Велика картопля з маленького насіння або як розмножити картоплю насінням

67

Ми звикли вирощувати з насіння помідори, огірки, болгарський перець та інші овочеві культури. Чому ж картоплю більшість городників завжди розмножують бульбами? так, цей спосіб простіше і зручніше, але хіба ви самі не помічали, що з кожним роком урожай стає все скромніше, а розмір бульб менше? іноді виходить, що навесні на посадку картоплі йде більше, ніж вдається викопати восени.

Передмова

Ми звикли вирощувати з насіння помідори, огірки, болгарський перець та інші овочеві культури. Чому ж картоплю більшість городників завжди розмножують бульбами? так, цей спосіб простіше і зручніше, але хіба ви самі не помічали, що з кожним роком урожай стає все скромніше, а розмір бульб менше?

Іноді виходить, що навесні на посадку картоплі йде більше, ніж вдається викопати восени.навіть якщо ви відбираєте найкращі бульби для посадки і вносите в кожну лунку добрива, все одно рік від року картопля вироджується, в ньому накопичується все більше вірусних, бактеріальних, грибкових хвороб, а смакові якості помітно погіршуються.

Велика картопля з маленького насіння або як розмножити картоплю насінням

Іноді виходить, що навесні на посадку картоплі йде більше, ніж вдається викопати восени

Щоб відновити врожайність, ви можете вибрати один з двох варіантів: раз на п’ять років купувати високоякісні елітні бульби або виростити картоплю з насіння самостійно. Другий варіант кращий не тільки з економічних міркувань, а й тому, що під виглядом елітного посадкового матеріалу вам можуть продати звичайні бульби невисокої якості, і за їх зовнішнім виглядом ви не зможете визначити, насправді вони елітні або ж ні.

відео про вирощування картоплі з насіння

Чому вирощування картоплі з насіння краще:

  • вартість насіння набагато нижче, ніж вартість бульб;
  • місця насіння займають дуже мало, для їх зберігання не потрібен підвал або льох;
  • картопля, вирощена з насіння, спочатку не має ніяких захворювань і відрізняється стійкістю до фітофторозу і несприятливих факторів середовища;
  • врожайність картоплі вище, ніж при посадці бульбами.

Вирощування картоплі насінням: особливості та труднощі

Розмноження картоплі за допомогою насіння дасть вам можливість відчути себе селекціонером, оскільки картопля виросте далеко не однотипна. Картопляні кущі будуть відрізнятися по врожайності, забарвленням і розміром бульб, по стійкості до хвороб. Таким чином, ви зможете відразу відібрати найкращі бульби в якості посадкового матеріалу на майбутній рік, орієнтуючись на бажані ознаки рослин.

Велика картопля з маленького насіння або як розмножити картоплю насінням

Розмноження картоплі за допомогою насіння дасть вам можливість відчути себе селекціонером

Проте варто відзначити і основні труднощі , з якими вам доведеться зіткнутися при вирощуванні розсади картоплі з насіння:

  • коренева система у картопляної розсади формується повільніше і гірше, ніж у тих же помідорів, необхідно забезпечити максимально пухкий грунт або навіть вирощувати спочатку на тирсі до досягнення сходами висоти 3 см;
  • сходи дуже примхливі, реагують на найменші незручності, а при нестачі світла сильно витягуються;
  • без регулярного застосування біопрепаратів (триходерміну, планріза, чорних дріжджів) картопляні сходи дуже схильні до захворювань, особливо чорній ніжці;
  • сіянці картоплі маленькі і тендітні, пересаджувати їх доведеться з великою обережністю.

Детальна інструкція, як виростити картоплю з насіння

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Велика картопля з маленького насіння або як розмножити картоплю насінням

Через особливості російського клімату насіння картоплі потрібно вирощувати розсадним способом в парнику, а не у відкритому грунті. Ви можете придбати готові насіння картоплі або заготовити їх власноруч. Влітку на багатьох сортах картоплі утворюються ягоди, які потрібно зібрати в марлеві мішечки і підвісити в світлому теплому приміщенні на деякий час для дозаривания. Готові ягоди повинні стати м’якими і більш світлими, тоді можна їх розчавити в чашці, отримані насіння промити, просушити і розсипати по пакетиках. Оскільки схожість насіння картоплі невисока, краще заготовити їх побільше. Насіння до двох років проростає швидше, ніж старіші.

Велика картопля з маленького насіння або як розмножити картоплю насінням

Готові ягоди повинні стати м’якими і більш світлими, тоді можна їх розчавити в чашці, отримані насіння промити, просушити і розсипати по пакетиках

Висівання насіння

Перед висіванням насіння на дві доби рекомендується замочити у воді. Ефективно також загартовування змінними температурами протягом 10 днів: вночі намочені насіння у ванночках знаходяться в холодильнику при температурі +1 градус, а вдень – в приміщенні при кімнатній температурі.

Висівати в ящики насіння починають з кінця-березня-початку квітня. Ящики наповніть вологою сумішшю з 1 частини землі і 4 частин торфу, додавши добрива. Наклюнувшиеся насіння картоплі розташуйте в землі рядками: по 5 см між насінням і по 10 см міжряддя. Зверху насіння присипте шаром піску в 0,5 см, трохи ущільнивши його, щоб при поливі не змити.

Накрийте ящики плівкою або склом і перемістіть в тепле місце, можна в плівкову теплицю. Сходи повинні з’явиться через тиждень-два. Коли ви побачите на сходах по два справжніх листочка, потрібно буде пікірувати сіянці в маленькі пластикові стаканчики з дренажними отворами або в торф’яні горщики. Регулярно поливайте і прополювати розсаду картоплі, під час вкорінення підгодуйте рослини аміачною селітрою.

Висаджування у відкритий грунт

Після закінчення заморозків, приблизно в третій декаді травня розсада картоплі може бути висаджена у відкритий грунт. Викопайте лунки по 10 см глибиною, внесіть в них по 300 г перегною і полийте (на одну лунку півлітра води). Сіянці заглибити в землю так, щоб на поверхні залишився стебло з трьома верхніми листочками.

Щоб уберегти молоді сіянці картоплі від можливих перепадів температур, накрийте грядку плівкою. Прибрати її можна буде, коли рослини зміцніють, і встановиться тепла погода. При сухій погоді поливайте картоплю раз в два дні, регулярно прополювати і рихлите землю. Також за сезон потрібно буде двічі підгорнути картоплю.

відео про посадку картоплі насінням

Звичайно, з першого ж року ви не отримаєте високий урожай картоплі, якого вистачило б на всю зиму. З насіння картоплі в перший сезон виростають міні-бульби вагою від 10 до 50 г (так само, як виростає з насіння цибулі цибуля-севок). При гарному догляді можна отримати з одного куща більше до кілограма бульб, причому деякі бульби будуть досягати 100 г.ще краще буде урожай при вирощуванні в парнику.