Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

112

Якщо ви досі не спостерігали на своїй садовій суниці плям дивного виду, зморщених листя, викривлених пагонів, сірого нальоту і маленьких жучків – вважайте, що вам невимовно пощастило, оскільки шкідники і хвороби садової суниці надзвичайно різноманітні.

Найпоширеніші шкідники суниці садової

Важко уявити, скільки комах і різних вірусних, грибкових, бактеріальних збудників здатні пошкодити рослини на вашій ділянці, зіпсувавши весь урожай ягід.

Боротьба зі шкідниками суниці включає в себе цілий комплекс заходів від обприскування спеціальними препаратами до обробки суничних кущиків в гарячій воді. Звичайно, запорука успіху-використання здорової розсади, тому завжди перед висаджуванням садової суниці уважно дивіться, щоб на кущах не було пошкоджень і ознак захворювань. Та й залишати на грядці заражені рослини теж не слід.

Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

Запорука успіху-використання здорової розсади

Ви можете заздалегідь попередити появу комах-шкідників на полуничних грядках, провівши профілактичне обприскування карбофосом ще до початку цвітіння кущиків. Друга профілактична обробка здійснюється після того, як буде зібрана остання ягода, але не пізніше середини серпня.

відео про вирощування суниці без хвороб і шкідників

Суничний кліщ

Є найпоширенішим і найнебезпечнішим шкідником садової суниці. Крихітні комахи (до 0,2 мм) білого або жовтого кольору, з довгастим овальним тілом, пошкоджують суничні листочки, ще навесні відкладаючи в них яйця і висмоктуючи з листя сік. В результаті діяльності суничного кліща листя стають зморшкуватими, маслянистими, а ягоди – дрібнішими. Сильно уражена садова суниця може загинути повністю.

Щоб суничний кліщ не з’явився на вашій ділянці, спочатку перевіряйте, здорову ви розсаду висаджуєте. Додатково можна прогріти кущики розсади перед посадкою протягом 15 хвилин в гарячій воді, а потім обполоснути в холодній і підсушити в тіні. Перед цвітінням садової суниці в якості профілактики або для знищення кліща застосовується обробка звичайним настоєм з цибулиння. Заражені кущики обробляють сірої колоїдної ранньою весною і» неороном » перед цвітінням суниці. Сильно пошкоджені рослини в серпні видаляють з грядки.

Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

Щоб суничний кліщ не з’явився на вашій ділянці, спочатку перевіряйте, чи здорову ви розсаду висаджуєте

Довгоносик малиново-суничний

Навесні з-під опалого листя і грудочок грунту виходить сірувато-чорний довгоносик, близько 2 мм завдовжки. Він починає вигризати в суничних листках наскрізні діри, а самки довгоносиків відкладають в суничні бутони личинки, які згодом підгризають листя і бутони суниці. Щоб позбутися від малиново-суничного довгоносика, за 5 днів до цвітіння суниці слід її обробити емульсією карбофосу, обприскування повторіть також в кінці серпня. Готуючи суницю до зимівлі, не забудьте знищити всі рослинні залишки і розпушити міжряддя.

Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

Навесні з-під опалого листя і грудочок грунту виходить сірувато-чорний довгоносик, близько 2 мм завдовжки

Руді мурахи, слимаки, багатоніжки, равлики

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

На плантаціях, які розташовані в затінених сирих місцях, ці шкідники суниці зустрічаються досить часто. Щоб уберегти свою суничну плантацію, ще до початку цвітіння обробіть садову суницю метальдегідом (3 г кошти на 1 кв.м.). Обробку повторіть після того, як зберете всі ягоди з грядки. Для боротьби з мурахами ефективніше розсипати засіб в місцях скупчень комах.

Хвороби суниці-профілактика і заходи боротьби

У відкритому грунті найчастіше зустрічаються грибкові хвороби суниці садової через помилки в агротехніці. Вплинути на прояв захворювань можуть наступні помилки :

  • неправильний полив,
  • невдало вибране місце (затінене, занадто вологе),
  • загущенность рослин,
  • «перегодовування » суниці азотними і органічними добривами,
  • відмова від осінньої обрізки листя полуниці.

Сіра гниль

Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

Запобігти появі сірої гнилі допоможе дотримання сівозміни

Про поширення цієї небезпечної хвороби свідчать швидко розростаються коричневі плями на листках з помітним оксамитовим нальотом сірого кольору. Сіра гниль суниці також поширюється на бутони, викликаючи їх відмирання, на плоди і на квітконіжку, в результаті чого може загинути весь суничний кущ.

Запобігти появі сірої гнилі допоможе дотримання сівозміни, своєчасне усунення бур’янів і збір ягід, а також термінове знищення хворих частин суниці, як тільки на них будуть виявлені перші тривожні ознаки. До вегетації суничні посадки рекомендується обприскати бордоською рідиною, після збору суниці-азоценом.

Фітофторозне в’янення

Після рясних весняних і осінніх дощів коріння садової суниці можуть виявитися вражені фітофторозним в’яненням, яке призводить до загибелі мочкуватих корінців. Кущики суниці, уражені захворюванням, уповільнюють зростання, виглядають пригнічено, на них з’являються дрібні листочки сірого відтінку, старі листочки швидко в’януть під час дозрівання ягід. Через рік плодоношення зараженої суниці припиняється, а на наступний рік рослина гине. Боротися з фітофторозним в’яненням суниці можна, підтримуючи оптимальну вологість землі і своєчасно видаляючи виявлені пошкоджені рослини.

Шкідники і хвороби, які найчастіше зустрічаються на плантаціях садової суниці

Через рік плодоношення зараженої суниці припиняється, а на наступний рік рослина гине

Борошниста роса

Повітряним шляхом поширюється таке відоме захворювання садової суниці, як борошниста роса. На ділянку її легко можна занести з зараженим посадковим матеріалом. Хворі рослини покриваються сіруватим нальотом, ягідки починають пахнути цвіллю і набувають сизуватий відтінок.

Перед посадкою ретельно відбирайте суничні кущики, грядки закладайте на освітлюваних, провітрюваних ділянках землі. Помітивши сірий відтінок, видаляйте уражені частини рослин. До цвітіння обприскуйте плантації колоїдної сірої або кальцинованої содою, можна також обробляти препаратом «топаз». Обробку повторіть після того, як зніміть останній урожай з рослин.

Бура плямистість

До середини літа на листках садової суниці ви можете помітити темно-пурпурні плями, а на верхній частині листочків помітні чорні подушечки зі спорами гриба, що лопаються під час дощу. Сильно уражені листові пластинки відмирають. Так проявляється бура плямистість суниці. Небезпека її полягає в тому, що масове відмирання листя негативно відбивається на наступному врожаї.

відео про захист суниці від сунично-малинового довгоносика