Цвітна капуста-вирощування з насіння і подальший догляд

51

Цвітна капуста порівняно недавно увійшла в наш раціон, але популярність цього корисного і смачного овоча зростає з кожним роком. Багато городників досить успішно освоїли вирощування цвітної капусти з насіння в нашому кліматі і готові поділитися деякими секретами.

Основні вимоги та умови

Цвітна капуста-вирощування з насіння і подальший догляд

Цвітна капуста вимоглива до сонячного світла

Температура. Для визрівання і досягнення технічної стиглості врожаю цвітної капусти необхідно не менше 120-160 теплих днів, в залежності від сорту. Здавалося б літнього періоду середньої смуги для цього цілком достатньо. Але складність вирощування цього виду капусти полягає в тому, що вона дуже чутливо реагує на коливання температури, тому багато зусиль потрібно на захист посадок під час похолодань і затінення грядок від палючого сонця.

Місце посадки. Цвітна капуста вимоглива до сонячного світла. Хороші, щільні головки зав’язуються тільки при вирощуванні на відкритих, максимально освітлених ділянках. Навіть близьке сусідство з рослими городніми культурами може негативно відбитися на якості врожаю.

порада! ближче до середини літа, коли суцвіття почнуть формуватися і дозрівати, надломити верхні листки качана і « притените» ними головку – так вона залишиться білою, не пожовтіє і не буде розсипатися.

Кращі попередники цвітної капусти: картопля, огірки, томати, буряк, а також горох та інші бобові. Чи не садять її після «споріднених» культур, таких як редис, ріпа, редька і капуста інших видів, після яких в грунті можуть залишитися хвороботворні бактерії і грибкові спори.

Грунт. Важкі, глинисті або бідні грунти для вирощування цвітної капусти не годяться. Ці посадки дають урожай на супіщаної городньої землі, досить дренованої з хорошою циркуляцією вологи і повітря. Для поліпшення поживності капустяних грядок краще використовувати органічні добрива: перепрілий гній або коров’як, перегній, компостні маси, некислий торф.

ролик поради з вирощування

Вологість. Регулярний полив посадкам цвітної капусти необхідний, особливо на перших етапах вирощування. Але в той же час, застій води в грунті часто є основною причиною розвитку грибкових захворювань, тому частота і обсяги поливів встановлюються в залежності від погодних умов і кількості опадів, що випадають. Як правило, у другій половині літа, коли проходить дозрівання врожаю, капусту вже не поливають.

Особливості підгодівлі цвітної капусти

Посадкам цвітної капусти для повноцінного розвитку і якісного визрівання врожаю потрібні регулярні підгодівлі. Досить тривалий вегетаційний період поступово виснажує грунт, та й культурі на різних етапах необхідні додаткові мікро — макроелементи.

Цвітна капуста-вирощування з насіння і подальший догляд

Якщо сумніваєтеся в поживності грунту, то не зайвим буде і втретє підгодувати цвітну капусту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Цвітна капуста-вирощування з насіння і подальший догляд

Перша підгодівля проводиться приблизно днів через десять після висадки розсади або до моменту, коли на розетках будуть 5-6 справжніх листочків. Для цього використовують рідку органіку-настій коров’яку, пташиного посліду або трав’яний настій додається в воду для поливу у відповідних дозуваннях.

Через два тижні проводять другу підгодівлю, вже з додаванням мінеральних добрив: настою деревної золи, кісткового борошна або готового комплексного препарату – нітроамофоски.

Якщо сумніваєтеся в поживності грунту, то не зайвим буде і третій раз підгодувати цвітну капусту, на початку формування головки.

відео про висадку капусти і догляду

Способи посіву

Вирощування більшості сортів цвітної капусти часто ускладнюється тим, що на якість майбутнього врожаю негативно впливають температурні коливання.  для неї погано і можливі похолодання нижче 10°c, і спекотна погода, коли повітря прогрівається вище 26-28°c. У такі періоди загальмовується зростання і розвиток посадок, погіршується щільність і смакові якості формуються головок.

Цвітна капуста-вирощування з насіння і подальший догляд

Посів насіння на розсаду проводять приблизно за місяць до передбачуваних термінів висадки

Виходячи з цього, а також враховуючи погодні особливості окремого регіону, застосовуються різні методи вирощування цвітної капусти-через розсаду, посівом у відкритий грунт або садити під тимчасове укриття. Розглянемо переваги і складності кожного з них.

  • розсадний спосіб

Посів насіння на розсаду проводять приблизно за місяць до передбачуваних термінів висадки, зазвичай це період з кінця березня до середини квітня. Насіння висівають в пухкий, вологий і поживний грунт в окремі стаканчики або в загальну ємність, заглиблюючи їх приблизно на 1-1,5 см. Посіви накривають шматком скла або плівкою і ставлять в тепле місце для проростання. Після появи сходів укриття знімають, а ємність переносять на підвіконня, забезпечуючи розеткам максимальну освітленість. Догляд за підростаючою розсадою полягає в своєчасних поливах і обприскуванні, а за тиждень до висадки її починають гартувати.

Коли розетки сформують 4-6 справжніх листочків і встановитися позитивна середньодобова температура не нижче 12°c, капусту висаджують у відкритий грунт за схемою 70см між рядами і близько 30см між лунками.

Такий спосіб вирощування цвітної капусти хоч і досить клопіткий, але дуже ефективний. Іншого способу як виростити кольорову капусту і отримати непоганий урожай в погодних умовах помірного клімату поки немає. А ось в південних районах, де літнє тепло приходить вже в початок травня, необхідності в розсаді немає і капусту висівають відразу на грядки.

відео ролик про посадку і вирощування

  • посів насіння у відкритий грунт

Переваги цього методу, в порівнянні з розсадним, очевидні:

  • він менш трудомісткий;
  • рослини відразу отримують достатньо сонячного світла і не витягуються;
  • розеткам не потрібна пересадка, яка на деякий період гальмує їх зростання і розвиток.