Фитоверм — для захисту рослин від шкідників

63

Шкідники-проблема не з чуток знайома абсолютній більшості городників. Комахи, якщо з ними не боротися, здатні позбавити садівника більшої частини, а то і всього врожаю. Для їх знищення використовують і народні засоби, і хімікати, і біоактивні препарати. Останні-вдале поєднання ефективності з безпекою для людей, домашніх тварин і природи. До них відноситься і фитоверм.

Зміст

 • Фитоверм: загальний опис препарату, вирішувані проблеми, користь для садівника

  • Відео: особливості та досвід застосування препарату фитоверм
 • Як використовувати фітоверм

  • Відео: приготування розчину фитоверма
  • Відео: фитоверм проти колорадського жука
  • Таблиця: використання фитоверма для захисту від найбільш типових для культур шкідників
  • Відео: обробка фітовермом орхідей
 • Відгуки садівників про застосування препарату

Фитоверм: загальний опис препарату, вирішувані проблеми, користь для садівника

Фитоверм — біоактивний препарат, що допомагає позбутися від шкідливих комах, кліщів і забезпечує профілактику їх появи. Підходить для садових культур і кімнатних рослин.

За способом дії препарат кишково-контактний. Діючий інгредієнт-аверсектин с, похідна метаплазми ґрунтових грибків streptomyces avermitilis. При попаданні в шлунок комах провокує параліч і загибель протягом наступних 12-72 годин. На кліщів препарат діє повільніше, 5-7 діб.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Фитоверм-один з небагатьох універсальних препаратів, ефективних і проти комах-шкідників, і проти рослиноїдних кліщів

У росії фітоверм випускається з 1993 року єдиною організацією (тов нцб «фармбіомед»). Існують його варіанти фитоверм-ке (більш концентроване речовина для боротьби з кліщами) і фитоверм-п (проти нематод). Садівникам-любителям зручніше невелика за обсягом розфасовка-ампули по 2, 4 і 5 мл, флакони по 10-400 мл. Для захисту культур, вирощуваних в промислових масштабах, є каністри по 5 л.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Якщо потрібно набрати необхідний обсяг концентрату фитоверма з великої ємності, зручніше зробити, це проткнув пробку шприцом — так препарат менше контактує з повітрям

Відео: особливості та досвід застосування препарату фитоверм

Препарат-це концентрована емульсія з характерним, але слабким запахом дусту, яка перед використанням розводиться водою. Термін придатності при дотриманні рекомендованих виробником умов (температура 15-30°c, низька вологість, відсутність світла) – 2 роки. Подбайте про недоступність речовини для дітей і домашніх вихованців.

Фитоверм - для захисту рослин від шкідників

Фітоверм ке (концентрована емульсія) рекомендується для боротьби з рослиноїдними кліщами

Фитоверм-препарат iii класу небезпеки (помірно небезпечна речовина). Але це скоріше перестраховка виробника. Проте при роботі з препаратом прийміть заходи, що запобігають потраплянню розчину на шкіру і слизові. Одягніть закритий одяг, взуття, гумові рукавички, окуляри, респіратор, сховайте волосся під головний убір. В процесі обробки заборонено їсти і пити, курити. Якщо препарат потрапив на шкіру, вимийте уражену ділянку з милом, в очі — промийте їх під струменем води, рот прополощіть. Випадково проковтнувши розчин або концентрат, прийміть активоване вугілля або випийте побільше води і викликайте блювоту.

&1&

Працюючи з фітовермом, не нехтуйте засобами індивідуального захисту; препарат визнаний відносно безпечним, але краще перестрахуватися

При дотриманні інструкції ефективність препарату тримається на рівні 90-98%. Виробник рекомендує використовувати фітоверм для захисту від:

 • колорадських жуків;
 • будь кліщів, що харчуються рослинами;
 • метеликів і гусениць білянки і совки;
 • пильщика;
 • листовійок;
 • плодожерок;
 • трипсів;
 • попелиці;
 • борошнистого червця;
 • білокрилки;
 • щитівки.

&1&

Колорадський жук, здатний позбавити садівника більшої частини врожаю картоплі та інших пасльонових-один з шкідників, проти яких ефективний фитоверм

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Основні переваги препарату:

 • екологічна безпека і нешкідливість для здоров’я. Фитоверм без залишку розкладається в грунті за добу. Овочі, фрукти, ягоди з обприсканих рослин можна їсти вже через два дні. При обробці хімікатами доведеться чекати мінімум місяць.
 • універсальність. Засіб підходить для захисту рослин від дуже багатьох шкідників.
 • безпека для оброблюваних рослин. Їх розвиток йде нормальними темпами, без всякого гноблення.
 • можливість використання в спеку. Багато інсектициди хімічного походження при температурі 25°c і більш марні.
 • низька резистентність шкідників. Імунітет до фітоверму у комах розвивається повільно. Бажаний ефект спостерігається протягом 5-6 років. Потім на 1-2 сезони можна перейти на інші препарати для відновлення сприйнятливості. Єдиний виняток-кліщі, які звикають до засобу досить швидко, вже після декількох обробок. Але це стосується і інших акарицидів. При боротьбі з кліщами препарати потрібно постійно міняти.

&1&

Безсумнівна перевага фитоверма-можливість без побоювання вживати власноруч вирощені плоди в їжу вже через кілька днів після обробки

Є і недоліки:

 • необхідність неодноразових обробок (зазвичай вистачає 2-4 разів). Оскільки препарат швидко розкладається, уражаються тільки дорослі особини. Для личинок, лялечок, яєць, які ще не харчуються, він нешкідливий.
 • необхідність використання особливого «прилипача» для кращого контакту розчину з поверхнею рослин. Інакше фитоверм швидко змиється росою, дощем.
 • досить висока вартість в порівнянні з іншими інсектицидами (близько 25 рублів за 4 мл).
 • неможливість одночасного використання багатьох інших препаратів.
 • вплив не тільки на шкідливих комах, але і на корисних (наприклад, на бджіл, що запилюють рослини). Обробки не рекомендується проводити під час цвітіння.

&1&

Фитоверм не діє вибірково: корисні комахи страждають так само, як і шкідливі

При покупці препарату, виробленого за кордоном (letto, plantafol, optiroza), будьте уважні. У молекули аверсектину є дві модифікації молекули. У росії для застосування на особистих садових ділянках схвалений тільки варіант aij. Препарати на базі молекули bij дають більш виражений ефект, але вони набагато токсичніше. В єс їх використовують тільки для обробки кімнатних квітів і неплодоносящих рослин.

&1&

Зарубіжний фитоверм може бути набагато токсичніше російського аналога; уважно вивчіть інструкцію виробника там повинно бути вказано, для обробки яких саме рослин призначена речовина

Як використовувати фитоверм

Для обробки посадок у відкритому грунті вибирають сухий, ясний, безвітряний вечір. Під впливом світла активний інгредієнт швидше розкладається. Поцікавтеся і прогнозом погоди-краще, якщо протягом наступних 8-10 годин не буде опадів. Максимальна ефективність досягається обприскуванням при температурі 25-32°c. Якщо вона опускається до 15-17°c і нижче, засіб практично марно.

&1&

Вибираючи час для обприскування посадок, потрібно врахувати багато факторів, в тому числі, прогноз погоди

Фитоверм розпилюють на рослини і грунт з дрібнодисперсного пульверизатора. Розчин кожен раз готують заново, зберігати його не можна, навіть недовго. Вміст ампули, безперервно помішуючи, виливають в ємність з 1-1,5 л чистої води. Потім цей розчин, теж постійно заважаючи, переливають у велику тару, доводячи обсяг до необхідного. Використовувати його потрібно якомога швидше.

&1&

Для кожної наступної обробки потрібно готувати нову порцію розчину; в розведеному вигляді фитоверм не зберігається

Відео: приготування розчину фитоверма

Щоб розчин фитоверм краще «прилипав» до рослин, попередньо їх обприскують мильною піною. Близько 30 г господарського або зеленого калійного мила натирають на дрібній тертці, збивають у відрі. Ефективність обробки препаратом безпосередньо залежить від ретельності садівника. Рослини обприскують, намагаючись не пропустити жодного листочка.

&1&

Попереднє обприскування рослин мильною піною допомагає продовжити ефект від обробки фітовермом

Препарат сумісний з біостимуляторами, добривами, фунгіцидами та інсектицидами, за винятком тих, що мають лужну реакцію. Перевірити це легко. Змішайте по 10-15 мл кожного розчину. Якщо не утворюється осаду, їх можна використовувати одночасно.

&1&

При обробці фітовермом кімнатних рослин не обмежуйтеся самою квіткою — обприскати грунт, горщик, піддон, навіть ділянку підвіконня, на якому стояла ємність