Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

146

Розведення нутрій-заняття захоплююче і прибуткове. Тварини невибагливі в їжі, легко приручаються і швидко ростуть.

Нутрія — що це за звір?

Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Вага дорослої тварини становить 4,5-8 кілограмів

Вважається, що нутрія-це болотний бобер. Досить велика водоплавна тварина з густою шерстю і довгим хвостом, позбавленим волосся. Всі зовнішні органи звірка пристосовані до життя у воді – вушка закриті густим хутром, будова носа і губ дозволяють нутрії надовго затримувати дихання і харчуватися під водою. Відмінною зовнішньою рисою тварини є великі різці яскраво-оранжевого кольору. Причому, за кольором зубів можна судити про стан здоров’я звірка – чим світліше і блідіше тон зубів, тим менш здорова нутрія.

Вага дорослої тварини становить 4,5-8 кілограмів, але шляхом генетичного відбору вага нутрій може досягати до 12 кг в природних умовах нутрії ведуть нічний спосіб життя. В умовах клітинного утримання тварини активні і вдень. Незважаючи на південне походження, тварини вважають за краще середню температуру повітря до +20 градусів. Жару нутрії переносять при обов’язковій наявності води, в іншому випадку від теплового удару нутрії можуть загинути.

відео про поради про розведення нутрій

З чого почати розведення?

Для початку фермеру потрібно визначитися – з якою метою він збирається розводити нутрій: для м’яса, хутра або як домашня тварина (нутрії добре приручаються, звикають до людини, відгукуються на кличку). Купуючи тварин для розведення, слід вибирати нутрії одного кольору шкірки. Надалі, при реалізації шкурок, вигідніше їх продавати при наявності більше 10-ти. Линька тварин закінчується в кінці осені. Зимове хутро нутрії вважається найціннішим.

Нутрії-догляд і розведення слід організувати з урахуванням літнього та зимового утримання. Клітини повинні бути захищені влітку — від сонця, взимку-від морозів. У холодну пору року у нутрій обморожуються хвости і лапки. Клітини, утеплені сіном і розташовані в закритих приміщеннях – досить захищене житло для зимівлі нутрій.

Так як нутрії-тварини водоплавні, присутність води в їх житті важливо. Необов’язково влаштовувати великі басейни з проточною водою. Для того, щоб шкурка звірка була в хорошому стані, буде досить встановити ємність з водою літрів на 100-200.

Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Так як нутрії-тварини водоплавні, присутність води в їх житті важливо

Особливості життєзабезпечення нутрій

Нутрії різні за характером, в основному досить добродушні тварини. Вони добре звикають до людей, розрізняють інтонацію, з якою розмовляють люди. Існує думка, що нутрії агресивні і кусаються. Насправді вкусити тварина може тільки в разі самозахисту. Слух нутрій розвинений дуже добре, тому вони легко лякаються від різких і гучних звуків.

Агресивність один до одного нутрії проявляють найчастіше при неправильному утриманні і недостатньому годуванні. Не слід з’єднувати тварин з різних сімей (клітин, в яких вони росли разом). У клітинах нутріям повинно бути вільно-недолік простору може також викликати агресію. Брати в руки нутрію потрібно за хвіст – спинку тварини люто захищають і будь-який дотик до спини розцінюють як напад.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Нутрії дуже охайні тварини, вони практично не мають специфічного запаху, властивого іншим представникам гризунів, доглядають за своєю шерсткою. Нутрії-гризуни, це необхідно враховувати при обладнанні клітин. Дерев’яні конструкції тварини легко знищать.

Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Нутрії дуже охайні тварини, вони практично не мають специфічного запаху

Годування нутрій-важливий елемент догляду

Нутрії – травоїдні гризуни, тому раціон повинен складатися з трави, овочів, гілок. На думку фахівців, звірята краще поїдають вологий корм, так звану мішанку. В одну масу замішують зернові концентрати, траву, овочі. Комбікорми, як і картоплю потрібно запарювати або варити. У мішанці співвідношення концентратів і соковитих кормів має відповідати 1:4.

Гризуни повинні щось гризти, тому кілька разів на тиждень нутріям потрібно давати гілки дерев, бажано з молодими пагонами. Також нутрії люблять водорості, їх потрібно додавати в щоденний раціон тварин. Трава в літні місяці також повинна входити в щоденне меню звірків. Важливо, щоб тварина не з’їло отруйні рослини, такі, як чистотіл або болиголов. Перед згодовуванням траву потрібно рясно змочити.

Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Гризуни повинні щось гризти, тому кілька разів на тиждень нутріям потрібно давати гілки дерев

Годувати нутрій потрібно двічі на день в один і той же час. Слід в їжу додавати вітаміни-м’ясо-кісткове борошно, трохи кухонної солі. Овочі, перш ніж дати звірку, потрібно вимити від бруду і очистити від гнилі.

Важливо стежити, щоб в клітинах завжди була чиста питна вода. Взимку воду можна замінювати снігом. Як відзначають досвідчені фермери, нутрії невибагливі в їжі, тому проблем з прогодуванням тварин не виникає.

Розмноження нутрій в домашніх умовах

Як розводити нутрій – про це в спеціальній літературі є безліч інформації. Статеве дозрівання у молодих нутрій настає в 4-5 місяців, але трапляти їх бажано у віці не раніше 6-7 місяців. Самка виношує дитинчат приблизно 4,5 місяці. У нутрії вагітність протікає спокійно, але в цей час самка дуже вразлива. Вона стає полохливою, тому тварина повинна бути відсаджена від інших родичів, доглядати за вагітною самкою потрібно обережно. У разі переляку у самки може статися викидень.

Розведення нутрій-цікавий і прибутковий сімейний бізнес

Статеве дозрівання у молодих нутрій настає в 4-5 місяців

Для вагітної самки потрібно влаштувати басейн, щоб вона могла більше рухатися. За кілька днів до пологів нутрія перестає їсти. Під час пологів до нутрії краще не наближатися – вона сама оближе дитинчат. Маленькі тварини народжуються зрячими, з зубками, вміють ходити і плавати. І все ж в перші дні за дитинчатами необхідно стежити. Якщо звірята малорухливі і мляві, значить їм недостатньо материнського молока. Також дитинчам необхідна вода-в іншому випадку вони можуть захворіти.

Молоко нутрії дуже поживне, тому дитинчата швидко набирають у вазі. Самка годує малюків два місяці. Вже на третій день після народження вони починають харчуватися дорослою їжею. Народжуються дитинчата вагою до 250 г, при правильному догляді через півмісяця їх вага подвоюється. За рік тварина збільшується у вазі в 20 разів.

Як стежити за здоров’ям нутрій

Вважається, що нутрії стійкі до захворювань, але іноді тварини можуть хворіти при неправильному утриманні. У нутрії може розвинутися бронхіт від протягів. Щоб уникнути хвороби, необхідно в зимовий час утеплити підлогу клітини, усунути протяги.

відео про розведення нутрій

При нестачі сонячного світла і води тварини можуть захворіти стригучим лишаєм. Це захворювання псує хутро-випадає шерсть, на шкірі утворюються лисиці. Для усунення хвороби потрібно забезпечити нутрій водою і сонцем – хвороба зникне сама. Молодняк може хворіти на сальмонельоз – кишковими паличками-лікування призначає ветеринар, зводиться воно зазвичай до призначення антибіотиків. Якщо раціон харчування нутрій насичений вітамінами, то їх імунітет справляється з усіма недугами.