Данко-томат з палаючим серцем

79

Серед великої кількості серцеподібних томатів сорт данко у виграшному становищі через оригінальну назву, адже сучасні пенсіонери-городники ще пам’ятають програмний твір м. Горького. Тільки доля томата данко на відміну від літературного героя з цим ім’ям аж ніяк не трагічна. Цей сорт займає гідне місце серед помідорів відкритого грунту через вигідне поєднання гармонійного смаку і невибагливості в догляді.

Зміст

 • Історія вирощування сорту томатів данко

  • Відео: про селекційні досягнення сибірських вчених розповідає т. В. Штайнерт
 • Опис сорту томатів данко
 • Характеристика сорту томатів данко
 • Вирощування сорту томатів данко
 • Відкликання

Історія вирощування сорту томатів данко

Це зовсім ще юний сорт, всього двадцять років тому представлений сибірськими вченими. Включений з 2000 р в держреєстр для вирощування у відкритому грунті у всіх регіонах росії.

Відео: про селекційні досягнення сибірських вчених розповідає т.в. Штайнерт

Опис сорту томатів данко

Кущі томата цього сорту невисокі через обмеженого типу зростання, не бувають вище 60-80 см навіть в комфортних тепличних умовах. Але ростити їх краще у відкритому грунті. У кущів томата данко відносно слабка облиственность і не дуже інтенсивна гіллястість. Лист середнього розміру. Зелений, слабоморщинистый. Плодоніжка з зчленуванням. Квітки зібрані в складні суцвіття. Перша кисть зазвичай розташовується над 7-8-м листом, інші — через кожні 1-2 листа. Серед квіток часто зустрічаються махрові, з яких виходять деформовані плоди. Такі квітки краще відразу прибрати, і вже тим більше з плодів-виродків не збирають насіння для розведення сорту. Нормально сформовані плоди серцеподібні. Нестиглі томати пофарбовані в зелений, з явним темно-зеленою плямою ближче до плодоніжки. Дозрілі плоди червоні.

Данко-томат з палаючим серцем

У томатів данко при правильній агротехніці формуються великі серцеподібні плоди

Шкірка тонка, поверхня слаборебриста. М’якоть цих помідорів цукриста, м’ясиста, соковита. Насіннєвих камер може бути чотири і більше, але вміст насіння в них невелика. Середня вага плоду зазвичай 96-171 г. При веденні рослини в одне стебло отримують томати масою більше 300 г.плоди вживаються свіжими, йдуть в заготовки: пюре, пасти, соки, лечо, забезпечуючи їм густу консистенцію і насичений глибокий смак.

Характеристика сорту томатів данко

Середньостиглий сорт. Перші стиглі помідори збирають через 118 днів після дружних проростків. Ці невеликі кущики дивно плідні. Урожайність доходить до 3,4 кг / м2.

Через велику кількість досить масивних плодів доводиться підтримувати не дуже потужні пагони томата.

Данко-томат з палаючим серцем

Невисокі кущі врожайного томата сорту данко потребують підв’язування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Данко-томат з палаючим серцем
1.до переваг сорту данко відносять посухостійкість. Плоди відрізняються глибоким смаком, великим розміром і красивою формою. Помідори рекомендується зривати бурими, — вони швидко дозариваются.

При грамотній агротехніці сорт не хворіє, шкідниками не уражається.

Вирощування сорту томатів данко

На розсаду насіння садять в середині березня, щоб в травні висадити на грядки. Схожість насіння цього сорту хороша. Головні моменти роботи:

 1. насіння томата попередньо замочують.
 2. проклюнулися насіння по 1-2 висаджують в касети з готовою поживною сумішшю для томатів, щоб потім не витрачати час на пікірування. Присипають зверху грунтом, залишають під кришкою в теплому місці при температурі 26-28 ос до проростання. Грунтову суміш заздалегідь проливають розчином фітоспорін.
  Данко-томат з палаючим серцем

  Касети заповнюють родючим грунтом і висаджують в них по 1-2 насінини

 3. касети з пророслими сіянцями переносять в світле місце. Температуру поступово знижують до 20-22 ос.
  Данко-томат з палаючим серцем

  Розсада на підвіконні отримує багато світла

 4. за 2 тижні до планованої висадки в грунт рослини починають гартувати, піддаючи впливу прохолодного повітря. Тривалість контакту поступово збільшують. У фазі 6-8 справжніх листочків розсада готова до висадки в грунт.
  Данко-томат з палаючим серцем

  Загартовування розсади збільшує стійкість рослин

Цей сорт потребує хорошої освітленості, але через невеликі розміри куща і слабкою гіллястості не вимагає для зростання багато місця. Лунки розташовують на відстані 25-30 см.між грядками залишають 40-45 см.

Для посадки вибирають ділянки землі після гарбузових або зелених культур. Якщо територія маленька і доводиться кілька років поспіль висаджувати томати на одному і тому ж місці, потрібно після збору врожаю прибрати рослинні залишки, перекопати ділянку і засіяти гірчицею або іншими сидератами. Інакше грунт буде накопичувати збудників хвороб і шкідників пасльонових культур, що потім неминуче відіб’ється на врожайності і якості зібраних плодів.

Досвід вирощування томатів в різних регіонах підказує, що якщо добре заправити посадкову лунку, буває менше проблем з подальшим доглядом за кущами. Під кожну рослину готую не менше 1 склянки золи і 1 ч.л. Суперфосфату. Ця суміш йде на дно лунки, зверху підсипаю трохи грунту, поливаю водою, опускаю розсаду в ямку, засинаю грунтом. Намагаюся якось поєднати посадки зі стрижкою газону, щоб забезпечити саджанці мульчею. Поливаю не частіше одного разу на п’ять-шість днів, подаючи вологу тільки з бочок з відстояною теплою водою. Оскільки в резервуарах кількість води обмежена, менше ризик переливу, отже, і загроза грибкових хвороб. За літо три-чотири рази додаю свіжоскошену траву на мульчу. Це підживлює рослини органікою, попереджає надмірне випаровування вологи і рятує коріння від перегрівання.

Сорт не потребує пасинкування через особливості будови куща. Немає також великої необхідності обмежувати кількість листя. Для кращої аерації видаляють частину листочків під сформованої пензлем.

Томат данко потребує помірного поливу і спокійно переносить нетривалу посуху. Городники помітили, що на кущі зав’язується безліч плодів, але розвиваються вони нерівномірно. Якщо вчасно зривати стиглі помідори, нерозвинена зав’язь починає рости. Вихід товарної продукції становить приблизно 35%.

Данко-томат з палаючим серцем

Великі плоди томата сорту данко виходять при дотриманні агротехніки