Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

136

Слива-прекрасний фрукт, корисний і смачний. Але не скрізь в росії можна її вирощувати, оскільки ця культура теплолюбна і підходить в основному для південних регіонів. Тому садівникам потрібно бути уважними при виборі сорту, щоб дерево не вимерзало взимку. Для середньої смуги росії хорошим рішенням може стати слива медова біла-урожайна і зимостійка.

Зміст

  • Опис сорту

    • Слива медова біла на відео
  • Переваги та недоліки сорту
  • Посадка

    • Покроковий процес посадки
    • Посадка сливового дерева на відео
  • Догляд за деревом

    • Полив
    • Добриво
    • Обрізка
    • Підготовка до зими
  • Шкідники і хвороби

    • Таблиця: хвороби і методи боротьби з ними

      • Прояв хвороб на фото
    • Таблиця: шкідники сливи і боротьба з ними

      • Шкідники на фото
  • Збирання врожаю
  • Відгуки садівників

Опис сорту

Слива медова біла була отримана українськими селекціонерами в донецькій філії інституту садівництва. В даний час вирощується на україні практично всюди, а також поширена в підмосков’ї і центрально-чорноземному районі.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Наприкінці липня гілки медової буквально всипані яскравими великими сливами

Дерева цього сорту сильнорослі, досягають 7 м висоти. Крони не надто розгалужені, вони відрізняються середньою густотою. Квіткові бруньки закладаються переважно на однорічних пагонах. Цвітіння відбувається в ранні терміни, коли комах-запилювачів ще мало, тому іноді доцільно вдаватися до ручного перенесення пилку. В саду для забезпечення запилення обов’язково повинні бути присутніми інші сорти сливи, такі як угорка донецька рання, ренклод карбишева, угорка рання.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Плоди сливи яскраво-жовті з білим восковим нальотом

Овальні плоди медової білої важать в середньому 30-50 г, у них жовта і прозора шкірка, покрита восковим нальотом. При повній стиглості на сливах проявляється рум’янець оранжевого кольору. Кісточки круглі, середнього розміру. М’якоть щільна, насиченого жовтого кольору і дуже солодка, але не нудотна на смак. Вона має приємний аромат, від кісточки відділяється погано. Містить велику кількість вітаміну р і вважається корисною при гіпертонічній хворобі.

Зливу медова біла на відео

Переваги і недоліки сорту

До переваг сорти медова біла відносяться наступні характеристики:

  • ранні строки дозрівання;
  • висока врожайність (35-40 кг з одного дерева);
  • підвищена посухо — та морозостійкість (до -30ос);
  • відносна швидкоплідність (з 3-5 роки);
  • хороший смак, товарний вигляд і транспортабельність плодів.

Недоліком є великий розмір дерева, якому буде потрібно велика площа в саду.

Посадка

Сливу рекомендують садити навесні (з кінця березня до початку травня) в середній смузі росії і восени (вересень—листопад) – в південних регіонах.

Підберіть для саджанців укрите від вітру і добре прогрівається сонцем місце. Між деревами дотримуйтесь відстань 2-3 м.

За 2-3 тижні до посадки потрібно підготувати яму шириною 80 см і глибиною 40-50 см і заправити її ґрунтом і добривами (1,5–2 відра перегною або 3-4 відра торфу; 0,3–0,4 кг суперфосфату, 50-60 г хлористого калію або 0,35–0,4 кг деревної золи, 20-30 г доломіту). Поживну суміш зсипають на дно і прикривають шаром землі, щоб не обпекти коріння саджанця.

Для посадки вибирайте тільки здоровий посадковий матеріал з неушкодженою кореневою шийкою, цілою блискучою корою, живими нирками, еластичними корінням і гілками.

Покроковий процес посадки

  1. у центрі ями заглибити кол.
  2. розмістіть саджанець на горбку з живильної суміші, розправте корінці. Простежте, щоб коренева шийка не менше ніж на 4-5 см височіла над рівнем грунту.
  3. засинайте яму грунтом, трохи струшуючи деревце, щоб всі порожнечі між корінням заповнилися грунтом.
  4. ущільните грунт ногою, підв’яжіть деревце до кола і полийте 1-2 відрами води.
  5. для збереження вологи в грунті замульчуйте пристовбурні кола торфом або тирсою.

У перші 2-3 роки після посадки, поки коренева система не розрослася, перекопувати землю можна на повну глибину лопати. Для підвищення врожайності сливи (іноді до 50%) корисно застосовувати мульчування соломою або гноєм.

Посадка сливового дерева на відео

Догляд за деревом

Догляд за сливою медова біла передбачає не тільки полив і добриво, але і цілий комплекс заходів з формування та оздоровлення крони. Крім того, потрібно приділити увагу підготовці дерева до зими.

Полив

Сливу медова біла слід поливати 5-6 разів на рік. Перше зволоження грунту проводять відразу після цвітіння, другий раз — через 15-20 днів після появи зав’язей, потім ще раз через 2 тижні, а також при дозріванні плодів і після їх збору. Норма води становить 20-25 л на 1 дерево. Особливу увагу слід звернути на влагозарядковий полив, так як від нього залежить зимостійкість дерева. Проводиться він в кінці жовтня-початку листопада, на 1 дерево необхідно витратити до 80 л води.

Після поливів потрібно розпушувати грунт і мульчувати її гноєм або торфом.

Добриво

Слива дуже чуйна до підгодівлі, тому потрібно регулярне внесення перегною, гною, торфу і мінеральних добрив. Восени разом з органікою потрібно застосовувати калійні і фосфорні добавки. Азотні — в два прийоми: одну частину навесні, а другу — після цвітіння. Для ослаблених дерев корисна додаткова підгодівля розведеним пташиним послідом або гнойової рідиною.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Повне мінеральне добриво-азот, фосфор, калій — вносять на глибину 12-18 см під перекопування або локально в ями глибиною 40-45 см.хороший результат, особливо в південних регіонах, дає укладання добрив в канавку глибиною 45-65 см. При пошкодженні коренів сливи слід збільшити дозу фосфорної підгодівлі, яка сприяє регенерації кореневої системи.

Кожні 5 років бажано проводити вапнування грунту. Для цього додають 0,3 — 0,5 кг вапна або доломіту на 1 м2 пристовбурного кола.

Кількість і склад добрив міняйте в міру зростання дерева:

  1. на другий рік вносять 10-15 кг органіки і 45-50 г селітри на 1 дерево (фосфорно-калійні добрива можна не застосовувати).
  2. для 3-4-річної сливи потрібно 18-20 кг органіки, 70-80 г селітри, 90-100 г суперфосфату і 50 г калійних солей.
  3. від 5-6 років органіки необхідно по 20-30 кг, селітри — 100 г, суперфосфату — 150 г, калійних добрив — 70-80 г.

Дуже добре впливають на сливу позакореневе підживлення такими мікроелементами, як мідь, магній, марганець, цинк. Особливо корисно обприскування листя 0,1 % розчином сірчанокислого цинку (для молодих дерев концентрацію зменшують в 1,5–2 рази).

Обрізка

Для формування міцного скелета дерева в перші 2-3 роки видаляють надмірно загущений і занадто довгий приріст, конкуруючі пагони вирізають на кільце. При необхідності гілкам надають потрібний напрямок, відгинаючи їх.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Від правильної обрізки залежить подальше формування дерева

Крону молодого, але вже плодоносного дерева потрібно регулярно проріджувати, видаляючи або скорочуючи загущающие пагони, зайві розгалуження. У пору повного плодоношення обрізка проводиться для збільшення сили приросту.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Обрізка дозволяє поліпшити провітрюваність і освітленість крони

Для старих дерев з ослабленим ростом потрібно виробляти сильне омолодження на 3-5-річну деревину. Для цього по всій кроні вирізують слабкі, густо розташовані гілочки.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Для слив зі слабким приростом допоможе підвищити врожайність омолоджуюча обрізка

Якщо за зиму зливу частково вимерзла, пошкоджені ділянки слід прибрати. Дерево відновлюється досить швидко.

При поганому догляді сливові дерева, переважно старі, часто вражає камедетечение. Оскільки воно виникає при механічних пошкодженнях, потрібно стежити за збереженням кори і деревини (особливо навесні).

На початку процесу вегетації (квітень—травень) слід проводити розчищення і лікування ран. Дупла рекомендують пломбувати цементом, робити це треба в сухі і теплі дні.

Різновидом обрізки є видалення кореневої порослі. Вирізати її потрібно біля самої основи не рідше 3-5 разів за літо (інакше послаблюється зростання дерева). Після збирання порослі оголені коріння присипають землею.

При надто великих врожаях може знадобитися нормування (проріджування). Проріджують плоди, коли вони стануть розміром з лісовий горіх, і в них вже сформуються кісточки. При збільшенні слив вдвічі нормування повторюють, залишаючи між ними відстань 5-8 см.

Проріджуючи плоди, не обривайте їх руками — можна пошкодити гілочки. Користуйтеся ножем або секатором.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Завдяки проріджуванню можна отримати більш якісні і великі плоди

Домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Гранату можна допомогти у формуванні квітів і потім плодів, якщо підгодовувати його 2 рази на місяць. Для цього підійде комплексне органомінеральне добриво для кімнатних квітів, яке можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині або засоби, що використовуються для садових дерев. Зверніть увагу на склад. У період інтенсивного нарощування зеленої маси рослина більше потребує азоту, під час цвітіння і визрівання плодів — в фосфорі і калії.

Для кращого розвитку рослини квітникарі рекомендують навесні вносити азотне добриво (наприклад, натрієву селітру), на початку літа (в період цвітіння) — фосфорне (суперфосфат), у другій половині — калійне (калійну сіль).

Добриво розводять за інструкцією. Готовим розчином поливають деревце. Перед підгодівлею (приблизно за півгодини) потрібно добре зволожити грунт в горщику, щоб не обпекти тендітні коріння.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Для підгодівлі граната підійде універсальне органомінеральне добриво для кімнатних рослин

Відео: як доглядати за рослиною

Цвітіння і плодоношення

Цвітіння граната рясне, досить тривале. Квіти всіх відтінків полум’я-помаранчеві, жовтуваті, червоні, червоні.

Вони діляться на чоловічі і жіночі. Перші після цвітіння опадають. Підстава друге помітно потовщено, після цвітіння воно округляється. Рослина самозапилюється, тому допомагати йому в цьому немає сенсу.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Кожна квітка граната «живе» всього кілька днів, але постійно розпускаються нові бутони

Плодоношення починається з 2-3-річного віку (за умови створення оптимального мікроклімату і правильного догляду). Гранати до 7 см в діаметрі визрівають з листопада по січень. Вони не менш корисні, ніж садові, але мають не такий насичений смак.

Якщо деревце вирощують заради цвітіння, то більшу частину плодів видаляють, так як їх дозрівання значно послаблює його і негативно позначається на кількості бутонів. Для ефекту можна залишити 1-2 зав’язі.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Плоди кімнатного граната дозрівають з листопада по січень

Період спокою-правильна «зимівля»

В кінці осені гранат частково або повністю скидає листя. Це природне явище-рослина готується до зимівлі. Для цього потрібно прохолодне і світле місце без протягів, температура там повинна бути не менше 7ос.

Період спокою закінчується в кінці зими. В кінці лютого горщик з гранатом вносять в тепле приміщення.

Обрізка

Рослина добре переносить обрізку, завдяки їй формується гарний кущик. Також процедура стимулює розгалуження, а отже, утворення більшого числа бутонів і плодів.

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілках

Обрізка стимулює рослину до більш інтенсивного розгалуження, деревце виглядає акуратніше, а квітникар отримує посадковий матеріал

Обрізку гранат можна піддавати 2 рази на рік — на початку березня і після цвітіння. При цьому видаляють тонкі слабкі пагони, а також надмірно витягнуті. Позбавляються від гілок, уражених хворобами, шкідниками, зламаних, висохлих, невдало розташованих (зростаючих вниз і вглиб крони). Потрібно бути дуже обережним, так як всі пагони граната дуже крихкі.

Відео: як обрізати гранат

Шкідники і боротьба з ними

Ніяких екзотичних шкідників кімнатний гранат не має. Найчастіше господареві доводиться відбивати атаки найбільш поширених комах, що харчуються соком рослин.

Таблиця: шкідники, що нападають на кімнатний гранат

шкідникак проявляетсячто делатьтлямаленькое світло-зелене комаха, яке селиться цілими колоніями на нижньому боці листа, обліплює верхівки пагонів і бутони.

  1. обприскати тютюновим настоєм (40 г тютюну на 1 л води, настояти добу, процідити і додати 5 г господарського мила).
  2. обробити препаратом фитоверм, біотлін, інта-вир (за інструкцією).

білокрилкабабочки, що залишають після себе липкий наліт, який стає живильним середовищем для сажистого гриба. Через це поверхня листа стає білою, а з часом темніє.

  1. зібрати вручну або пилососом видимих метеликів.
  2. обприскати цибульним розчином (20 г лушпиння залити 1 л води, настояти 5 днів, процідити).
  3. обробити препаратом актара, моспілан, танрек (за інструкцією).

щитівкамаленькі темні бляшки на листках.

  1. зібрати шкідників вручну. Вони відокремлюються від рослини насилу, тому можна змастити панцири гасом, скипидаром, оцтом і почекати 2-3 години.
  2. обробити препаратом фитоверм, фосбецид, метафос (за інструкцією).

павутинний кліщ найдрібніша комаха, насилу помітне неозброєним оком, яке залишає тонку павутину на рослині.

  1. щодня обприскувати рослину, так як павутинні кліщі поширюються в сухому середовищі і не люблять високу вологість.
  2. обробити препаратом агравертин, неорон, омайт (за інструкцією).

Фотогалерея: поширені шкідники кімнатного граната

Слива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілкахпопелиця цілими колоніями селиться на нижньому боці листя, обліплює верхівки пагонів і бутониСлива медова біла: вирощуємо соковитий мед на гілкахщитівки виглядають як темні бляшки настеблях і листках&1&павутинного кліща легко впізнати, але непросто позбутися&1&білокрилка крім того, що харчується соками рослини, є переносником небезпечного захворювання-сажистого грибка

Розмноження

Найлегше розмножити рослину вегетативним способом. Пророщування насіння-досить трудомісткий процес, що не гарантує результату. До того ж сортові ознаки селекційних гібридів нащадкам від материнських рослин передаються не завжди.

Живцювання

  1. підготувати живці-верхівки визріли напів-або здеревілих пагонів дорослого граната довжиною близько 10 см з п’ятьма нирками. Посадковий матеріал беруть тільки від абсолютно здорового рослини.
    &1&

    Живці граната зрізаються з дорослих пагонів абсолютно здорових рослин

  2. низ живців обробити (припудрити) стимулятором коренеутворення (наприклад, корневином, цирконом, епін).
  3. підготувати стаканчики з сумішшю торфу і піску (1:1). Помірно зволожити субстрат.
  4. підстава живця заглибити приблизно на 2 см.
  5. накрити скляною банкою, обрізаної пластиковою пляшкою або поліетиленовим пакетом.
    &1&

    Для створення парникового ефекту при відсутності банок і спеціальних скляних ковпаків підійде звичайний поліетиленовий пакет

  6. регулярно провітрювати, поливати, забезпечити постійну температуру близько 25ос.
  7. коріння з’являться через місяць. Зачекайте ще стільки ж, і рослину можна пересадити в грунт, відповідний для дорослих гранатів.
    &1&

    Коріння у живця кімнатного граната при забезпеченні оптимальних умов з’являються через місяць

Пророщування насіння (кісточок)

Для розмноження насінням можна купити їх або витягти з раніше зібраних плодів кімнатного граната. Схожість зберігається протягом півроку, але чим раніше їх висадять, тим краще. Найкращий час-середина весни.

Не можна точно сказати, коли зацвіте гранат, вирощений з насіння, — через рік або пізніше. Можна чекати і 2-3 роки, і 5-6 років. Дуже часто сортові ознаки рослини при вирощуванні з насіння не зберігаються.

  1. дати насінню висохнути, акуратно зчистити з них м’якоть.
  2. потримати їх в розчині біостимулятора (епін, циркон) кілька годин.
    &1&

    Насіннячко граната перед висадкою має бути очищене від м’якоті

  3. підготувати субстрат (торф і пісок в рівних пропорціях), зволожити його. Заповнити грунтом неглибокі контейнери.
  4. заглибити насіння на 0,5 см. Накрити ємність склом або поліетиленовою плівкою.
  5. регулярно обприскувати і провітрювати посадки, прати утворюється конденсат. Замість води можна використовувати слабкий розчин стимулятора коренеутворення (2-3 мл на літр). Необхідно підтримувати температуру 25-27ос, бажаний нижній підігрів.
  6. приблизно через місяць після появи сходів укриття можна прибрати. Привчати до відсутності «теплиці» сіянці потрібно поступово.
    &1&

    При появі сіянців укриття знімають, але не відразу, а поступово, потроху збільшуючи час перебування молодих рослин на відкритому повітрі

  7. коли з’являться два справжніх листа (не плутати їх з сім’ядольними, які виростають першими і мають нетипову форму і більш світлий відтінок), можна пересаджувати в окремі горщики (діаметр 6 см).

З’являються помаранчеві або жовті плями, поступово розростаються і здуваються. При сильному ураженні листя починає опадати.

  1. збір і спалювання опалого листя. Обробка хлорно-кислої міддю (75-80 г на відро води) перед цвітінням.
  2. обприскування 1% бордоською сумішшю після збору врожаю.

камедетечение на гілках і стовбурі видно патьоки смоли (в місцях пошкодження кори, на зрізах), уражені гілки можуть всихати.

  1. стежити за станом кори і деревини, особливо навесні, запобігати механічні пошкодження.
  2. обрізати сильно пошкоджені гілки.
  3. обробляти хворі ділянки 1% розчином мідного купоросу.

плодова гнильна плодах виникають бурі плями, які поступово збільшуються в розмірах. Потім на них утворюються сірі кільця спорових подушечок.

  1. негайно видаляти і ліквідувати уражені плоди.
  2. уникати механічного пошкодження слив.
  3. обприскувати 1% розчином бордоською суміші в період дозрівання плодів.

Прояв хвороб на фото