Морква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смуги

109

Сорт моркви тушон вітчизняної селекції був виведений зовсім недавно, але вже встиг придбати популярність у городників завдяки безлічі позитивних властивостей. Морква успішно вирощується в середній смузі і південних широтах, а також показує відмінні результати в молдові і на україні.

Зміст

  • Історія виникнення сорту тушон
  • Опис і характеристика моркви тушон
  • Особливості вирощування сорту тушон

    • Кращі виробники насіння моркви тушон

      • Фотогалерея: насіння моркви тушон від відомих компаній
    • Терміни посіву моркви

      • Відео: коли і як сіють ранню моркву у відкритий грунт досвідчені городники
    • Нюанси агротехніки

      • Відео: як правильно проріджувати морква
  • Відгуки городників про моркви тушон

Історія виникнення сорту тушон

Морква тушон була виведена агрофірмою «пошук» — однією з найбільш великих і відомих російських селекційно-насінницьких компаній. На її рахунку більше трьох сотень зареєстрованих авторських сортів і гібридів овочевих і квітково-декоративних культур. Сорт був заявлений на проведення державного сортовипробування в 2006 році. У держреєстр його внесли в 2009 році по центральному регіону.

Морква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смуги

Творець сорту моркви тушон агрофірма «пошук» була заснована в 1990 році на базі всеросійського науково-дослідного інституту овочівництва (внііо)

Опис і характеристика моркви тушон

Надземна частина рослини має напіврозкидисту розетку із зелених не дуже довгих середньо — або великорозсічених листя. Морква тушон відноситься до сортотипу амстердамська. Коренеплід має наступні характеристики:

  • форма циліндрична з тупим кінчиком.
  • коренеплоди вирівняні, середнього розміру: довжина 18-22 см, діаметр невеликий.
  • відомості про масу трохи різняться:
    • за даними оригінатора-95-140 грамів;
    • за описом в держреєстрі — 96-170 грамів.
  • шкірочка тонка, ніжна, гладка, з невеликими вічками.
  • колір поверхні, м’якоті і серцевини насичений помаранчевий або оранжево-червоний.
  • м’якоть соковита, відмінного смаку, серцевина не жорстка, малопомітна.
  • біохімічний склад коренеплодів:
    • сухої речовини 9,6–18,4%;
    • загального цукру 5,4–8,2%;
    • каротину до 17,8 мг на 100 г сирої речовини.

У держреєстрі зазначено, що морква середньостигла, проте оригінатор характеризує сорт як ранньостиглий з періодом вегетації 70-90 днів. Напрямок використання продукції універсальний. При ранньовесняному посіві соковиті коренеплоди зазвичай вживають у свіжому вигляді, використовують для приготування соків і дитячого харчування. Сорт також придатний для вирощування на пучок.

Для отримання пучкової продукції підходять ранньостиглі сорти, молоді коренеплоди яких можна вживати не досягли повної технічної зрілості вже через 55-65 днів після посіву. До цього часу вони містять достатню кількість поживних речовин і вітамінів.

Вирощена в ранні терміни морква тендітна і ніжна, вона погано зберігається і транспортується. При більш пізній посадці урожай придатний для тривалого зимового зберігання.

Показники врожайності не поступаються стандарту грибовчанин f1 і складають 296-416 центнерів з гектара, що перевищує продуктивність стандарту нантська 4 на 50-70 ц/га. Максимальний збір був зафіксований в рязанській області, він склав 616 ц/га. В деяких джерелах вказана врожайність 4-6 кг з квадратного метра. Вихід товарної продукції становить 78-93%.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Морква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смуги

Сорт відрізняється невибагливістю. У джерелах є інформація про його хорошому імунітеті до хвороб і стійкості до розтріскування.

Найбільш вагомими перевагами моркви тушон і її особливостями є скоростиглість в поєднанні з можливістю універсального використання коренеплодів, а також відмінні смакові якості. До недоліків можна віднести тільки погану лежкість ранньої продукції.

Особливості вирощування сорту тушон

Умови обробітку і агротехніка моркви тушон в цілому стандартні для культури. Сорт досить невибагливий, тому його може виростити без особливих проблем навіть городник без досвіду.

Кращі виробники насіння моркви тушон

На ринку насіння є великий вибір посівного матеріалу сорту тушон. Однак слід довіряти тільки перевіреним фірмам. У фотогалереї представлені кращі з них.

Фотогалерея: насіння моркви тушон від відомих компаній

Морква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смугипосівний матеріал моркви тушон від автора сорту агрофірми «пошук» є одним з кращих на ринку насінняМорква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смугисерія насіння під торговою маркою » семетра» — це бюджетний варіант запаяного кольорового пакету зі збільшеним терміном придатності від оригінатора (агрофірми «пошук»)Морква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смугиагрофірма «гавриш» є одним з найнадійніших постачальників насінняМорква тушон-відмінний універсальний сорт для середньої смугикомпанія «аеліта» відома протягом 30 років, вона має відмінну репутацію&1&компанія «плазмас» проводить спеціальну плазмову обробку насіння&1&агрофірма «насіння алтаю» на ринку насіння з 1995 року

Терміни посіву моркви

В залежності від мети вирощування є такі варіанти термінів посіву сорту тушон:

  • ранньою весною (починаючи з середини квітня по початок травня) морква висівають для раннього споживання. До цього часу середня температура встановлюється на рівні 3-5°c. У цьому випадку в кінці липня — початку серпня вже можна буде збирати урожай.
  • літній посів (в період з середини по кінець червня) дає можливість виростити коренеплоди, придатні для зимового зберігання. Вони будуть готові до прибирання в кінці вересня.
  • для отримання раннього весняного врожаю можна посіяти моркву під зиму. Роблять це в проміжок починаючи з останньої декади жовтня по середину листопада. Точні терміни подзимнего посіву залежать від кліматичних умов регіону: їх потрібно розрахувати так, щоб насіння не встигли прорости до початку морозів.

Відео: коли і як сіють ранню моркву у відкритий грунт досвідчені городники

Нюанси агротехніки

Найбільш важливими умовами вирощування якісної продукції є достатня освітленість посадок і пухка добре дренована структура грунту. Важкі глинисті грунти слід окультурити і додати в них розпушувачі.

Сходять насіння через 2-3 тижні після посадки. Подальший догляд за посівами звичайний, він полягає в наступному:

  • розпушування і прополка.
  • проріджування. Його проводять при досягненні сходами висоти 5-7 см. Для невеликих в діаметрі коренеплодів сорту тушон досить буде залишити відстань між ними 5-6 см.
    &1&

    Щоб коренеплодам було достатньо місця для повноцінного розвитку, посіви моркви слід проріджувати

  • полив. У суху погоду молоді рослини поливають 3 рази на тиждень, використовуючи 4-5 л води на квадратний метр. З середини періоду вегетації частоту поливів скорочують до одного разу на тиждень, а кількість води збільшують мінімум удвічі.
    &1&

    Морква поливають не дуже часто, але досить рясно

  • підживлення. Потреба в азоті у культури невелика, тому перевагу віддають калійним і фосфорним добривам. Ними підгодовують двічі за сезон.
    &1&

    У період формування коренеплоду найбільші вимоги рослина пред’являє до вмісту в грунті калію: його джерелом може стати деревна зола