Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

66

Чи не в кожному саду ви можете побачити чудові троянди найрізноманітніших відтінків, і це не дивно, адже не дарма троянду вважають справжньою королевою квітника. Дивно інше-чому вирощування троянд в домашніх умовах не отримало настільки ж широкого поширення? тільки уявіть, наскільки приємно цілий рік милуватися чарівним цвітінням цих вишуканих квітів і вдихати їх ніжні пахощі!

Які види троянд підходять для вирощування вдома?

Можливо, вся справа в тому, що троянда – кімнатна рослина досить вимогливе і складне для вирощування. Навіть з її садовими родичками не кожному квітникарю під силу впоратися, що вже говорити про горшкових рослинах, вимушених рости в задушливих і тісних міських квартирах. Якщо не докласти зусиль і не забезпечити кімнатним трояндам відповідні умови для зростання, стійкого цвітіння в приміщенні від них навряд чи вдасться домогтися. Тому будьте готові до того, що домашній троянді доведеться приділяти уваги більше, ніж іншим кімнатним рослинам.

Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

Якщо не докласти зусиль і не забезпечити кімнатним трояндам відповідні умови для зростання, стійкого цвітіння в приміщенні від них навряд чи вдасться домогтися

1. З усього різноманіття троянд для домашнього вирощування підходять лише деякі різновиди, що відрізняються компактними розмірами.

відео про вирощування кімнатних троянд

Ось основні групи троянд, які найчастіше можна зустріти в квартирах або офісних приміщеннях:

Мініатюрні троянди

Висота кущиків досягає 30 см, найменші екземпляри не перевищують 10 см.рослини усипані дрібними темно-зеленими матовими листочками. Маленькі махрові квіточки зібрані в суцвіття, можуть бути запашними або зовсім не мати запаху. Забарвлення дуже різноманітна. Цвітіння зазвичай припадає на весну і літо.

Чайні троянди

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

В саду зазвичай вирощують високі сорти чайних троянд, для домашнього ж вирощування використовуються сорти висотою до 50 см.цвітуть чайні троянди рясно, протягом досить довгого часу, квітки різних відтінків мають приємний аромат.

Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

Цвітуть чайні троянди рясно, протягом досить довгого часу

Бенгальські троянди

На відміну від безлічі інших різновидів троянд бенгальським трояндам не потрібно період спокою, вони здатні пишно цвісти чи не цілий рік. Сорти бенгальських троянд прекрасно підходять для вирощування в домашніх умовах, оскільки вони невибагливі і досить компактні (не вище 50 см). Листочки у сильноветвящихся кущів дрібні, квітки невеликі, махрові, з насиченим ароматом. Забарвлення рожеве, червоне або біле.

Поліантові троянди

Різновид сильноветвящихся троянд з надзвичайно рясним цвітінням – кущі висотою до півметра усипані махровими або напівмахровими квітками, зібраними в суцвіття. Зустрічаються кремові, кармінні, рожеві відтінки квіток.

Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

Поліантові троянди-різновид сильноветвящихся троянд з надзвичайно рясним цвітінням

Секрети догляду за кімнатними трояндами

Якщо при вирощуванні садових троянд основний догляд зводиться до знищення шкідників, поливу і обрізку рослин на зиму, то троянди в горщиках вимагають значно більше уваги. Щоб кімнатні трояндочки незабаром після покупки не придбали плачевний вигляд, необхідно забезпечити їм відповідні умови і правильний догляд:

Троянди в горщиках-чи можна виростити прекрасні троянди в домашніх умовах?

Не забувайте рясно поливати троянди, їм подобається, коли грунт постійно вологий

  • трояндам необхідне сонячне світло – вікно, що виходить на захід або схід, буде оптимальним варіантом;
  • сухого повітря ці примхливі квіти не терплять, тому обов’язково стежте за вологістю в кімнаті, особливо взимку, під час опалювального сезону;
  • рекомендована температура в приміщенні – близько +25 градусів, перегрів може бути згубним для рослини;
  • регулярно провітрюйте приміщення, щоб забезпечити трояндам свіже повітря і захистити їх від перегріву;
  • горщиках повинна дихати, бути поживною і пухкої;
  • обов’язково передбачте на дні горщиків дренажний шар;
  • не забувайте рясно поливати троянди, їм подобається, коли грунт постійно волога;
  • зів’ялі квітки відразу видаляйте, щоб продовжити цвітіння;
  • не варто заповнювати кімнатними рослинами весь підвіконня – трояндам потрібно простір, та й скупченість рослин сприяє поширенню хвороб і шкідників.

відео про догляд за домашньою трояндою
Особливої уваги заслуговує полив кімнатних троянд: пересихання грунту допускати не можна, але і в піддоні вода не повинна стояти, її необхідно зливати через годину після поливу. Якщо трояндочки ростуть в маленьких горщиках, насичувати водою їх треба краще. Протягом усього періоду цвітіння полив повинен бути більш інтенсивним.