Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

104

Дах будь-якого типу відповідає за збереження споруди, цілісність стін і внутрішньої обробки будівлі. Вона зберігає будинок від палючої спеки влітку, від снігопадів взимку, проливних дощів в міжсезоння, а також виконує не останню функцію у формуванні загального екстер’єру будівлі. На відміну від ламаних, багаторівневих, вальмових і інших модифікацій, односхилий дах надійна, економна і найменш витратна. Такий вид часто використовують для господарських будівель, веранд і гаражів. Незважаючи на простоту, дах робиться за розрахунками і будівельним нормам з дотриманням правил і технологій укладання покрівельного матеріалу.

Зміст

  • Переваги та недоліки односхилого даху
  • Розрахунок ухилу односхилого даху в залежності від вибору покрівельного матеріалу
  • Конструкція односхилого даху з кресленнями

    • Мауерлат-надійна основа односхилого даху

      • Як закріпити мауерлат на стінах гаража
  • Технологія зведення односхилого даху гаража

    • Як зробити дах з профільованого листа своїми руками
    • Відео: кріплення крокв для односхилого даху гаража
    • Відео: як зробити односхилий дах своїми руками

Переваги і недоліки односхилим даху

Односхилий дах, як будь-яка медаль, має дві сторони: у неї є свої переваги і недоліки. Зведення покрівлі такого типу характеризується простотою і дешевизною, так як монтувати її можна власноруч, не вдаючись до послуг будівельної бригади і заощадивши на цьому певну суму.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Гараж з односхилим дахом надійно захистить машину від снігу і дощу

Отже, зверніть увагу на основні переваги:

  • в основі конструкції лежить прямокутний трикутник — сама «легка» геометрична фігура, знаючи довжину її сторін, можна легко вирахувати кут між ними (в нашому випадку це визначає кут нахилу ската);
  • монтаж односхилого даху інтуїтивно простий і зрозумілий;
  • на покриття типовою «односкатки» знадобиться кілька днів, при певних навичках і вправності такий дах можна укласти навіть за вихідні.

До всього іншого, проблеми дизайну відходять на другий план і поступаються місцем грунтовності і надійності. Обов’язково потрібно передбачити, в якій місцевості буде зводитися гараж, скільки опадів звалиться на дах. Тепер недоліки:

  • недостатньо міцна кроквяна система не зможе без проблем впоратися з великою масою снігу. Саме тому в регіонах з суворими зимами краще використовувати двосхилий дах;
  • другим недоліком буде відсутність повнофункціонального горищного простору, що істотно обмежує можливість користуватися додатковою площею для тимчасово невикористовуваних матеріалів або інструментів;
  • фактична відсутність подкришевой зони значно ускладнює або практично повністю зводить нанівець укладання якісної термоізоляції. Навряд чи можна утеплити дах, кут ската якої дорівнює 9о– 12о.

Розрахунок ухилу односхилого даху в залежності від вибору покрівельного матеріалу

Якщо перевага віддана односхилим конструкції, зверніть увагу на підбір покрівельного матеріалу. Від цього буде залежати кут нахилу даху, що, в свою чергу, необхідно для безперешкодного сходження снігу, дощу, криги зі схилу:

  • для рулонних, бітумних, полімерних матеріалів ухил ската не повинен перевищувати 10о. Мінімально безпечний нахил — не менше 6о;
  • для плоского або хвилястого шиферу, листового заліза з фальцевим з’єднанням максимально допустимий кут нахилу-20о;
  • якщо в якості покрівельного покриття ви використовуєте профнастил, черепицю, азбоцементні і сланцеві плити, металочерепицю, не слід перевищувати максимально допустимі 25-30о.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Від вибору типу покрівельного матеріалу буде залежати кут нахилу ската

Конструкція односхилого даху з кресленнями

При будівництві односхилого даху зверніть увагу на проектування кроквяної системи і підбір покрівельного матеріалу — від цього залежить безпека експлуатації і здатність справлятися з навантаженнями. У рідкісних випадках використовують залізобетонні плити (за умови, що кут нахилу мінімальний). Але в основному застосовують кроквяну основу з дерев’яного бруса.

Для правильного розрахунку необхідно знати кілька параметрів:

  • довжину і ширину несучих стін будівлі;
  • кут нахилу і бажану довжину ската;
  • вид матеріалу, яким покривається дах.

Виходячи з розмірів стане ясно, чи потрібні додаткові опорні стійки для посилення крокв. Кут нахилу визначить необхідність додаткового зведення фронтону і його висоту, а також чи треба робити горищне перекриття. За нормами протипожежної безпеки горище з висотою нижче 1,6 м заборонено встановлювати.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Кроквяна система даху розраховується в залежності від ширини ската

Визначитися з кутом нахилу гаражного даху вкрай важливо ще на стадії проектування, так як від цього буде залежати висота протилежних сторін коробки і доцільність використання консольної рами на одній зі сторін для дотримання необхідного ухилу.

Використовуйте дерево тільки після того, як воно грунтовно висохне. Пиломатеріал для крокв не повинен мати відколів і інших вад в місцях з’єднань. Для довгих крокв використовуйте клеєний брус. Дошки застосовують тільки для легких покрівельних поверхонь.

Мауерлат — надійна основа односхилого даху

Кроквяний каркас являє собою конструкцію з покладених паралельно дощок або колод, що спираються на основу різновисотних протилежних стін. Мауерлат виконує перехідну функцію від стін до даху і є сполучною ланкою. Якщо стіни гаража вигнані з дерева, що малоймовірно в століття нових будівельних технологій, потреби в ньому немає. Цегла (силікатна і керамічна) також сам по собі є міцним і міцним будматеріалом, тому на стіни товщиною в одну цеглу укладати мауерлат немає необхідності. Це тільки додасть фінансових проблем і зайвих витрат робочих сил. У випадку з односхилим покрівлею кроквяну систему можна встановлювати безпосередньо на обв’язку — це виправдовує себе, коли ухил мінімальний і покриття неважке. Монтаж черепичного даху, азбоцементної або сланцевої передбачає наявність мауерлата. Він допомагає рівномірно розподілити навантаження стіни по всьому периметру будівлі. Без мауерлата не обійтися, якщо стіни вигнані з газосилікатних блоків або пінобетону. Такий матеріал занадто крихкий і пухкий — анкерний болт або дюбель в ньому навряд чи втримається.

Як закріпити мауерлат на стінах гаража

Мауерлат укладається на дві протилежні стіни, на які згодом будуть спиратися крокви. Отже:

  1. покладіть на торці стін будь гідроізоляційний матеріал. Це може бути руберойд або бітумна стрічка.
  2. зверху укладіть мауерлат. Для цього використовуйте брус розміром 50*150 мм або 100 * 150 мм в залежності від товщини стін будівлі.
  3. за допомогою анкерних болтів або дюбелів закріпіть дерево до основи.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Таке рівномірний перерозподіл навантаження особливо актуально для стін з блоків, так як вони мають меншу міцність, ніж, наприклад, цегла.

У деяких випадках для кріплення кроквяної системи до стін під час вигонки використовують закладки з арматури. За допомогою сталевого дроту до арматури в’яжуть крокви, сліди обв’язки ховають під обробкою стін всередині гаража.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Арматурні закладки використовують для кріплення крокв

Іноді необхідно встановити армований пояс: у верхню кладку стіни вставляють спеціальні шпильки або обрізки армованих труб, на які насаджують брус мауерлата. Крім додаткового перерозподілу навантаження, такий пояс дозволить максимально відрегулювати і зафіксувати горизонтальний рівень.

Технологія зведення односхилого даху гаража

Перед тим як приступити до будівельних робіт, потрібно провести невеликі тригонометричні розрахунки. З їх допомогою знаходять різницю висот протилежних стін, вираховують кут нахилу і площа майбутньої даху. Більшість розрахунків можна провести самостійно, використовуючи знайомі всім шкільні формули по знаходженню площі, довжини та інших параметрів різних фігур. Від розрахунків залежить кількість необхідних будматеріалів і, відповідно, прораховується бюджет, необхідний для здійснення ідеї.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Від розрахунків залежить кількість необхідних будматеріалів і прораховується бюджет, необхідний для здійснення ідеї

Зробивши необхідні розрахунки і закупивши матеріал, можна братися за будівництво даху гаража.

Як зробити дах з профільованого листа своїми руками

Розглянемо приклад виконання односхилого даху з профнастилу. Міцність, легкість і жорсткість вигідно виділяє його серед сучасних будівельних матеріалів. Профлист виготовляють з листа оцинкованої сталі методом холодного катання. Для більшої жорсткості при виробництві піддається профілюванню, завдяки чому на листах можна бачити ребра хвилеподібної або трапецієподібної форми. Він випускається різної товщини і відповідного маркування. Для покрівлі найбільш підійде профлист марки ns44 або ns35.

Односхилий дах для гаража: якщо руки не зовсім гаки

Дах з профнастилу надійно захистить ваше авто