дюки з черешнями або дюки з вишнями.

Серед достоїнств сучасних сортів черевишні:

  • досить великі розміри плодів (від 10 до 17 г);
  • солодкий смак плодів з приємною легкою кислинкою;
  • насичений вишневий аромат;
  • рясне плодоношення;
  • зимостійкість більш висока, ніж у черешні;
  • хороша стійкість до коккомікозу і моніліозу.

Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

Селекціонери не зупиняються на досягнутому, продовжуючи схрещувати одні дюки з іншими, дюки з черешнями або дюки з вишнями

Церападус і падоцерус

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

За цими страшними латинськими словами ховаються назви дивовижних плодових дерев-вишньо-черемхових гібридів (черемха на лат. Яз. «padus», вишня на лат.яз. «cerasus»). Різниця полягає в тому , що при запиленні вишні черемхою виходить гібрид церападус , а якщо навпаки пилок вишні потрапила на квітки черемхи, утворюється гібрид падоцерус . Варто відзначити, що схрещування вишні можливо тільки з японською черемхою, звичайна черемха і віргінська гібридів не дають.

Виведений був гібрид вишні і черемхи також і.в. Мічуріним ще на початку 20 століття. До теперішнього часу дійшла тільки одна форма церападуса з трьох, отриманих мічуріним. Зате на основі церападусів створено кілька сортів вишні, яким від черемхи передалася стійкість до коккомікозу. Крім того, з гібридів вишні і черемхи виходять чудові підщепи для південних сортів вишні, що забезпечують деревам морозостійкість, буйний ріст і потужну кореневу систему.

Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

Церападус

Популярні сорти церападусов із зібраними в пензлики плодами, схожими за розмірами і за смаком на вишню: зустріч, довгоочікувана, русинка і новела.

Смак плодів гібридів вишні та черемхи подобається далеко не всім, тому найчастіше плоди використовуються для технічної переробки.

Вишня зі смаком сливи

Вирощування сливи в російських садах ускладнюється тим, що це плодове дерево часто підмерзає, від чого урожай сильно страждає. У зв’язку з цим хорошим варіантом для садівників може стати гібрид слива-вишня, який поєднує в собі зимостійкість і невибагливість вишні, розмір і дивовижний смак сливи з легким присмаком вишні, а також посухостійкість, скороплідність і високу врожайність.

Черевишня, вишнеслива і церападус-дивовижні гібриди вишні

Вишнеслива

Сливово-вишневі гібриди, отримані від піщаної сланкої вишні бессея і різних видів сливи, являють собою компактні кущі різної форми з розвиненою кореневою системою і красивими плодами, що з’являються вже на другий-третій рік. Доглядати за невисокими деревцями зручно, та й місця в саду вони займають зовсім небагато. За рахунок пізнього цвітіння вишні практично не піддаються весняним заморозкам, а якщо це відбувається, то зав’язі майже не пошкоджуються, і плодоношення зберігається.

Дозрівають до кінця літа плоди сливово-вишневих гібридів мають яскравий аромат, привабливо виглядають, смак їх залежить від сорту, але все ж більше нагадує сливу. Варення і компоти з вишні виходять відмінні!

Недоліки гібрида слива-вишня:

  • плоди дозрівають майже одночасно і швидко псуються на гілках;
  • за смаковими якостями і за розмірами плоди вишнесліви поступаються сливам;
  • кісточка у плодів насилу відділяється від м’якоті.