Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

169

Квадратний кавун, метровий, а ще-чорний, жовтий. Дивно звучить, чи не так? і все-таки вони цілком реальні, ці рідкісні кавуни незвичної для нас форми, розміру, кольору.

Чим квадратний плід відрізняється від округлого?

Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

Фотографія квадратного кавуна

«квадратний» (правильніше було б називати його кубічним) справляє сильне враження, особливо на тих, хто бачить його вперше. Він поки ще рідкісний, але вже знаменитий, його продають в кращих супермаркетах за високою ціною, виправданою попитом.  купують найчастіше для особливих випадків – весіль, банкетів, інших урочистостей або для того, щоб разом з близькими подивуватися такому феномену.

«фантастична» форма – зовсім не диво селекції або генної інженерії. Кавунові кубики формують з плодів самих звичайних сортів, поміщаючи їх для вирощування в коробки на ранній стадії.  ідея виникла в японії в 80-х роках, її автори зовсім не збиралися нікого дивувати, вони хотіли всього лише полегшити перевезення і зберігання незручних, що катаються куль. Побічний ефект виявився куди сильніше прямого призначення. Цікаво, що експерименти з іншими овочами і фруктами не справили великого фурору, мало кому сподобалися квадратні яблука і огірки. Мабуть тому, що кавун – це більше, ніж просто їжа, адже його покупка і розрізання – маленьке свято, видовище, свого роду ритуал.

відео про вирощування квадратного кавуна

Знаючи головний «секрет«, будь-який досвідчений баштанник може виростити не тільки так званий» квадратний» плід, але і поекспериментувати з іншими формами. В японії арбузик, що виріс приблизно до 6 см, поміщають в кубічну коробку, виготовлену з прозорого пластика. Іноді формування починають з більшого розміру-близько 10 см. В принципі, можна укладати в форму і більші екземпляри, ледь не впираються в стінки коробки, чому б ні? потрібно тільки продумати, як щільно закрити коробку, якщо доведеться знімати кришку, а не поміщати плід через маленький отвір.

Втім, все не так легко і просто, як може здатися. Японські фермери витрачають чимало зусиль, піклуючись про кожен екземпляр індивідуально.  його потрібно поправляти, щоб смужки красиво розташувалися уздовж граней, контролювати полив і добрива, щоб підігнати розмір. Дуже важливо не упустити момент, коли ягода дозріла, але не дуже виросла, інакше вона може тріснути або розірвати коробку.

Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

На фото квадратний кавун

Повна зрілість-слабке місце фігурних плодів. Вони ніколи не виходять строго одного розміру навіть при природному дозріванні. Стандартна коробка (зазвичай використовують 20 х 20 х 20 см) часто виявляється або занадто просторою, тоді екземпляр виходить не зовсім «квадратним», або занадто тісною, і його доводиться витягувати недозрілим. Кубічний кавун чудовий, красивий, добре підходить для того, щоб зробити зовнішній ефект, але якщо потрібен гарантовано стиглий і дуже смачний плід, то його все-таки краще пошукати серед звичайних, округлих.

Чорний, благородний і найдорожчий

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

Один з перших екземплярів чорного кавуна японського сорту денсуке, найдорожчий з усіх, був куплений на аукціоні більш ніж за 6000 доларів.

Покупець заявив, що їм рухає бажання зміцнити сільське господарство своєї країни. Справа в тому, що японські селекціонери вивели незвичайний плід спеціально для підтримки місцевих рисівників, коли ті стали терпіти збитки в 80-і роки. Назва сорту приблизно так і перекладається — »допомога рисовим полям». Згодом він продавався за ціну, рівну двом-трьом сотням доларів, а на сьогоднішній день його вартість становить близько 50 доларів.

Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

На фото чорний кавун сорту «денсуке»

Чим же незвичайний сорт денсуке? кірка абсолютно чорного, благородного кольору поєднується з дуже яскравою м’якоттю. Сорт дуже рідкісний, вирощується в єдиному місці в світі, на острові хоккайдо. Ті, кому пощастило пізнати смак ексклюзивного гарбуза, називають його» безпрецедентним», у всякому разі, цукристість – дуже висока, а м’якоть – приємно хрустка. У продаж він надходить у фірмовій упаковці — в красивих чорних коробках і продається, зрозуміло, тільки в елітних магазинах.

Жовтий кавун цікавий не тільки кольором

Яким би чудовим не був смак знаменитого денсуке, це все-таки смак кавуна. А ось недавно виведений астраханським селекціонером с. Соколовим сорт місячний по-справжньому оригінальний, оскільки за смаком нагадує, за різними відгуками, манго, лимон, диню і трохи гарбуз. Цей сорт відноситься до цікавої групи з жовтою м’якоттю, і навіть серед них він виділяється своєрідним присмаком і високою цукристістю.

Створюючи протягом десяти років свій місячний кавун, соколов використовував жовті сорти, популярні в китаї, іспанії, таїланді. Вони, в свою чергу, були виведені при схрещуванні дикорослих форм з культурними. М’якоть диких ягід-жовта і неїстівна, а у сортів, виведених на їх основі, вона ніжна і дуже соковита.

Незвичайні жовті, чорні і квадратні кавуни

Фото жовтого кавуна

Каротиноїди, що надають м’якоті жовтий колір, – корисні для здоров’я речовини. Жовті ягоди, як правило, не дуже солодкі, але саме тому відмінно втамовують спрагу, при сильній спеці вони особливо гарні. До приємним властивостям желтомясих відноситься і те, що кісточок небагато. Не всякий такий кавун можна розпізнати» зовні», у деяких сортів, наприклад, у місячного — звичайна, смугасто-зелена кірка. А у деяких жовтокорих, теж досить рідкісних, навпаки, всередині звичайнісінька червона м’якоть, хоча є і повністю жовті сорти.

Кавунові велетні

Розмір кавунового плоду зумовлений генетично, тобто залежить від сорту, а умови, в які поміщено рослину, тільки допомагають проявитися закладеним можливостям. У одних межа — не більше 2-х кг, інші перевалюють за 20. З російських сортів до самих великоплідних відносяться, наприклад, медовий гігант, російський розмір, землянин, вага плодів — до 16 кг. У сша популярні гібриди першого покоління, серед яких теж чимало гігантів із запланованим вагою близько 20 кг. Але іноді за незрозумілою примхою природи, (не можна, втім, виключати застосування хімічних засобів) на кавунових баштанах виростають феноменальні зразки.

відео про жовті кавуни

Найбільший кавун в світі важив 122 кг, його виростив в сша, в штаті арканзас фермер л.брайт в 2005 році. Незадовго до цього в азербайджані був отриманий гігант в 119 кг, а через три роки – 114-кілограмовий плід виростили в штаті луїзіана. Російський рекорд набагато скромніше-69, 4 кг, адже тут і клімат менш сприятливий для вихідця з африки. Автор-кубанський фермер і. Лихосенко.