Чим годувати індиків в домашніх умовах

96

Щоб птах залишалася здоровою і добре розвивалася, необхідно надати їй якісний, поживний, різноманітний корм, що включає в себе достатню кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів. Розібратися, чим годувати дорослих індиків і маленьких індичат, варто ще до того, як ви займетеся вирощуванням цієї домашньої птиці. розведення індичок в домашніх умовах вимагає від фермера повної обізнаності про правила годування і утримання птиці. Залежно від мети, яку ви переслідуєте в розведенні, розрізняються породи, способи годування, умови для життя.

Смачне дієтичне м’ясо, всеїдність і швидкий набір ваги – ось основні плюси індиків, завдяки яким розведення великої домашньої птиці стає все більш популярним. Однак це не означає, що можна абсолютно не замислюватися про те, чим годувати птахів.

Зміст

  • Види м’ясних порід

    • Бронзова широкогруда
    • Біла широкогруда
    • Північнокавказька бронзова
  • Вигода розведення
  • Особливості змісту індиків
  • Корми, корисні для індиків
  • Способи відгодівлі м’ясних порід

    • Примусовий спосіб
    • Самоклев
    • Відгодівля дорослих особин
  • Годування маленьких індичат
  • Годування дорослих особин

Види м’ясних порід

породи, що розводяться для продажу м’яса, найбільш затребувані в домашніх господарствах. Вони повинні володіти кількома основними ознаками:

  • масивне м’ясисте тулуб з привабливим для продажу зовнішнім виглядом;
  • великий відсоток запліднення;
  • порівняльна невибагливість у змісті.

пташенята таких порід швидко набирають масу і починають нестися у відносно ранньому віці.

Бронзова широкогруда

найбільш поширена порода – великі птахи з чорно-бурим оперенням, що віддає зелено-бронзовим відливом. Вага дорослих самців б’є рекорди – близько 14,5 кілограмів, у індиків-до 8 кілограмів. Самки починають кладку у віці 10 місяців. За рік 1 особина здатна дати близько 100 яєць. Чим годувати індиків в домашніх умовахпорода відрізняється високою життєздатністю і активністю в ранньому віці, великим відсотком народжуваності.

Біла широкогруда

порода була виведена в другій половині хх століття-вона володіє поліпшеними якостями для розведення. Тулуб овальної форми доповнено розширеною філейної частиною. Перевага породи полягає в можливості вибрати тип (крос) для розведення: великий ( 10-25 кілограмів), середній ( 7-15 кілограмів), малий ( 5-8 кілограмів). Чим годувати індиків в домашніх умовахптах добре адаптується до різних кліматичних умов, невибаглива у догляді. З дев’ятимісячного віку у самок починається кладка яєць — за сезон вони здатні дати до 120 штук.

Північнокавказька бронзова

зовні нагадує бронзову широкогруду, але має більш довгасте тулуб з оперенням на пару тонів світліше. Птах відмінно пристосована до пасовищного типу вигулу і годування. Чим годувати індиків в домашніх умовахсередня вага самок-7 кілограмів, самців-14 кілограмів. З семимісячного віку протягом півроку 1 птах здатна дати близько 80 яєць.

Вигода розведення

індиче м’ясо користується великим попитом на ринку. Воно не таке жирне, як свинина, володіє кращими смаковими якостями в порівнянні з курячим, дозволено у всіх релігіях на відміну від яловичого. початкові фінансові вкладення починають окупатися протягом півроку-приблизно в цей час починається продаж перших великих особин серед молодняку і яєць. А якщо продати в перший рік тільки половину зграї, залишивши частину для формування батьківського кістяка, на наступний рік можна заощадити на покупці пташенят.
Чим годувати індиків в домашніх умовах

Смачне дієтичне м’ясо, всеїдність і швидкий набір ваги-ось основні плюси індиків

Особливості змісту індиків

індики вважаються невибагливими птахами, для успішного розведення яких, однак, необхідно дотримання простих правил. В першу чергу, вони стосуються місць утримання-пташника:

  • розмір приміщення повинен складатися з розрахунку 1 квадратний метр на 2 дорослих особини;
  • приміщення повинно добре провітрюватися природним іабо штучним шляхом. При цьому, протягів бути не повинно;
  • освітлення в пташнику – необов’язкова умова. Досить природного світла з вікон і однієї лампи середньої потужності для роботи в нічний час;
  • дерев’яна підлога бажано встелити сіном, регулярно змінюючи підстилку.

цікавий факт. Індики здатні виживати навіть в екстремальних умовах низьких температур – до -10 за цельсієм їх можна спокійно вигулювати на вулиці. Проте, всередині вольєра в холодну пору краще встановити режим не нижче 5 градусів вище нуля за цельсієм.Чим годувати індиків в домашніх умовахвільний пасовищний вигул дозволить птахам щодня дихати свіжим повітрям, харчуватися соковитою травою і підніжним кормом, тим самим уникаючи безлічі захворювань. Досить захистити невелике поле для вигулу біля пташника з площею не менше 1 квадратного метра на дорослу особину. при якісному збалансованому харчуванні в зручному приміщенні птах не вимагає особливого ходу . Проте, краще обладнати невеликі коритця з піском і золою в межах доступності вихованців, щоб вони могли в них «купатися», чистячи пір’ячко від паразитів і бруду.

Корму, корисні для індиків

  • зернові бобові і злакові корми (особливо овес і гречка) забезпечують до 70% потреби птахів в білку і разом з тим служать джерелом жиру;
  • шроти і макухи багаті незамінними амінокислотами, соєвий шрот за складом амінокислот дуже близький до кормів тваринного походження;
  • м’ясо-кісткове, м’ясне, кров’яне і рибне борошно – цінний білковий корм, багатий кальцієм, фосфором і амінокислотами, необхідними домашньої птиці;
  • з свіжих і сухих зелених кормів індики отримують вуглеводи;
  • хвоя сосни, ялиці і ялини служить джерелом вітаміну с в зимовий час;
  • сіно і солома, як корми багаті клітковиною, покращують перетравлення їжі (маленьким индюшатам в якості джерела клітковини можна давати тільки свіжу, дрібно нарізану зелень);
  • жолуді, горіхи, сало, олія забезпечують необхідну кількість жиру в раціоні птахів і роблять м’ясо індички більш ніжним і соковитим.

Зелені корми, корми, багаті білком тваринного походження, пророщене зерно і дріжджі служать джерелом вітамінів а, в, е, н. Дуже важливо стежити, щоб у індиків не виникало тривалого нестачі цих вітамінів, інакше у дорослих індичок знизиться несучість і якість яєць, а молодняк буде погано рости.

відео про годування і особливості індичат
Позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим годувати індиків в домашніх умовах

З четвертого дня можна починати годувати вологими мішанками на свіжому молоці з додаванням подрібненої зелені. Молочні корми в перші два місяці життя для молодняка дуже важливі, підійде пахта, сир, обрат, кисле молоко. Також в щоденному раціоні індичат обов’язково має бути присутня дрібно нарізана зелень (кульбаба, конюшина, люцерна, подорожник, кропива). Подрібнені пір’я зеленої цибулі рекомендується згодовувати молодняку з метою профілактики кишкових захворювань.

При інтенсивному вирощуванні птахів на м’ясо годування індиків в перші чотири тижні грунтується на повнораціонних комбікормах з вмістом протеїну до 28%. Надалі кількість протеїну в кормі поступово знижують.

Годування дорослих особин

Чим годувати індиків в домашніх умовах

Індикам потрібно більше вітамінів і протеїну, вони схильні до ожиріння при малорухливому способі життя

Чим відрізняється відгодівля індиків від іншої домашньої птиці? їм потрібно більше вітамінів і протеїну, вони схильні до ожиріння при малорухливому способі життя. Все це слід враховувати при розведенні.

Дорослих птахів годують тричі на добу: вечорами дають незбиране зерно у вигляді борошняної суміші, а в інший час годують вологими мішанками з додаванням подрібненої зеленої маси. комбікорм для індиків можна додавати в мішанки або давати як борошняну суміш. Тільки майте на увазі, що сухі суміші слід насипати в окремі годівниці невеликими порціями, підсипаючи в міру поїдання. Вологі мішанки готуйте, максимум, за 20 хвилин до годування, інакше вони закиснуть і стануть непридатні для вживання.

відео про годування індиків

Самці в племінний період вдень їдять неохоче. Щоб їх вага не зменшувався, підгодовуйте їх вечорами сиром, морквою і пророслими зернами, а також введіть в раціон більше бобових, зернових мінеральних, соковитих кормів. Самкам в цей час дають дріжджі, пророщені зерна і корми, багаті вітамінами в для поліпшення інкубаційних якостей яєць. Корисно буде також додати в раціон коренеплоди, трав’яне борошно, червону моркву, комбінований силос.