Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

103

Кущова (або карликова) вишня набула поширення завдяки цікавій перевазі-невеликому зростанню. Один з карликових сортів-малятко. З огляду на ще кілька плюсів сорту, садівники не помиляться з посадкою цієї культури в своєму саду.

Зміст

  • Опис вишні малятко

    • Таблиця: плюси і мінуси сорту
  • Правила посадки дерева

    • Покроковий опис
  • Догляд за рослиною

    • Полив
    • Обрізка
    • Підгодівля

      • Таблиця: графік внесення добрив
    • Підготовка до зими
  • Хвороби і шкідники: таблиця

    • Захворювання і шкідники саратовської малятка на фото
  • Збирання врожаю

    • Відео: як підвищити врожайність вишні
  • Відгуки садівників про вишні сорту малишка

Опис вишні малятко

Новий сорт дюка зобов’язаний народженням роботі фахівців саратовської плодово-ягідної селекційної станції (звідси інша назва сорту: саратовська малятко). «батьки» малятка-дюк (гібрид черешні і вишні) і рання (підвид черешні). Малятко отримав свою назву через невеликого розміру.

Крона дерева при вільній формі росту куляста, среднезагущенная, легко піддається формуванню. Росте швидко,але на висоті 2-2, 5 м зупиняється. Пагони товсті, коричневого кольору, кора світла, гладка. Листя великі, темно-зеленого кольору, з загостреними краями. Плодоносить малятко на букетних гілках.

Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Плоди малятка-блискучі червоні вишеньки

Маса плоду-в середньому 6 г. Ягоди дуже красиві-блискучі, з гладкою шкіркою яскраво-червоного кольору. М’якоть ніжна, соковита, від кісточки відділяється без зусиль. Смак кисло-солодкий.

Таблиця: плюси і мінуси сорту

плюсиминусынебольшой розмір дерева спрощує догляд за ним, а також збір урожаясорту потрібні запилювачі короткі, тому не доходять до рівня грунтових вод і не стикаються з нимиплоди на ніжках сидять не дуже міцно і обсипаються в вітряну погодухороший показник зимостойкостинеприхотливость — може виростати як в північних районах, так і в південних, легко пристосовуючись до різних кліматичних условіямустойчів до такої поширеної хвороби плодово-ягідних культур, як коккомікозвисока урожайностьвишні встигають вже в середині червняплоди смачні і добре транспортіруютсядерево швидко виростає
Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Компактний розмір малятка полегшує обрізку, обприскування, збір врожаю

Правила посадки дерева

Для сорту малятко потрібно вибрати добре освітлену ділянку саду з супіщаної або суглинистой грунтом, що володіє хорошою повітро — і водопроникністю. Відстань до інших дерев або будівель має бути не менше 2,5 м.протяги не на користь вишні, тому варто подбати про захист від вітру.

Садити дитину краще навесні, після сходу снігу, при цьому яму і землю слід підготувати ще восени — перекопати і внести добрива: 15 кг компосту, по 100 г фосфору і калію (в розрахунку на 1 м2).

Для малятка потрібні запилювачі — інші сорти вишень або черешень. З вишневих краще вибрати норд стар, любську, молодіжну, тургеневку, з черешень — дрогану жовту або донеччанку.

Перед покупкою необхідно оглянути коріння саджанця. Вони повинні бути без ознак хвороби і плям, не сухі. Гілочки-добре гнуться, еластичні, також без слідів гнилі і сухих ділянок. Вік вишневого саджанця-2 роки, при цьому довжина коренів-близько 30 см.

Покроковий опис

  1. викопати яму за 2 тижні до посадки або восени. Розміри-діаметр 60 см, глибина 50 см.
  2. увіткнути кілок в центр ями.
  3. сформувати горбок на дні ями.
  4. поставити на горбок саджанець і рівномірно розправити коріння по схилах.
    Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

    Коріння в лунці повинні бути акуратно розправлені

  5. засипати землею і утрамбувати, стежачи, щоб коренева шийка залишилася над поверхнею землі на 5 см.
    Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

    Садити дерева зручно удвох

  6. прив’язати саджанець до опори-колу.
  7. сформувати земляний валик на відстані 30 см від стовбура, полити в лунку, що утворилася, 30 л води.
  8. замульчувати землю під деревом тирсою шаром в 5 см.

Догляд за рослиною

Для отримання високого врожаю необхідно правильно доглядати за деревом і дотримуватися деяких рекомендацій.

Полив

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Хоча сорт вишні малятко посухостійкий, висушування грунту неприпустимо. Якщо норма опадів влітку в межах норми, то поливають вишню нечасто — після цвітіння, під час формування зав’язей плодів, після збору ягід і восени (влагозарядковий полив). Розрахунок — 10-15 відер води для одного дерева. Розпушування і мульчування після поливу допоможуть зберегти вологу в землі на довший термін.

Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Розпушування і мульчування після поливу допоможуть зберегти вологу в землі на більш тривалий термін

Обрізка

Формує обрізка дерева сприяє створенню красивої крони, а санітарна — позбавлення від старих і хворих пагонів, проріджування крони (потрібно пам’ятати, що в занадто густому листі добре розвиваються хвороби, швидко розмножуються шкідники).

Правила обрізки:

  1. у однорічного дерева вкорочують верхню частину основного втечі на третину, стимулюючи таким чином поява нових бічних гілок.
  2. для збільшення врожаю і запобігання хвороб у 2-і 3-річних деревців видаляють 30-35% довжини всіх пагонів, самі нижні гілки зрізають до стовбура. При цьому не можна залишати пеньки, поверхня повинна бути гладкою.

У наступні роки рекомендується проводити санітарну обрізку: видаляти довгі пагони, а також зламані, що ростуть вглиб крони, уражені хворобами або шкідниками.

Всі гілки після обрізки спалюються, а місця зрізів обробляються садовим варом.

Обрізати вишню краще навесні (до початку сокоруху), так як восени можуть несподівано нагрянути холоду, і деревце піде на зимівлю, не встигнувши відновитися.

Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Близько третини довжини пагонів слід видаляти, домагаючись формування красивої крони

Підживлення

Підживлення-важливий захід по догляду за вишнею, що забезпечує здоров’я дерева і хороший урожай.

Таблиця: графік внесення добрив

часколичество удобренійвесной при перекопуванні пристовбурного круга5 кг компост період вегетації10 л коров’яку, 1 кг золи на 50 л водив вересні при перекопке70 г калію, 200 г фосфоракожие 5 років восени при перекопке400 г вапна

Підготовка до зими

Сорт малятко має гарну морозостійкістю, однак це не означає, що заходи з підготовки до зимі в цьому випадку виключені. Перед холодною порою необхідно очистити землю під стовбуром від рослинних залишків, перекопати грунт, провести влагозарядковий полив (з огляду на невелике зростання дерева і поверхневу кореневу систему, досить буде 10-15 відер води). Потім землю біля стовбура замульчувати торфом або перегноєм (шар в 8-10 см). У регіонах з особливо холодними зимами рекомендується укрити штамб мішковиною або ялинником, а при появі снігу підгребти його до стовбура.

Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Для утеплення штамба можна укрити його мішковиною або ялиновими гілками

Хвороби і шкідники: таблиця

хвороби / шкідники як проявляютьсямери профілактикимери боротьбиантракнозна плодах з’являються рожеві горбки.

  1. перекопування пристовбурного кола навесні і восени.
  2. правильна обрізка, що не допускає густої крони.
  3. правильна підгодівля.
  1. знищення уражених частин рослини.
  2. обробка препаратом полірам (перед цвітінням, після нього і через 2 тижні після попередньої обробки).

моніліозна всіх частинах рослини з’являються сірі нарости.

  1. видалення ураженої кори (вирізати, захопивши при цьому здорову тканину).
  2. обробка 3% бордоською рідиною.
  3. обробка препаратом нітрафен.

дірчаста плямистістьна всіх частинах рослини з’являються бурі плями.

  1. обробка 3% бордоською рідиною.
  2. обробка препаратом нітрафен.

вишнева тляпитается соками дерева.обробка препаратами інта-вир, іскра (за інструкцією).вишневий пильщікповреждает листя, личинки виїдають м’якоть листа.обробка препаратами актара, інта-вир, іскра (за інструкцією).довгоносикпошкоджує зав’язі, личинки виїдають ядра ягід.обробка препаратами інта-вир, кінмікс, карбофос (за інструкцією).

Захворювання і шкідники на фото

Особливості догляду за кущовий вишнею маляткопри моніліозі дерево виглядає обпаленимОсобливості догляду за кущовий вишнею маляткоантракноз відчутно знижує урожайОсобливості догляду за кущовий вишнею маляткопри дірчастої плямистості в листі утворюються діркиОсобливості догляду за кущовий вишнею маляткодовгоносик пошкоджує зав’язі плодівОсобливості догляду за кущовий вишнею маляткопильщик відкладає яйця на листкахОсобливості догляду за кущовий вишнею маляткопопелиця харчується соками дерева, послаблюючи його

Збір врожаю

Малятко починає приносити плоди на 3-4 рік після посадки. Дозрівають ягоди в середині червня. Одне доросле дерево здатне віддати за сезон в середньому близько 15 кг плодів.

Збирати вишню потрібно в суху погоду, не на сонці. Щоб довше зберегти ягоди, не варто їх мити, краще просто покласти в пакеті в холодильник. Так урожай збережеться до 10 днів. Малятко має гарну транспортабельністю.

Особливості догляду за кущовий вишнею малятко

Малятко встигає в середині червня

Решта уражається коккомікозом, вимагає підвищеної уваги в цьому плані.

Эппл

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=351&page=248

У мене два дюка — спартанка і маля. Обидві ростуть нормально, не підмерзали. Спартанка вразлапистей, малятко погуще. До цього року квітки були поодинокі. Цього року здивували обидві. Вони процвіли з різницею в півтора тижні. Малятко, мабуть, кимось відмінно запилилася — на відміну від всіх моїх вишень була просто обвішана ягодами. Ягоди — як велика солодка вишня, дозріли дуже рано — в липні. В цілому — дуже сподобалася!

Лена к.

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=107&start=105

У мене на ділянці росте малятко, дуже велика, запилення відмінне, дозріває в один час з черешнею.

Микола

Http://vinograd7.ru/forum/viewtopic.php?f=47&start=50& t=225&view=print