Коли прибирати урожай буряка, і на яку врожайність можна розраховувати?

50

Щоб буряк якомога довше зберігалася і залишалася такою ж твердою і смачною, немов її зовсім недавно викопали, потрібно не тільки забезпечити рослинам належний догляд, але ще і правильно вибрати час збирання буряка.

Як дізнатися, що пора викопувати буряк?

Варто поквапитися, приступивши до збиральних робіт ще в кінці літа, і результатом будуть недостиглі коренеплоди, які не встигли в достатній мірі накопичити поживних речовин. А якщо довгий час не згадувати про буряк, яка очікує своєї черги на грядці, можна пропустити перші заморозки і викопати підмерзлі коренеплоди, вже непридатні для зберігання.

І в тому, і в іншому випадку всі старання, спрямовані на вирощування і догляд за буряком, пропадуть даром – основна частина врожаю виявиться загубленою. Ось чому так важливо вміти точно визначати, коли треба прибирати буряк!

відео про прибирання буряка

Навіть якщо ви вибрали найкращі сорти буряка, уважно підійшли до посіву насіння і дбайливо доглядали за посадками протягом усього періоду вегетації, всього лише невчасно проведена прибирання червоного буряка може привести до плачевних результатів. Тому, якщо вже ви взялися вирощувати буряк, доведіть розпочату справу до кінця за всіма правилами, не покладаючись на одну тільки інтуїцію.

Дізнатися, що настав найкращий час, щоб почати збір врожаю буряка, можна за такими ознаками:

  • коренеплоди досягли діаметра, відповідного своєму сорту;
  • на буряках з’явилися характерні нарости;
  • нижня листя пожовкла, почала в’янути і підсихати;
  • за прогнозами синоптиків найближчим часом очікуються заморозки.

Коли прибирати урожай буряка, і на яку врожайність можна розраховувати?

Буряк не варто залишати в землі не тільки під час перших морозів — затяжні дощі теж є негативним фактором, так як від великої кількості вологи великі коренеплоди починають розтріскуватися і підгнивати. Тому надовго затягувати прибирання буряка при дощовій осені не слід.
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Коли прибирати урожай буряка, і на яку врожайність можна розраховувати?

Оскільки щороку терміни збирання червоного буряка змінюються, якусь певну дату назвати неможливо. У різних регіонах, при різних погодних умовах збирання врожаю буряка може проводитися з початку вересня аж до 1 листопада. У будь-якому випадку, постарайтеся зібрати коренеплоди при сухій сонячній погоді до настання стійкої температури +5 градусів і до того, як земля промерзне.

Коли починати збір буряка столового, цукрового та кормового?

Питання своєчасного збирання врожаю стосується будь-яких різновидів буряка — будь то звична городникам столовий буряк, вирощувана для особистого споживання, цукровий буряк, що обробляється з метою виробництва цукру, або ж кормовий буряк, призначена на корм худобі. Незалежно від різновиду, буряк, викопана вчасно, зберігається набагато краще, а це має величезне значення як для великих господарств, що займаються обробітком даної культури, так і для звичайних дачників.

Коли прибирати урожай буряка, і на яку врожайність можна розраховувати?

Збір врожаю буряка

Терміни збору буряків перерахованих видів приблизно збігаються. Різниця лише в тому, що збирання цукрових буряків іноді спеціально починають раніше або пізніше покладеного терміну за домовленістю з цукровими заводами, щоб бурякова сировина не пропала даремно. А ось терміни збирання буряка столового можуть сильно зрушуватися за часом в залежності від сорту – деякі ранні сорти досягають технічної стиглості вже через 50 днів після того, як були висаджені на грядки. Але вони, як правило, не відрізняються високою лежкістю, тому для тривалого зберігання городники додатково вирощують пізні сорти з термінами дозрівання більше 100 діб.

Врожайність буряка різних видів

При вирощуванні в промислових масштабах маса коренеплодів і врожайність буряка з 1 га багато в чому залежать від термінів збирання. У зв’язку з цим в господарствах, що займаються вирощуванням буряків, велика увага приділяється питанню, коли прибирати урожай буряка.

відео про терміни та особливості збирання буряків

Середні показники врожайності буряків:

  • столовий буряк в середньому дає близько 40-50 тонн з одного гектара при нормі висіву насіння від 16 кг до 20 кг на 1 гектар. За умови вирощування високопродуктивних сортів і застосуванні крапельного зрошення, можна домогтися врожайності до 90 тонн з гектара.
  • цукровий буряк в росії не відрізняється високою врожайністю: в середньому по росії вдається збирати приблизно по 18 тонн з одного гектара, в краснодарському краї і бєлгородській області – до 30 тонн з гектара. А в ряді європейських країн і в сша середня врожайність цукрових буряків досягає 60 тонн з одного гектара.
  • врожайність кормових буряків варіюється від 30 до 60 тонн з гектара, максимальний зафіксований результат – 172 тонни з гектара. Причому з 60 тонн кормового буряка вдається отримати ще й близько 30 центнерів бадилля, також придатного на корм худобі.

Коли прибирати урожай буряка, і на яку врожайність можна розраховувати?