Обрізка малини восени як спосіб збільшення врожайності і підвищення зимостійкості

64

Коли ми садимо на своїй ділянці малину, то очікуємо від неї великих врожаїв при мінімумі зусиль. Це справедливо для дрібноплідної ягоди, яка мало чим відрізняється від своєї лісової родички, хіба що плоди побільше. Але для сортовий солодкої великоплідки потрібно обрізка малини восени, щоб нормально перезимувала і приносила великі врожаї. Варто про це дізнатися докладніше.

Інвентар для обрізки малини

Важливий момент в будь – яких садових агротехнічних роботах-це вибір відповідного інструменту. До інвентарю слід поставитися серйозно, його погана якість буде коштувати вам нервів, часу і якості кущів.

По-перше, нам знадобиться хороший секатор. Сучасні російські та китайські недорогі секатори, що продаються в кожному садівничому кіоску, брати вкрай небажано. Всі вони робляться зі сталі низької марки, тупляться моментально. Вже після декількох місяців експлуатації таких інструментів ви зрозумієте, що придбали секатор з пластиліну, а не стали. Крім того, часто вони дуже незручні в зверненні. Рука втомлюється, механізм тугий, є ризик затиснути або розтягнути пальці. Додайте до цього затупленность ріжучої частини і отримаєте мозолі на руках і розмочалені гілки малини. Секатор повинен різати легко і гостро.

відео про обрізку малини восени

Щоб можна було прибирати гілки на якій завгодно висоті і якого завгодно діаметру. Розжована тупим лезом деревина стає розсадником захворювань, а також джерелом гнильних процесів під час зимівлі під снігом.

Саме з цієї причини потрібно обзавестися старим радянським секатором, не пізніше 60х років, тоді вони робилися з відмінної сталі, яка не тупиться десятиліттями. Однак, вони не так зручні, як сучасні європейські секатори. Та й знайти старий радянський секатор зараз стає все важче. Так що, краще заплатити більше, але придбати якісний інструмент. Можна брати німецькі, голландські, англійські. Дуже якісні секатори у старої німецької фірми solingen.

Також потрібно подбати про рукавички, щоб підрізування малини не перетворилася в мука. Тут потрібні дуже міцні рукавиці, дивіться за якістю текстилю. Найкраще, якщо вони будуть зроблені з щільного матеріалу, на зразок верхонок.

Вам буде потрібно дріт для прив’язки батогів до землі, добре гнеться, але міцна. Дріт натягуємо на висоті 15-20 сантиметрів від землі між двома вкопаними стовпчиками. Найзручніший підв’язувальний матеріал це товсті капронові нитки для садових потреб. Тепер безпосередньо розглянемо як підрізати малину.

Обрізка малини восени як спосіб збільшення врожайності і підвищення зимостійкості

На фотографії секатор

Як правильно підрізати малину

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Обрізка малини восени як спосіб збільшення врожайності і підвищення зимостійкості

Ріжемо з наступних причин:

  • омолоджуюча обрізка
  • регулювання куща для забезпечення високої врожайності
  • проріджування для захисту від шкідників, випрівання, для кращого дозрівання ягід і деревини

Омолоджуюча осіння обрізка малини полягає у видаленні дворічних отплодоносивших пагонів. Вони можуть приносити ягоди і далі, але вже в набагато меншій кількості, ніж визріли цього літа зелені батоги. Відрізнити ті, що вирізаємо, легко. Кора у них бахромиста, відходить від деревини, ці гілки більш ламкі, темніші. Обрізаємо їх під самий корінь, пеньків не залишаємо, інакше це буде служити хорошим середовищем для розвитку грибкових захворювань, гнильних процесів взимку під снігом, послаблювати кущ. Щоб зручніше було омолоджувати малиновий кущ, влітку проводите формування куща. Робити це нескладно, досить натягнути уздовж малинових рядів дві паралельні дроту висотою метр від землі. На одну з них звішувати, прив’язуючи, молоді, зростаючі пагони. На іншу прив’язуються перезимували торішні визріли батоги. Вони принесуть урожай, після чого повинні бути видалені. Таким чином, обрізання малини восени стає дуже простою процедурою.

Обрізка малини восени як спосіб збільшення врожайності і підвищення зимостійкостіобрізаємо майбутні плодоносні батоги, регулюючи навантаження. Все, що видаляється повністю, знову ж зрізається під корінь. Але ті гілки, що залишаємо, також потрібно вкоротити десь на третину. Це позитивно впливає на зимостійкість куща в цілому і гілок зокрема. Так як верхівка будь-якого молодого втечі недостатньо зріла, може підмерзнути взимку. Під час відлиги або при великому сніговому покриві може почати гнити, ставши розсадником хвороб.

Вирізка малини восени може стати ще й формуванням майбутнього куща, якщо бічні пагони цих гілок обрізаються на дві третини, а не видаляються зовсім. Так ми отримуємо більш розкидисту форму малинового куща. Кількість батогів на один корінь в такому випадку скорочуємо до 5-7. Також варто пам’ятати, що краще зрізати секатором по діагоналі до лінії росту.

відео про обрізку малини

З ремонтантної малиною все йде дуже просто. По осені проводиться вирізка малини дочиста, всієї її наземної частини. Так як вона плодоносить на літніх пагонах, минулорічних не потребує.