Як визначити оптимальні терміни, коли викопувати морква?

120

Саме до кінця свого дозрівання коренеплоди активно накопичують вітаміни і поживні речовини, тому, визначаючи терміни, коли копати морквину, так важливо не поспішати.

Коли потрібно викопувати моркву різних термінів дозрівання

Щоб зібрати зі своїх грядок максимально смачну, соковиту і корисну морквину, потрібно не тільки підібрати відповідний сорт і дбайливо доглядати за морквяної грядкою протягом усього сезону, забезпечивши правильний полив і регулярне розпушування, але і не пропустити оптимальний час, коли викопувати моркву.

Однак і занадто затягувати з збиранням врожаю теж не варто, оскільки при низькій денній температурі коренеплоди припиняють своє зростання, а під час затяжних осінніх дощів вбирають занадто багато вологи, чому морква розтріскується і стає несмачною.

Як визначити оптимальні терміни, коли викопувати морква?

Морква ранньостиглих сортів висаджують на самому початку сезону і збирають рано

Який би сорт моркви ви не посадили, в землі вона повинна знаходитися не менше 80 днів (на пакетиках з насінням вказується вегетаційний період), інакше коренеплоди не встигнуть досягти належних розмірів і остаточно дозріти. Так, морква ранньостиглих сортів висаджують на самому початку сезону і збирають рано – вже з середини літа, поки коренеплоди соковиті і солодкі. Оскільки ранньостигла морквина не призначена для зберігання, довго залишати її на грядці не має сенсу, так тільки втратиться яскравий смак. Звільнилася з-під ранньої морквини грядку зручно використовувати під посадку квасолі.

відео про викопування моркви
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як визначити оптимальні терміни, коли викопувати морква?

Коли висмикувати морква середньостиглих сортів, ви визначите по пожовклої бадиллі або зможете вирахувати самі, орієнтуючись на терміни, зазначені на упаковці. А ось морква пізніх сортів, яка піде на зберігання, повинна знаходитися в грядці, як мінімум, до вересня або навіть до жовтня, щоб накопичити каротин та інші корисні речовини. До того ж при теплій осінній погоді і в овочесховищі температура стоїть досить висока — для закладки овочів на зиму такі умови неприпустимі.

Зі зниженням середньодобової температури в моркві сповільнюються обмінні процеси, коренеплоди охолоджуються, що сприятливо позначається на їх подальшому зберіганні. Тому кінець вересня-початок жовтня можна назвати оптимальним часом, коли треба викопувати моркву. А ось прибирання коренеплодів на початку вересня призведе до істотного недобору врожаю. Висока ймовірність, що ви зберете багато дрібної невизревшей морквини, яка буде погано зберігатися і швидко зів’яне

Як визначити оптимальні терміни, коли викопувати морква?

Збирання коренеплодів на початку вересня призведе до суттєвого недобору врожаю

Якщо вам здається, що час збору врожаю вже підійшло, викопайте кілька коренеплодів і подивіться, чи збігається їх довжина з тією, яка була вказана на пакетику з насінням. Якщо немає-дайте морквині ще трохи вирости. Рекомендується в другій половині серпня прим’яти морквяну бадилля в одну сторону, щоб зелень прикрила здалася з землі морквину, інакше під час заморозків коренеплоди ризикують підмерзнути, що потім негативно позначиться на їх зберіганні. Пригинаючи бадилля, ви можете випадково підломити кілька стеблинок, але це не страшно – нехай вони так і лежать.

Що необхідно врахувати при викопуванні моркви

Визначившись, коли копати моркву, не забудьте про те, що збирання врожаю повинна проводитися в суху, досить теплу погоду, оскільки коренеплоди тільки в землі добре переносять заморозки, а ось перебування на морозному повітрі позначається на них негативно.

відео про зберігання моркви

При викопуванні моркви дотримуйтесь основних правил:

  • для довгих коренеплодів використовуються вила з плоскими зубами, напівдовгі і короткі коренеплоди можна висмикувати руками;
  • виймаючи моркву з землі, однією рукою тягніть за бадилля, другий-притримуйте коренеплід у землі;
  • залишати на грядці морквину не слід, просушувати її краще в приміщенні з температурою близько +5 градусів;
  • у викопаних коренеплодів відразу відрізайте бадилля до головки, брудну моркву промивайте у воді;
  • перед приміщенням на зберігання відсортуйте великі здорові коренеплоди від пошкоджених і дрібних, останні потрібно використовувати в їжу відразу.

Як визначити оптимальні терміни, коли викопувати морква?

Виймаючи моркву з землі, однією рукою тягніть за бадилля, другий-притримуйте коренеплід у землі

Підготовка ділянки під газон — від розчищення території до перекопування грунту і вирівнювання

&1&

Підготовка грунту під газон порівнянна із закладкою надійного фундаменту для будинку. Чим відповідальніше ви поставитеся до цього важливого етапу, тим рівніше і акуратніше буде виглядати готовий газон, і тим менше проблем з ним виникне згодом. Будьте готові до того, що сил і часу у вас піде чимало, але результат того вартий!

Як підготувати грунт під газон самостійно?

Вам потрібно буде розчистити обрану ділянку від сміття, видалити бур’яни і викорчувати пні, перекопати грунт, вирівняти поверхню, внести підгодівлю, ущільнити верхній шар грунту, а потім розпушити і знову вирівняти. Особливо доведеться попітніти в тому випадку, якщо раніше ділянку не освоювався. Причому неважливо, чи плануєте ви засіяти ділянку травою самостійно або укласти рулонний газон — підготовка грунту для газону буде однаковою.

&1&

Земля для газону повинна бути також повністю звільнена від дерев, чагарників, молодої порослі, колишніх квіткових клумб

Прибирання території і підготовка ділянки під газон

Перше, що потрібно зробити, — розчистити територію від будівельного і побутового сміття, від трісок, каменів, гілок і т.д. Тільки не закопуйте дрібне сміття в землю, інакше потім можуть виникнути проблеми при використанні техніки, та й чужорідні предмети будуть заважати розвитку кореневої системи рослин. Якщо у вас були бетонні або кам’яні доріжки на тому місці, де планується розташувати газон, доведеться повністю видалити їх до самої основи.

відео про підготовку грунту під газон

Земля для газону повинна бути також повністю звільнена від дерев, чагарників, молодої порослі, колишніх квіткових клумб. Особлива увага приділяється знищенню бур’яну. Можна зняти багнетною лопатою тонкий шар дерну і надалі використовувати його в якості родючої землі (укладіть дерен в штабель корінням вгору в дальньому кутку саду, і вже через півроку з нього вийде чудова родючий грунт).

Інший варіант – позбутися від бур’янів за допомогою хімічних речовин (реглон або раундап), які, проникаючи через стебла і листя рослин в кореневу систему, за кілька днів повністю знищують всю траву. Після застосування гербіцидів рекомендується сіяти насіння газонної трави тільки через шість тижнів, ретельно виполюючи з’являються за цей період бур’яни.

Як правильно перекопати грунт для газону

Подальша підготовка землі для газону полягає в її ретельному перекопуванні. Цей етап пропускати не можна, нехай він і здається дуже важким. Хороший грунт (після городу або клумби) досить перекопати на глибину одного багнета лопати, перевертаючи і розбиваючи шматки землі. Проста одноярусна перекопування годиться тільки для грунту, яка раніше культивувалася, оскільки готується лише верхній шар грунту, а нижній залишається без змін.

&1&

До грунту можна додавати добре перепрілий гній або компост

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Якщо ж ділянка довго не піддавався обробці або грунт занадто легкий або важкий, потрібно двоярусна перекопування:

  • викопайте поперек ділянки борозну на один штик лопати, забравши землю на час в сторону;
  • вилами або киркою ретельно взрыхлите нижній рівень землі;
  • викопайте другу борозну, вийнятої з неї землею заповніть першу борозну;
  • великі грудки землі розбивайте вилами або лопатою;
  • остання борозна заповнюється тією землею, яка була викопана на самому початку.

До грунту можна додавати добре перепрілий гній або компост. При поганому дренажі і глинистому грунті підготовка грунту для газону включає в себе також створення дренажного шару – під час двоярусної перекопування на нижній рівень насипають щебінь або гравій.

Вирівнювання ділянки і верхнього шару землі

&1&

При вирівнюванні ділянки намагайтеся не перемішувати верхній шар землі з нижнім