13 феноменальних лайфхаків для домашнього майстра

42

Навіть прості на перший погляд завдання можуть виявитися не такими легкими, як здається. У кожній справі багато тонкощів, лише дотримуючись яких можна отримати ідеальний результат. Розглянемо круті корисні поради від будівельників і столярів, які можуть знадобитися в повсякденному житті.

1. Тримач для цвяхів з гофрокартону

Прибиваючи цвяхи в кутку близько до стінки складно їх утримувати пальцями. В такому випадку можна проколоти цвяхом краєчок смужки гофрокартону, і застосувати його як тримач. Після забивання цвяха картон легко відривається.

2. Як спустити повітря з радіатора через кран маєвського без бризок

Щоб не розбризкати воду при обслуговуванні завоздушенних радіаторів опалення, можна виготовити збірну ємність для води з пляшки. Для цього в її горловині проробляється великий отвір під заглушку батареї. Навпаки прорізається отвір поменше.

Надягаємо пляшку на заглушку, і через малий отвір добираємося викруткою до крана маєвського. В результаті бризки і цівка теплоносія залишаться в пляшці, і ви нічого не забрудните.

3. Клиновий домкрат

Для легкого підйому важких меблів можна зробити простий клиновий домкрат. Для цього необхідно просвердлити уздовж брусок, і розрізати його по діагоналі.

Половинки бруска складаються разом, і стягуються болтом з гайкою. Якщо укласти його під меблі, і почати закручувати болт, то клини зійдуться і піднімуть її. Цього буде достатньо, щоб висмикнути килим, або підкласти під ніжку підставку.

4. Будівельний горизонтальний рівень з схилом

Якщо у вас немає бульбашкового рівня, тоді можете зібрати з реечек а-подібну конструкцію з двома перемичками. В її кутку закріплюється шнурок, а на нижній перемичці відзначається центр. Внизу шнурка прив’язується грузило з просвердленого болта.

Тепер якщо розташувати рівень так, що схил буде проходити по мітці, то нижня планка послужить горизонтальним рівнем. Щоб прилад був точним, при його складанні важливо дотримуватися симетрію.

5. Кондуктор для заточування свердел на наждаку

При заточуванні свердел на наждаку складно витримувати один кут, тому найкраще використовувати кондуктор. Для його виготовлення потрібно просвердлити брусок з торця, щоб ставити в отримане глухий отвір хвостовик свердла. Потім брусок обрізається під кутом.

Отриманий трикутний кондуктор дозволяє направити свердло правильно. За рахунок нього заточка буде проходити куди швидше і якісніше.

6. Як приховати капелюшок самореза в дереві

Якщо вам не подобається, як виглядає капелюшок самореза в дереві, тоді при його закручуванні зробіть глибоку зенковку, щоб втопити її. Час, що залишився отвір потрібно заповнити тирсою, і залити їх суперклеєм. У підсумку вийде твердий композит деревного кольору. Зашліфувавши його, можна практично приховати, що в цьому місці зроблено з’єднання.

7. Заточка олівця електрорубанком

Якщо під рукою немає точила, то заточити олівці можна про ножі електрорубанка. Просто перевертаємо його підошвою вгору або набік, і стругаємо.

8. Як зробити паз в круглому профілі або держаку

Якщо потрібно вифрезерувати паз в круглому профілі, то досить затиснути заготовку між двома планками, і докласти зверху направляючу. Це дозволить зробити рівний паз потрібної довжини і глибини звичайним ручним фрезером.

9. Приховане нерозбірне з’єднання шкантом

Шканти, змащені клеєм, дають досить міцне з’єднання, але тримати воно починає тільки коли склад засохне. Зробити ж щоб шкант відразу сіл намертво не складно. Для цього його краю потрібно надпиляти уздовж. У пропили вставляються дерев’яні клини. При запресовуванні в отвір клин розіпре шкант, і той вже не зможе вийти назад. Робимо так з двох сторін, і з’єднані деталі будуть триматися міцно.

10. Як зробити галтель циркуляркою

Галтель на дерев’яних заготовках зазвичай роблять галтельной фрезою. Але можна обходитися і циркуляркою. Закріплюємо направляючу під кутом, і по ній подаємо деталь на пильний диск збоку. Він вибере деревину не гірше фрезера.

11. Правильне зберігання крони

Батарейку крона не можна зберігати з металевими предметами, так як ті можуть замкнути її контакти. Якщо все ж доводиться складати крони в ящик з металом, заклейте її ізолентою.

12. Ящикове з’єднання

Висувні ящики найкраще збирати з’єднанням шип-паз. Дуже швидко його можна зробити на фрезерному столі. Для цього потрібно закріпити на ньому підпір з планки рівної в перетині розміром проробляється фрезою паза. Завдяки йому, можна створити ідеальний крок при нарізці шипів, вставляючи планку в проробляються пази.

Спосіб дозволяє зробити з’єднання під прямим кутом. Якщо ж воно повинно бути округленим, то кромки стикуються деталей потрібно обрізати під 45 градусів. Після цього вони закріплюються кутовий струбциною. Далі необхідно зробити поперек кута пару надпилов циркуляркою, і вклеїти в них дерев’яні вставки. Після висихання клею ті обрізаються, і кут можна заокруглити шліфуванням.

13. Швидке склеювання дерев’яних заготовок по кромці

Якщо потрібно склеїти дерев’яні заготовки по кромці, то їх краще притиснути впритул і потім вставити між ними ніж, утворивши невеликий зазор. Якщо налити в нього клей, то він рівномірно протече по крайках, і його не доведеться розтирати. Після цього деталі стискаються до висихання клею.

Дивіться відео