Боби — вирощування і особливості посіву

89

У наших предків боби були одним з основних продуктів, тому їх вирощування практикувалося у величезних кількостях. Але зростаюча популярність картоплі поступово витіснила цю культуру спочатку з наших страв, а потім і з городів. І абсолютно марно, адже боби невибагливі, а догляд мінімальний, при цьому вони дуже корисні в харчуванні.

Про бобах і їх сортах

В якості городньої культури російські боби забуті незаслужено, адже їх вирощування має масу переваг: простий догляд, холодостійкість, а ще здатність збагатити грунт азотом і поліпшити її структуру.

Боби — вирощування і особливості посіву

Завдяки стійкості, догляд за ним виключає необхідність підв’язування

Та й в раціон їх повернути варто, адже цей продукт містить більше рослинного білка, ніж квасоля і горох, а також вуглеводи, жири, вітаміни, мікро — і макроелементи, які так необхідні нашому організму. А повчитися різноманітності страв, які готують з бобів, можна у середземноморської, африканської, мексиканської, китайської кухнях і багатьох інших.

Описати боби як рослину можна наступним чином: товстий порожнистий стебло, іноді виростає до 1,5 метрів у висоту. Завдяки стійкості, догляд за ним виключає необхідність підв’язування. Бічних гілок зазвичай не буває, листя великі, гладкі. Коріння розташовуються досить глибоко, особливо центральний, що дозволяє рослині добувати вологу з нижніх шарів грунту. Квітки красиві і великі, частіше білого забарвлення з чорними вкрапленнями. Плоди утворюються у вигляді витягнутих стручків з щільною оболонкою (стулки в рази товщі, ніж у гороху або квасолі). У кожному стручку дозрівають до 7-9 бобів.

Деякі характеристики можуть відрізнятися в залежності від сорту:

  1. велена-середньоранній. Плоди соковиті без пергаментної оболонки, стручки довжиною до 10см з 3-4 бобами.
  2. російські чорні-середньоранній, дозріває через 85-90 днів після появи сходів. Стебло висотою 50-60 см, відрізняється гіллястістю. Плоди плоскої форми темно-фіолетового кольору, великі.
  3. білоруські-середньостиглі, досягають зрілості на 90-110 день від сходів. Висота рослини від 60 до 100 см.боби кремового кольору, вага 1000 насінин 1000-1200 г.
  4. вировські – середньостиглий, дозріває через 80-90 днів до молочної стиглості і через 95-100 – до технічної. Стебло висотою 85-100 см, стручок трохи зігнутої форми з 3-4-ма бобами світлих відтінків. Пергаментний шар помітний.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Боби — вирощування і особливості посіву

відео про корисні властивості і догляд за бобами

Вирощування за всіма правилами

Для посадки бобів вибирають максимально освітлену ділянку. Дуже важлива і зволоженість грунту, тому для бобових часто відводять низини або міжряддя інших грядок, що полегшує догляд. Структура грунту не принципова, боби можуть рости навіть на важких суглинках, головне щоб грунт був багатий органікою. Тому, агротехніка бобів, перш за все, передбачає внесення добрив. Восени під перекопування вносять компост, гній, коров’як або перегній. Пташиний послід у зв’язку з великим вмістом азоту, для бобів не рекомендується. А ось фосфорні добрива їм необхідні, тому восени збагачують грунт за допомогою суперфосфату.

Підготувати насіння до посадки можна в домашніх умовах. Насіння бобів перед посівом потрібно витримати пару хвилин в гарячій воді (близько 50⁰с) для знезараження. Потім їх рекомендується обробити препаратом, що підвищує врожайність бобових культур, наприклад, нітрогіном. Для успішного проростання і подальшого вирощування насінню потрібна хороша вологість, тому, якщо у вас на дачі грунт піщаний і навесні швидко висихає, боби перед посівом краще намочити на ніч, що вони наситилися вологою, і їх щільна оболонка стала м’якше.

відео про вирощування квасолі
1 посів бобів проводять якомога раніше. І не варто боятися, що нічні похолодання можуть пошкодити сходам, вони прекрасно витримують навіть заморозки до-4⁰с. Головна перевага ранніх посівів – це вологий грунт, яка сприяє швидким сходам. Крім цього, в подальшому догляд не зажадає частих поливів.

Боб – господар в городі

Користі від вирощування бобовий на дачі цілий список! і це не тільки урожай корисного, поживного і, головне, екологічно чистого продукту. Недарма боби вважаються господарем в городі, адже вони приносять чималу користь грунті, сусіднім культурам, а також посадкам майбутнього року.

відео про посадку і догляд
1. Слід зазначити основні причини, за якими їх вирощування у себе на дачі необхідно:

  1. бобові культури збагачують грунт азотом, значить, позбавляють вас від необхідності застосовувати штучні мінеральні добрива.
  2. боби вважаються надійними захисниками, під час вирощування вони виділяють фітонциди, що пригнічують ріст хвороботворних бактерій і грибкових інфекцій.
  3. посадки бобів покращують структуру грунту і успішно ростуть навіть на важкому, погано дренованому грунті.
  4. вони допомагають позбутися кротів-невидимих, але дуже докучають шкідників, які ускладнюють догляд за грядками. Досить їх посіяти навколо грядок і кроти вже не спокусяться на ваші овочі або ягідні культури.
  5. також вирощування цих рослин часто використовують в якості сидератів, висіваючи їх упереміш з гірчицею, житом або люпином.