Паркан з сітки рабиці своїми руками

111

Сітка рабиця-ідеальний матеріал для зведення легкого огорожі або паркану. Сонячні промені прекрасно проходять через неї, тому її можна часто зустріти при огорожі грядок і саду. Ще її часто використовують для поділу територій сусідніх ділянок. Установка огорожі з використанням сітки рабиці не вимагає спеціальних знань і навичок. Для того щоб поставити таку огорожу досить лише вивчити технологію її зведення. А впоратися безпосередньо з будівництвом зможе кожен.

Зміст

  • Сітка рабиця — що за » фрукт»
  • Види сітки (таблиця)
  • Які матеріали необхідно прикупити, креслення
  • Розрахунок необхідної кількості матеріалів
  • Ставимо натяжна огорожа з рабиці
  • Секційна огорожа своїми руками
  • Прикрашаємо паркан (таблиця)
  • Відео: самостійний монтаж натяжної огорожі з рабиці

Сітка рабиця — що за «фрукт»

Рабиця — це металеве будівельну сировину, міцне і недорогостоящее, якщо порівнювати з деревом або профнастилом. Придбати таку сітку можна в будь-якому будівельному магазині. Випускається вона в рулоні. Це один з плюсів придбання такого матеріалу, його дуже зручно транспортувати.

Наймати спеціалізовані будівельні бригади для установки паркану з рабиці немає необхідності. Навіть школяр зможе його звести. А зробити це можна двома способами: секційної установкою і методом натягу матеріалу.

До переваг даного матеріалу можна віднести наступні якості:

  • це недорогий матеріал.
  • не потрібні спеціальні навички для зведення паркану з неї. Будувати легко і просто.
  • ділянка не захована від сонячних променів.
  • рабиця відрізняється великим терміном служби.
  • щоб прикрасити таку огорожу, можна пустити по ній рости в’юнкі рослини.
  • поставивши такий паркан, вам не буде потрібно його ремонтувати, підфарбовувати і т. Д.

Все було б добре, але і недоліки у такого матеріалу теж є:

  • важко сховати приватне життя за сіткою. Для цього її потрібно декорувати, наприклад, кучерявими рослинами.
  • ніяких звукоізолюючих властивостей.
  • якщо поставити неоцинковану сітку, то вона досить швидко іржавіє.

Види сітки (таблиця)

найменування видаописаниефотонеоцинкованная сетьсамый дешевий матеріал з представлених. Нею роблять тільки тимчасові огорожі, тому що на ній швидко з’являється іржа, часто навіть відразу, як тільки пройдуть перші дощі. Термін її служби не більше трьох-чотирьох років. Звичайно, таку сітку можна пофарбувати або покрити водовідштовхувальними засобами. Але це потрібно з деякою періодичністю повторювати. І за підсумком може обійтися набагато дорожче, ніж придбання оцинкованого виду
Паркан з сітки рабиці своїми руками

Неоцинкована рабиця в рулоні

Оцинкована мережа спочатку захищена від впливу вологи. Візуально більш приваблива, якщо порівнювати з попередньою рабицею. Вона красиво виглядає на секційному паркані. Природно, і коштує вона трохи більше неоцинкованого варіанту. Але овчинка варто вичинки. Такий варіант набагато практичніше, адже його термін служби в рази більше, та й підфарбовувати його не потрібно
Паркан з сітки рабиці своїми руками

Оцинкована рабиця

Пластифікована сітка зі спеціальним полімерним покриттям, яке не схильне до корозії. Таке покриття не тільки дуже міцне, але і має широку колірну гамму. Можливо підібрати колір, який буде відповідати, наприклад, покрівлі будинку. Найчастіше можна побачити синю і зелену рабиці. Рідше червону, білу або жовту
Паркан з сітки рабиці своїми руками

Рабиця з полімерним покриттям

Які матеріали необхідно прикупити, креслення

  1. безпосередньо сама мережа рабиця.
  2. дерев’яні, залізні або бетонний опорні стовпи.
  3. інструменти, якими ви будете стягувати сітку. Як них можуть використовуватися, наприклад, арматура або хомути.
  4. рівень, який допоможе вам перевіряти рівність конструкції.
  5. рулетка, для вимірів параметрів сітки.
  6. грунтовка з антикорозійними властивостями.
  7. фарба, для фарбування стовпів опори.
  8. цементний розчин.
  9. щебінка і пісок.
  10. зварювальний апарат.
  11. для секційного способу установки огорожі, знадобляться ще й куточки зі сталі розміру 4х4 сантиметри.
    Паркан з сітки рабиці своїми руками

    Схематична вказівка елементів паркану з рабиці

Приділіть увагу вибору опорних стовпчиків. Найзручніше труби з металу з квадратним перетином. Є труби, на які вже сам виробник наварив гачки для сітки. Деякі використовують старі труби, на які самостійно наварюють ці гачки.

Розрахунок необхідної кількості матеріалів

Найчастіше для зведення огорожі використовується мережа шириною 150 сантиметрів з осередками 4-5 сантиметрів. Довжина стандартного рулону — 10 метрів. Для того щоб не з’явилися провисання паркану, опорні стовпчики встановлюються на відстані 200-250 сантиметрів один від одного. Отже, для одного рулону необхідно п’ять стовпів. Опорні стовпи повинні стирчати над землею на 100 міліметрів вище сітки рабиці. В землю вони повинні йти на 1/3 своєї довжини.

Тепер зрозуміло, що для будівництва, наприклад, 30-метрового паркану необхідно придбати 3 рулони рабиці і 16 стовпів завдовжки в 230-150 сантиметрів. На кожному зі стовпів має бути як мінімум по три гачка. Якщо вони є на стовпах спочатку, то ніяких проблем. А якщо їх немає, то їх потрібно приварити. Тому 16 стовпів множимо на 3 гачка для кожного, отримаємо 48 гачків. Їх потрібно придбати і приробити до стовпів за допомогою зварювального апарату.

Якщо паркан планується секційний, то кількість секцій встановлюється виходячи з того, що довжина однієї дорівнює 200-250 сантиметрів, ширина — 150 сантиметрів. Знаючи ці параметри, можна підрахувати необхідну кількість металевих куточків, до яких, до речі, теж є рекомендовані вимоги. Найзручніше використовувати куточки 4х4 сантиметри, товщина якого дорівнює 5 міліметрів.

Ставимо натяжна огорожа з рабиці

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Паркан з сітки рабиці своїми руками

Натяжна огорожа можна поставити набагато швидше секційного і за вартістю він буде менш витратним. Для зведення паркану необхідно всього лише зробити розмітку території, підготувати ями для опорних стовпчиків, встановити ці стовпчики і змонтувати сітку на гачки. Розглянемо процес поетапно.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Кріплення сітки рабиці

  1. в першу чергу необхідно провести розмітку попередньо очищеної території. Спочатку відзначте місця, де будуть розташовані крайні опорні стовпи. Вбийте кілочки в цих місцях. Натягніть між ними мотузку в 100 міліметрах над землею, яка послужить свого роду орієнтиром для проміжних стовпчиків. Якщо паркан не прямий, а ламаний, то необхідно помітити кілочками кути зламів і кожен по черзі з’єднати мотузкою з сусіднім кілочком. За орієнтиром з мотузки вбийте кілочки в метах установки проміжних стовпчиків з однаковим кроком, рівним ширині прогону.
    Паркан з сітки рабиці своїми руками

    Установка натяжної огорожі з рабиці

  2. наступний етап-підготовка ям під опорні стовпи. Для зручності рекомендується використовувати бур. У тих місцях, де ви встановлювали кілочки, необхідно виконати отвори. Глибина їх повинна бути дорівнює 0,8 — 1,2 метра, а діаметр трохи більше, ніж діаметр опорних стовпчиків. Дно кожної ями необхідно ретельно утрамбувати і застелити піщано-щебеневої полушкой (її теж утрамбувати).
  3. тепер монтує опорні стовпи. Але їх попередньо потрібно підготувати: очистити від плям масла і прибрати іржу, відшліфувати і приварити гачки, якщо їх немає. Перш ніж приварити гачки, місця для них потрібно зачистити і зняти окалину. Потім стовпи потрібно покрити ґрунтовкою і пофарбувати. Після того як вони висохли, їх можна занурювати в землю. За допомогою будівельного рівня встановити їх рівно і зафіксуйте розпірками. Залийте цементний розчин в яму, періодично протикаючи його арматурним прутом, щоб брати бульбашки повітря.
  4. тепер кріпимо сітку рабицю. Щоб це зробити, не потрібно розмотувати весь рулон. Поставте його у вертикальне положення, прилаштуйте до першого опорного стовпа і начепіть рулон на гачки. Від землі до нижнього краю сітки залиште 100-150 міліметрів. Не варто кріпити впритул до землі, щоб осередки мережі не обплутувала трава і не накопичувався сміття.
  5. акуратно розмотуйте рулон до другого стовпчика-опори. Приставте рулон до нього і натягніть мережу. Для рівномірного натягу в верхні осередки рулону рабиці протягніть прут зі сталі довжиною 150 сантиметрів. Робити цю роботу з помічником набагато зручніше. Ви, наприклад, будете натягувати мережу, а друга людина надягати її на гачки. Таким чином, сітка натягується на всі опорні стовпи.

Навіть якщо ви дійсно дуже добре натягнули сітку, все одно вона з часом провисне. Щоб цього уникнути, потрібно просто провести через осередки рабиці арматурний дріт або довгі прути зі сталі. Їх необхідно протягнути крізь осередки через весь периметр огорожі, залишаючи 50-70 міліметрів від верхнього краю сітки, і приварити з опорним стовпів.

Деякі протягують такий дріт і по нижньому краю рабиці в 200 міліметрах від поверхні землі.

Секційна огорожа своїми руками

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Секційний паркан з сітки рабиця

Как сделать каменный забор своими руками?

Паркан з сітки рабиці своїми руками

В настоящее время для строительства заборов существует огромное количество разнообразных материалов и технологий. Самым прочным из всех считается камень. Из него получаются надёжные, фактурные и долговечные ограждения. Для строительство такой ограды можно нанять мастеров, но зачем переплачивать, если его вполне можно возвести своими силами? давайте разбираться в тонкостях процесса.

Содержание

  • Плюсы и минусы каменных оград (таблица)
  • Разновидности камней
  • Комбинирование камней с другими материалами
  • Подготовительные работы
  • Фундамент
  • Опорные столбы
  • Выкладывание пролётов
  • Отделочные работы
  • Как сделать ограду из габионов

    • Как выбрать сетку?
    • Этапы строительства своими руками
  • Видео: строительство забора из габионов
  • Видео: основные моменты укладки бута

Плюсы и минусы каменных оград (таблица)

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Забор из камня прекрасно впишется в любой дизайн участка

+-срок эксплуатации каменной ограды как минимум полвека. Всё зависит от того, насколько ответственно вы подойдёте к процессу кладки.некоторые разновидности камней имеют очень высокую цену.камень экологичное и безопасное сырьё, так как относится к природным материалам.каменный забор имеет очень большой вес, поэтому для его возведения потребуется основательный и мощный фундамент.широкий ценовой диапазон, который зависит от вида камней и их фракций. Пожаробезопасный материал. Его легко монтировать. Благодаря эстетическим свойствам камня, забор будет отлично сочетаться с любым пейзажем. Камень можно комбинировать с другими материалами.

Разновидности камней

Заборы из камня начали строить уже давно. С древних времён такие ограды защищали жильё людей. Современные строители и ландшафтные дизайнеры часто берут природные материалы в качестве основного сырья.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

На рынке представлено большое разнообразие камней для строительства ограды

На рынке представлено огромное количество видов натуральных и искусственных камней, от которого можно растеряться. Правильный выбор камня — очень важный момент. С его помощью можно подчеркнуть стиль вашего участка.

  1. булыжник. По другому его называют валунным камнем. Является самым распространённым и доступным вариантом благодаря разным фракциям. Несмотря на то что он прост, его прочность выше, чем у других видов. К недостаткам можно отнести его серый цвет, который не каждому по вкусу. Красно-коричневый цвет булыжника встречается реже.
  2. гравий. Тоже считается популярным вариантом. Ограждения из него могут принимать любую форму. Комбинация крупного и мелкого гравия позволяет создать оригинальные ограды. Мелким гравием можно заполнить железный каркас. Для создания прочного забора, гравий комбинируют с кирпичом.
  3. доломитовый камень. Отличается плоской формой, разными размерами и толщиной. Место его добычи — горные карьеры. Это природный камень высокого качества. Сооружённая ограда из него будет прочной и привлекательной.
  4. известняк. Выделяют ракушечник, мраморовидный известняк и мшанковый. Он мягкий, поэтому его легко обрабатывать. Для новичков это идеальный вариант. К его недостаткам можно отнести то, что он впитывает влагу. Чтобы она не разрушила камень, необходимо его предварительно обработать при помощи гидрофобизатора.
  5. песчаник. Использование этого камня для возведения ограждений уже происходит немалое количество лет. Это прочный, морозо- и влагоустойчивый камень.
  6. бут. Добывается из песчаника, известняка и доломита. Камень неправильной формы. Ребро его может быть от 15 до 50 сантиметров. Из него не только строят заборы, но и отделывают их.
  7. искусственный камень. В последнее время его популярность растёт за счёт того, что он гораздо дешевле натурального. Чаще всего его делают из бетона с добавлением пигментов. Готовые экземпляры практически не отличаются от своих оригиналов.

Комбинирование камней с другими материалами

Оригинальным сочетанием является комбинация дерева и камня.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Идеальное сочетание камня и дерева

Благодаря этим природным материалам ограждение гармонично вписывается в окружающую среду. Правда, сделать такой забор достаточно сложно. Необходимы специальные навыки и предварительные разработки.

Габионы последнее время весьма популярны.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Такой забор просто построить своими руками, а срок его службы впечатляет

В переводе с французского это «камни в сетке». За основу для такого забора берут сетку из толстой проволоки из металла. В неё насыпают мелкий и средний гравий. Помимо этого, в неё часто засыпают обломки кирпичей, щебень и другие камни. Забор может иметь любую форму. Ограда в итоге получается привлекательная и прочная.

Комбинация камня и кирпича самый популярный вариант ограждений.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

Комбинирование кирпичной и каменной кладки позволяет создать очень оригинальные ограждения

Забор получается презентабельным, прочным, устойчивым к температурным перепадам и погодным условиям.

Подготовительные работы

К подготовительным работам можно отнести проектирование и приобретение всех необходимых инструментов и материалов. Проект забора и все необходимые расчёты можно сделать при помощи специальных онлайн-программ из открытых источников. Выбор материала зависит от ваших финансовых и вкусовых предпочтений. Описание самых популярных выше. А из инструментов вам понадобятся бетономешалка, рулетка, лопата, мастерок, строительный уровень, колышки и верёвка.

К подготовительным работам также можно отнести расчистку территории, выравнивание грунта и разметку. Последнее осуществляется путём вбивания колышек и натягивания между ними верёвки по периметру будущей ограды.

Паркан з сітки рабиці своїми руками

При помощи такого плана можно сделать расчёты материалов для строительства ограды

Фундамент

Как уже говорилось ранее, каменный забор имеет внушительную массу, поэтому к обустройству основания необходимо подойти со всей ответственностью. Идеально подойдёт сплошное ленточное армированное основание.

Ширина фундамента должна быть на 150 миллиметров больше ширины будущего забора. Высота цоколя остаётся на ваше усмотрение. Главное, он не должен быть ниже 100–150 миллиметров.

  1. сначала необходимо выкопать траншею, глубина которой равна 0,7 метра.
    Паркан з сітки рабиці своїми руками

    Глубина траншеи должна быть 0,7 метра

  2. засыпьте дно траншеи песчаную подушку слоем в 50 миллиметров и хорошо уплотните её.
  3. установите опалубку. Для этого используйте доски, фанеру и так далее.
  4. затем идёт укладка армирующего каркаса не подушку из песка. Прутки арматуры должны быть 8 миллиметров. Армирование происходит в два слоя. Первый слой на 5 сантиметров выше песка, второй на 5 сантиметров ниже уровня почвы. Чтобы скрепить слои и сделать фундамент более прочным, предварительно вбейте в почву арматуру или трубы, диаметр которых равен 1 сантиметру.
  5. затейте бетонный раствор и дождитесь его полного высыхания. Это займёт около месяца, но опалубку можно будет удалить уже через две недели.
    Паркан з сітки рабиці своїми руками

    Цементный раствор заливается в опалубку и застывает примерно месяц

Опорные столбы

Здоровая спина без врачей и лекарств
Бесплатный онлайн мастер-класс, где вы узнаете, как в домашних условиях избавиться от боли в пояснице.
Участвовать!
Паркан з сітки рабиці своїми руками

Для строительства столбов используется метод «скользящей опалубки». Оптимальными размерами для опор принято считать 30х30 или 40х40 сантиметров. Опалубка собирается из досок и крепится при помощи саморезов.

  1. выставите опалубку для нижнего ряда камней, выдерживая выбранный размер опорных столбиков.
    &1&

    Размер опор должен быть 30х30 или 40х40 самнтиметров

  2. выложите камни сначала без использования бетонной смеси. Проследите, чтобы камни плотно прилегали к стенам опалубки. Зазоров быть не должно.
  3. после того как тщательно выверите камни, которыми будете выкладывать первый ряд, уложите их на раствор. Цементная смесь должна быть густой. Камни с ровными гранями выкладываются подобно кирпичной кладке. Камням с неровными гранями придётся уделить немного больше времени. Зазоры между элементами должны быть заполнены раствором. Остальные ряды выкладываются таким же способом.
  4. когда выложите один ряд, перенесите опалубку выше и продолжайте кладку.
  5. после того как выложен первый слой, необходимо выждать сутки, после чего необходимо демонтировать нижние доски опалубки. Вышележащий элемент
    &1&

    «плавающая опалубка» — как только немного схватывается нижний слой деревянная конструкция переносится выше и кладётся следующий слой камней

    Оставьте. Это нужно для того чтобы крепить следующий ярус опалубки.

  6. когда убираете опалубку, тщательно заделывайте щели с помощью густого цементного раствора. Таким образом, столб будет аккуратным и прочным.

В идеале давать каждому ярусу сутки на подсыхание, прежде чем укладывать следующий. Таким образом, столбы будут более прочными.

Выкладывание пролётов

&1&

Самое сложное — сделать всё ровно

После того как основание и столбы построены, можно начинать возводить пролёты. Оптимальным размером камней для них принято считать 200–250 миллиметров. Благодаря не слишком большой массе с ними легче и удобнее работать. Большие камни можно разбить молотком или раздробить перфоратором. Камни скрепляются при помощи густого раствора, изготовленного из песка и цемента в пропорции 3:1 соответственно. Добавление в смесь сухого красителя позволит получить швы другого цвета, чем имеет раствор.

Сперва необходимо нанести раствор цемента на фундамент. Затем симметрично выложить каменные элементы по обоим краям пролёта. Чтобы было удобнее ориентироваться в кладке, секция отмечается при помощи натянутой