Як сушити горох на насіння-заготівля посівного матеріалу

39

Закінчився сезон урожаєм і на багатьох бобових культурах залишилися перестиглі плоди. Що ж, сама природа даємо можливість запастися посівним матеріалом для майбутнього року. А ось коли збирати і як сушити горох на насіння, щоб він не пропав за зиму і зберіг хорошу схожість, варто розібратися докладніше.

Терміни і порядок збору

Враховуючи те, що останнім часом практично весь посівний матеріалу коштує чималих грошей, причому, ціна його не завжди виправдана якістю, багато городників вже задумалися про заготівлю власного насіння.

Як сушити горох на насіння-заготівля посівного матеріалу

Готовність стручків визначається появою на його стулках білястого сітчастого нальоту

Як і інший посівний матеріал, горох для посіву рекомендується збирати з найбільш врожайних, здорових кущів. Зберігаючи сортові характеристики материнської рослини, є велика ймовірність, що посадки майбутнього сезону так само порадують вас великою кількістю плодів. Тому плануючи заготовити насіння в домашніх умовах слід заздалегідь, ще в період максимального плодоношення, відзначити найбільш перспективні кущі, обв’язавши їх, наприклад, яскравою стрічкою або позначивши кілочком. Ще раціональніше знайти на них стручки з максимальною кількістю горошин і дочекатися їх повного визрівання. Таким чином, в насіннєвий матеріал потраплять тільки кращі з кращих, в достатній кількості і при тому абсолютно безкоштовно.

Тепер про те, коли варто заготовлювати горох. Готовність стручків визначається появою на його стулках білястого сітчастого нальоту, за які слід повне їх висихання. Якщо у вас немає можливості постійно спостерігати за дозріванням стручків, то можна просто зрізати відібраний кущ і підвісити його вгору корінням під навісом. При цьому всі молоді, ще формуються стручки слід видалити, щоб залишилися життєві сили рослини були спрямовані на дозрівання повноцінних насіння.

відео про збір гороху на насіння
1. Зібрати насіннєвий матеріал в домашніх умовах можна і спочатку плодоношення. Якщо під час вашої відсутності на дачі або через недогляд на ділянці перші стручки зеленого горошку вже перезріли, стали грубими і несмачними-не викидати ж їх, справді? в такому випадку залишається просто дочекатися появи на стулках білястих «павутинок», що свідчать про визрівання плодів. Після цього їх акуратно зрізають ножицями разом з гілочками і пов’язуючи по кілька штук і також відправляють під навіс на дозрівання.

Рада! навіть якщо збираєте ще зелені стручки, в готовності яких ви сумніваєтеся, є велика ймовірність, що вони все-таки «дійдуть» під час сушіння. Головне підвісити їх в нежарке, тінисте, добре провітрюване місце і за 2-3 тижні насіння дозріють і висохнуть.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як сушити горох на насіння-заготівля посівного матеріалу

Слід також сказати про погодні умови. Збір гороху на насіння обов’язково проводять в суху погоду, інакше можна отримувати неякісний посівний матеріал. Справа в тому, що якщо за пару днів до цього були навіть невеликі опади або ранкові тумани, стручки могли насититися вологою, а їх горошини прорости.

Правила і час сушіння

Коли кущ вже остаточно висох, і стулки гороху придбали характерний бурий відтінок, їх можна знімати з сушки для лущення.

Як сушити горох на насіння-заготівля посівного матеріалу

Якісно відібраний і підготовлений посівний матеріал, потрібно ще правильно зберегти

Вибираємо самі повновагі стручки з максимальною кількістю бобів, обрізаємо їх з куща ножицями або обриваємо вручну. Далі злегка натискаючи на стулки, звільняємо горошини. В процесі лущення відразу ж вибраковуючи погані-почорнілі, неправильної форми або пошкоджені шкідниками.

відео про вирощування гороху
1. Далі горошини необхідно остаточно досушити і тепер це краще зробити в домашніх умовах. Для цього його розсипають в один шар на папері або полотняній серветці, розстеленій на столі і залишають приблизно на п’ять-сім днів. За цей час горошини повністю досихають.

Умови зберігання

Якісно відібраний і підготовлений посівний матеріал, потрібно ще правильно зберегти, щоб не втратити його схожість. Зберігати будь-які насіння найкраще в паперових пакетах, коробочках або невеликих полотняних мішечках.

Як сушити горох на насіння-заготівля посівного матеріалу

Зберігати будь-яке насіння найкраще в паперових пакетах