Томат лялька f1-красивий і простий, як іграшка

12

Томат лялька створений на догоду зайнятим городникам, які при мінімальних зусиллях хочуть отримати хороший урожай. На невисокому кущі виростає багато практично однакових за формою і розміром помідорів, причому великих. Незаперечною перевагою гібрида є висока врожайність при ранньому терміні дозрівання. А про смак його плодів сперечаються, всупереч приказці.

Історія томата лялька f1

У держреєстрі селекційних досягнень томат лялька з’явився в 2006 році, але вирощувати його на городах почали раніше. Є відгуки про цей гібрид, залишені в 2004. Оригінатором сорту є фірма»седек». Цікаво, що з ляльки f1 почалася серія томатів зі схожою назвою. Так, в 2010 р.була зареєстрована лялька маша, а через рік — лялька даша. Всі вони ростуть невисоким кущем, дають великі рожеві помідори, але відрізняються термінами дозрівання, призначенням, вагою і смаком плодів.

Томат лялька виведений для вирощування у відкритому грунті, районований для волго-вятського регіону. Саме там гібрид буде максимально врожайним. Однак районованість для інших кліматичних зон ніколи не зупиняла росіян. Насіння томата лялька f1 продають по всій країні, помідори вирощують і діляться враженнями овочівники з усіх куточків рф і ближнього зарубіжжя.

Опис гібрида

Лялька — детермінантний томат, тобто стебло має обмежений ріст, увінчавшись пензлем з квітами, вершкуется і не має продовження. Подальший розвиток йде за рахунок пасинків. Висота куща-50-80 см в залежності від якості літа і місця вирощування. Хоч гібрид і створений для відкритого грунту, його розсаду висаджують і в теплицях. Там кущі виростають вище, потужніше і врожайніше.

Томат лялька f1-красивий і простий, як іграшка

Кущ у ляльки невисокий, компактний

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат лялька f1-красивий і простий, як іграшка

Перші плоди дозрівають через 85-95 днів. Незрілі помідори мають характерне темно-зелена пляма біля плодоніжки, дозріваючи, фарбуються в яскраво-рожевий, майже червоний колір. Вага кожного-71-190 г. Оригінатор заявляє більш значні показники — 150-200 г, а при гарному догляді-400 г! на одному кущі можуть одночасно дозрівати кілька плодів. Всі вони приблизно однакові за розміром, вихід товарної продукції досягає 100%! це означає: всі мають гарний зовнішній вигляд, придатні для продажу. Про смак в держреєстрі написано скромно:»хороший». Городники відгукуються по-різному:» тверді, як взимку в магазині«;» зі справжнім помідорним смаком — кисло-солодким«,»жорстка шкірка».

Врожайність томатів лялька f1 — 263-632 ц/га. За цим показником гібрид перевершує стандартні для категорії ранніх і детермінантних сортів сибірський скоростиглий і білий налив на 27-162 ц/га. На особистій ділянці врожайність з квадратного метра становить 8 кг.

Відео: огляд томатів лялька і жигало

Особливості вирощування

Томати лялька вирощують через розсаду. Насіння сійте за 50-60 днів до дати висадки на постійне місце. Завдяки скоростиглості гібрид при посіві в кінці березня-початку квітня встигає віддати більшу частину врожаю в липні-початку серпня, до того, як кущі почне вражати фітофтороз. У зв’язку з цим можна обійтися без профілактичних заходів: прогріву або протруювання грунту і насіння.

За весь період вирощування розсади досить однієї пікіровки в фазі перших двох справжніх листочків. Через тиждень після пересадки внесіть підгодівлю комплексним добривом для розсади (чистий лист, фертика люкс, агрікола). Перед висадкою у відкритий грунт обов’язкове загартування, тобто поступове привчання рослин до відкритого простору і сонячних променів.

Висаджуйте на грядку за схемою 40х60 см.відразу ж встановіть кілки для підв’язки. На початку росту і цвітіння лялька компактна, але, зав’язавши велику кількість плодів, її кущі почнуть завалюватися на землю. Для наливу великої кількості великих помідорів будуть потрібні поливи двічі на тиждень по 3-4 л під кущ, але тільки в посушливу погоду і в теплиці. Також підвищенням врожайності гібрид буде реагувати на підживлення. Купіть спеціальні добрива для томатів і вносите їх двічі на місяць. Під час масового цвітіння зробіть позакореневе підживлення препаратом: зав’язь, бутон, епін або енерген. При такому догляді лялька вас здивує великою кількістю і розмірами плодів.

Формування кущів дуже просте: потрібно видалити лише пасинки, які відростуть нижче першої квіткової кисті. Залиште тільки самий верхній, розташований під пензлем, він продовжить зростання куща, дасть бічні відгалуження. Якщо ви видалите всі пасинки, помідорів рости буде ні на чому, адже основне стебло може завершуватися вже після першого суцвіття.

Відео: про підв’язку і формуванні низькорослих великоплідних томатів

Збір і призначення врожаю

Лялька f1 першою серед інших сортів і гібридів на вашій ділянці нагодує вас досхочу помідорами. Вони будуть зріти на кущах, що, звичайно, позначиться на смаку. Плоди гарні в свіжих салатах, можна зривати і є на місці, біля грядки. Томати, вроджені не надто великими, підійдуть для цільноплідного консервування. Помідори солідних розмірів переробляють в зимові салати, овочеву ікру, томатну пасту, сік. Можна нарізати часточками і заморозити на зиму або зав’ялити.

Відгуки городників

Ляльку я садила вже роки чотири тому в останній раз, а перший — і не пам’ятаю. Хороший томат, можна ростити як в ог, так і в теплиці. Для мене плюсом були рівні, практично однакові томати по 100 — 150 гр. Смак у мене вийшов звичайний, помідорний з легкою кислинкою. Добре зберігався і придатний для консервації. Чому перестала садити, навіть і не знаю, просто багато інших, більш привабливих для мене томатів з’явилося.

Перепілка

Https://www.forumhouse.ru/threads/178517/page-16

Лялька, як сказати,звичайний гин, нічого надьестественного,ні супер врожаю, смак нормальний помідорний,міцна шкірка,розмірами не вразив. Як на мене, якщо я гіби сажу, вони все в томат йдуть, хоча у мене туди і сортові йдуть,коли вони відрами зріють, куди їх дівати))) але торбей і санрайз сподобалися набагато більше.

Черрі

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t1248-1700.html

В теплиці в два стебла, а у відкритому грунті ні як. У мене в теплиці росли, не формувала. У кистях по 6 штук, всі однакові, рівні. Ви говорите, що томат він і є томат, але ж томати різні на смак. Лялька f1 тверда, на смак ніяка. Бере врожайністю. Я вважаю за краще садити не гібриди. Вони пахнуть помідором, дуже багато сортів солодких, кисло-солодких. Лялька схожа на томат, куплений взимку в супермаркеті, тільки й того що мокрий! це моя думка, у всіх смаки різні, запитали я відповіла.

Олена волкова-морозова

Https://ok.ru/urozhaynay/topic/63693004641562