Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

104

Картопля давно стала однією з найважливіших культур, вирощуваних в наших широтах. Сучасна селекція пропонує сорти, що володіють, крім гарного смаку, такими необхідними характеристиками, як стійкість до несприятливих погодних умов, хвороб і шкідників, висока врожайність, швидке дозрівання, зовнішній вигляд і розмір бульб, їх хороше збереження протягом тривалого часу. Пропонуємо вам розглянути сорт картоплі фермер, який цілком відповідає зазначеним критеріям.

Зміст

  • Картопля фермер: опис сорту (з фото)

    • Якісні характеристики
  • Вирощування картоплі з насіння

    • Підготовка насіння
    • Пікірування розсади
    • Посадка у відкритий грунт
  • Відео про вирощування картоплі з насіння
  • Відгуки про сорт фермер від інтернет-користувачів

Картопля фермер: опис сорту (з фото)

Картопля столового сорту фермер відносять до гібридів надранніх термінів дозрівання. Вже через 50-60 днів після посадки ви можете сміливо збирати урожай. Цей термін можна помітно скоротити (майже до 40 днів), якщо ви правильно зберігаєте насіннєві бульби в сухому прохолодному місці, а вегетативний період росту рослини відбувається при сприятливих погодних умовах — теплом, сонячному літі з регулярними, не затяжними дощами.

Для фермера найсприятливішою вважається температура повітря в межах 15-20 °c; також важлива хороша зволоженість грунту. Завдяки цьому сорт пристосований до вирощування практично в будь-якому регіоні росії і багатьох країн снд з кліматом від помірного до різко континентального. Звичайно, в південних областях картопля фермер дозріває швидше і дає більш високі врожаї.

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Картопля фермер відмінно росте майже у всіх регіонах росії

Сорт фермер так і не був внесений до держреєстру рф. Він є результатом народної селекції-тривалого штучного відбору.

Розглянутий сорт добре показав себе при вирощуванні як на приватних городах, так і в фермерських господарствах в промислових масштабах. Ще одна його перевага-стійкість до виродження. Насіннєві бульби можна брати з попереднього врожаю протягом 5-6 років, не оновлюючи.

Якісні характеристики

У картоплі фермер прямостоячий кущ середнього розміру, його гілки не розлогі. Яскраво-зелене листя має чітко промальовані жилки і слабо хвилясті краї. Великі білі квітки зібрані в компактний віночок. Бадилля зберігає свою соковитість разом з квітками дуже довго, аж до 90 днів з моменту появи сходів.

Врожайність оцінюється, як висока: кожен гектар дасть від 200 центнерів добірних бульб з високими смаковими характеристиками. Коренеплоди мають овально-подовжену форму, вони переважно великі, з мінімальною кількістю нетоварної дрібниці. На одному кущі може утворитися від 10 до 15 картоплин вагою 90-110 г.

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Кожен кущ картоплі фермер дає до 15 великих бульб

Шкірка бульби світло-жовта, гладка і тонка, забарвлення рівномірний. Очки дрібні, неглибокі, наближені до поверхні. М’якоть блідо-жовтого кольору містить всього 12% крохмалю і велику кількість корисних речовин: білка, амінокислот, клітковини. Бульби не розсипаються при варінні, м’якоть зберігає форму в смаженому вигляді, тому картопля фермер відмінно підходить для будь-яких страв, навіть напівфабрикатів, наприклад, заморожених скибочок-фрі.

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Блідо-жовта м’якоть картоплі фермер містить мало крохмалю, тому не розсипається при термічній обробці

Сорту фермер не страшні захворювання, характерні для більшості пасльонових. Він стійкий до:

  • золотистій цистоутворюючій нематоді;
  • картопляному раку;
  • грибкам;
  • вірусам.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Довге перебування в грунті після повного дозрівання може привести до утворення фітофторозу, тому рекомендується не відкладати збір врожаю. З метою профілактики рекомендується перед посадкою полити грунт фунгіцидами і протравити посівний матеріал.

Бульби картоплі фермер відрізняються високою лежкістю, хоча сорт і відноситься до ранньостиглих. Кілька місяців вони не втрачають товарного вигляду, не зморщуються і не проростають, якщо зберігати їх при температурі +2…+5 °c в темному, добре провітрюваному приміщенні.

Вирощування картоплі з насіння

Розмноження картоплі насінням дещо складніше, ніж традиційна посадка бульб минулого врожаю, але воно теж можливо. Його особливість в тому, що урожай першого року буде відносно невеликим, зате вже на другий рік він стане стабільно високим.

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Картопля фермер успішно вирощують і з насіння

Вирощуючи картоплю з насіння, ви зіткнетеся з певними труднощами.

  1. у розсади картоплі слабка коренева система, їй складно проростати крізь грунт. Тому потрібно забезпечити дуже м’який, легкий грунт з високою повітропровідністю. Можна використовувати магазинний грунт для розсади або проводити вирощування на вологих тирсі.
  2. оскільки сходи картоплі дрібні, тонкі і тендітні, їм необхідно хороше освітлення. Воно повинно бути достатнім, щоб паростки зміцнилися і почали рости. Врахуйте, що при віддаленому джерелі освітлення розсада може сильно витягнутися і ослабнути. Також слід дуже акуратно проводити пікіровку і пересадку, щоб не пошкодити паростки і їх коріння.
  3. на початку росту картопляна розсада сприйнятлива до захворювання «чорна ніжка». Щоб уникнути зараження, проведіть профілактичні заходи, обробивши паростки і грунт чорними дріжджами або триходерміном.

Підготовка насіння

  1. перед тим, як приступити до посіву, насіння слід замочити, щоб пророщування пройшло швидше. Рекомендується робити це одночасно з загартовуванням. Розсипте насіння по блюдцю і залийте невеликою кількістю води. Днем тримайте блюдце при кімнатній температурі, а на ніч прибирайте в холодильник. Ці заходи потрібно проводити протягом 2 діб.
  2. злийте воду, а насіння розкладіть на шматочку бавовняної тканини і приберіть в тепле місце. Не варто використовувати для цих цілей марлю: у неї великі осередки, і тонкі корінці, пророслі з дрібних насіння, заплутаються в них і порвуться.
    Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

    Перед посадкою насіння картоплі потрібно замочити і проростити

  3. коли насіння проросте, висівайте їх в ємність з грунтом для розсади наступним чином: рівномірно розташуйте їх по поверхні і злегка присипте піском. Крізь щільний шар грунту слабкі паростки можуть не пробитися.
  4. полийте ємність з висадженими насінням і зробіть над нею парник, накривши склом або поліетиленовою плівкою. Поставте в тепле місце з рівномірним освітленням. Не допускайте пересихання грунту, регулярно зволожуйте її, але не рясно, щоб ніжні корінці не почали загнивати. Кожен день піднімайте плівку на 15 хвилин для провітрювання розсади.
  5. сходи можуть з’явитися через 3 дні, а іноді їх доводиться чекати до 2 тижнів. Тримайте ємність з насінням весь цей час в теплому місці без протягів. Пам’ятайте, що підвіконня — не найкращий час для молодої розсади: на вулиці в цей період ще холодно, і від стекол йде стиле повітря, погано позначається на зростанні сходів.
    Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

    Сходи можуть з’явитися як через 3 дні, так і через 2 тижні

Пікірування розсади

Паростки готові до пікіровки і пересадки з того моменту, коли на них з’являються по 2 справжніх листочка. Для картоплі сорту фермер процес пікіровки можна пропустити і відразу розсаджувати кущики по різних горщиках. У денцях ємностей обов’язково виконайте дренажні отвори.

При пересаджуванні сіянців акуратно полийте їх розчином фітоспорін по краю ємності, так, щоб рідина не потрапила на паростки (це може привести до захворювання чорною ніжкою).

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Поливайте розсаду так, щоб вода не потрапляла на листя, а грунт був завжди трохи зволоженою

Земля в горщиках повинна бути завжди трохи вологою, але не мокрою. Так розсада буде рости і вкорінюватися до пересадки у відкритий грунт.

Посадка у відкритий грунт

Коли закінчиться загроза заморозків (зазвичай це відбувається ближче до кінця травня), висаджуйте розсаду на постійну грядку. До цього часу на кожному паростку вже утворюється по 4-5 дорослих листків, і коренева система стане досить розвиненою. Якщо у вашому регіоні в цей період ще трапляються різкі похолодання, грядку з картоплею можна вкрити плівкою, створивши над нею парник.

  1. викопайте лунки глибиною близько 10 см.дотримуйтесь відстань між ними в залежності від бажаного результату: для великої кількості бульб середнього розміру буде достатньо 20 см, а для зростання великих бульб знадобиться 50-70 см.
  2. внесіть в кожну лунку перегній і влийте велику кількість води. Висаджуючи розсаду, поглиблюйте її так, щоб над грунтом залишилися 3 листочка.
  3. якщо на вашій ділянці важка глинистий грунт, її потрібно полегшити, змішавши з тирсою, піском або перегноєм в співвідношенні 1:1. Це необхідно для хорошого вкорінення куща і його правильного розвитку.

Картопля, вирощена з насіння, не вимагає особливого догляду. Заходи стандартні: вчасно прополювати посадки, ретельно розпушуючи грунт, і підгортають 2-3 рази в сезон.

Особливу увагу приділіть боротьбі з колорадським жуком. Досвід показує, що він поїдає рослини, посаджені розсадою, в першу чергу. За літо доведеться провести обробку картоплі проти жука 5-6 разів.

Картопля сорту фермер на вашій присадибній ділянці

Колорадський жук становить велику небезпеку для картоплі, вирощеної з насіння

Огірки-теплична реальність

&1&

За останні двадцять з невеликим років ми звикли до постійної наявності свіжих овочів в магазинах і супермаркетах. І все ж свої огірочки краще: і на смак краще, і переживати не треба з приводу нітратів, і, безумовно, завжди першої свіжості. Можливість мати власну теплицю, упорядкувати її, дозволяє вирощувати овочі: зелень, помідори, огірки, круглий рік. Спробуємо зрозуміти, які теплиці найкраще підходять для цієї мети? насіння огірків яких сортів краще садити в теплицях?

Зміст

  • Які бувають теплиці
  • Які сорти садити в тепличних умовах

      • Вимоги сортів до освітленості
      • Сезонність
      • Типи розгалуження
      • Терміни дозрівання
      • Призначення
  • Найбільш ранні сорти огірків для парників
  • Кущові огірки
  • Довгоплідні сорти
  • Голландські огірки
  • Вирощування овочів взимку

Які бувають теплиці

Давайте відразу визначимося, що маємо на увазі під теплицями? теплиця — це споруда захищеного грунту, що дозволяє штучно створити сприятливий мікроклімат для цілорічного вирощування сільськогосподарських рослин. Розрізняють теплиці зимові та весняні, якими, однак, користуються від весни до глибокої осені. Зимові теплиці-опалювальні, ними можна користуватися цілий рік. Існують теплиці зі скла, плівкові і полікарбонатні. Перевага останніх в більшій міцності, в порівнянні з плівковими теплицями, в гнучкості і легкості, якщо порівнювати зі скляними теплицями, і при цьому полікарбонатні теплиці прості в збірці, забезпечують чудову теплоізоляцію і вентиляцію при необхідності.

&1&

Теплиця підтримує мікроклімат і захищає рослини від стресів

Які сорти садити в тепличних умовах

Можливість вирощувати свої улюблені овочі круглий рік надихає, але потрібно пам’ятати, що в штучних умовах рослини часто позбавляються впливу природних запилювачів — бджіл. Це призводить до зменшення врожаю. З урахуванням цих особливостей селекціонери давно вже вивели сорти, які не потребують запиленні комахами, — партенокарпічні сорти з жіночим або переважно жіночим типом цвітіння.

Вимоги сортів до освітленості

При використанні теплиць для отримання цілорічного врожаю необхідно враховувати, що тривалість світлового дня протягом року різна. Взимку, в умовах укороченого світлового дня, переважно вирощувати тіньовитривалі гібриди. До їх числа відносяться сорти: манул f1, естафета f1, марафон f1, тсха 442 f1, ладога f1, північне сяйво f1, олімпіада f1. Одним з кращих серед тіньовитривалих гібридів у городників вважається атлет f1. Він настільки невибагливий до світла, що його вирощують навіть в міських умовах на підвіконні або заскленому балконі.

Сезонність

Після того як ми вирішили обзавестися теплицею і радувати себе і близьких зеленими ароматними огірочками, починаємо планувати посадки, ставлячи собі питання рівня знавців: «що? де? коли?». «що?»- огірки, » де?«- в теплиці, а » коли?» — це питання, що вимагає ретельного опрацювання. По сезонності розрізняють три типи овочів: зимово-весняний, весняно-літній і літньо-осінній. Гібриди різної сезонності відрізняються по стійкості до хвороб, врожайності і вимогливості до освітленості, тому при посадці різних сортів бажано враховувати їх сезонність. Оскільки зимово-весняні овочі не дуже вимогливі до освітлення, швидко дозрівають, врожайні, але не дуже стійкі до хвороб, їх можна посадити в кінці лютого, а отримати урожай в умовах опалювальної теплиці до кінця травня. Ось, наприклад, деякі з зимово-весняних сортів: благовіст 1, московський тепличний f1, естафета f1, манул f1.

Весняно-літні сорти в опалювальні теплиці можна висаджувати в березні при температурі двадцять п’ять градусів, а якщо не опалювати, то в травні. Весняно-літні сорти огірків відрізняє велика резистентність до хвороб, при цьому у них зберігається висока врожайність. Вони представлені смачними салатними сортами зозуля і квітневий.

Гібриди мар’їна роща і анюта відносяться до літньо-осіннім тепличним сортам. Висаджують їх, як правило, в липні, а огірки збирають до листопада.

Типи розгалуження

Огірки за типом розгалуження бувають в’юнкі і гіллясті. В умовах короткого літа і частих заморозків, наприклад, в сибіру, краще садити в’юнкі огірочки, які, як правило, швидко дозрівають і стійкі до знижених температур, це: наречена f1 і огірок закусочний. Гіллясті сорти огірків культивують в умовах середньої смуги росії. В основному це невибагливі, високоврожайні партенокарпіки: буян f1 і чисті ставки f1, тіньовитривалі, з хрусткими плодами. Ці ранньостиглі огірки універсального призначення городники вважають кращими тепличними сортами.

Терміни дозрівання

В роботі досвідченого городника не буває випадковостей. Ми плануємо урожай на етапі підготовки теплиці до посадок, вибираючи сорти за термінами дозрівання. На упаковках насіння вказуються терміни дозрівання плодів: ранні, середні, пізні.

  • ранні та ультраранні сорти (дозрівають протягом 40-45 днів з моменту появи перших сходів);
  • середньостиглі-дозрівають протягом 45-50 днів;
  • пізньостиглі — дозрівають через 50 і більше днів.

Призначення

Серед тепличних огірків більше рослин з плодами салатного призначення або для вживання в свіжому вигляді (атлет, зозуля, фруктовий). Але навіть серед огірків, вирощених в теплицях є гібриди з відмінними засолювальними властивостями, такі, як маша, кураж, адам, букет, пальчик, і універсальні сорти конкурент, чудовий, амур і гінга. Виходячи з наших потреб, підбираємо плоди за призначенням.

У таблиці перераховані параметри деяких сортів огірків, призначених для вирощування в теплицях.

Сортаотношение до освещенностисезонностьтип ветвлениясрок созреванияназначениедлина плодовт/поза т/вз/вв/лл/оплет.вет.рана.пор.поз.сало.зас.ун.к/пс / пд / пкураж f1 + + + — + ++ атлет f1++ + + — ++ + зозуля f1 + + + — + + +наречена f1 + + + + + + буян f1 + ++ — + — + ++ маша f1 + + + — ++ + + улюбленець конфуція f1 + + +-+ + ++

Таблиця-шпаргалка для визначення властивостей гібридів огірків.

Позначення: т/в — тіньовитривалі; з/в — зимово-весняні, в/л — весняно-літні, л/о — літньо-осінні; пліт. — плетистий, вет. — гіллястий; ран. — ранній 45 днів — ср. — середній 45-50 днів, поз. — пізній більше 50 днів; сал. — салатний, зас.- засолювальний, ун. — універсальний; к/п — короткоплідний, с/п — середньоплідний, д/п — довгоплідний.

Подвійні знаки ++ означають особливо виражену властивість, знаки +- — слабку вираженість ознаки.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&