Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

95

У погану погоду від хвороб виноград не рятує навіть профілактика. Єдиний вихід-обприскування куща, щоб і шкідника знищити, і урожай зберегти.

Зміст

  • Навіщо потрібні обприскування
  • Чим обприскувати виноград
  • Як і коли обприскувати виноградник

Навіщо потрібні обприскування

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Від суперечка виноградник не вбережеш, вони витають всюди, особливо якщо ви не єдиний в окрузі виноградар

Здавалося б, досить подбати про виноград. Поливай, удобрюй, формуй кущ правильно-коротше, підтримуй імунітет на належному рівні і все буде нормально. Природа зробить своє. Такі заходи, безумовно, дуже корисні для стійкості винограду до шкідників, але якби все було так просто.

Так повелося, що найбільш смачні, врожайні сорти винограду також є найбільш схильними до всіляких грибкових захворювань, починаючи мілдью, закінчуючи простий борошнистою росою. Без додаткових обробок їх не врятує навіть хороша агротехніка. Крім того, якщо влітку постійно дощі, особливо перемежовуються теплими днями, то ризик зараження навіть стійких до грибкових захворювань сортів багаторазово збільшуються.

відео про обприскування винограду

Висока температура плюс вологе середовище-ідеальні умови для швидкого проростання спор грибка на листках.

Часом буває так, що через дві-три години після дощу рослина вже пізно обприскувати захисними розчинами, воно щосили заражене.

Від суперечка виноградник не вбережеш, вони витають всюди, особливо якщо ви не єдиний в окрузі виноградар. Навіть тепличні умови служать поганим захистом від запилення шкідливими грибками. Але часом ми самі винні в тому, що повітря навколо просто кишить ними. Залишаючи траву, залишки листя під кущем, ми створюємо оптимальні умови зимівлі для спор грибка, що віддає перевагу також відмерлі ділянки лози, відмерлі кінці гілок.

Іншими словами, всі відмерлі частинки нашого винограду.  крім того, коли ми перекопуємо грунт по осені під кущами, то піднімаємо в повітря міріади спор грибка. Спалюючи виноградне бадилля, ми також піднімаємо в атмосферу весь шкідливий арсенал-спори грибків. Дотримуйтесь чистоту, своєчасно прибирайте, обрізайте відмерлі частини куща, не турбуйте грунт під кущами, мульчуючи і консервуючи на довгі роки шкідливе потомство усіляких мілдью і оїдіумів.

Звичайно, від усіх суперечка не вбережешся, але давайте все-таки приділимо увагу профілактиці кущів, коротко, але по суті. Таким чином, ми істотно знизимо концентрацію грибка в повітрі навколо кущів

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Спалюючи виноградне бадилля, ми також піднімаємо в атмосферу весь шкідливий арсенал-спори грибків

1 профілактичні заходи щодо захисту рослин винограду від шкідників і хвороб:

  1. поливати під корінь, зайвий раз не зволожувати листя.
  2. в ідеалі: вирощувати кущі під прозорим навісом-менше дощів.
  3. прибирати бур’яни внизу шпалер-уникати конденсації роси внизу куща
  4. своєчасно прибирати опале листя – розсадник спор перезимували грибкових хвороб
  5. роблячи формування, стежити, щоб рослини завжди були добре освітлені і провітрювані, особливо знизу. Сонце і сухість – головні вороги грибків.
  6. своєчасно видаляти відмерлі частини кущів.
  7. удобрювати правильно. Акселерат, перегодований азотними добривами, найбільше схильний до ризику зараження.
  8. не перекопувати грунт під кущами – мульчувати хвоєю або перегноєм інших садових культур.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Лікарські препарати не лікують заражені ділянки винограду від грибка або паразитів

Чим обприскувати виноград

Раніше виноградарі обходилися елементарними захисними засобами, типу бордоської рідини або розчину залізного купоросу. Зараз можна знайти широкий вибір засобів по боротьбі з виноградними шкідниками.

Останнім часом найбільш поширені комплексні фунгіциди, що захищають відразу від декількох видів грибкових захворювань. Зарекомендували себе сумішами є топаз, що застосовується для захисту від мілдью і антракноза, строб, застосовуваний від оїдіуму і несправжньої борошнистої роси, тіовіт, який використовується також для інших плодових культур, захищає від цілого ряду грибкових захворювань, від павутинного кліща.

Взагалі, засоби від хвороб і шкідників діляться на дві великі категорії, одні покликані по можливості запобігти зараженню рослини, інші створюються щоб виключити швидке поширення хвороби по вже зараженому рослині. Всупереч широкому омані, лікарські препарати не лікують заражені ділянки винограду від грибка або паразитів, вони розраховані на те, щоб врятувати від зарази ще здорові тканини.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

За допомогою хімічних засобів ви знищите збудника інфекції або паразитів. Але коштів по відновленню хворих листя на жаль поки не існує, пошкоджені частини рослини зціленню не підлягають. Їх найкраще видалити. Тому дуже важливо вчасно і правильно проводити обприскування.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Тіовіт, який використовується також для інших плодових культур, захищає від цілого ряду грибкових захворювань

Як і коли обприскувати виноградник

Перш за все, варто знати, що найкращим часом для обробок і обприскування є вечір, відразу після заходу сонця. Як правило, це самий тихий час доби, штиль, немає висушує впливу сонця. А нам найважливіше, щоб лист якомога довше залишався зволоженим хімічною сумішшю – так вона глибше всього вбереться в виноградні тканини. Обприскувати вдень-жарко для листа, вранці-занадто сиро, ще роса. Вечір — саме те!

Поєднуємо профілактичне обприскування з лікуючим – отримуємо більший ефект від боротьби. Крім того, корисно поєднувати профілактичну обробку фунгіцидами (препаратами по боротьбі з грибками) з позакореневими підгодівлями – підсилює імунітет, меншу кількість разів намокає виноградний лист, менше трудових витрат. Обприскувати рекомендується зверху вниз, так рослина краще просочиться. При обприскуванні використовуємо індивідуальні засоби захисту, дотримуємося техніки безпеки, стежимо, щоб отрутохімікати не потрапляли на відкриті ділянки шкіри, слизові очей і рота.

Профілактичні обробки починаємо навесні. Після того, як зелені пагони досягнуть довжини десяти сантиметрів, обливаємо лозу однопроцентним розчином бордоської рідини, хлорокиси міді і колоїдної сірки. Це запобігає розвитку на рослинах повстяного кліща, а також істотно зміцнює імунітет перед прийдешнім літнім навалою грибка.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Профілактичні обробки починаємо навесні

Другий важливий етап профілактичних обробок це початок цвітіння-зав’язування плодів. Якщо стоїть дощова тепла пора-обробляємо вже бутони, але тільки до цвітіння. Найкраще обприскати зараз їх препаратом» строб » або іншим системним фунгіцидом.

Ні в якому разі не можна обробляти квітучі лози. Цим ви можете знищити весь урожай. У цей період виноград особливо чутливий до хімічного впливу – квіти можуть просто впасти все, майбутні плоду можуть накопичити отруту. Крім того, так ви відлякаєте запилювачів, таким чином, все піде в пустоцвіт. Тоді «плакав» наш урожай.

Відразу після цвітіння повторюємо обприскування фунгіцидами. Далі, після зав’язування плодів, під час стадії гороху, проводимо ще одну превентивну обробку – обприскуємо весняною сумішшю з бордоської рідини, хлорокиси міді і колоїдної сірки. Досить обробити тільки кисті майбутніх грон.

А тепер про обприскування-боротьбу, коли потрібно рятувати вже заражені кущі або найгарячіші моменти літнього захисту від хвороб.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Відразу після цвітіння повторюємо обприскування фунгіцидами

Пік розвитку грибкових захворювань припадає на червень-липень – найспекотніші місяці, коли багато дощів, ріс. В цей час лоза інтенсивно росте, накопичує поживні речовини в гронах. Саме зараз він надзвичайно вразливий для грибків. Обробляємо кущі після дощу-чим швидше після намокання лист покривається розчином., тим краще. Не маючи можливості робити це постійно, використовуємо препарати, розраховані на цикли активності патогенних мікроорганізмів. Тобто, обробивши перший раз, ми точно за вказівками інструкції обробляємо наступні рази. Це покликане надати найбільший вплив на грибок в фазах його найбільшої уразливості.

Ближче до кінця липня обробки припиняємо. Це вже марно, якщо виноград сильно вражений, – він починає накопичувати отрутохімікати в плодах. Серпень призначений вже тільки для дозрівання ягід. Якщо ваш зелений вихованець критично вражений грибком, то доведеться, обірвавши весь майбутній урожай, заливати його фунгіцидами. Інакше він може не дожити до наступного року, пішовши в зиму ослабленим.

Окремо варто сказати про паразитів винограду. Здебільшого це повстяні кліщі, філоксера і звичайна попелиця. З кліщами легко впоратися вищевказаними процедурами. Проти філоксери толком не допоможе ніякий засіб-вона занадто швидко мутує і виробляє стійкість до отрутохімікатів, випереджаючи темпи агрохімічної промисловості. Від неї здатні захистити тільки щеплення на філоксероустойчівие підщепи. Звичайна попелиця менш живуча. Від неї обробляємо відразу, як побачимо появу на листах комах, найкраще ввечері, щоб не було сонячних опіків, а також зайвої вологості листа.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Звичайна попелиця менш живуча. Від неї обробляємо відразу, як побачимо появу на листах комах

Прогріватися швидше. Це сприятливо позначиться на формуванні кореневої системи.

Покроковий процес посадки

  1. для швидкозростаючого сорту сливи президент посадочні ями глибиною 40-50 см і шириною 80 см розміщують на відстані 2-2,5 м один від одного. У міжряддях залишають 3-4, 5 метра.
  2. у посадкову яму встромляють дерев’яний кілок висотою близько 1 метра. Кінець кола повинен бути опалений для попередження гнильних процесів в ямі.
  3. саджанець сливи розміщують перпендикулярно поверхні землі.
  4. розподіляють коріння рослини по всьому об’єму ями.
  5. присипаючи саджанець землею, злегка струшують його для рівномірного розподілу грунту між корінням.
  6. коренева шийка деревця повинна виявитися на 2-3 см нижче поверхні землі.
  7. підв’язують саджанець до кола, який розміщується з північного боку рослини. Кол не викопують протягом 3-4 років.
  8. поливають саджанець 30-40 л води.
  9. мульчують зону пристовбурного кола (50-80 см) шаром тирси, сухої трави або землі товщиною 10-15 см.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

При посадці саджанця землю навколо коренів необхідно злегка утрамбовувати, щоб не залишалося пустот

Запилювачі

На деревах сливи сорту президент є чоловічі і жіночі квітки. Це дозволяє вважати рослина самоплодним. Однак для отримання високого і стабільного врожаю садівники висаджують на ділянці сливи інших сортів, терміни цвітіння яких збігаються з цвітінням сливи. Такі сорти, як блюфрі, стенлі, ренклод альтана, скоростигла червона, відмінно підходять на роль запилювачів для сливи президент.

Фотогалерея: кращі запилювачі

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисясорт сливи стенлі відрізняється невибагливістю у догляді і смачними плодамиЯк провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисяплоди сливи скороспілка червона мають привабливий зовнішній вигляд і придатні для приготування всіх видів зимових заготовокЯк провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисясорт сливи ренклод альтана відрізняється щорічними рясними врожаямиЯк провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисяплоди сорту блюфрі великі, одномірні, з добре відділяється кісточкою

Догляд за деревом

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Дотримання графіка нескладних агротехнічних заходів дозволить отримувати стабільні і високі врожаї.

Полив

Посухостійке дерево сливи президент невимогливе до поливу і здатне витримувати тривалі періоди спеки. Протягом вегетативного сезону практикують краплинні поливи 1-2 рази на місяць в обсягах 30-40 літрів води.

Іноді воду виливають в канавки глибиною 8-10 см, прориті в зоні пристовбурного кола дерева.

У другій половині літа вдвічі знижують обсяги води, що виливається під одне дерево. Це роблять з метою зниження темпів зростання сливи після збору врожаю і настання перших холодів. В цей час перестають мульчувати зону пристовбурного кола після чергового поливу.

Підживлення сливи

Своєчасне внесення мінеральних і органічних добрив сприятиме загальній стійкості дерева і підвищить якість врожаю.

Внесення добрив (таблиця)

період внесення добрив та дози (на 1 кв. М)весна, перші 2-5 років життя дерева

  • сечовина — 20 г
  • аміачна селітра — 20-25 г (або сірчанокислий амоній — 60 г)

весна

  • органічні добрива (компост або гній) — 10 кг
  • сечовина — 25 г
  • простий суперфосфат — 60 г (або подвійний суперфосфат — 30 г)
  • хлористий калій — 20 г (або деревна зола листяних рослин — 200 г)

осінь (перед перекопуванням землі), в період плодоношення дерева

  • суперфосфат — 70-80 г (або подвійний суперфосфат — 35-45 г)
  • калійна сіль — 30-45 г
  • деревна зола — 300-400 г

Після внесення сухих добрив навесні землю в районі пристовбурового кола розпушують на глибину 5-8 см, а восени перекопують міжряддя вилами на глибину 15-20 см

Обрізка дерева

Після вступу у період плодоношення скелетні гілки дерева опускаються і формують широко-розкидисту крону. Однорічні пагони ростуть майже горизонтально. Садівникам необхідно штучно формувати крону дерева, щоб не допустити її загущення.

  • формує обрізка. Проводиться в 1-3 роки життя дерева в кінці червня-початку липня. Всі бічні і сильно зростаючі вгору пагони обрізають на 15-20 см довжини. До кінця 3 роки життя дерева повинна сформуватися двоярусна структура, що містить 5-7 скелетних гілок. В ідеалі скелетні гілки повинні відходити від центрального втечі під кутом 40-50 градусів (при необхідності під час формування гілки підв’язують мотузками). У першому ярусі повинно знаходитися 2-3 скелетних гілки на відстані 20 см один від одного, у другому ярусі на різних рівнях — 2-3 скелетні гілки.
  • омолоджуюча (регулююча) обрізка. У південних регіонах, де довго тримаються теплі нічні температури, обрізка проводиться восени після збору врожаю. У центральних і північних районах омолоджуюча обрізка переноситься на ранню весну (кінець березня — квітень). Регулюючої обрізку піддаються всі дорослі (починаючи з 5 року життя) або сильно загущені дерева. При омолаживающей обрізку центральний втечу підрізається на 1/3, а скелетні гілки і бічні пагони — на 2/3 довжини. Регулююча обрізка проводиться щорічно і сприяє підтримці акуратною крони дерева і високої врожайності.
  • санітарні обрізки. Проводяться в міру необхідності протягом вегетативного сезону. Під час санітарних обрізок повністю вирізують підмерзлі, уражені шкідниками і зламані гілки.

Сливове дерево схильне до камедетечению, тому всі зрізи обов’язково потрібно замазувати олійною фарбою або садовим варом.

Садовий вар досить просто приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібно змішати 250 г солідолу, 200 воску, 50 г смоли, а потім розігріти отриману суміш до сметаноподібного стану на водяній бані.

Спиляти великих гілок попередньо необхідно розчистити садовим ножем і обробити розчином 5% залізного купоросу або 3% мідного купоросу.

Обрізка проводиться за допомогою садового секатора і пилки.

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Щоб слива рясно плодоносила, необхідно проводити своєчасну і правильну обрізку

Підготовка до зими

Сорт сливи президент англійської селекції добре адаптований до кліматичних умов лісостепової та степової зон. Дерево володіє достатньою морозостійкістю, щоб обходитися в зимовий період без укриття, проте рекомендується провести інші, не менш важливі заходи.

Побілка

Пізньої осені, зазвичай до настання стійких морозів, штамб і нижні скелетні гілки сливи білять. Цей захід:

  • дезінфікує кору дерева, знищуючи грибкові колонії або яйця шкідливих комах, що зимують на дереві;
  • підвищує загальну стійкість і життєздатність дерева, допомагаючи йому відновитися після подопреванія кори;
  • надає солодкуватій корі сливи гіркий смак, що робить її неїстівною для гризунів.

Водоемульсійну або анілінову фарбу для побілки можна придбати в садових магазинах. На одне доросле дерево досить 0,7-1 л.промислові фарби тримаються на штабі дерева протягом одного року.

Можна приготувати фарбу для побілки самостійно. На відро води потрібно 2-3 кг вапна, 1 кг глини і 300 г мідного купоросу. Для стійкості фарби, призначеної для побілки дорослих дерев (після 10-12 року життя), потрібно додати 1 л канцелярського клею. Для побілки молодих дерев краще замінити вапно крейдою.

При необхідності (розтріскування кори або виявлення хвороботворних організмів під корою) побілку слід повторити ранньою весною (кінець лютого — початок березня).

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтися

Дерева білять у жовтні-листопаді, коли закінчаться осінні зливи і температура повітря опуститься до-2-3 градусів

Захворювання, суперечки якого зимують на корі дерева або переносяться вітром. Інфікує дерево в період цвітіння. На нижньому боці листя можна побачити кашкоподібні грибкові колонії.через 10 днів після зараження суцвіття в’януть, буріють і обпадають листя, плоди розм’якшуються, покриваються білою гниллю і муміфікуються прямо на гілках.обприскування 3% розчином препарату хорус. Витрата-3-4 л на одне дерево.до цвітіння дерева або через 15-20 днів після.

  • вибір сонячного і добре провітрюваного місця для посадки сливи. 
  • регулярні омолоджуючі і проріджують обрізки.
  • своєчасний збір і спалювання заражених плодів.
  • очищення стовбура і скелетних гілок від омертвілої кори, побілка.

карликовість сливигрибкове захворювання, інфікування відбувається під час щеплення саджанця.уповільнення росту дерева, витончення і крихкість листя, передчасна загибель сливи.заражене дерево викорчовують і спалюють.по мірі необхідності.

  • ретельний вибір посадкового матеріалу.
  • придбання саджанців тільки в розплідниках або у досвідчених садівників.

камедетеченіенегрибковое захворювання.витончення кори, поява тріщин і клейких тягучих патьоків на стовбурі дерева.своєчасне внесення добрив, що зміцнюють стійкість дерева.згідно з графіком внесення добрив.обов’язкова обробка зрізів після обрізки садовим варом або олійною фарбою.

Фотогалерея: як розпізнати хвороби сливи

Як провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисяз розвитком моніліозу на корі дерева спостерігаються дрібні сірі нарости, а плоди загниваютьЯк провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисяпри ураженні карликовістю листя на зливі виростають нерівними, вузькими і дрібненькіЯк провести обприскування винограду, щоб і хвороби знищити, і самим не отруїтисянайчастіше камедетеча спостерігається на тлі морозобойных тріщин і сильного ураження дерев моніліозом і клястероспоріозом

Шкідники сорту

Дерево може дивуватися сливової запиленої попелиць. Цілісність дозрівають плодів може бути пошкоджена сливової плодожеркою.

Таблиця: комахи-шкідники сливи, методи боротьби і профілактики

шкідникописаніе шкідникапризнаки поразкапрепарати для обробкиперіоди обробкипрофілактичні заходаслівовая плодожеркабабочка з сіро-коричневими крилами. Починає масовий років в кінці травня-початку червня, відкладає 40-50 яєць на нижню частину листя. Зимує в коконах під старою корою і в поверхневому шарі землі.пошкодження черешка плода і прогризання плодів. Сливи не наливаються, а передчасно спіють (стають фіолетовими), гниють і опадають.обприскування 0,3% розчином карбофосу або 0,2% розчином метафоса. Загальна витрата-3-4 л на одне дерево.рання весна (березень — початок квітня), до початку сокоруху.

  • розпушення землі в зоні пристовбурного кола на 8-10 см під час осінніх робіт.
  • очищення штамба дерева і скелетних гілок від старої кори.
  • санітарні обрізки пошкоджених пагонів.
  • регулярний збір і спалювання падалиці.

обприскування хвойним концентратом (2-4 столові ложки на 10 л води). Витрата-3-4 л на одне дерево.протягом вегетаційного періоду при необхідності.сливова запилена тлясветло-зелене з декількома темними смужками довгасте тіло самки досягає 2 мм.на початку літнього сезону вона відкладає яйця на молоде листя (до 10 поколінь за сезон). Личинки зимують на прикореневій порослі, яйця зимують під корою.молоді саджанці припиняють ріст, сповільнюється утворення плодових бруньок. Спостерігається в’янення і всихання зав’язі і листя, плоди не наливаються, залишаються дрібними і зморщеними.обприскування мінерально-олійними препаратами (нітрафен, олеокуприт, мідний і залізний купорос). Витрата-0,2-0,3 л на 1 кв.м. Рання весна (березень — початок квітня), до початку сокоруху при температурі не нижче +4-5 градусів. 

  • регулярне видалення кореневої порослі.
  • очищення зони пристовбурного кола від торішнього листя і гілок.
  • видалення відмерлої кори на штамбі і скелетних гілках.
  • щорічна побілка дерева.

промивка в розчинах інсектицидів (конфідор, моспілан) або в розчині господарського мила (300 г на 10 л води) верхівок молодих пагонів. весна, після виведення першого покоління попелиці (квітень).сливова побеговая мольсветло-коричневий метелик відкладає яйця біля основи нирок. Гусениці заляльковуються на поверхні землі і на кореневої порослі в червні — початку липня.в’янення зав’язі, погризені і зсохлі листя, обплутані павутиною бутони і верхівки однорічних пагонів.обприскування хлорофосом. Витрата-3-4 л на одне дерево.у період розпускання бруньок (кінець квітня — травень).розпушування міжрядь і зон пристовбурного кола на початку літа (період окукливания гусениць).

Фотогалерея: як виглядають шкідники сливи

&1&пошкоджені сливової побеговой міллю нирки навесні не розпускаються&1&у південних районах сливова плодожерка розвивається в двох поколіннях&1&сливова запилена попелиця поширена у всіх районах культивування слив, аличі, персика, абрикоса

Збір врожаю

Плоди пізньостиглого сорту сливи президент встигають до 10-15 вересня. Зазвичай до цього часу вони набувають насичене синє забарвлення і солодкий смак. Якщо під час дозрівання плодів стояла суха і сонячна погода, цукристість слив збільшується. Дозрілі плоди міцно тримаються на дереві.

У період плодоношення слива сорту президент вступає на 5-6 рік після посадки саджанця. Молоде дерево щорічно приносить 20-40 кг плодів. З одного дорослого дерева (після 8-10 року життя) можна зібрати до 70 кг солодкої продукції.

&1&

Доросле здорове дерево може давати до 70 кг врожаю

Транспортування і зберігання врожаю

Щільні плоди з міцною шкіркою відмінно переносять транспортування. Вони зберігають форму, товарний вигляд і смакові якості навіть будучи знятими з дерева недозрілими. Якщо зібрати урожай на початку вересня, його можна не тільки транспортувати на будь-які відстані, але і зберігати в підвалі або на складі протягом двох тижнів.

Якщо сливи зібрані повністю дозрілі, термін зберігання в холодильнику складе 5-7 днів.

Використання врожаю

Соковиті і солодкі сливи в основному вживають у свіжому вигляді. Однак сорт президент не дарма має таку назву — його плоди придатні для всіх видів переробки. Зі слив готують компоти і варять варення, використовують для приготування пюре і фруктових супів. Плоди маринують і в’ялять, а сливовий сік є основою для приготування желе і мармеладу.

Високо цінуються дієтичні властивості слив. Низькокалорійний продукт входить до складу лікувальних дієт при ожирінні. Свіжі та консервовані сливи входять до складу раціону при серцево-судинних і шлунково-кишкових розладах.

&1&

Плоди цього сорту підходять для приготування будь-яких видів заготовок

Відгуки

Є деякі особливості при вирощуванні цього сорту. Не можна поспішати зі зніманням. Плоди довго зберігаються в холодильнику. При несприятливих умовах (літня посуха, холодний вересень) і передчасному зніманні м’якоть часто залишається грубою, жорсткою, із зайвою кислотою і посереднім смаком. Кращий сорт для кулінарних цілей. При наявності зрошення або в регіонах з достатньою вологістю можливе вирощування для промислових цілей. Ринкова цінність висока. 

Ilich1952

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=11059

Плоди великі, овальні, середньою вагою 60-70 г. Забарвлення бордове, з чорно-синім тоном. М’якоть оранжевого кольору, щільна, солодка на смак з ароматним відтінком. Відділення кісточки хороше. Термін дозрівання-кінець вересня. дерево з середньою силою росту, зі стійкістю до морозів і шарке. Високоврожайний скоро-і самоплідний, але при запиленні врожайність підвищується. Хороша транспортабельність і зовнішній вигляд. Можливість тривалого збереження в холодильнику, не втрачаючи при цьому смакові і товарні якості.

Researcher

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=11059

У підмосков’ї плоди сливи сорту президент не щороку встигають повністю дозріти. Якщо літо тепле, то дозрівають в середині, а то і взагалі в кінці вересня. Сорт хороший, смачний, морозостійкість висока.

Anona

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=11059