Інструкція із застосування і склад торнадо 500, дозування і аналоги

25

Завдяки пестицидам, що виявляють якості гербіциду і десиканту, істотно спрощується догляд за рослинними культурами. При використанні засобу «торнадо 500» нескладно очистити від бур’янів площі несільськогосподарського призначення або прискорити дозрівання культивованих рослин. Щоб забезпечити ефективність, важливо дотримуватися інструкцій виробника.

Що входить до складу та існуючі форми випуску

«торнадо 500 » відноситься до гербіцидів суцільної дії, випускається у вигляді водного розчину. Фасується препарат в каністри об’ємом 10 літрів. Діючою речовиною є гліфосат (500 г / л), який застосовується для знищення практично всіх видів бур’янів, деревно-чагарникової рослинності.

Призначення

Завдяки розпорошенню робочого розчину гербіциду вдається позбутися однорічних, багаторічних дводольних і злакових бур’янів. Рекомендується використовувати препарат для обробки полів перед сівбою ярих культур, земель несільськогосподарського призначення, смуг відчуження вздовж залізничних колій та автомобільних доріг.

Також можливе застосування «торнадо 500» в якості десиканта. В цьому випадку робочим розчином обприскують посіви соняшнику, зернових культур, сої, гороху.

Механізм дії

Робочий розчин проникає в рослинну систему через листя, стебла і поширюється по всіх частинах (коренева система, надземна частина). Діюча речовина, блокуючи вироблення певних амінокислот, вражає точки росту, що сприяє відмирання частин рослини.

Видимі симптоми ураження: пожовтіння / побуріння листя, всихання стебел, відмирання коренів.

Готуючи робочий розчин, важливо дотримуватися норм витрачання препарату, рекомендовані виробником.

З метою десикації обробляються посіви гороху, соняшнику, зернових культур. Обприскування рослинності роблять за 2,5-2 тижні до збирання врожаю.

Якщо встановилася спекотна погода, обприскування роблять вранці або ввечері.

Техніка безпеки

«торнадо 500» відноситься до препаратів 3 класу небезпеки для людини і бджіл. Готуючи робочий розчин і розпорошуючи його, дотримуються певних правил безпеки:

  • під час роботи надягають засоби індивідуального захисту (гумові рукавички, чоботи, маску, респіратор, спецодяг);
  • забороняється знімати засоби індзахисту в процесі роботи, приймати їжу, пити і курити;
  • обробку проводять під час сухої безвітряної погоди.

При попаданні засобу на слизові, відкриті ділянки шкіри негайно уражені ділянки промивають чистою водою.

«торнадо 500 » можна використовувати для приготування бакових сумішей, оскільки препарат поєднується з різними пестицидами. Виняток становлять сильнощелочние кошти.

Правила зберігання

Виробники гарантують п’ятирічний термін придатності препарату з дня виготовлення у разі дотримання умов зберігання. Рекомендується складувати пестициди в спеціально виділеному сухому, провітрюваному приміщенні, окремо від продуктів харчування, кормів для тварин.

Для знищення бур’янів і десикації культивованих рослин можна використовувати різні препарати.

  • «бестселер » випускається у вигляді водно-диспергованих гранул. Препарат зручний у використанні в разі нульової або мінімальної обробки земель.
  • популярний препарат «раундап» проявляє високу активність проти більшості бур’янів, викликаючи загибель як зеленої маси, так і кореневої системи.
  • «гліфошанс» швидко розкладається в грунті і рослинах, активно очищаючи поля від бур’янів. Препарат не має обмежень щодо сівозміни.

завдяки високій концентрації діючої речовини забезпечується підвищена ефективність пестициду «торнадо 500». Перевагами засобу також є безпека в сівозміні, економність витрачання.