Боремося з попелиць на огірках

106

Попелиця-один з найвідоміших і поширених шкідників овочевих і фруктових рослин. Боротися з нею можна, але починати треба вчасно, і однією обробкою зазвичай не обійтися. Це стосується і попелиці, що оселилася на огірках.

Ознаки попелиці на огірках

З усіх відомих видів попелиць огірки в основному відвідує баштанна, яка, крім динь, кавунів та інших гарбузових, обожнює також бобові і капусту. Це дрібна чорна комаха, не більше 2 мм в довжину, надзвичайно плідна. Оселившись на рослині, попелиця швидко утворює цілі колонії. Зимує на рослинних рештках, але в сильні морози без укриття гине.

Боремося з попелиць на огірках

Найчастіше огірки відвідує баштанна попелиця чорного кольору

Баштанна попелиця може з’явитися вже на початку літа, а в теплицях і навесні, за сезон дає життя майже 20 поколінням. Від личинки до дорослої особини попелиця розвивається приблизно 10 днів. Тому боротьба з нею повинна починатися відразу ж після виявлення перших шкідників, для чого треба систематично оглядати огіркові листя, особливо нижню їх частину.

Тлю розносять по рослинах мурахи, тому особливо уважно треба досліджувати листя при їх наявності в городі. Мурахи харчуються цукристими виділеннями попелиці, за що пасуть її. Тонка плівка таких виділень по характерному блиску може бути виявлена і при видимій відсутності самих комах.

Боремося з попелиць на огірках

Пошкоджені листя і верхівки пагонів при ураженні попелиць скручуються

Уражені попелиць листя деформуються, скручуються і змінюють забарвлення на більш бліду. Незабаром вони засихають, відмирають, рослина слабшає і може загинути. Особливо швидко гинуть молоді рослини. Крім листя, попелиця мешкає і на молодих пагонах, а також на квітках і навіть зав’язях огірків. Проколюючи живі тканини, вона харчується соками рослин.

На пошкоджених листках може оселитися грибок, тобто попелиця є і рознощиком захворювань.

Як боротися з попелиць

З попелиць можна боротися різними методами, але робити це доведеться довго: лише радикальні прийоми здатні вбити її гарантовано і повністю, але вони завдадуть шкоди і городнику. Тому по можливості варто випробувати народні засоби.

Хімічні інсектициди

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Боремося з попелиць на огірках

Хімічні інсектициди дають сильний ефект, вони найбільш ефективні, але токсичні для літаючих комах, та й для людини не є нешкідливими. Деякі з найактивніших препаратів можуть застосовуватися не менше ніж за місяць до збору врожаю, тому ними краще користуватися тільки навесні або на самому початку літа.

Список інсектицидів величезний, серед них є препарати контактної, кишкової дії та ін класифікація заснована на тому, яким чином хімікат діє на шкідника. Найбільшою популярністю користуються такі ефективні препарати, як інта-вир, фуфанон, іскра, конфідор та ін., а також старий добрий карбофос.

Боремося з попелиць на огірках

Інсектициди дуже ефективні, але і не нешкідливі

Біологічні препарати

Біологічні препарати мають як переваги, так і недоліки. Головна перевага-безпека як для людей, так і для теплокровних тварин, а також сонечок та інших корисних комах. Недолік-нетривалість дії. Як правило, через кожні 2-3 тижні обробку доводиться повторювати. Наприклад, при обробці популярним фітовермом попелиця гине через 2 дні, їсти огірки можна через 2-3 дні після обробки.

Боремося з попелиць на огірках

Біопрепарати блокують життєдіяльність шкідників, але не впливають на теплокровних

Ентобактерин діє також швидко, але період очікування для збору врожаю близько 5 діб. Інші приклади-трихопол, ягуар, актофіт. Всі вони зручні в застосуванні, використовувати їх треба строго за інструкцією, але ефективні біологічні засоби тільки в теплу погоду.

Народні методи

На щастя, попелиця боїться і багатьох препаратів, які завжди є під рукою у будь-якої господині, а також трав, що ростуть в городі і на сусідніх луках. Так, деякі з найпростіших розчинів проти попелиці можна приготувати наступним чином (обприскувати відразу після приготування).

  1. 75 г питної соди на відро води.
  2. 1 ст. Ложка оцтової есенції на відро води.
  3. 1 л молока змішати з 5 мл настойки йоду, розбавити водою до 10 л.
  4. 50 мл нашатирного спирту і 25 г будь-якого мила на відро води. Розчин хороший і тим, що нашатирний спирт виконує функцію азотної підгодівлі.

Рослинна сировина і золу треба наполягати або відварювати. Добре відганяють і вбивають тлю такі рецептури:

  1. 400 г тютюнового пилу і 80 г будь-якого мила заливають відром гарячої води, через добу проціджують.
  2. стакан золи і 50 г мила настоюють 3-4 години у відрі води.
  3. 100 г гірчичного порошку розводять у відрі води, настоюють 2 дні, потім додають 50 г мила.

При великій кількості попелиці, можливо, обприскування доведеться повторити кілька разів з періодичністю 5-7 днів. Робити це треба в безвітряну погоду, ввечері, оскільки сонячні промені можуть спровокувати хімічні опіки.