Як надійно і назавжди розклинути молоток гвинтовим клином

42

Традиційно сталеву головку молотка закріплюють на дерев’яній рукоятці дерев’яними ж або металевими клинами. При цьому виникає небезпека розколювання ручки і ослаблення з часом кріплення, оскільки дерево з роками всихає. Виконаємо кріплення молотка таким способом, при якому абсолютно виключені вищезгадані недоліки. Причому з цією роботою впорається будь-яка доросла людина.

Знадобиться

  • молоток з розсохлої рукояткою;
  • меблева гвинтова стяжка;
  • сталева шайба;
  • штангенциркуль і олівець;
  • болгарка;
  • електродриль;
  • шестигранний г-подібний ключ.

Якісні свердла на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 5zwmxz

Процес розклинювання молотка з дерев’яною ручкою гвинтовим меблевим клином

Приймемо до відома, що ширина отвору (всада) в голівці молотка з зовнішньої сторони більше, ніж з внутрішньої. Це зроблено для того, щоб при розклинюванні ручки у всаді розширена частина не давала голівці злетіти з рукояті.

Знімаємо головку молотка з рукояті, відпилюємо пошкоджену її частину і відзначаємо глибину, на яку головка молотка може заходити на рукоять. Обтісуємо зазначену частину ручки до розміру, при якому вона щільно буде входити в отвір. З торця рукояті знімаємо фаску по периметру для кращого входження в отвір головки молотка.

Болт меблевої стяжки поздовжньо прикладаємо до торця рукояті нижньою частиною головки і відзначаємо на ручці його кінець. У цьому місці ми встановимо відповідну частину меблевої стяжки, яка являє собою циліндр з поперечним різьбовим отвором по центру.

Для цього свердлимо по розмітці поперечний отвір в ручці по діаметру циліндра меблевої стяжки. У торці рукояті також виконуємо поздовжній отвір під діаметр болта стяжки приблизно на один-півтора сантиметра нижче поперечного отвору.

По всій вибірці рукояті виконуємо болгаркою поздовжній пропив і знімаємо фаски з внутрішніх сторін пропила. Шайбу згинаємо по діаметру на кут, відповідний кутах фасок на торці рукояті.

Насаджуємо головку молотка на ручку, встановлюємо циліндр стяжки в призначений для нього поперечний отвір і через поздовжнє глухий отвір в торці рукояті вкручуємо болт у відповідну частину меблевої стяжки за допомогою шестигранного г-образного ключа.

З’єднання вийшло міцним і довговічним, оскільки шайба, зігнута по діаметру, входить в фаски пропилу на ручці і розклинює її кінець, перешкоджаючи голівці молотка злетіти з рукояті.

Дивіться відео