Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

182

Розмноженням малини рано чи пізно спантеличується кожен садівник. Посадковий матеріал нових сортів дорогий, і не завжди дозволиш собі купити відразу саджанців 10. Тому розмова сьогодні про те, як з 1 куща отримати плантацію, та що там з куща – з ягідки!

Зміст

  • Що потрібно для ефективного розмноження малини
  • Вибираємо оптимальний спосіб
  • Як розвести малину з насіння
  • Зеленими живцями
  • Кореневими живцями
  • Кореневими нащадками
  • Живцями, заготовленими з осені

Що потрібно для ефективного розмноження малини

Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

Навесні малину варто садити до початку її вегетації

Своя малина в саду, та ще в достатній кількості, а краще – в надлишку (щоб і на продаж) – мрія будь-якого садівника. І повірте, розведення малини не так вже й складно. Для цього достатньо мати необхідні інструменти, супутній сортовий матеріал, хороший грунт і умови для вирощування.

Три важливі фактори, які забезпечать хороше розмноження і високий урожай:

  • достатня кількість води;
  • прийнятна температура (+ 22° — 30°c);
  • помірний вплив сонячних променів.

відео про розмноження малини

Вибираємо оптимальний спосіб

Садівники або просто любителі, часто задаються питанням, а коли слід розмножувати малину? відповідь проста: розмноженням можна зайнятися, як навесні, так влітку і восени.

Навесні малину варто садити до початку її вегетації. Це підвищить шанс успішної приживлюваності кущів. Якщо говорити про осінь, то посадка або пересадка рослини в середній смузі повинна відбуватися до середини, а в південних районах – до кінця жовтня, але не пізніше.

Важко однозначно сказати про те, як правильно скласти алгоритм ефективного розведення малини, адже це залежить від багатьох факторів: від успішного вибору посадкового матеріалу, його виду, а також кліматичних умов і місця посадки. Основних способів розмноження існує кілька, з ними і познайомимося.

Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

Важко однозначно сказати про те, як правильно скласти алгоритм ефективного розведення малини

Як розвести малину з насіння

Цей спосіб вважається найскладнішим і клопітким. Розмноження насінням застосовується в основному для селекційної роботи. З сіянців ви навряд чи отримаєте той сорт, від якого взяли ягідку. Але якщо вам цікаво, або якщо ви хочете виростити рослини для живоплоту, чому б не спробувати! до того ж, є ймовірність з отриманого матеріалу відібрати унікальний за смаковими якостями, стійкості до захворювань і витривалості до погодних катаклізмів.

  1. для отримання насіння необхідно взяти максимально стиглі ягоди малини і перетерти їх до утворення соку.
  2. потім помістити вміст у воду, гарненько розмішати і зливати те, що спливає.
  3. підливаємо нову порцію води, перемішуємо, зливаємо все, що спливло, поки в чистій воді не побачимо насіння, що осіли на дні.
  4. далі переливаємо вміст через сито і отримуємо насіння малини для подальшого розмноження.
  5. їх необхідно розкласти на сухий папір або тканину, просушити і тільки лише тоді готувати до посіву. Якщо насіння потребує зберігання, помістіть їх в паперовому пакеті в холодильник.

Насіння малини погано сходять, тому вони потребують передпосівної підготовки, стратифікації. Їх витримують добу у воді, потім змішують з вологим піском і поміщають в капронові мішечки. Мішечки обкладають мохом сфагнумом або пропареними тирсою, зволожують і витримують в погребі або на нижній полиці холодильника близько трьох місяців.

Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

Насіння малини погано сходять, тому вони потребують передпосівної підготовки, стратифікації

Далі їх висівають прямо разом з піском в неглибокий ящик з дрібно просіяного зволоженою і ущільненої грунтом в борозенки, глибиною не більше 5 мм.борозенки присипають дуже тонким шаром просіяного торфу або піску, накривають ящик склом і ставлять в тепле (+ 20°-22° с) світле місце, подалі від протягів і прямих сонячних променів.

Якщо проросте 50% насіння, це успіх. Коли сіянці досягнуть у висоту 10 см, їх можна распикировать в стаканчики, а при встановленні стійкого тепла висадити у відкритий грунт в місці, захищеному від сонця, вітру і холоду.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

Через 2 роки ви отримаєте повноцінні саджанці малини, які можна висаджувати на постійне місце. Зауважимо ще раз: про збереження сортових якостей мова не йде, чого не скажеш при розмноженні малини живцями.

Зеленими живцями

Якщо ви купили сортовий саджанець, половина справи зроблена. Ростіть кущик хоча б рік, і він дасть вам не тільки прекрасні ягоди, але і посадковий матеріал у вигляді зелених живців.

Розмноження малини зеленими живцями − це більш виграшний спосіб, він дозволяє не тільки надійно зберегти сорт, але і розвести малину, не займає багато сил і не вимагає вкладень. Якщо ви вирішили розмножити малину зеленими живцями, відрізаними від кореневих нащадків, то краще зробити це в літній період в похмурий день. Для цього зріжте зелені молоді паростки малини ближче біля кореня за допомогою секатора або ножа. Для кращого вкорінення посадковий матеріал помістіть в розчин зі стимулятором коренеутворення, згідно з інструкцією на упаковці.

Розмноження малини-це мистецтво, але воно доступне кожному

Розмноження малини зеленими живцями-це більш виграшний спосіб

Після даної процедури їх необхідно висадити в пухкий вологий субстрат під плівку, дотримуючись відстані 7 – 10 сантиметрів між рослинами. Не забувайте дотримуватися регулярного поливу і підкріплюйте живці необхідними мікроелементами для посиленого росту.

При дотриманні необхідного режиму вже через місяць живці починають інтенсивно рости. Це означає, що у них утворилися коріння. Тепер їх можна рідше поливати і частіше провітрювати парник. На постійне місце держак необхідно переносити разом з парниковою землею. Дотримуйтесь режим поливу, і малина повинна знову піти в зростання. А перед тим як розсадити малину, ретельно підготуйте ділянку, дотримуючись рекомендацій по агротехніці.

Кореневими живцями

Цей спосіб особливо продуктивний при розведенні ремонтантної малини.

Кореневий держак – це частина кореня з бічним відгалуженням, здатна до подальшого самостійного зростання. Взяти такі шматки коренів можна на весняному садівничому ярмарку, коли продавці показують покупцям, як обрізати коріння саджанця перед посадкою. Або якщо ви пересаджуєте малину навесні на нове місце, обрізаєте зайві корінці. Якщо корінець має товщину більше 2 мм, він здатний зробити на світ нову рослину. Для цього всього лише потрібно його посадити.

&1&

Кореневий держак-це частина кореня з бічним відгалуженням, здатна до подальшого самостійного зростання

Кореневі живці навесні розкладають в борозенки на глибину близько 5 см, присипають землею, добре поливають і накривають плівкою. Таке укриття дозволить зберегти вологу і акумулювати тепло. Коли на поверхні з’являться молоденькі зелені рослини, плівку знімають, а пагони захищають від вітру і прямих сонячних променів. Коли рослини зміцніють, захист можна прибрати.

Заготовити кореневі живці можна і восени, оскільки сортового матеріалу буде достатньо, а процес вегетації якраз буде підходити до свого природного фіналу. Але вам доведеться зберегти їх при постійній температурі і вологості до весни.

Кореневими нащадками

Дуже ефективний і швидкий спосіб розмножити малину. Якщо на початку літа ви не зрізали зелені живці, то до кінця літа вони стануть вже кореневими нащадками, з самостійною кореневою системою, але все ще знаходяться в зв’язку з материнським кущем. Восени слід викопати таких «діток» разом з грудкою землі і пересадити їх на нове місце. При цьому воно повинно бути максимально чистим (позбавленим від інших рослин). Не забувайте забезпечувати рослину хорошим поливом і захистіть їх від попадання сонячних променів.

&1&

Восени слід викопати таких «діток» разом з грудкою землі і пересадити їх на нове місце

Даний вид розмноження вважається найоптимальнішим для отримання високих результатів розмноження, а потім − і хорошого врожаю.

Живцями, заготовленими з осені

Після перших легких заморозків, коли з малини повністю впаде лист, заготовте посадковий матеріал у вигляді живців з однорічних пагонів, довжиною в 25-30 см.загорніть їх в папір, а потім в полотняну тканину і закопайте в погребі в злегка зволожений пісок.

В кінці лютого дістаньте живці, поновіть нижній зріз, замочіть на 12 годин в талій або відфільтрованій воді. Потім поставте в банку з водою (на 1 л води 1 чайна ложка цукру або меду), а банку помістіть в тепле місце. Накрийте поліетиленовим пакетом і чекайте появи корінців. Вони повинні пробитися приблизно через 3-4 тижні.

відео про вирощування і розмноження малини

Далі живці розсаджуємо в легкий живильний субстрат в пластикові склянки, ємністю 0,5 л і піклуємося про саджанці, як про звичайну розсаді: регулярно поливаємо, підгодовуємо, провітрюємо, обприскуємо, якщо повітря сухе, загартовуємо перед висадкою в грунт.

Кролівництво або як уникнути помилок при розведенні кроликів

&1&