Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

75

Голландські селекціонери вивели безліч чудових сортів картоплі, кожен з яких по-своєму цінний і унікальний. Сорт роко відрізняється від інших не тільки своїми чудовими характеристиками, але ще і тим, що у нього практично немає недоліків.

Опис сорту картоплі роко

Сорт роко прижився в багатьох країнах світу, що свідчить про його пристосованості до різних кліматичних умов. З 2002 року він числиться в державному реєстрі селекційних досягнень російської федерації і вважається одним з кращих сортів на російському ринку. Часто це сорт помилково називають рокко. Правильна ж назва роко, що зафіксовано в державному реєстрі.

Роко-середньостиглий сорт картоплі, з фазою росту 90-115 днів. Кущ середнього розміру, компактний, з потужними прямими стеблами і злегка хвилястим листям, фіолетовими квітками з червонуватим відтінком. У деяких випадках спостерігається відсутність цвітіння. Овальні бульби відрізняються червоним, дуже яскравим і насиченим кольором. Поверхня їх гладка, а ніжна м’якоть біло-кремового кольору дуже ароматна.

Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

Яскраві, рівні, в глянцевому вбранні бульби роко мають чудовий товарний вигляд!

Цінується картоплярами і високостійкість роко до посушливої погоди і умов зростання. Сорт буде давати урожай на будь-якому грунті, в будь-якому місці, але більш чуйний до грунтів нейтральної кислотності: супіщаних, дерново-підзолистих, середньосуглинистих.

Сорт пристосований для вирощування в різних кліматичних зонах, так як йому під силу витримувати температурні зміни. Його вирощують скрізь: як в європі, так і різних куточках росії. Але велику віддачу врожаю можна отримати в південних і центральних регіонах. На півночі пізніша посадка роко призводить до зниження врожаю наполовину.

Характеристики сорту роко

Якщо оцінювати характеристики сорту роко, то він, безсумнівно, отримав би найвищі оцінки. Адже не дарма, будучи» ветераном » картопляного поля, він не поступається позицій перед новітніми сортами.

Смакові якості сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

За своїм призначенням роко відноситься до столових сортів і має відмінні смакові характеристики. Після термічної обробки не втрачає свого біло-кремового кольору і не темніє. Його смажені часточки досить хрусткі і апетитні, а пюре виходить білим і пишним. У м’якоті міститься не більше 12-14.5% крохмалю. Сорт затребуваний в промисловому виробництві та кулінарії. Картопля приємний на смак, не розварюється.

Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

Картопля приємна на смак, не розварюється

Врожайність

Сорт крупноклубневий і один кущ картоплі здатний дати 10-12 бульб до 119 г кожен. У підсумку виходить до 275 ц з гектара. Хіба не відмінний результат, враховуючи, що товарність цієї картоплі становить 96%?

Відео: сорт картоплі роко-один з кращих вирощуваних сортів тов «росекспорт»

Стійкість до захворювань і лежкість

В порівнянні з іншими сортами роко має підвищену стійкість до таких підступних захворювань, як:

 1. рак.
 2. стеблова нематода (один з численних представників круглих черв’яків, вражає, як правило, підземні частини рослин).
 3. вірус y (проявляється у вигляді зморшкуватої мозаїки або некротичних плям, може відмирати і вся листова пластинка).
 4. різні види мозаїки.
 5. фітофтороз бульб.

Якщо не порушувати правила сівозміни, то можна уникнути і парші. У дощову холодну погоду листя можуть дивуватися грибком фітофтори. Тому без профілактичних обробок фунгіцидами (хімічні речовини, призначені для боротьби з грибковими захворюваннями. Найпопулярніші фундазол, максим і ін.), на жаль, не обійтися.

Бульби картоплі сорту роко відмінно зберігаються при правильному зберіганні до нового врожаю.

Сорт картоплі роко характеризується високою лежкістю, відмінно переносить транспортування на великі відстані. Тому багато фермерів вважають, що для реалізації у великих масштабах картоплі з такими якостями і привабливим зовнішнім виглядом краще не знайти.

Агротехнічні правила вирощування роко

Цей сорт невибагливий до умов вирощування, але якщо дотримуватися простих агротехнічних правил, він віддячить багатим урожаєм і якісними бульбами:

 1. вибирайте ділянку з урахуванням сівозміни, добре освітлюваний сонцем, з грунтами нейтральної реакції.
 2. використовуйте здоровий насіннєвий матеріал, оброблений стимулятором росту.
 3. бульби повинні бути пророщеними на світлі і мати паростки не більше 1 см.
 4. при посадці в кожну лунку внести по 2 ст. Ложки деревної золи.
 5. обов’язково провести кілька розпушувань в міжряддях і підгортання рослин.
 6. у посушливу погоду картопля потребує рясного поливу.

Відгуки про сорт роко

В минулому році садили перший раз. Купила спочатку саму картоплю, зварили, посмажили — класна. Вирішили посадити, купила десь 6 кг (все що залишилося у продавця), посадила десь 4-го травня (ми картопля завжди пізно садимо). Бадилля виросла метрова, може, і вище, після сильної зливи в кінці літа покосилася, ми так і не зрозуміли, що це за «гай» у нас на городі була. Жука на рокко не було, хоча через доріжку росли інші сорти, на яких жук із задоволенням пасся. Урожай зібрали хороший. Бульби яскраво-рожеві, білі всередині, за смаком схожа на синьоокку. Ще помітили, що бульби сформувалися близько до поверхні землі (хоча ми садимо досить глибоко) і дуже широко від середини куща, в цьому році будемо сильніше підгортати. Урожай зібрали хороший, майже половину залишила на насіння.

Songeasya

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=35&t=2503

На смак відмінний, не дуже розваристий. Лежкість поки оцінити не можу, так як зберігати будемо перший рік. На кінець грудня немає жодного проростка, лежить, як тільки викопана. Весь урожай залишили на посадку в наступному році. Правда, всі бульби великі, тому доведеться розрізати їх.

Світла

Http://sortoved.ru/blog-post/sort-kartofelya-rokko

Сорт салатний, йде для будь-якого виду приготування, але розварюється слабо. Як і всі «червоношкурі» сорти, схильний до парші, але, дотримуючись сівозміни, запросто можна обійтися без обробки від парші. Особлива відмінність цього сорту те, що він любить посадку в теплу землю, замість звичайної температури (7-8 градусів тепла) йому для висадки потрібно 12-14 градусів в грунті. Любить суглинок, глину, чорнозем, саме на таких грунтах швидко набирає масу бадилля і дає чудовий урожай.

Микола

Http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?t=11371

Насіння картоплі рокко ми придбали роки чотири тому і з тих пір вирощуємо його кожен сезон. Природно, в городі у нас не тільки рокко, але це один з кращих сортів! рокко відноситься до середньостиглих сортів картоплі, бадилля на грядці висока, стебла потужні, і в процесі вегетації виростають вище коліна. Бадилля змикається, утворюючи суцільний зелений килим, тим самим зберігаючи вологу в грунті, що для нашої місцевості важливо. Хоча цей сорт стійкий до посушливої погоди, але на поливи реагує значним підвищенням врожаю. Хвороб на цьому сорті картоплі я не спостерігав, але, кажуть, при підвищеній вологості можливий фітофтороз листя. Цей сорт прижився у нас через високу врожайність,
посухостійкість і завдяки прекрасним смаковим якостям! у нас вийшло… Спробуйте і ви!

Ancallowy

Http://otzyv.expert/prosto-super-1477833

Синок-це богатирський картопля

Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

Сорт картоплі синок мало відомий серед дачників. Він не проходив спеціальні агротехнічні випробування і не зареєстрований в держреєстрі. Проте знають цей сорт фермери і городники добре про нього відгукуються, успішно вирощують і отримують високі врожаї.

Зміст

 • Опис картоплі сорту синок

  • Зовнішній вигляд і врожайність
  • Смакові характеристики
  • Стійкість до хвороб
  • Зберігання
 • Розмноження картоплі насінням

  • Таблиця: переваги і недоліки посадки картоплі насінням
  • Вирощування розсади
  • Висадка розсади у відкритий грунт
  • Відео: вирощування картоплі з насіння
 • Догляд за рослиною
 • Відгуки городників про картоплю синок

Опис картоплі сорту синок

Походження цього сорту досі невідомо: за однією версією, він отриманий ленінградськими вченими, за іншою, більш вірогідною, виведений в процесі народної селекції.

Картопля синок відноситься до середньопізніх сортів. Період вегетативного дозрівання становить 120-140 днів. Цей сорт не включений в держреєстр. Невибагливість, стійкість до перепадів погоди, нестачі або надлишку вологи і тепла дозволяють вирощувати його практично в будь — яких регіонах, а найкраще підходять-південні і центральні райони росії, україна, молдова.

Зовнішній вигляд і врожайність

Картопля синок виростає в невисокий, прямостоячий, компактний кущ з помірно розлогими пагонами. На багатих грунтах кущі більші. Листя темно-зелені, середнього розміру, зі слабохвилястими краями. Великі, швидкопадаючі білі квітки зібрані в компактні віночки. Ягодообразованіе у цього сорту низьке. Відрізняється добре розвиненою кореневою системою-один кущ може дати до 40 картоплин.

Сорт картоплі роко-незмінний фаворит овочівників

Кущі картоплі синок виростають невисокими і компактними