Підлога з фанери на балконі своїми руками. Гідроізоляція бетонної основи

44

Підлога з фанери на балконі своїми руками. Гідроізоляція бетонної основи

Гідроізоляція — це дуже важливий момент в влаштуванні підлог на балконі. Від того, наскільки ретельно буде проведено цей процес, буде залежати, чи проникне волога в утеплювальні шари. Якщо подібне станеться, то в товщі утеплювача і на дерев’яних елементах можуть з’явитися грибок і гниль, які не тільки здатні пошкодити конструкцію, але і принести на балкон неприємний запах, а він згодом обов’язково стане проникати і в квартиру.

  • для гідроізоляції цього приміщення квартири можна використовувати кілька видів матеріалів. Так, це може бути всім знайомий руберойд або його сучасний аналог — ізопласт .

Гідроізоляція підлоги рулонними матеріалами

Рулонний гідроізолятор укладається на спеціальну мастику. Його обов’язково піднімають на стіни на висоту до 20 сантиметрів. Листи руберойду укладають внахлест на 10-15 сантиметрів, заздалегідь промазавши цю ділянку мастикою. В результаті має створитися абсолютно герметичне простір для влаштування підлоги, тому найкраще матеріал укладати в два шари. Промазавши перший, вже покладений шар руберойду мастикою, на нього укладають другий, змінюючи напрямок листів на перпендикулярний. Особливу увагу потрібно приділити стиках стіни і підлоги і «глухим» кутах.

Фанера

Іноді, при наявності відповідного обладнання, можна нанести рулонний матеріал і «гарячим» способом, наплавляючи його за допомогою газового пальника або будівельного фена.

  • крім рулонних ізоляційних матеріалів, застосовуються різного виду рідкі і сметаноподібні склади, які наносяться на поверхні за допомогою широкої кисті і валика в кілька шарів . Але, потрібно відзначити, що для нанесення таких обмазувальних гідроізоляторів потрібно мати рівні поверхні і ідеально закладені стики.

Гідроізоляція підлоги обмазкою спеціальними складами

  • крім цих матеріалів, використовують для гідроізоляційних цілей епоксидні компонентні склади, а також рідке скло або інші силікатні або літіумні просочення. Вони наносяться на підготовлену поверхню в кілька шарів , після повного застигання кожного.

Перший шар утеплювача і розмітка

  • так як балкон — це найчастіше холодне приміщення, яке не має опалення, його рекомендовано утеплити по максимуму. Тому на гідроізоляцію підлоги і стіни найкраще спочатку закріпити тонкий фольгований пінополіетилен, який допоможе зберегти тепло всередині приміщення і не дозволить теплу витрачатися на непотрібний прогрів будівельних конструкцій.

Приміщення балкона, покрите фольгованим піноізолом

Його розстеляють по по лу із заходом матеріалу на нижню частину стіни, або навіть , в умовах тісноти балкона, прокладка матеріалу на стіни і підлогу проводиться одним цілим листом. Якщо використовується кілька окремих листів, їх укладають з невеликим нахлестом і скріплюють спеціальним скотчем.

Коли цей етап роботи буде завершено , можна переходити до розмітки підлоги, яка буде потрібно для правильного укладання лаг.

  • лаги зазвичай укладаються уздовж балконної підлоги, тому і розмітку потрібно проводити відповідно. Щоб лінії були ідеально рівні, їх найкраще відбити, використовуючи пофарбовану синькою мотузку .

Якщо балкон вузький, досить трьох покладених рядів, якщо ж більш широкий, то доведеться закріпити чотири ряди. Вони повинні знаходитися на відстані один від одного в 40 – 60 сантиметрів. Крайні ряди лаг розташовують на відстані 5 см від стін, так як уздовж стін по всьому периметру балкона укладаються смужки утеплювача.

Як дешево зробити підлогу на балконі. Підлогова дошка

У радянські часи в заскленому балконі приблизно в 60 випадках з 100 підлога була з дерева. Обшити стіни вагонкою, а на бетонну основу постелити стругані соснові дошки вважалося престижним варіантом обробки. Зберіг актуальність такий вид підлогового покриття і в даний час.

Пов’язано це з тим, що з’явилися можливості поліпшити багато експлуатаційні характеристики деревини, а також змінити її декоративні властивості. В результаті стереотип, що дерев’яна підлога в сучасному житлі виглядає занадто бідно (дешево), зруйнувався.

Серед плюсів такого виду статі потрібно відзначити:

  • довговічність-правильна підготовка дошки до укладання на лаги або обрешітку дозволяє навіть на відкритому балконі при належному догляді досягти терміну служби в 20-25 років;
  • вологостійкість-парадоксально, але на відкритому повітрі дощ і сніг не сильно шкодять дошкам. У вологих умовах вони трохи розбухнуть, в суху погоду висохнуть. Єдина неприємність-між ними будуть невеликі щілини. Небезпеки, що мостини покрутить, немає — вони короткі. Веде і вигинає зазвичай довгі дошки;
  • теплу тактильно поверхню-приємно ходити босоніж;
  • екологічну чистоту-матеріал не відноситься до гіпоалергенних;
  • можливість легко відновити поверхню циклюванням;
  • стійкість проти гнилі і цвілі, завдяки просочення антисептиками і водостійкими складами;
  • відсутність реакції на сильні морози — дошки не промерзають;
  • можливість надавати поверхні незвичайні декоративні властивості з допомогою:
  1. штучного старіння;
  2. випалу монтажним феном або паяльною лампою;
  3. нанесення напівпрозорих просочень на водній основі і т. Д.
  • затишну атмосферу в приміщенні з запахами натурального дерева.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, вологопоглинаючими властивостями і т. Д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися в даній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра і ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлога буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.