Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

76

Багато городників, які вирощують помідори, прагнуть урізноманітнити асортимент томатів на своїй ділянці. Одним з екзотичних рослин, наприклад, вважається сорт чорна гроно, забарвлення плодів якого найбільш наближена до чорного кольору.

Поява чорної грона

Цікаво, що чорна гроно з’явилася в результаті селекційної роботи, яка мала незвичайну мету — створення томата, максимально насиченого антоціанами (найбільш активними антиоксидантами, які надають позитивний вплив на людський організм). До речі, саме ці речовини надають помідорам настільки незвичайну забарвлення.

Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

Чорне гроно-помідори, максимально насичені антоціаном, а тому дуже корисні

Для селекції голландські вчені використовували різні сорти культурних помідорів, які схрещували з дикими томатами, що ростуть на галапагосах і в чилі. Тривала ця робота понад півстоліття, але результат виявився навіть вище всіх очікувань. Чорна гроно знайшла безліч шанувальників завдяки екзотичної забарвленням і безсумнівною користь для здоров’я людей.

Характерні риси чорної грона

У багатьох джерелах в мережі описують томат чорна гроно як гібрид f1. Але городники і овочівники, які вирощували ці помідори, повідомляють, що із зібраного насіння виростають томати абсолютно аналогічні батьківським за зовнішніми ознаками, врожайності, смаку і якості плодів.

Чорне гроно можна вирощувати на грядках і в теплиці. Це залежить від клімату місцевості, де культивується томат. Відповідно до умов вирощування варіюється і висота куща, яка може досягати 1,5 м.

Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

Чорне гроно-скоростиглий томат для грядок і теплиць

Томати чорне гроно відносять до ранньостиглих. Технічної зрілості вони досягають за 75-90 днів, що визначається місцем вирощування і погодними умовами.

Прості суцвіття у формі грон утворюються по всьому стеблу. На кожній може зав’язуватися 10 і більше плодів, які дозрівають одночасно, але за рахунок утворення грон зав’язей по всій довжині стебел урожай дозріває поступово.

Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

Томати чорне гроно зав’язують 10 і більше плодів на стеблі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

Помідори сорту чорна гроно круглі, трохи ребристі, покриті тонкою гладкою шкіркою. Її колір у зав’язей зелений. Потім плоди поступово червоніють, а при технічній стиглості набувають колір баклажана. На сонячних місцях забарвлення більш насичена.

Невеликі плоди, що мають вагу від 30 до 70 г, за рахунок великої їх кількості дають з 1 м2 близько 6 кг врожаю. Усередині помідори м’ясисті, тому використовуються як салатні або у вигляді соусів, приправ, консервації цілком.

Смак томатів кислувато-солодкий, з відтінком сливи, який надають йому антоціани.

Зібрані помідори відмінно можна зберегти до нового року.

Більшості хвороб і шкідників пасльонових чорне гроно добре протистоїть.

Оцінка (за 5-бальною шкалою) і аналіз сорту:

 • будова куща (фортеця, наявність пасинків та ін.): 4;
 • краса плоду: 4+;
 • смак / солодкість: 5-;
 • середня кількість плодів в кисті: 12-14;
 • урожайність: 4;
 • середня вага плоду: 43 г;
 • висота куща в ог: 1,2 м;
 • підсумкова оцінка сорту: 4+.

Відео: томат чорне гроно

Ростимо свої чорні грона

Як і більшість сортів помідорів, чорне гроно вирощують через розсаду. Процес цей починають в кінці лютого. Він подібний загальним правилам отримання здорової розсади:

 • знезараження насіння протягом 30 хвилин в легкому розчині марганцівки.
 • посів на глибину близько 1 см в торф’яні горщики, таблетки, паперові стакани, що дозволити уникнути процесу пікіровки рослин і можливого травмування коренів.
 • підтримка до появи сходів температури + 22…+ 24ºс і її зниження на 4–5ºс після появи паростків.
 • організація достатньої освітленості протягом приблизно 12 годин на добу.
 • помірний полив землі, щоб вона не пересихала, і поверхневе її розпушування.
 • підживлення після появи 2 справжніх листків 2 рази на місяць витяжкою з золи. Препарат готують, заливаючи гарячою водою (2 л) 1 повну ст.л. Золи і наполягаючи добу. Така обробка не тільки буде живити рослини, але і захистить їх від чорної ніжки.
 • загартовування томатів на відкритому повітрі за 7-10 днів до посадки в теплицю або на грядку.

На постійне місце розсаду висаджують у віці 60-65 днів. Розміщують не більше 4 рослин на 1 м2. Подальший догляд абсолютно такий же, як і у інших сортів.

Формують кущ чорного грона в 2-3 стебла.

Ця гроно дійсно чорна: найбагатший антоціанами сорт томатів

Схема формування кущів томатів в 1, 2, 3 стебла

Важливий своєчасний збір плодів. Сигналом до нього стане поява біля плодоніжки помаранчевого цятки. Передчасно зняті помідори чорна гроно непогано дозариваются, але втрачають в інтенсивності смаку і запаху.

Відгуки городників про томатах чорна гроно

Садила в цьому році. Вийшов смачний, солодкий.тільки треба дочекатися стиглості-м’якшає. З’їли з куща,живцем.проходячи повз жменю набереш .коли робила сік томатний, кілька плодів потрапили в переробку,так соковижималка щільні шкурки його майже цілком «випльовувала».

Тетяна. Г. Барнаул

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=3518.0

Хочу реабілітувати смак цього томата-він просто сливовий, солодкий, офігенний! тільки йому потрібно сонце! я нині ростила в ог (в горщику), так, врожайність нижче вийшла, зате який смак! але у нас і літо нині було досить сонячним. Висновок-дайте чорної грона тепло і сонце в надлишку і відчує виразно сливовий смак. Коли їла цей томат, підсвідомо язик шукав кісточку сливову

Світлана, десь в передмісті красноярська

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=3518.0

Ріс в теплиці, в 4 стебла, пасинків було не багато. Вага 20-30 г.

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=7749.0

Виробник пише в анотації на пакетику, що це «ранньостиглий індетермінантний гібрид, що дозріває через 75 днів після сходів». Але в той же час пропонує висаджувати розсаду у віці 55-70 днів, коли мине загроза заморозків. Тобто розсада повинна бути вже з плодами, які ось-ось дозріють. Ох, лукавить виробник. Насправді ж я їх збирала в другій половині серпня зовсім незрілими.

Shmelik

Https://irecommend.ru/content/ne-opravdal-ozhidanii-239

Чорна гроно росте дуже повільно. І листя відрізняються від звичайних томатів. У мене всього 3 штуки. Думаю, урожай буде тільки на тому, який посадила перевірити схожість. На індета взагалі не тягне. А опис дуже схоже на indigo rose.

Galinad

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=99.360