Картопля любава: чому він вартий уваги городників

69

Серед безлічі сортів картоплі дуже складно вибрати той, що припаде до душі. Полегшити вибір може знайомство з характеристиками сорту любава, його позитивними і негативними якостями.

Опис картоплі сорту любава

Оригінатор сорту: вниикх ім. А. Г. Лорха, кемеровський ніісх. Держсорткомісією до реєстру рослин картопля любава внесений в 2003 році по західно-сибірському регіону. Він виведений як ранньостиглий столовий сорт для широкого споживання. Цю картоплю з успіхом садять на уралі, в східному сибіру і на далекому сході. Про південні регіони можна не згадувати, там садять все, в тому числі і любаву.

Кущ середньої висоти, напівпрямостоячий, з невеликими листочками. Нечисленні квітки середньої величини, з червоно-фіолетовим віночком. Сходи з’являються дружно. Ласувати ранньої картоплею можна вже через 45 днів після посадки.

Бульба любави овальна, очі розташовані на середній глибині. Шкірка червона — від середньої до грубої на дотик. М’якоть біла, з високим вмістом крохмалю від 11 до 17%. В одному кущі утворюються до 20 картоплин майже однакової величини, вага коливається від 109 до 210 грамів. Повне дозрівання через 70-75 днів. Терміни посадки такі ж, як у інших сортів — коли земля прогріється і мине небезпека поворотних заморозків.

Картопля любава: чому він вартий уваги городників

Дружні сходи любави формують бульби майже одного розміру

Характеристики сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля любава: чому він вартий уваги городників

Сорт має гарний смак. Високий вміст крохмалю дозволяє приготувати пишне пюре. Ця картопля хороша в будь-якому вигляді: смажена, печена, відварна і тушкована. Кількість зібраних бульб в 10-20 разів більше посаджених. Любава з вдячністю відгукується на внесення органічних добрив.

Сорт любава чудово підходить для вирощування на присадибних ділянках. У нього є безсумнівні переваги:

 • врожайність;
 • дружна схожість;
 • раннє дозрівання;
 • рівномірне формування бульб;
 • стійкість до посушливих періодів;
 • невибагливість;
 • відмінний смак;
 • хороша лежкість в умовах підвалів і льохів;
 • стійкість до раку картоплі і вірусних захворювань.

Картопля любава: чому він вартий уваги городників

Картопля любава чудово підходить для смаження

Недоліки сорту з успіхом усуваються профілактичними заходами-агротехнічними прийомами боротьби з хворобами і шкідниками. До недоліків можна умовно віднести:

 • помірну поражаемость фітофторою;
 • середню стійкість до інших захворювань;
 • сприйнятливість до нематоди.

Сорт любава добре зберігається до весни, не вимагаючи особливих умов. Він має високу стійкість до захворювання на рак, яке вважається найбільш небезпечним для картоплі.

Сприйнятливість до фітофтори помірна. Якщо не застосовувати профілактичні заходи, то листя можуть дивуватися цим грибом. Бульби більш стійкі, але все ж слід скошувати і прибирати бадилля перед збором врожаю. Може дивуватися золотистої цистоутворюючої нематодою, тому боротьба з комахами-шкідниками необхідна.

Циста в перекладі з грецької — міхур. Це міцна захисна оболонка, яка вберігає мікроорганізми в несприятливі періоди. У такому «міхурі» нематода прекрасно переносить зимові морози і літню посуху.

Картопля любава: чому він вартий уваги городників

Золотиста нематода в коренях картопляного куща-ворог любави

Відгуки про сорт картоплі любава

Любава — це рожева картопля з шорсткою шкіркою. Врожайність як врожайність. Нічого феноменального. А що стосується смаку, то мені дуже подобається.

Дар’я меньшова

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=46

Бульби частіше середніх розмірів, але зате визрівають досить рано. Рекомендують прибирання картоплі на 45 день після посадки. Що в деяких випадках теж плюс, тому що картопля копається по сухій, теплій погоді, в кінці серпня.

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=46

Я саджу любаву. Не скажу, що особливо делікатесний сорт, але дуже надійна. Скоростигла, врожайна і, мабуть, не улюблена колорадським (у неї темні і жорсткі листя, майже не цвіте і він її якось «не бачить»).

Https://otvet.mail.ru/question/189297865

Відео: порівняння любави та інших сортів картоплі