Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

117

Білий кролик з «аліси в країні чудес», хоч і дуже милий, все ж є лише вигаданим персонажем. Мова в нашій статті піде про кращих породах кроликів для розведення, які набагато миліше людям, які виросли з казок – гурманам, модникам, і просто любителям домашніх звіряток.

Зміст

  • Породи кроликів велетнів
  • Інші мясошкурные породи
  • Пухове кролівництво

Породи кроликів велетнів

Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Одним з найзнаменитіших кролів є кролик білий велетень

Одним з найзнаменитіших кролів є кролик білий велетень, разом з сірим відноситься до шкурковим (нормальношерстним) кролям. Оскільки він був виведений ще в 19 столітті (з більш старої породи – фландра), можливо, саме з нього керролл писав свого персонажа. Величезний сніжно-білий кроль з густим хутром і червоними, ніби від недосипу на грунті передозування чаю очима – схожість очевидна. Інші відмінні риси породи кроликів білий велетень-міцне подовжене тулуб, потужні груди і невеликий підгрудок. Хоча в середньому тварина важить близько п’яти кілограм, його маса може доходити і до семи, а довжина при цьому може досягати 65-70 см.

За час розведення породи кролівники змогли підвищити плодючість кролиць і зробити молодняк більш активним. Кроль дає не тільки багато м’яса, але і велику шкірку. Хоча вона легко забарвлюється, часто її використовують в одежній промисловості в природному кольорі. В окроле зазвичай знаходиться 7-8 дитинчат, що відрізняються як скоростиглістю, так і високим апетитом. У два місяці кроленята важать по півтора кілограма, тоді як в 4 – 2,5. Кролі гарні для схрещування з іншими породами.

відео про розведення кроликів

Інший гігантський кроль-це кролик сірий велетень, виведений в середині минулого століття, і не відрізняється розмірами і масою від породи кроликів білий велетень. Кроленята ростуть трохи швидше, в чотири місяці їх вага може перевищувати 3 кг.незважаючи на назву, цей кроль, як правило, не повністю сірий, рудуватий, з білим черевцем і внутрішньою поверхнею лапок. Рідше трапляються особини більш темного забарвлення, з домішкою бурого і димчастого відтінків. Нарешті, дуже рідко-повністю чорні або білі особини.

Велика перевага сірих велетнів перед описаною вище породою-стійкий імунітет, що визначає меншу примхливість. Тушка дорослої тварини важить три і більше кілограма, а шкурка має значну площу в чверть, а то і третину кв.метра.

Кроликів породи баран так величають не тільки через розміри, але і через цікавої зовнішності-це висловухі кролі, голови і вуха яких нагадують овечі. Тільки при цьому довжина останніх досягає 70 см, при ширині до 17 см! відбувається цей підвид з англії, де вперше були виявлені тварини з вродженою мутацією вуха, яку згодом закріпили селекційними методами.

Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Кроликів породи баран так величають не тільки через розміри, але і через цікавої зовнішності

Забарвлення барани можуть бути самого різного-чорного, блакитного, коричневого, різних відтінків сірого, можуть бути рівномірно пофарбовані, або ж красуватися плямистими шкірками. Скоростиглих і плідних (близько 9 кроленят на окрол) велетнів використовують, і як джерело смачного м’яса або великих шкурок з щільним м’яким хутром, і як декоративних вихованців – тварини відрізняються спокоєм. Крім англійського прабатька, існує ще кілька різновидів кролів-баранів.

Французький баран-кролик, що досягає часом дуже великих розмірів, тому його нерідко звуть також французьким велетнем. Французька порода з’явилася після серії схрещувань фландрів з «англійцями», і тепер стала навіть більш відомою, знайшовши величезну популярність у французів, німців та інших кролівників-любителів із західної європи.

До речі кажучи, саме в німеччині була виведена німецька різновид кролика-барана, що відрізняється рекордною навіть серед велетнів масою – до 8-10 кг, при середньому показнику понад шість. Довжина цього кремезного тварини з потужною грудьми, витягнутою спиною і округлим крупом може перевищувати 0,7 м.саме цей різновид найбільш велика і плідна.

Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Саме цей різновид найбільш велика і плодовита

Інші м’ясошкурні породи

Цікавий екземпляр, що продовжує м’ясошкурні породи – метелик. Кролик родом з англії, виведений в кінці 19 століття. Забарвлення дуже цікавий, нагадує такий у далматинця-чорні цятки на білому тлі. Плямами прикрашені спинка і боки. Іноді вони можуть бути коричневими, блакитними або сірими. Маючи середню вагу близько 4 кілограм, кролі мають досить міцну статуру. Окроли у самок доходять до восьми кроленят, а самі кролиці відрізняються високою молочністю. Дитинчата кроликів породи метелик швидко ростуть і помітно відгодовуються. Шкурки користуються популярністю у модниць, за рахунок цікавого забарвлення і малюнка на блискучому густому хутрі не потребуючи додаткового забарвлення.

Каліфорнійський кролик. Відноситься до кроликів м’ясних порід, лідируючим за популярністю в світі завдяки своїм дивовижним якостям і економічною вигідністю. Їх можна розводити де завгодно і для чого завгодно: на тваринницькому підприємстві або в домашніх умовах, заради смачного м’яса, красивих шкурок, або задоволення від милого і розумного вихованця. Кролики каліфорнійської породи дуже красиві, спокійні, невибагливі до санітарних і кліматичних умов.

Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Кролики каліфорнійської породи дуже красиві, спокійні, невибагливі до санітарних і кліматичних умов

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Ці кролі ведуть свій рід від цілих трьох порід-горностаєвих, новозеландських і шиншилових кроликів, і були виведені ще століття тому, поєднуючи кращі особливості всіх них. Тварини при своїй кремезності мають досить компактну конституцію, короткі товсті лапки, недовгі вуха, червоні або рожеві очі, і білу густу шерсть, яку майже скрізь крім тулуба поцятковують темні плями. Бувають також бузково-блакитні і шоколадні особини.

Самки відрізняються дивовижною плодючістю-один окрол може складатися з 15 кроленят! однак в середньому зазвичай виходять сім-вісім, що теж дуже непогано. Зростає молодняк з космічною швидкістю-двомісячні особини важать близько двох кілограмів. Маса ж дорослих особин-близько п’яти. Якісне хутро тварин цінується в одежному промислі.

Кілька слів-про каліфорнійців, як про домашніх улюбленців. Плюсами підвиду є дружелюбність, розум, краса і дивовижна шерсть, яку можна погладжувати вічно. З мінусів можна позначити те, що, по-перше, кролі аж ніяк не легковагі. Це ускладнить гру з ними маленьких дітей. По-друге, кролик, все ж, гризун, так що дорогі речі і проводку від нього слід тримати подалі.

В середині минулого століття в татарстані був виведений чорно-бурий кролик. Як і каліфорнієць, він теж став плодом схрещування трьох підвидів-фландра, віденського блакитного і білого велетня. Забарвлення відповідає назві. Ближче до закінчень волоски шерстки стають повністю чорними, сприяючи утворенню своєрідної густий вуалі. При цьому пух кролів-блакитного кольору. Буріють тварини не відразу, перші три-чотири місяці залишаючись повністю чорними, і тільки до восьми місяців набуваючи вигляд зрілих особин.

Чим привернув увагу тваринників білий кролик і його основні конкуренти

Як і каліфорнієць, він теж став плодом схрещування трьох підвидів-фландра, віденського блакитного і білого велетня

При середній вазі в 5 кг довжина тіла звірка досягає шістдесяти см, при обхваті грудей в 37. Кроленята-скоростиглі, а за один окрол їх може з’явитися понад вісім. При цьому вони не надто вимогливі до корму. Хутро забарвлюється рідко, маючи вельми привабливий природний вигляд, який можна порівняти з таким у чорно-бурої лисиці.

По плодючості, скоростиглості, розмірами і хорошою оплачуваності корму бурого кроля нагадує кролик віденський блакитний – наступний герой нашої статті. Відрізняється він по масі, конституції і хутру. Кілька подовжене, більш струнке тіло робить його легше майже на кілограм. У кролиць також більш виражені материнські якості. Сама порода має австрійське походження, і існує вже більше століття, потрапивши в наші краї лише в середині двадцятого століття. Завдяки натуральному чистому сизо-блакитному забарвленню, хутро віденського блакитного використовується в модельному бізнесі, як сурогат хутра цінних хутрових тварин.

Французька порода фландр – родоначальниця багатьох з дев’яноста кролячих порід. Забарвлення ці кролі бувають різного-чорні, або різних відтінків сірого. Добре розвинений кістяк тварини підтримує подовжений тулуб. В середньому маса фландрів становить близько п’яти кг, а самки не відрізняються високою плодючістю.

Зате методами схрещування з чистопородними фландрами були виведені «модні» короткошерсті породи коричневого, білого, чорного, білячого і блакитного забарвлень – звірята ніжної конституції і вагою близько 4 кілограм, що вимагають більш уважного догляду, і при всій красі не надто плідні – всього три-чотири дитинчати на окрол.

&1&

Оригінальні шиншили мають сріблясто-блакитне забарвлення, світлішає донизу