Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

63

У турботах про город часом зовсім не залишається часу, щоб ще забезпечити належний догляд за квітами, тому для більшості садівників найбільш зручним варіантом стає вирощування айстри-одного з найбільш невибагливих, але при цьому дивно красивих квіток!

Вибираємо місце для посадки айстр

Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

Астра здатна регенерувати свою пошкоджену кореневу систему і навіть під час цвітіння спокійно переносити пересадку

Переваги вирощування айстри:

 • квіти не бояться холодів, а багаторічні айстри навіть здатні цвісти при морозах до -7 градусів;
 • насіння добре витримують несприятливі умови і з легкістю сходить;
 • розмножувати астру зручно як насінням, так і вегетативно;
 • вирощування розсади не викликає особливих турбот, але можна висівати насіння айстри і безпосередньо на грядки;
 • астра здатна регенерувати свою пошкоджену кореневу систему і навіть під час цвітіння спокійно переносити пересадку;
 • величезний вибір різновидів і сортів айстри з квітками найдивовижніших форм і забарвлень дозволяє створити з квітника справжній шедевр!

Навіть початківець квітникар з легкістю розбереться, як вирощувати айстри. Головне-посадити квіти в грунт, попередньо удобрений поживними речовинами, і не забувати про прополюванні і своєчасному поливі. Ну а вже якщо вийде пару раз за літо внести підгодівлі, ваші квіти виростуть особливо красивими і великими, з потужними стеблами. Однак деякі особливості вирощування айстр все ж необхідно взяти до уваги.

відео про посів і вирощування айстри

Щоб різнокольорові айстри якомога менше хворіли і довго радували вас своєю яскравою красою, потрібно правильно визначити місце на ділянці для їх посадки і підготувати відповідний грунт. Як і багато інших садові квіти, айстри формують великі здорові бутони тільки при наявності достатньої кількості вологи і поживних речовин в грунті. Тому клумбу для них слід підготувати ще з осені, перекопавши землю і додавши в неї річковий пісок з перегноєм або пісок з торфом, щоб грунт вийшла родючим, повітропроникною і добре дренованим.

Кислотність грунту повинна бути близька до нейтральної. Якщо ж ви внесете перегній безпосередньо перед посадкою айстр, рослини може вразити грибковий фузаріоз (вирощування айстр на щільних або кислих грунтах призводить до такого ж результату). Навесні перед перекопуванням рекомендується внесення в грунт сірчанокислого амонію, суперфосфату і калійної солі.

Для запобігання ризику захворювання айстр фузаріозом, їх не варто висаджувати після картоплі, томатів, гвоздик, левкоев, гладіолусів, тюльпанів. На одній і тій же клумбі айстри можна вирощувати по шість років, а повертати айстри на колишнє місце допускається тільки через чотири роки. Найкращих результатів вдається домогтися при висіванні айстр після чорнобривців, нагідок, багаторічних трав.
Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

Найкращих результатів вдається досягти при висіванні айстр після чорнобривців, нагідок, багаторічних трав

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

Айстри непогано себе почувають в півтіні, люблять відкриті сонячні місця, проте в сильну спеку і посуху втрачають свою декоративність. Бажано вибирати під клумбу місце, захищене від вітру і від постійної вогкості, щоб грунтові води залягали не надто близько до поверхні землі.

Посадка айстр розсадним і безрассадним способом

Насіння айстр ви можете заготовлювати самостійно, збираючи їх з висушених суцвіть в кінці літа, або до кожного сезону купувати насіння в магазині, експериментуючи з різними сортами айстр. Головне, щоб насіння були якісними, тоді і розсада зійде на 100 %.

Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

Посадка айстр розсадним способом

1 розсадний спосіб:

 • в останніх числах березня оброблені фунгіцидом насіння висівають в ящики або в теплицю по попередньо підготовленим борозенкам;
 • зверху присипають тонким шаром дрібнопросіяного перегною;
 • землю акуратно поливають слабким розчином марганцівки;
 • посіви прикривають папером, або плівкою;
 • поки не здадуться перші паростки, розсада повинна знаходитися при температурі +18 градусів;
 • через п’ять днів можна прибирати плівку і виносити розсаду на світло;
 • полив виробляють вже після появи зелених росточков;
 • пікіровку слід здійснювати, коли сформуються перші справжні листочки;
 • через сім днів після пікіровки можна починати щотижневі підгодівлі розсади айстр комплексними мінеральними добривами;
 • на клумбу рослини допускається висаджувати вже на початку травня.

Безрозсадний спосіб

Вирощування айстри з урахуванням всіх особливостей для отримання прекрасних здорових квітів

Безрассадний посів айстр

Насіння айстр висівають, як тільки земля прогріється, безпосередньо на клумби, трохи присипаючи землею зверху і прикриваючи плівкою до сходів. З появою молодих сіянців плівку можна прибрати і закривати рослини тільки в разі заморозків. Пікірувати їх не обов’язково, досить посіяти з інтервалів в пару сантиметрів, а потім прорідити, щоб між рослинами вийшло по 12 см, або залишити посадки загущеними. Айстри, висаджені безрассадним способом, цвісти починають набагато раніше.

Основні правила догляду за айстрами

Вогкості і зайвого перезволоження айстри не виносять і вважаються посухостійкими квітами, проте в суху погоду їх обов’язково потрібно рясно поливати. Особливо приділяйте увагу поливу під час зав’язування бутонів, інакше пишного цвітіння можна не чекати.

Висаджені на родючий грунт айстри при хорошому поливі і періодичних підгодівлі будуть чудово цвісти до самих холодів. Перший раз клумби з айстрами збагачують повним мінеральним добривом тижні через два після пересаджування розсади на клумбу, а в період утворення бутонів і цвітіння використовують підгодівлі без азотних добрив. Органічні добрива вносять тільки на бідних грунтах.

відео про айстри

Оскільки головний ворог айстри-хвороби, особливо фузаріоз, рекомендується для профілактики обприскувати рослини розчином, в якому містяться наступні мікроелементи: марганцевокислий калій, солі магнію, цинку, кобальту, міді, молібденовокислий амоній і борна кислота.