Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

96

Журавлина в цукрі-один з найпопулярніших сортів дрібноплідних томатів російської селекції. Ці помідори відрізняються не тільки відмінними смаковими якостями і універсальністю призначення, але і декоративністю. Компактність рослини дозволяє культивувати його в домашніх умовах, збираючи урожай цілий рік. Журавлина в цукрі стане дуже незвичайною прикрасою балкона, підвіконня, лоджії.

Зміст

  • Опис сорту томатів журавлина в цукрі

    • Переваги та недоліки сорту
  • Вирощування розсади і висадка в грунт

    • Вирощування розсади томатів

      • Відео: висадка насіння томата в грунт
    • Висадка в грунт і підготовка до неї

      • Відео: типові помилки при вирощуванні розсади томатів
    • Поради по догляду за культурою
    • Полив
    • Внесення добрив
    • Інші необхідні процедури
    • Типові для сорту захворювання і боротьба з ними
  • Томати на підвіконні

    • Відео: вирощування томатів на балконі
  • Відгуки садівників

Опис сорту томатів журавлина в цукрі

Томати журавлина в цукрі — досягнення російських селекціонерів. Оригінатором є фірма «аеліта». Сорт включений до державного реєстру рф без обмеження щодо регіону або способу вирощування. Культивувати журавлину в цукрі можна і у відкритому грунті, і в парниках, теплицях, навіть в домашніх умовах, висаджуючи її в ящики і вазони.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Томати журавлина в цукрі-популярний сорт вітчизняної селекції

Сорт відноситься до категорії дрібноплідних. Томати одномірні, масою 12-15 г, у формі майже правильного кулі. Слабо виражена ребристість у самій плодоніжки практично непомітна. Шкірочка типового для помідорів яскраво-червоного кольору.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Плоди журавлини в цукрі одномірні, як ніби калібровані

Журавлина в цукрі-сорт раннього терміну дозрівання. Урожай знімають через 70-75 днів після висадки розсади в грунт. Плоди визрівають дружно, кущі буквально всіяні кистями. Середня врожайність в плівкових укриттях-2,3-2,8 кг з 1 м2.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Журавлина в цукрі, враховуючи компактність рослин, відрізняється непоганою врожайністю

Рослини досить компактні, висотою 0,6-0,8 м.листя невеликі, темно-зеленого кольору, їх не дуже багато. Журавлину в цукрі можна висаджувати навіть між високорослими кущами томатів, щоб заощадити місце в теплиці.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Кущ томатів журавлина в цукрі, буквально всипаний плодами, виглядає дуже привабливо

У смаку чітко відчувається легка кислинка. М’якоть соковита, але щільна, не водяниста. Насіння дрібне, м’яке.

Переваги і недоліки сорту

Сорт журавлина в цукрі один з найпопулярніших у садівників, висаджують дрібноплідні томати. Цим він зобов’язаний наступним безсумнівним перевагам:

  1. загальна невибагливість. Догляд за рослинами під силу навіть початківцю садівникові. Сорт володіє певною «пластичністю», успішно пристосовуючись до не завжди сприятливих кліматичних і погодних умов. Журавлина в цукрі приносить урожай навіть в регіонах, які відносяться до «зони ризикованого землеробства».
  2. детермінантність і штамбовість. Такі особливості сорту істотно спрощують догляд за рослиною, відпадає необхідність у формуванні куща. Його зростання генетично обмежений певною межею. Коли кущ досягає його, на верхівці формується кисть плодів. Далі кущ росте «в ширину», формуючи кисті на найсильніших пасинках. Стебло дуже міцний, товстий, тому рослина часто навіть не потребує підв’язки.
  3. наявність імунітету проти найбільш типових для культури захворювань. Журавлина в цукрі рідко уражається грибками, не страждає від фітофторозу.
  4. декоративність плодів і загальна привабливість рослини. Буквально всипаний яскравими блискучими плодами кущ виглядає дуже ефектно.
  5. смакові якості. Легка кислинка, характерна для журавлини в цукрі, дуже доречна в соусах, підливах, заправці для борщу.
  6. універсальність призначення. Сорт підходить не тільки для вживання в свіжому вигляді, але і для домашнього консервування. Плоди в соліннях і маринадах зберігають форму і яскравий колір, не розповзаються в «кашу», шкірка не лопається.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Томати журавлина в цукрі дуже гарні в домашніх заготовках на зиму

1. З недоліків можна відзначити товстувату, досить жорстку шкірку. Особливо це помітно при вживанні томатів в свіжому вигляді. Також не всім подобається характерний для сорту кислуватий присмак. Деякі садівники скаржаться, що кущі далеко не такі компактні, як заявлено виробником насіння. Найчастіше до 1,5 м вони виростають в теплиці, якщо їм створені ідеальні умови. Але габарити куща компенсуються більш високою врожайністю. Єдиним істотним недоліком, мабуть, є схильність до ураження вірусом мозаїки.

Вирощування розсади і висадка в грунт

Журавлину в цукрі можна висаджувати насінням, відразу у відкритий грунт, але тільки в регіонах з теплим кліматом. На більшій частині території росії практикується вирощування розсади.

Вирощування розсади томатів

Насіння висівають у другій декаді березня. Щоб збільшити схожість, попередньо їх на 12-15 годин замочують в розчині будь-якого біостимулятора. Це може бути як препарат, придбаний в магазині (епін, циркон, корневін, емістім-с), так і натуральний засіб (сік алое). Одночасно проводиться відбраковування-ті насіння, що спливають на поверхню, сміливо можна викидати. Сходів вони точно не дадуть.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Попередня підготовка підвищує схожість насіння томатів

Грунт потрібно легка, пухка, але при цьому поживна. Можна купити універсальний грунт для розсади або для пасльонових, але досвідчені садівники вважають за краще змішувати субстрат самостійно з родючого дерну, перегною і річкового піску в пропорції 2:2:1. Для профілактики захворювань на кожен літр грунту можна додати 10-15 г просіяного деревної золи, товченої крейди, активованого вугілля.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Грунт для вирощування розсади томатів можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині, але досвідчені садівники вважають за краще змішувати субстрат самостійно

Процедура висадки насіння:

  1. неглибокі (7-8 см) контейнери наповнюють продезінфікованим грунтом. Стерилізують його, обробляючи парою, жаром або проморожуючи. Грунт помірно зволожують і розрівнюють.
  2. насіння висаджують в борозенки, заглиблюючи на 2-3 мм.інтервал між ними — 3-4 см. Потім їх присипають тонким шаром торфу або дрібного піску, помірно обприскують водою кімнатної температури з дрібнодисперсного пульверизатора.
  3. ємності закривають склом або затягують прозорою плівкою. До появи сходів їх тримають в темному місці, забезпечивши температуру близько 25–27ºс. Грунт потрібно постійно підтримувати в злегка вологому стані. Щоб не було конденсату, «парник» щодня на 10-15 хвилин знімають для провітрювання.
  4. після появи сходів ємності виставляють на найтепліше і світле місце в квартирі. Підійде, наприклад, підвіконня вікна, що виходить на південь. Також бажано досвечивать розсаду за допомогою спеціальних фітоламп або звичайних люмінесцентних, продовжуючи світловий день.
  5. коли сформуються дві пари справжніх листків, сіянці пікірують, розсаджуючи по індивідуальних горщиках, торф’яним або пластиковим стаканчиках. У процесі дуже важливо не пошкодити коріння. Рослини витягують з ємності за допомогою дерев’яної палички разом з невеликою грудкою землі.
  6. через 3-4 дні після цього їх підгодовують розчином будь-якого універсального добрива для розсади (гумі, паросток, агрікола). Поливають розсаду не рідше, ніж раз на тиждень. Воду ллють не під корінь, а по краях ємності. Вона повинна бути м’якою і підігрітою до 25–28ºс. Температуру повітря можна трохи знизити-вдень вона повинна бути не менше 18ºс, вночі — 15ºс. Коли сформуються ще три справжніх листа, нижні два можна видалити. Це не дасть розсаді надмірно витягнутися.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

До появи сходів ємність з насінням томатів потрібно тримати в темному місці під склом або плівкою

1. У відкритий грунт розсаду томатів зазвичай висаджують, починаючи з середини травня. Це залежить від клімату в регіоні. З моменту висадки насіння має пройти не менше 50 (краще 60) днів. Приблизно за 10-12 днів до цього її можна починати гартувати, ненадовго виносячи на свіже повітря вдень. Температура на вулиці повинна бути не нижче 15ºс, а грунт на момент посадки — прогрітися до 10ºс.

В останньому питанні можна орієнтуватися на надійні народні прикмети — розпускаються листя беріз, квітуча черемха.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

У процесі пікіровки найголовніше — не пошкодити тендітні коріння розсади

Зволікати з висадкою небажано-це негативно впливає на розвиток рослин, гальмуючи їх зростання і знижуючи майбутній урожай. На момент посадки висота розсади не повинна перевищувати 30 см.за тиждень до процедури журавлину в цукрі підгодовують, розводячи в 1 л води 4-5 г простого суперфосфату і 1,5–2 г сульфату калію.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Зволікати з висадкою розсади томатів не можна, це негативно позначається на майбутньому врожаї

«квадрата» і п’яте в центрі. Мінімально допустима відстань між кущами-30 см. Глибина лунки залежить від типу субстрату. У важкому глинистому грунті досить 6-7 см, в легкому піщаному — 10-12 см.на дно висипають кілька щіпок деревної золи і 3-5 г простого суперфосфату.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

При висадці томатів в грунт потрібно дотримуватися схеми посадки

Найкращий час для висадки — вечір не надто спекотного похмурого дня. За 2-3 години до цього потрібно рясно полити розсаду, щоб якомога менше травмувати її коріння. В процесі найголовніше-не залишити на поверхні кореневу шийку. Потрібно заглибити стебло в грунт до перших справжніх листків. Це сприяє формуванню більш потужних додаткових коренів. Ущільнивши землю, рослини рясно поливають (2 л на кущ), мульчують торф’яної крихтою, створюючи шар товщиною близько 1,5-2 см.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Розсаду томатів висаджують, заглиблюючи до перших листків

Надмірно витягнулася розсаду рекомендується висаджувати в горизонтальному положенні. Грунтом засипають не тільки коріння, але і нижні 2/3 стебла, попередньо зрізавши все листя. Потрібно створити шар товщиною 8-10 см. Верхівку рослини розташовують так, щоб вона «дивилася» на південь.

Перші 4-5 днів після висадки журавлину в цукрі поливають щодня. Воду використовують теплу і відстояну. Приблизно через тиждень після процедури потрібно буде розпушити міжряддя на глибину близько 5 см.

При висадці розсади томатів в теплицю попередньо прогрівають грунт, проливаючи його окропом і затягуючи чорною плівкою. В іншому випадку контраст між температурою повітря і грунту сповільнить розвиток коренів. Рослини заглиблюють в грунт не так сильно — на 2-3 см вище кореневої шийки.

Безпосередньо в грунт насіння томатів висаджують в середині квітня, по два в лунку. До появи сходів грядку затягують будь-яким пропускає повітря покривним матеріалом. Через 2-3 тижні після цього відбраковують слабкі сіянці. Їх бажано не висмикувати з грунту, а зрізати гострими ножицями під корінь.

Вибираючи місце для томатів, потрібно обов’язково враховувати, що росло на грядці до цього. Погані попередники для журавлини в цукрі-будь-які пасльонові (картопля, баклажани, перець). Рослини з одного і того ж сімейства уражаються аналогічними хворобами і шкідниками. Томати рекомендується висаджувати після капусти, огірків, кабачків, цибулі.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Баклажани, як і інші пасльонові-погані попередники для томатів

Відео: типові помилки при вирощуванні розсади томатів

Поради по догляду за культурою

Кущ журавлини в цукрі не потребує формування, тому догляд за ним зводиться до поливу, підгодівлі, прополки і розпушування грядки.

Полив

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Як і інші томати, журавлину в цукрі поливають виключно під корінь, в ідеалі — крапельним способом. Вода, що потрапляє на бутони і квітки, провокує їх осипання. Через це плоди зав’язуються і визрівають набагато повільніше. А при вирощуванні в теплиці ще й підвищується вологість повітря — це сприятливе середовище для розвитку хвороботворних грибків. Кращий час для процедури-ранній ранок. При поливі під корінь витрачають по 0,8–1 л на кожен кущик розсади.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

При наявності технічної можливості томати поливають крапельним способом, якщо її немає, воду ллють в кільцеві канавки, сформовані навколо куща

1. До закінчення цвітіння журавлину в цукрі поливають, витрачаючи приблизно по 5 л води на 1 м2. Коли плоди виростуть до розмірів горошини, норму збільшують до 10-12 л/м2. Якщо погода на вулиці не дуже спекотна, досить одного разу в 6-10 днів.

При дуже сухому грунті не варто прагнути компенсувати дефіцит вологи одним рясним поливом. Це може спровокувати масове опадання плодових зав’язей і розтріскування визрівають томатів. Як тільки помідори починають червоніти, полив скорочують до необхідного мінімуму. Надлишок вологи гальмує визрівання плодів.

Раз на місяць воду для поливу можна замінити розчином біостимулятора (байкал-ем, гумат калію), зменшивши концентрацію вдвічі в порівнянні з рекомендованою виробником.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Полив розчином біостимулятора позитивно впливає на імунітет рослини

Внесення добрив

Журавлина в цукрі відноситься до ранньостиглих сортів, тому їй достатньо трьох підгодівлі за сезон. Добрива вносять тільки у вигляді розчину, через 30-40 хвилин після поливу.

  1. перший раз томати підгодовують через 15-20 днів після висадки розсади в грунт. У 10 л води розводять 20-25 г простого суперфосфату і 10-15 г сірчанокислого калію. Якщо грунт бідний, не дуже поживний, додають ще 10 г будь-якого азотовмісного добрива (аміачна селітра, карбамід, сульфат амонію). На кожну рослину витрачають по 1 л розчину.
  2. для другої підгодівлі підійде будь-яке рідке комплексне добриво для томатів (добра сила, гера, здравень, нов-агро, ортон). Приготованим за інструкцією розчином журавлину в цукрі поливають через 5-7 днів після закінчення цвітіння.
    Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

    Томати журавлина в цукрі можна підгодовувати будь-яким комплексним рідким добривом

  3. третя підгодівля має на меті максимально продовжити плодоношення. В цей час томати потребують калію і фосфорі. Сировина для приготування розчину — суперфосфат, сульфат калію, деревна зола.
    Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

    Деревна зола-природне джерело калію і фосфору

Інші необхідні процедури

Середня висота рослин у томатів журавлина в цукрі, як правило, не перевищує 0,8 м, але в теплиці вони іноді витягуються до 1,2–1,5 м.стебло у них потужний і міцний, але для підстраховки рослини можна підв’язати.

Якщо журавлина в цукрі вирощується в теплиці, вона потребує регулярного провітрювання. Вологе сперте повітря-ідеальне середовище для розвитку багатьох хвороботворних мікроорганізмів. У сильну спеку, щоб знизити температуру, скла зсередини обприскують розчином гашеного вапна.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Теплицю, в якій вирощуються томати, обов’язково потрібно провітрювати, враховуючи при цьому, що рослини негативно ставляться до протягів

Грунт в міжряддях в ідеалі потрібно рихлити після кожного поливу, одночасно оновлюючи шар мульчі. Якщо не виходить-хоча б раз в 12-15 днів. Через 10-12 днів після висадки розсаду потрібно підгорнути, попередньо полив її. Другий раз цю процедуру проводять через 18-20 днів. Це стимулює розвиток кореневої системи.

Типові для сорту захворювання і боротьба з ними

Томати журавлина в цукрі мають непоганий імунітет. Вони вкрай рідко уражаються такими небезпечними для культури захворюваннями як фітофтороз і фузаріоз. Зате схильні до мозаїчної хвороби. Це вірусне захворювання, засобів для його лікування на даний момент не існує. Тому особливу увагу потрібно приділяти профілактичним заходам.

Щоб запобігти розвитку більшості грибкових захворювань, досить протягом вегетативного сезону 2-3 рази обприскати журавлину в цукрі розчином будь-якого фунгіциду. Найпоширеніші варіанти-мідний купорос і бордоська рідина, але можна використовувати і більш сучасні препарати (топаз, хорус, купроксат, абіга-пік).

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Бордоська рідина-один з найпоширеніших фунгіцидів, її можна купити або приготувати самостійно

Мозаїчна хвороба небезпечна тим, що порушує природний процес фотосинтезу в тканинах. Через це рослина не отримує достатньо харчування, верхівка куща відмирає, плодові зав’язі припиняють формуватися. Листя покриваються точками блідо-зеленого кольору, поступово перетворюються в плями неправильної форми з чіткими межами. Вони деформуються, скручуються уздовж прожилки. Стебла стають крихкими, легко ламаються. Захворювання проявляється і на плодах — вони покриваються світлими округлими плямами.

Вірус розноситься комахами, в першу чергу, попелиць, може довгий час зберігати життєздатність, зимуючи в рослинних залишках. Для того, щоб він проник в тканини рослини, досить самого незначного механічного пошкодження.

Томати, за якими правильно доглядають, страждають від мозаїчної хвороби набагато рідше. Тому особливу увагу потрібно приділяти підтримці оптимальної для культури температури і вологості. Не менш важливі і регулярні підгодівлі, позитивно впливають на імунітет рослини. Для профілактики насіння перед посадкою можна протравити в розчині строби, аліріна-б, фітоспорін протягом 15-20 хвилин.

Заражені рослини потрібно якомога швидше видалити з грядки і спалити. Грунт на цьому місці дезінфікують, проливаючи 2%-м розчином мідного купоросу, темно-рожевим — перманганату калію або окропом.

Томати на підвіконні

Габарити кущів у томатів сорту журавлина в цукрі такі, що їх цілком можна вирощувати на лоджії або навіть на підвіконні, висаджуючи в вазони, горщики, ящики. Як правило, в домашніх умовах їх висота не перевищує 30-50 см.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Кущі томатів журавлина в цукрі можуть виконувати і декоративну функцію

Чорний крим-урожайний темношкірий томат, який здійснив навколосвітку

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Хто відмовиться від врожайного томата з великими і смачними плодами? навіть ті, хто не любить темнофарбовані помідори, вирішуються на вирощування чорного криму і заносять його в ряди улюбленців. Сорт районований для всіх регіонів росії, однак, на півночі воліє тепличні умови.

Зміст

  • Історія томата чорний крим
  • Опис сорту

    • Відео: огляд томата чорний крим в теплиці, дегустація
  • Вирощування томата чорний крим

    • Відео: про підгодівлі для розсади томатів
  • Відгуки овочівників

Історія томата чорний крим

У цього сорту дуже захоплююча історія. Томату, що з’явився в росії, судилося спочатку прославитися по всьому світу і потім тільки стати популярним у себе на батьківщині. Ще за часів срср, коли крим беззастережно належав російській державі, відвідав той чудовий південний регіон шведський селекціонер на ім’я ларс олов розентром.

Під час своєї подорожі по півострову вчений виявив великий помідор незвичайного кольору, по всій видимості, народної селекції і назвав його чорний крим, а по-англійськи — black krim. До речі, саме під цією назвою насіння томата продаються на міжнародному ринку. Ларс розентром, звичайно, перейнявся до сорту професійним інтересом і відвіз його насіння до себе додому, в європу. Звідти сорт потрапив в америку, а в 1990 році був занесений в каталог одного з найбільших насіннєвих банків сша — seed savers exchange.

У штатах black krim придбав величезну популярність серед любителів і колекціонерів і вже звідти, знаменитим, повернувся в сучасне снд. У російському держреєстрі селекційних досягнень сорт зареєструвала компанія «євро-насіння» в 2015 році. Офіційна назва-кримський чорний. Так старовинний кримський сорт став новинкою в рф.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Збереженням сорту чорний кримський, виробництвом і продажем насіння в росії займається агрофірма «євро-насіння»

Опис сорту

Згідно з інформацією з держреєстру, кримський чорний рекомендований для вирощування у відкритому грунті. Однак це індетермінантний сорт з необмеженим зростанням стебла, тому так і проситься в теплицю, де його буде зручно вести в один стовбур і підв’язувати до шпалери. У відкритому грунті кущ виростає у висоту до 1.5 метрів, в закритому — 2 м і вище. Термін дозрівання — 105-115 днів, у деяких городників перші помідори починають заспівати раніше — через 90 днів після появи сходів.

Кущ чорного криму потужний, через довгих листя виглядає розлогим, вимагає простору на грядці. Уже в рассадном періоді видно велика сила росту: стебло товстий, рослини не витягуються. Приємно спостерігати за розвитком такого томата. Помідори наливаються дуже великі, плескаті, ребристі. У нестиглих плодів є темно-зелена пляма біля плодоніжки, в повній стиглості воно стає майже чорним, а весь томат забарвлюється в бордово-коричневий колір.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Стебла у чорного криму потужні, великі плоди висять на товстих і міцних плодоніжках

Всередині кримського чорного велика м’ясиста серцевина і досить великі насіннєві камери, помідор одночасно і густий, і соковитий. Смак кисло-солодкий з нотками, яких немає у червоних сортів. Пояснюється це наявністю в складі корисної речовини антоціану. В описах з держреєстру і з сайту «євро-насіння» вказується вага одного плоду — 200-235 г, однак, багато городників називають більш вражаючі цифри: не менше 300 г, найбільші по 500 г.офіційний показник врожайності — 5.1 кг/м2, одержуваний овочівниками на практиці — 4-8 кг з куща.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

Призначення великих плодів, звичайно, салатне. Надлишки переробляють в будь-які страви і закуски, для яких потрібні томати часточками. З чорного криму виходить дуже корисний, густий і смачний томатний сік.

Відео: огляд томата чорний крим в теплиці, дегустація

Вирощування томата чорний крим

Для вирощування у відкритому грунті насіння на розсаду сійте 20-30 березня, в теплиці — на 2 тижні раніше. Грунтосуміш можна використовувати покупну універсальну або скласти самим з рівних частин дернової землі і компосту або перегною. Бажано її прогріти до 100 °c (поки не піде пар) на мангалі, печі або пролити окропом.

Журавлина в цукрі: популярний сорт дрібноплідних томатів

При прожарюванні грунту з’являється задушливий запах, такий дезінфекцією краще займатися під відкритим небом

Насіння сійте в остиглий грунт. Для першого поливу в воду додайте фітоспорін, щоб заселити стерильну землю корисними бактеріями. Сходи з’являться швидше, через 3-5 днів, якщо поставите ящик з посівами в тепле місце з температурою близько +27… + 30 °c. Сходи перенесіть на світле вікно, постійно стежте за вологістю грунту, не давайте підсихати навіть верхнього шару, але і не заливайте. Поливна вода повинна бути відстояною, без хлору, і тієї ж температури, в якій ростуть томати.

Коли сходи обзаведуться першою парою справжніх листочків, розсадіть їх за індивідуальними стаканчики об’ємом 200 мл розсада чорного криму росте дуже активно, тому стаканчики через якийсь час виявляться малі. Буде потрібно ще одна пересадка в більш просторі— 0.5–1-літрові. Починайте підгодовувати рослини через тиждень після першої пересадки з періодичністю в 10-14 днів. Найпростіша підживлення — це розчин готової суміші з магазину фертика люкс (1 ст. Л. На 10 л води). Можна підгодовувати органікою: настоями пташиного посліду, коров’яку, кропиви, але врахуйте, що у цих добрив стійкий смердючий запах. У квартирі і навіть на балконі краще ними не користуватися.

Відео: про підгодівлі для розсади томатів

У відкритий грунт томати висаджуйте, коли закінчаться поворотні заморозки. Тижнів за два до цього моменту починайте привчати розсаду до природних природних умов (сонця, вітру, перепадів температур), тобто проведіть загартування. Схема посадки для чорного криму 60х70 см. У кожну лунку покладіть і перемішайте з грунтом по щіпці нітроамофоски, або по жмені перегною і столовій ложці золи, або спеціальну суміш для томатів з магазину по інструкції.

Відразу ж підв’яжіть рослі томати, не відкладайте цей захід на потім, особливо у відкритому грунті. Навіть якщо рослини самостійно тримаються вертикально, через великий обсяг куща і парусності їх легко може пригнути до землі і навіть зламати вітер або сильний дощ. Для якнайшвидшої адаптації до нових умов і швидкого старту обприскати по листю розчином стимулятора: епін, новосила, енергена. Через тиждень після висадки для профілактики грибкових захворювань обробіть фунгіцидом: хорусом, хомом, незабаром. Повторіть обробку, якщо це зазначено в інструкції.

&1&

Щойно висаджені томати підв’яжіть до опор

Основними заходами в догляді за цим сортом стануть: регулярні підв’язки в міру зростання і пасинкування. Бічні пагони будуть відростати все літо з кожної знову з’явилася пазухи на зростаючому стеблі. Формувати кущ можна в 1-3 стебла, їх кількість залежить від місця і регіону вирощування. Так, в сибіру і відкритому грунті краще вирощувати в одне стебло, хоча в будь-якому кліматі при такому формуванні помідори виростуть крупніше, але на 2-3 стеблах їх буде більше.

В іншому догляд за сортом чорний крим не відрізняється від стандартного. Поливайте, як тільки помітите, що нижнє листя втратили тургор і злегка поникли, підгодовуйте раз в два тижні комплексними добривами для томатів (червоний велетень, чистий лист, агрікола). Органіку, багату азотом, з моменту вступу в цвітіння і плодоношення краще виключити, томатам в цей період більше потрібні калій, фосфор і мікроелементи. У період масового цвітіння обробіть препаратами для зав’язі: борною кислотою, бутоном, зав’яззю.

У чорного криму велике листя, затінюють плодові кисті. На початку дозрівання помідорів видаляйте ті, що ростуть нижче достигає кисті, а зростаючі вище укорочуйте, щоб вони не закривали плоди від сонця. У південних регіонах і захищеному грунті урожай зріє на кущах, але для укрупнення плодів збирайте нижні, вже налилися, в бланжевой стиглості. Вони добре дозрівають в приміщенні, не втрачаючи чудового смаку.

Відгуки овочівників

Чорний крим «(black krim)-садила в минулому році, дуже хороший, середнього розміру, ліло-коричневий.

Irina

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t2145.html

Сорт «чорний крим». Дуже смачний, великий, урожайний. На жаль, клімат наш йому не підійшов але я хочу зауважити, що всі помідори вирощую в ог. Напевно, в теплиці той же чорний крим показав себе краще

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t2145.html

В повному захваті від цього сорту!!! дуже врожайний, помідори були різного розміру, причому перші були зовсім невеликі, грамів по сто-сто п’ятдесят. Потім в середньому близько трьохсот грамів. Дуже смачний, на тверду п’ятірку :). Висотою був близько двох метрів, дуже потужний кущ, велике листя. Вела в два стебла. Єдиним недоліком виявилася низька опірність кладоспоріозу, здався в числі перших. Постійно обривала хворі листя, протримався до середини вересня. Обов’язково буду садити ще, і побільше!!!

Дона70

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=552.20

У мене «black krim» був близько 2 метрів, з нормальним листом, кущ потужний, можна вирощувати в 2-3 стебла. Помідорів менше 300 гр не було. Урожайність дуже хороша, помідори солодкі, соковиті.

777

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=552.20