Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

107

Барбарис тунберга-чагарник ефектний і популярний. Але це лише один вид серед величезного розмаїття. Як вибрати найбільш підходящий саджанець для реалізації ландшафтних задумів? детальна класифікація допоможе визначитися без проблем!

Berberis vulgaris

Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

Барбарис тунберг

У природних умови барбарис звичайний росте в криму, на кавказі і в лісостеповій зоні росії. Цим чагарником заростають яри і узлісся. Високий, розлогий кущ, до 2,5 метрів у висоту. Надзвичайно колючий. Довгі, до 2-х сантиметрів, колючки ростуть по три штуки з однієї пазухи. Листя дрібна, темно-зелена з сірувато-зеленою зворотною стороною. Восени кущ жовтіє, грона яскравих ягід залишаються на гілках до середини зими, а часто і до весни. Ягоди саме цього барбарису традиційно використовують в кавказькій кухні.

Це самий невибагливий вид. Росте на будь-яких грунтах, спокійно переносить задимленість міського повітря і бідність грунту. З легкістю переживає посуху і зимові морози. А після стрижки або пошкодження дуже швидко відновлюється. На загальний стан рослини недолік сонця не впливає, хіба що він гірше плодоносить. Єдиним серйозним недоліком є схильність грибкових захворювань.

відео про особливості барбарису тунберга

  • з сортів berberis vulgaris, найпопулярнішим є краснолистний вид атропурпуреа (atropurpurea). Двометровий кущ, з темно-пурпуровим листям. Навесні його прикрашають грона помаранчевих квітів. Набагато рідше зустрічаються ряболисті і карликові сорти.

Berberis amurensis

У дикій природі барбарис амурський росте в примор’ї, китаї та японії. Цією рослиною заростають кам’янисті береги річок і яри. Барбарис цього виду може вимахати до 3,5 метрів, що робить його ідеальним чагарником для непрохідних живоплотів. Як і звичайний, він володіє розлогою кроною і трироздільними великими колючками. Навесні молоді жовто-сірі пагони стають першою прикрасою саду. Листя у цього виду дуже велика, 5-8 сантиметрів. Всі сорти цього барбарису володіють великими кистями квітів, і дуже великими ягодами. До речі, його ягоди абсолютно їстівні. Він зимостійкий, посухостійкий і невибагливий до грунтів. Після стрижки або підмерзання швидко відновлюється. Але, на відміну від звичайного, менше схильний до грибкових захворювань.

Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

Барбарис амурський

  • японіка – japonica) — це садова форма. Відрізняється дрібної яскраво-зеленим листям. Суцвіття жовті з 6-12 квіток прикрашають рослину в другій половині травня.
  • орфей-сорт російської селекції. На відміну від свого дикого предка — це невисокий, близько 1-го метра, компактний кущ з світло-зеленим листям. Головна особливість-повна відсутність цвітіння.

Berberis thunbergii

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

Барбарис тунберга до нас прийшов з китаю і японії. Там він росте на кам’янистих гірських схилах. Вид невимогливий до грунту, але не переносить заболочені місця і близькі грунтові води. Легко переносить посуху. Не відрізняючись високою морозостійкістю, швидко відновлюється після зимових пошкоджень. Великою перевагою є хороша стійкість до грибкових захворювань.

У нього немає дуже високих сортів, це медленнорастущий чагарник. Молоді пагони спочатку жовті, потім гілочки набувають бурий, і пурпурний колір. Колючки у цього виду поодинокі, тонкі до 1 сантиметра в довжину. Листя дрібна, а її колір залежить від сорту. Цей вид барбарису відрізняє тривале цвітіння, з кінця травня по середину червня. А ось ягоди, при всій своїй привабливості, неїстівні.

Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

Барбарис тунберг

  • барбарис сорту адмірейшен (berberis admiration) – це невисокий чагарник, при найсприятливіших умовах досягає 0,5 метра. Росте дуже повільно, що є незаперечною перевагою при створенні деревних композицій. Головною особливістю сорту є листя. Дрібні листочки мають насичений червоний колір з лимонно-жовтою облямівкою. Квіти, хоч і не численні, теж незвичайні-жовті з червоним відливом. Сорт вимагає регулярної стрижки, для додання щільності кроні. В півтіні втрачає яскравість забарвлення. В якості підгодівлі використовують повні мінеральні добрива.
  • барбарис сорту короніта – berberis coronita) — ще один карликовий сорт. Однією з відмінних рис є те, що він росте швидше в ширину, ніж у висоту. Висота куща близько 50 сантиметрів, а ось в діаметрі може розростатися до 1,5 метрів. Сорт гарний з ранньої весни. Відразу після танення снігу, великі колючки стають кремово-рожевими. Потім кущ покривається жовтими квітами. Але головною його гордістю безперечно є забарвлення листя. Центральна частина дорослого куща покрита темно-пурпуровими листям з широкою, ніжно-зеленою облямівкою. На молодому прирості листя світло-рожева або коралова, із зеленою окантовкою. Восени кущ прикрашають яскраво-червоні ягоди. Агротехнічною особливістю є потреба в дуже високій вологості і родючості грунту.
  • барбарис сорту голден ринг – berberis golden ring) — яскравий сорт з незвичайним забарвленням. Литва темно-пурпурова, з ніжно-зеленою облямівкою. Восени листя змінюють колір, і стають червоними. Жовті квітки зібрані в невеликі суцвіття. Сорт відноситься до середньорослим, дорослий кущ досягає у висоту 1,5 метрів. Єдиний недолік-погана морозостійкість. Так що на зиму потрібно укриття. Як і більшість яркоокрашенних чагарників прекрасно виглядає і в композиціях, і в якості солітера.

Барбарис тунберга і все різноманіття сортів яскравого і ефектного чагарнику

Барбарис сорту голден ринг

Berberis x ottawiensis

Барбарис оттавський отриманий шляхом схрещування тунберга і краснолистной форми звичайного. В результаті вийшов чагарник з темно-пурпурової листям. Новий вид взяв все найкраще від своїх батьків: невимогливість до грунту, посухо і морозостійкість. Крім того, він майже не уражається хворобами. Прекрасно переносить обрізку і дає дуже хороший річний приріст.

  1. барбарис суперба (superba) – високий, до 3 метрів, яркоокрашенний сорт. В кінці травня кущ прикрашають дуже великі, п’ятисантиметрові грона жовтих квітів. Все літо рослина дивує яскраво-червоним забарвленням листя. З кінця літа і до середини зими на гілках зберігаються червоні ягоди.
  2. пуппуреа – purpurea) — як зрозуміло з назви, сорт відрізняє яскраве забарвлення, причому не тільки листя. Крім червоних листя, кущ володіє червоними пагонами.
  3. сорт сільвер майлс – silver miles)-це високий, до 3-х метрів, декоративний барбарис. Листя темно-зелені з сріблястим малюнком.

Berberis buxifolia

Природним ареалом барбарису самшитолистного є південна америка. Це вічнозелений чагарник, висотою до 3-х метрів. Відрізняється незвичайною, круглою формою ягід. Як і всі види барбарису він невимогливий до грунту і поливу. В умовах нашого клімату чагарник практично не зимує.